Ana Sayfa Genel Nevresim Takımı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Nevresim Takımı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tek ya da çift kişilik nevresim takımı modelleri doğru seçildiğinde yalnızca odanızın genel atmosferini değiştirmekle kalmaz, aynı zamanda  uyku kalitenize de katkıda bulunur. Zira nevresim takımı nedir sorusu için sağlıklı ve kaliteli malzemelerden üretilmekle beraber çarşaf yastık ve yastık kılıfı gibi parçaları içeren ürünlerdir cevabı verilebilir.

Ancak her ürün her zaman kaliteli özellikte olmayabilir. Bu durum ise kullanıcıların nevresim seçiminde bazı noktalara dikkat etmesini gerekli kılar. Nevresim nedir ve ürün seçiminde dikkat edilmesi gerekenler nelerdir sorularına dair merak ettikleriniz varsa, yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Kumaş Türlerine Dikkat Edin

Nevresim takımı kumaşı nasıl olmalı, sorusu cevaplanması gereken önemli sorulardan biridir. Ürünlerin kumaş tipleri, kullanıcıların dikkat etmesi gereken ilk unsurlardan. Zira seçilen doğru kumaş, uzun ömürlü olmakla birlikte kaliteli uykunun da anahtarı. 

Nevresim bir ev tekstil ürünü olup yatak odalarında kullanılır. Nevresim takımı modellerine bakıldığında pamuk, saten kumaş, polyester ve bambu kumaş türlerinden üretildiği olduğu görülür. Pamuk, kış ve yazlarında kullanım için uygun görülmekle beraber insan sağlığına zarar verecek madde içermez. Pamuklu kumaşlar, genel olarak dayanıklıdır ve nemi iyi emer. Nefes alabilen kumaşlar içerisinde yer alırlar. Pamuk kullanılarak üretilen nevresim takımı çeşitleri, kullanıcıların tercih edebileceği ürünler arasında bulunur.

Saten kumaş ise parlak ve narin görünümüyle dikkat çekmesinin yanı sıra serin tutma özelliğine sahiptir. Sağlık için zarar oluşturmayan bu kumaştan üretilen nevresimler de kullanıcılar tarafından tercih edilebilir. Bununla birlikte kullanıcılar, ipek saten ya da pamuk saten kumaş takımlara da yönelebilir. Parlak yapıya sahip bir diğer kumaş ise polyester olmaktadır. Yumuşak bir kumaş olan polyester, takımların üretiminde tercih edilse de genel olarak %50 pamuk ve %50 polyester olacak şekilde üretilir.

Bambu kumaş, antibakteriyel özelliğe sahip bir kumaş türü olup yıpranma ve aşınmalara karşı dayanıklıdır. Hava geçirme özelliğinin yanı sıra serinlik hissi verdiği bilinir. Bambu ağacından elde edilen ipliklerden yapılan bu kumaş, sağlıklı bir tekstil hammaddesi olarak öne çıkar ve geniş kullanım alanları ile dikkat çeker.

Yatak Boyutuna Uygun Nevresim Takımlarını Tercih Edin

Nevresim takımı alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise ürünlerin boyutları olmaktadır. Takımların yatağınızın ölçüsü ile tam uyuşması için takımların ebatlarına dikkat etmelisiniz. Nevresimlerin yatağı tamamen örtmemesi gerekirken battaniye ve yorganların ise dar gelmemesi gerekir. Geniş ürün yelpazesi ile sunulan seçenekler arasında tek kişilik ya da çift kişilik nevresim takımı seçeneklerine göz gezdirebilirsiniz.

Çift kişilik nevresim ölçüleri, setler içerisinde değişiklik gösterebilir. Nevresimler, 160 cm x 220 cm ve 200 cm x 220 cm gibi farklı ölçülerde olabilir. Set içerisinde yer alan yatak çarşafı ve yastık kılıfı ölçüleri de farklı ebatlarda üretilebilir. Çift kişilik nevresim takımı ölçülerine detaylıca göz atarak yatağınızla uyum içerisinde olacak ürünlere ulaşabilirsiniz. Bununla birlikte tek kişilik ürünlerde hem set içeriğine hem de set içerisinde yer alan nevresim, çarşaf ve yastık kılıfı ölçülerine dikkat edebilirsiniz.

Dekorasyona Etkisini Göz Önünde Bulundurun

Nevresim takımı seçiminde yatak odası dekorasyonunu da göz önünde bulundurabilirsiniz. Urban, country, İskandinav ya da modern tarzdaki stil seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Odanızın bütün dekorasyonuna önemli ölçüde katkıda bulunacak nevresim takımı hangi renk olmalı diye düşünüyorsanız, odanızda kullandığınız renklere göre bir seçim yapmalısınız. Sade bir dekorasyonunuz varsa, renkli ve desenli modellerle odanıza hareket kazandırabilirsiniz. Renk bakımından zengin bir dekorasyona sahipseniz, daha sade takımlara yönelebilirsiniz. 

Sarı, kırmızı, bej, mor, altın, pembe ve mavi gibi renk seçeneklerini inceleyebilirsiniz. Nevresim takımı renginin  yatak odanızdaki diğer eşyalar ile uyumlu olması önemli. Bu durumda yatak odanızdaki halı ve perde gibi eşyaların rengine göre bir kararda da bulunabilirsiniz.

Tek ya da çift kişilik nevresim takımı modelleri için Karaca’yı ziyaret edebilirsiniz. Renkli, sade ya da desenli seçeneklerden dilediğinizi tercih ederek yatak odanızda şık bir görünüme imza atabilirsiniz.

SON OKUNANLAR

Hamilelikte Sırt Ağrısı

Çocukluk Çağı Konuşma Bozukluğu (Apraksi)

Çocuklar İçin En Faydalı Sebzeler

Hamilelikte Yürüyüş Ne Zaman Yapılmalıdır?

GÜNCEL BİLGİLER

Çocuğunuz Hasta Olup Olmadığı Nasıl Anlaşılır?

Çocuklarda Bademcik İltihabı

Bebek İçin İdeal Oda Sıcaklığı

Bebeklerde Diş Çıkarma Dönemi

Gebelikte Manikür ve Pedikür Yaptırılır Mı?

Bebeklerde Pamukçuk Nedir, Nasıl Geçer?

Hipotoni Nedir, Tedavisi Var Mıdır?

21,256BeğenenlerBeğen
122,017TakipçilerTakip Et