0 oy
200 göst.
Diğer kategorisinde (568 puan) tarafından

Bebegim sarılıktan 2 gün yenidoğan yoğun bakım ünitesinde yattı. Ben taburcu oldum eve geldim ama stresten sütüm kesildi bebeğime mama verdiler. Bugün elektrikli pompa aldım sütüm cok az geliyor ne yapabilirim. Gücüm tükenmiş hissediyorum. 1 haftadır çabalıyorum kendimi eksik hissediyorum artık. Cevremde insanlar bebegini neden mahrum bırakıyorsun anne sütünden diyorlar oysa gece gündüz demeden o kadar cabalıyorum ki çok yoruldum :( lütfen bana fikir verebilir misiniz ne yapabilirim sarılığın geçmesi ve sütümün artması için

20 Cevaplar

0 oy
(7,654 puan) tarafından
Sabır 

Dua

Uyku

Bol su

Rezene

Sağlıklı beslenme 

Sıfır stres o süt gelecek

Kulaklarini cok bilologlara tika bebekler emince süt daha fazla geliyor pompa tam sagmiyor
(568 puan) tarafından
Bebegimi cok zorluyorum ama asla emmiyor
(7,654 puan) tarafından
Olsun sen bıkmadan ver gerekirse mamada ver
tarafından
Sen zorla kuzum emer benimkide emmiyordu sonradan alıştı ama sütünü sağ ver kesinlikle siringayla falan
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kulaklarını tika bebeğin geldiktden sonra emecek zaten 
(568 puan) tarafından
Bebegim geldi su an ama sarılık hala var biraz
tarafından
Benimki de sarılık oldu bol emzirdim canım bide rezene kimyon karışımı yapıp içtim . Stres yapma yaptıkça sütün azalır . Sütüm yok deme sürekli emzir emdikçe inecek zaten
0 oy
tarafından
Bol bol su iç yeşillik tüket komposto yap ye canim inşallah bol bol sütler olur kuzucuğa bir de irmik helvası ya da kahvaltılık helva falan ye 
(568 puan) tarafından
Deneyim canım cok teşekkür ederim
tarafından
Bir de kimsenin dediğini takma üzülme stres yapma kim ne derse desin kuzum boşver
0 oy
tarafından
Sarılık meselesi önemli onun in mama vermeye devam et ama biberon kullanma canım şırıngayla ver bol sıvı tüket ben günlük 5litre su içiyordum hoşaf falan iç stres yapma bol bol dinlen ve sürekli emzirmeye çalış emzirdikçe artar sütün aktardan dut kurusu aldır bol bol ye ve su iç canını da sıkma 
(568 puan) tarafından
Bakim unitesinde biberon vermişler ona alışmış beni almıyor canım mama veriyorum aptamil bebek sütü
tarafından
Unutur canım biberonu kaldır şırınga kullan senide emer bol bol emzirmeye çalış sen alışmış deyip biberona devam etme
(3,551 puan) tarafından
Kelebek canım uğraş sen gene ama artık işin çokzor 3 bebe büyüttüm mama ile ikisi ille de süt emsin demem yüzünden gecikmiş sarılı oldu. Doktor az daha getirmesen zeka geriliği olurdu dedi. Mamaya full devam ettim. Gidince bir daha gelmedi benim sütüm.gece gündüz 7 24 sagdım 2 saate 1 saate Bi. Hatta ilk ikisi mama yönünden zorlayınca 3.cü de ufak kızıma dedim 7 yasında sen em bari annecim de belki gelir dedim. Kız emmedi sevmez öyle şeyleri.. Ama aman sütüm kesildi stresine girme kesilirse de yapacak bişi yok. Aha biri 10 yasına biri 7 yasında girdi son numara da 6 aylık olacak. Ne yapalım kısmetinde ne kadar varsa o kadar emiyor. Benimki stresten falan da değil 45 gün olunca bir gec3 de pat diye kesiliyor. Hele Bi komsum vardı kadın 7 24 paso tütün içerdi. Stresliydi de ama o memelerinden Bi süt gelirdi. Allah seni inandırsın kızını 3 yasına kadar emzirdi daha zar zor kesildi sütü 3 ay uğraştı kesilsin diye. Rabbim verdiğine veriyor. Bende eşek gibi rezene bilmem ne içtim. Meğer rezene anne içince bile bebeğe zararlıymış toksik etki yapıyormuş en sonuncu oğlumda zehir hastanesi pediatri doktoru söylemişti.. Düzenli uyku ve bol su sadece süt için yeterli diye..
