0 oy
490 göst.
Diğer kategorisinde (2,479 puan) tarafından

Hayırlı geceler hanımlar. Hayalinizdeki birşeyi gerçekleştirebildiniz mi ömrünüzde ?Bu bir hobiniz olur, bir yere gitmek, herhangi size göre bir hayal diyelim :happy: (maksat muhabbet olsun..) 

34 Cevaplar

0 oy
(58 puan) tarafından
Hayal ettiğim ne varsa yaşadım hamdolsun şimdi manevi olarak umreye gidip Rasullullah efendimizin(s.a.v)yaşadığı toprakları görmek ziyaret etmek Kabe'de saatlerce ağlamak istiyorum bu manevi hayalim birde maddi olarak Rabbim nasip ederse kendi hayalime göre geniş toprakli bir arazide her detayına kadar emek verdiğim bahçeli ferah bir evim olsun istiyorum evlatlarımla beraber geniş bir aile olarak herkes çok zor diyor bu devirde imkanlardan gelir duzeyimizden dolayı onlara hep onlardan değil Rabbimden istediğimi söylüyorum nasipten öte  yol yok biz istemekle gayret etmekle Rabbim de vermekle olur 
(2,479 puan) tarafından
Öyle canım kesinlikle. Dualarımızı olumlu yönde etmek lazım ne olursa olsun. Allah nasip ederse olur.. Annemin bi komşusu bişey anlatmıştı. Hep diyomuş bi dedem yokki şöyle mal kalsın arsa vs. Ölmüş tabi dedeleri. Ama hiç bir miras yok. O sürekli öyle dua ediyormuş. Seneler sonra birileri arıyo avukat vs. İstanbul da dedesinin arsası çıkıyor en değerli yerde. Satılıyor, ordan düşen payla baya lüks ev almış. Dedem bize sakız bile alıp vermezdi küçükken diyodu :)) yani duamızı güzel etmemiz lazım her ayrıntısına kadar
(58 puan) tarafından
Ben hiç dualarimda cimrilik yapmam elhamdülillah medresede okurken mor elbise istemiştim hiç unutmam o sene 2 tane mor elbisem olmuştu kızlarla persembe günleri toplanır toplu dua ederdik eş için öyle dualar ettim ki kızlar çok gulmuslerdi şey dediğimi hatırlıyorum Allah im ne olur temiz bir insan olsun öyle temiz olsun ki çorabını bile katlayıp sepete atsın daha neler neler çok gülmüştük ama çok ta istedik demekki Rabbim hayırlı bir eş nasip etti hamdolsun ben hayalini kurduğum şeylerin asla Allah im şunu ver demem, Allah im şunu istiyorum senden şöyle şöyle olsun derim bazen gulerimde sipariş mi veriyosun haşa Allah a diye ama Rabbi me vermek hiç zor değil
(2,479 puan) tarafından
Evet çok doğru :) harfi harfine etmek lazım aslında ayrıntı vermek daha çok önemli. Mesela ev istersin ama hayırlı komşularla birlikte istemek lazım. Bunun gibi dua ederken insan daha çok geliyor aklına
-Reklam-
0 oy
(4,997 puan) tarafından
Tek Bir hayalim var,oda anemgille aynı şehirde yaşamak, inşallah birgün olur umutsuz olsam da
(2,479 puan) tarafından
Olur inşallah neden olmasın. Hayırlısıyla hayırlı vakitte olsun
0 oy
tarafından
Hayalim hep kocaman bir bahceli evim olsun istiyodum meyve agaclarım bostanim olsun çok şükür Rabbime kalbime göre verdi 3donum bahcemin içinde mutlu bir evim var rabbim olmayanlarada nasip eylesin bide hayalim iki kızım iki oğlum olmasiydi bu seferde oğlum olursa o hayalimde gerçekleşmiş olucak inşallah 
(2,479 puan) tarafından
Ay ne güzel maşallah. Bahçeli evim olsun bende istiyorum. Pek mümkün değil şuanda ama Allah isterse olur.
Allah sağlıklı hayırlı ömürler versin inşallah evlatlarına ailene..
tarafından
Saol cnm rabbim bu sabah namazi hatırına sanada hayırlı bir ev nasip eylesin
(2,479 puan) tarafından
Amin amin Allah razı olsun
0 oy
tarafından
Mesleğimi elime alıp kızımcanı da kaçırıp eşimi ve ailesini şutlamak 
(2,479 puan) tarafından
Hayırlısı inşallah
0 oy
tarafından

Hayalimin gerçekleşeceği günü bekliyorum inşallah rabbim nasip eder sağlıkla.amerika daki kardeşime kavuşmayı en büyük hayalim bu dua edermisiniz bana rabbim nasip etsin bize kavuşmayı :'(

