0 oy
270 göst.
Aile kategorisinde (513 puan) tarafından

hanimlar merhaba,

esim ailesi ile küsmüştü esimin hakli oldugu bir konuda. neyse normalde de durduk yere kuserler bana bile. neyse bugun kapi caldi bir baktik kaynana kayinbaba. torunlarini 5 ay sonra akillarina gelip sevmeye gelmisler güya. 5 aydir ilk defa geliyor dogdugunda gelmisti sonra hemen küstü bu zamana kadar. beni zaten hic sevmez bu zamana kadar asla kotu sozum olmadi cevabim olmadi ne derse kirmadim hic. bu kez ama sabrimi tasirdilar. kayinbaba olacak gelmis kizima kaynananin adiyla sesleniyor. kizimin adi o degil dedi esim. olsun ben ona öyle seslenirim diyor israrla. asiri sinir oldum bir sabrettim iki sabrettim. neyse dedim surdan gelmisler sevmeye birsey demeyim dedim.1 kez daha derse gercekten baska zamanda da soyleyecegim bunlar nasil insan anlamis degilim ya. beni sevmeyen kadinin adini mi koyacaktim ben cocuguma.ben istesem koyardim koymadigima gore daha ne diye farkli yazmayan konmamis adi diyor bu adam anlamis degilim...  kendi cocuklarinin adlarini hep kendisi koymus.bir de kaynana olacak kizimi almis kucagina ben senin icin geldim annene ve babana gelmedim diyor laf carpiyor. en son bebegim benim kucagimda aynaya bakiyorduk. kizim da aynada kendini gorunce falan guluyor cok seviyor aynayi. ordan vay aynaya baktirma kotü olur derler bir suru laf soyluyor vay sac bandi takmayin kafasina kafasi yamulur falan sacma sapan seyler. ben de dayanamadim 5 senedir gik demem ama ne alaka aynaya bakmasinda ne varmis dedim. daha baktirma atalarimiz oyle demis diyor herkesin cocugu kendine ben baktiririm oyuncaklarda bile ayna ozellikle var dedim. neymis buyuk sozu dinlenirmis falan. daha da birsey demedim o dedigim ona yeter. ilk defa sabrimi tasirdilar hem durduk yere küsüyor hem evime geliyor surat yapiyor hem de benden hicbjrsey olmamis gibi davranmami bekliyor . yani siz olsaniz hem bebeginize kendi koydugunuz adi varken kaynananin adiyla seslenseler ne yaparsiniz gercekten merak ediyorum. ben artik susmayacagim bebegimle ilgili olan konularda hele artik susup hicbirsey demeyen kiz gitti yok!! biraz uzun oldu kizlar kusra bakmayin cok doldum :)

5 Cevaplar

+1 oy
(120,793 puan) tarafından
iste sıç.an yaranir sıç.madin icin yaranamiyosun cat cat soyle esirgeme lafini o zaman senden iyisi olmaz
(513 puan) tarafından
esim bu tarz konularda ben derim sen karisma dedigi icin pek birsey demedim kendisi sagolsun benim yerime cok guzel benim diyemediklerimi dedi ama iste ben de bundan sonra diycek yeter artik
-Reklam-
0 oy
(2,430 puan) tarafından
Dediğinde bı şey yok ki aynı durumu yaşasam neler derdim ben var yaaa
(513 puan) tarafından
canim normalde hakliyim dedigimde birsey yok bunlar icin bu küsme sebebi. o an tartisir gibi dedim kadinin zoruna gitti. normalde esim soyler benim yerime sen birsey deme ben derim der. ama bu kez dayanamadim. cocuga seslenirken onun adi o sanki dedim duyurarak söylendim. gicikligina yapiyo adam ben boyle ana baba ne gordum ne duydum daha neler neler anlstsam roman olurr.
(2,430 puan) tarafından
Senin dediğinde bi şey yok canım bana uapilsa6bu gibi şeyler ben daha fazla konuşur neler derim yani haklısın dediğinde kendini ezdirme eşinle de konuş sen kendini savunabilirsin yani damarına basarlarsa zaten bi süre sonra patlarsin ki
(513 puan) tarafından
aynen canim. diyecegim ben de bundan sonra. ne sacma ya hala sinir oluyorum konmamis adi kendi kendine sesleniyor. deli sacmasi
(2,430 puan) tarafından
Çok sinir bozucu gerçekten de
(513 puan) tarafından
kendi utansin ne diyim canim. Allah goruyor yaptiklarini.
0 oy
(1,329 puan) tarafından
Ne munasebet ya anlamiş değilim ben ilk önce o buyuklugunu bilseydi sizde lafini dinlerdiniz herhalde 
(513 puan) tarafından
bu kadin isine geldigi gibi canim  isine gelirse atalarimiz isine gelmezse genclerimiz. hep boyle.  isim konusunda da sabrettim yine dua etsin. 1 kere daha desin diycem deme diycem.
0 oy
(9,242 puan) tarafından
Amine diyemezler iş emine dediler.sahra diyemezler iş Zehra dediler.... Modern isim dediler biz bilmeyiz dediler. Öyle bir dersiniz ki dedim. Aminenin kim olduğunu bilmiyorsanız muslumanım demeyin dedim konu kapandı 

Aynaya baktırma dediler aldım gözlerine soka soka baktırdım 

Bandana sıkar takma dediler her seferinde gözlerine soka soka taktım
(513 puan) tarafından
mukemmelsin canim. benim bir sonraki hamlem o zaten. benden ilk defa boyle tepki gorunce sasirdi bozuldu surati falan. zaten bu sefer birsey yaptigim icin kuser artik kac ay konusmazsa. cok umrumdaydi sanki :)
(9,242 puan) tarafından
Benimkiler bişey dersin susar bakarız der ama kendi bildiğini yapar bak memleketten gelecek yük yok dedik hazırlama arabaa da yer yok bakarız dedı.inan yogurt bile mayalamıltı.dşo bizde herkes sarı sahrada sarı olur size gelene kadar ben sarıyım kacınco sıradasımız acaba dedim.ben acıkcası huysuz biriyim.bunlrda hep birsey dıyınce susan geline alışkınlar eşi yasasa bana bıkçrakmazmoş ismi öyle demişti valla anası olarak koyamayacksam oglunu da alır gidersin dediydım
0 oy
(228 puan) tarafından
önce büyüklük yapsaymş bi zahmet

Ayy ben sinir oldum ne münasebet (ʘдʘ╬)
(513 puan) tarafından
ne anlar buyukluk yapmaktan canim. cocuk bile yapmaz onun yaptiklarini. Rabbim muhtac falan ettirmesin boyle insanlara. herseyine karismayi hak gorurler kendilerine. sa-na-neee diye bagirasim geldi icimden esimin hatrina sustum buyukluk bende kalsin dedim
(228 puan) tarafından
Ah zaten bu eşlerin hatrına nelere katlanıyoruz bi bilseler (⩺︷⩹)
(513 puan) tarafından
valla ben o anasina katlaniyorum ya fedakarliklarin en buyugunu yapiyorum heralde. allah dusmanimin basina vermesin
(228 puan) tarafından
amin canım Allah yardımcın olsun
(513 puan) tarafından
sagol canim amin.

İlgili sorular

0 oy
34 cevap 779 göst.
5 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Miniminnaķ (3,126 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 667 göst.
0 oy
5 cevap 283 göst.
27 Ağustos 2024 Diğer kategorisinde Mertin annesi (643 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 102 göst.
3 Ocak 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Damla berna (2,081 puan) tarafından soruldu

397,266 soru

11,881,773 cevap

36,001 kullanıcı

...