0 oy
(12,675 puan) tarafından
Cevrendeki insanların ağzına tuvalet terliği ile vurmak lazım sen stres olma ilk gunler gelmemesi normal bebeğin sarılığı geçsin diye mama takviyesi de ver ama sürekli emzir emzirdikçe gelir canım canım stres yapma bende aynı süreci yaşadım doğumda gelmedi oğlum ilk sütü doğduktan dört saat sonra emdi o da çok azdı hastaneye sağıp götürdüğümde 30 cc ancak çıkıyordu şükür şimdi akıyor bir taraftan sen yine de kimseye kulak asma stres yapma gelir inşallah sağlıkla büyüt 
(568 puan) tarafından
Insallah gelir canım cok cabaliyorum bende umarım atlatırız bu süreci
(12,675 puan) tarafından
Hoşaf pekmez su ben en çok bunları tükettim bebeğin çenesi kuvvetlendikçe daha iyi çekecek o çektikçe daha çok gelecek sen hem stres yapma hem de beslenmene uyumaya dikkat et
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Bolca hurma ye canım ve bol su için emim ol gelecek sütün benim 15.günde geldi memeden indirme çocugu 
(568 puan) tarafından
Insallah canım insallah gelir tek duam bu
(25,224 puan) tarafından
Hiç merak etme ve stres yapma sütüne güven sütüm var ve gelecek diye düşün bu gerçekten çok önemli. Fırsat buldukça uyu
0 oy
tarafından
Öncelikle 3 ay önce doğum yapmış ve 2.5 ay emzirebildim biri olarak sana soyliyim ssriliktan korkma benim bebeğimin değeri 19 du 2 gün yattık hastanede bol bol emzirince geçiyor sen önce emzir alabildiğini alsın arkasından hemen mama takviyesi yap ben öyle yaparak geçirdim sariligini . E bebekte kutu maltlar var onlardan al ben onların sayesinde 2.5 ay emzirebildim benimde sütüm bir anda bıçak gibi kesildi insan korkutor çocuğu sapsarı görünce anlıyorum ama inan geçecek maksimum 1 ay sürüyor o sarı rengi sonra düzeliyor . Sen bol bol emzir emzirdikcede gelecek arkasindands mama takviyesi yap . En kötü ihtimal sütun gelmezse de mama ver çocuğu aç bırakacak değilsin her bebekte anne sütüyle büyüyecek diye birşey yok zaten mamalar anne sütüne çok yakın artık . Ben önce sma verdim sonra evolvia mamaya geçtik evolvia mamanin içindeki OMEGA daha fazla yani balık yağı ve daha tok tutuyor 
0 oy
tarafından
Önce bı sakin ol stres yapma. Süt bu gelir inşallah. Bol su , bol uyku dinlenme , sakinlik , rezene, komposto, bol yeşillik meyve tüketip bol bol da bebeyi memede tutup emzirmeye çalış. Allah'ın izniyle gelir.
(568 puan) tarafından
Deneyim canim çok teşekkür ederim
0 oy
(1,186 puan) tarafından
Şu milleti parçalayasım geliyor gerizekalı mallar sanki süt gelioda sen esirgiosun kalkk ilk başta sirkelen sen annesin güçlüsün bi duş al sonra iki göğsüne 7kere tahiyat oku masaj yap sonra eşine rezene çayı ve eczanede satılan humana anne çayı aldır iç bolca su tüket dua et dışarıya kople kulağını kapat bitanem kimne derse desin dinleme bebeğini  düşün sabreyle 
(568 puan) tarafından
Bende diyorum emse sütüm gelse benden daha mutlusu olur mu göz altlarim mosmor oldu. Insanlar oyle bi davranıyor ki sanki keyfii emzirmiyorum. Humana tüketiyorum canım cok teşekkür ederim
(1,186 puan) tarafından
Hiç canın sıkma hiç millet derse lafonı ver morel çok önemli canım
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Geçmiş olsun canım .Saat başı bebeğini emzir.Elektrikli pompayı bilmiyorum ama manuel pompa sütü getiriyor meme ucunu çıkarıyor.Mamayı halen veriyorsan kaşıkla yedir , yada biberona hazırla memenin ucuna dökerek yedir emzirir gibi