(2,479 puan) tarafından
İnşallah canım sağlıklı sıhhatli kavuşursunuz niye orda
tarafından
Allah kahretsin burdaki şartları geçinmek zor gençler çözümü kaçmaktan buluyor daha iyi şartlarda yaşmak için gitti ve 17 yaşında bizi bu şartlarda yaşamaya mahkum edenlere hakkımızı helal etmiyorum
0 oy
(2,651 puan) tarafından
Hayallerimin bi kısmı gerçekleşti bi kısmı gerçekleşmek için oğlumun büyümesini bekliyo ☺️☺️☺️
(2,479 puan) tarafından
Hm hayırlısıyla olur inşallah ne güzel :) Allah bağışlasın
0 oy
tarafından
Hayallerime her zaman ulaştım şükür. Şu an kızımın geleceği için güzel bir geleceğin hayalini kuruyorum. Gerçi zaman geçtikçe bu çok zorlaşıyor. Bir tek pişmanlığım var. Gerçekleştirdiğim hayalimi bırakmak zorunda kaldım ama o da biraz Sağlık sorunundan dolayı oldu. Ona çok üzülüyorum. 
tarafından
Lisanslı voleybolcuydum ben. Onu bırakmak zorunda kaldım ve gerçekten hayatta zevk aldım şeylerden biri de voleyboldu.
(2,479 puan) tarafından
Hm iyi olursun dönersin belki
tarafından
30 yaşından sonra Çocuk olduktan sonra zor canım. Yaş ilerledikçe vücut hamlıyor. Zaten şu an kalp ritim bozukluğum var, panik atağım var, fıtığım var. O yüzden çok çok zor.
(2,479 puan) tarafından
Allah şifa versin canım, olsun. Başka hobilere yönel seni mutlu eden
tarafından
Öyle yapıyorum çocuk izin verdikçe işte o da.
0 oy
(734 puan) tarafından
Çanakkale çok istiyorum gitmek hep rüyama girer o tarafları çok seviyorum bide deli gibi yemek yemek hiç kilo almamak hayalim biraz komik ikincisi
(2,479 puan) tarafından
Hm güzel gidersin inşallah. Heheh o da iyi. Ama yapın gereği hayal olarak kalabilir :)
0 oy
(1,785 puan) tarafından
Evladımın normal bir çocuk gibi benimle sohbet ettiğini görmek istiyorum. Bir kere olsun benimke sohbet etsin bu ne diye soru sorsun sonra ölebilirim
(2,479 puan) tarafından
Rabbim şifa versin inşallah iyi olur canım. Öyle deme ama hayırlı sağlıklı güzel ömürleriniz olur inşallah
0 oy
(845 puan) tarafından
Bir sürü hayalim var gerçekleşmeyi bekleyen şimdilik ehliyet diyim o da ne zaman Allah bilir 
(2,479 puan) tarafından
Olur inşallah hayırlısı
0 oy
(1,268 puan) tarafından
Anne olmak :) bu yüzden tüp bebek kapılarında dolaştım iyiki diyorum

Dubai ye gitmeyi çok isterdim o da bi hayalimdi smalı çocuklarımızdan sebep oradan da soğudum.  Duydukça içim acıyor artık Dubai kafiyesini
(2,479 puan) tarafından
Ne güzel maşallah Allah isteyen herkese nasip etsin.. Ne o bilmiyorum
(1,268 puan) tarafından
Amin. Sma hastası bebeklerün ilacı Dubai de zolgesma adında çok pahalı bir ilaç.  Millet çocuklarını yaşatmak için oraya getirmesi şart. Bu yüzden.  Rabbim hepsinin şifasını versin
(2,479 puan) tarafından
Hmm Allah şifa versin
(1,268 puan) tarafından
Amin..
0 oy
(2,359 puan) tarafından
Çok şükür yaptım bazı hayallerim ı... . 

Bır tanesi var kı olursa kardeslerım. Arkadaslarım komsularım kurtulur olur inşallah amın 
(2,479 puan) tarafından
Ne güzel sevindim
0 oy
tarafından
Evlendikten sonra bebeğim olsun diye çok hayal ettim 6 yıl sonunda şuan da bebeğimi uyutuyirum eşimle hep hayalimiz de bir bebeğimiz olsun onunla gezelim onunla heryere gidelim çok şükür kızım 8 buçuk aylık yaşadığımız şehirde gitmedihiniz ilce kalmadı neredeyse konsere bile gittik insalah seneye yazın da Allah nasip ederse Antalya'ya gitmeyi düşünüyorum ordan Erzurum'a ilknuruma ordan da memleketim siirte gitmeyi düşünüyoruz daha sonra İstanbul Ankara yapıp eve gelecez planımız bu
(2,479 puan) tarafından
Maşallah ne güzel canım hayırlı sağlıklı ömürleri olsun :)
0 oy
(5,536 puan) tarafından
Hep hayaldi hala da hayalde kalmaya devam ediyo :/
(2,479 puan) tarafından
Hayırlısı..

İlgili sorular

0 oy
41 cevap 459 göst.
17 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Meryemmozer (237 puan) tarafından soruldu
+1 oy
16 cevap 213 göst.
9 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Mrs.Eris. (2,593 puan) tarafından soruldu