Hepimiz bu yollardan geçtik bu zorlukları çektik emin ol 2-3aya rahatlayacaksın .
0 oy
(1,921 puan) tarafından
Boyle dusunme iyi dusunecen ki sutun gelsin ben daha kucagima alamadim makinayla sagip buzluga koyup hastaneye goturuyorum mama da verdiler surekli hem emzir hem sag ilk 1 hafta 1o gun normal inmeme si bol su yesillqik rezene kayisi kopostosu isirgan otu corba hep sivi tuket benim de oyle cok deyil ememedigi icin bunada sukur stres olursan gelmez sut
0 oy
(60 puan) tarafından
Canim bende senin yaşadıklarını yasadim biz 1 hafta hastanedeydik benimde sutum kesilmişti ama rezene  anason kimyon çayları var onu ic cok hurma ye benimde kesildi ben 40 çıkana kadar ara ara mama vermek zorunda kaldım ondan sonra sutum bir arti oğluma da yariyordu oglumu kimse taşıyamıyordu okadar kilolu idi üzülme kafana takma cok su iç yemene içmeye dikkat et ve HIC BIKMADAN USANMADAN EMZIR emzirmek en büyük etkendir sutun çoğalması icin sürekli sureler dinle gögusune masaj yap allag yatdimcin olsun canim 
0 oy
(119,065 puan) tarafından
kkmseyi umursa bol su ic 
0 oy
(1,736 puan) tarafından
Benim sütüm vardı ama dilbağından dolayı emememiş sarılık oldu. Mama verdim. Sütğm azalınca da sürekli sağdım. 3 saatte bir sağıp az da olsa verdim. 30 cc zor geliyordu. Öyle öyle geri geldi, şuan yine mama veriyorum ama öncesinde güzel emiyor, sağmayu bıraktım. Sizde emmiyorsa sağın emzirme aralıkları gibi. Maksimum 3 saatte bir. 
0 oy
tarafından
Bu insanlar neden bu kadar merhametsiz düsuncesiz konusur. Hangi anne evladini sutten mahrum bırakır. Neden herkes bilmiş. Allah herkesin gonlune gore versin. Neden boyle bir anneyi üzerler anlamıyorum. 

Benimde bebegim aç çok cabaliyorum ustune bife meme reddi var bende cok yoruldum. Allah yardımcın olsun 
0 oy
(985 puan) tarafından
Rezene çayı bol bol su ve beslenmene dikkat et . Rabbım tez zamanda gönlüne göre versin 
0 oy
(1,454 puan) tarafından
Canım öncelikle stres yapma sakın kendini de sütüm az diye şartlama sen emzir inşallah çektikçe gelecek süt kuruyemis tüket bulgur pilavı ve özellikle roka dereotu sürekli ye yıka tuzla gözünün önünde olsun akşama kadar ye etrafındakilere kulağını tıka benim oğlum da 1 gece yattı çok üzüldüm diğer gün gittiğim saat de vermediler ağladım ama pes etmedim hemen morelimi düzelttim şükürler olsun sütüm gitmedi sende kendini topla asla yıpranma stres den uzak kal 
0 oy
tarafından
İlk önce şunu iyice aklına koy mama vermek seni kötü eksik anne yapmaz. Etrafındaki herkese kulağını tıka. Bebeğin yanındaysa aç göğüsünü yatır bebeğini oraya rahat biyerde otur. Bebeğini öp kokla o an hiçbişey düşünme. Süt içinde bebeğin emmesi şart o ne kadar emerse o kadar çok sütün olur.  Humana anne çayı ılık olarak günde iki hatta daha fazla tükete bilirsin. Bol su. 
0 oy
(628 puan) tarafından
Hadsizler onlara ne emzirmenden . Mahrum bırakıyorsun öyle mi bi onlar biliyor zaten. Sütün olur emzirirsin olmaz mama verirsin kimsenin haddi değil sorgulamak. Bu kadar müdehaleye izin vermeyin. Önemli olan bebeğinizin sağlığı. Madem sütünüz az mama vermekten kaçınmayın.
0 oy
(1,164 puan) tarafından
Bı bez parçasına zeytinyağ döküp goguslerinizin üzerine koyun bı sure öyle kalsın. Bestlak damla da çok yardımcı oluyor. Az da olsa uyumaya bakın ve bol bol su icin. Bir de tahin pekmez dere otu tüketebilirsinuz. Yaşadıklarınizin aynını yaşadım ben de. Ama geçiyor Allah'ın izniyle. Sabredin ve sakin vazgecmeyin 

İlgili sorular

+1 oy
13 cevap 181 göst.
26 Ekim 2021 Aile kategorisinde 12345678 (135 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 310 göst.
7 Nisan 2020 Diğer kategorisinde elif.kağan (18 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 98 göst.
14 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Meleklerim3 (285 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 82 göst.