0 oy
486 göst.
Aile kategorisinde (7 puan) tarafından
Mesele uzun zaten kısacası şöyle diyebilirim ailem fazlasıyla muhafazakar ve yobaz yani asla kendi fikirleri dışındaki fikirleri kabul etmezler ve herşeyi kontrol ederler ve etmek de isterler,en son eve 8 de geldim diye bayağı bir kıyamet koptu annem tarafından sadece 10 dakika ulaşamadı diye deliye döndü 27 yaşındayım ve bana nasıl davranmam gerektiğini öğretemez zaten biliyorum onun dışında güvenini sarsıcak bir durum hiç olmadı dışarıdayken bilgisi vardı sadece 10 dakika ulaşamadı kardeşimi ve babamı arayıp ortalığı karıştırmak istedi müsadere etmeyince kendini yere attı darp ettin seni hastaneye attiricam sen dışarı çıkmana müsaade ediyorum örneğin harcadigin parayi biraz da bana ver benim oglum kocam senin gibi biri için sen kimsin ki yazık oglusuma kocama senin icin elini kana bulasin diyor bu ne demektir yani ne yapmışım ? İş yerine gelicem seni rezil edicegim işinden edicem bunlar nedir ne düşmanlıktır böyle evdeki herkesle aramı açıyor birbirimize karşı ınanilmaz saygsizlastik ama önce o başlattı şimdi ise konuşmuyorum sadece bu da değil  o kadar hasta ruhlu birisi ki hep karşındakini suçlu görüyor evdeki herkesi bana düşman etti görüyorum evde örneğin babama selam verirsem veriyor vermezsem yok..nasılsın diyorum canı isterse konuşuyor istemezse yok...sonra annem hep dinden ana baba hakkindan dem vuruyor kalkip beddua ediyo yok cocugun ölsün yok kocan olursa bosanacak senden göreceksin yok çocuğun olmasin bende dayanamayip küfür ettim artık tahammül bile edemiyorum.

15 Cevaplar

0 oy
(3,552 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Annen anne değil de seni kıskanan bir ergen gibi çok yazık kendide kadın olmasına ragmen resmen cinsiyet ayrımı yapıyor. Ben senin yerine olayım 5 dk daha durmam o evde. Nolcakmış beben ölürse yada kocan seni boşarsa Bi tarafına kına mı yakacakmış.. Ane deme bin şahit ister. Durduğun kabahat. Seni başından atmaya çalışıyor resmen. Sende ne duruyorsun ki elin iş tutuyor. Kendne bir ev tut yaşa.. Ben oluyum Bi daha dönüpte ane diye yüzüne bakmam.. Düşman dan betermiş.
(7 puan) tarafından
Kesinlikle öyle evdeki diğer aile üyelerinin kayıtsız kalması beni deli ediyo demekki onlarda insan değil
-Reklam-
+1 oy
(2,014 puan) tarafından
Bekarmısın canım? Çalışıyosan 1+1 ev tut çık git o evden ya o nasıl anne öyle kusura bakma. Gençliğine yazık yarın bi gün iftira bile atar bu annen sana 
(7 puan) tarafından
Gidicem evet ama rahat bırakmamasından korkuyorum
(54 puan) tarafından
Hep mi böyle annen sana yada kardeşlerin  varsa onlarada öyle mi davranıyor
(7 puan) tarafından
İki  kişiyiz zaten onun için sadece oğlu değerli
+1 oy
(658 puan) tarafından
Bekarsin canım anladığım kadarıyla Allah yardımcın olsun öncelikle. Evden kurtulayım diye evlenme canım tanımadan etmeden. Ben 3 yaş küçüğüm senden keşke diyorum erkenden evlenmeseydim. Çalışıyorsun anladığım kadarıyla varsa imkanın uzak bir semtten stüdyo veya 1+1 cebine göre bir ev tut kendine kurtul. Günümüzde bunun 4 yolu var ya evlenip Büyük kumar oynarsin ya hayatın kurtulur yada cehennem olur. Ya dayanamayıp canına kiyarsin (Allah korusun). Ya bu annen sana bir gün namusuna iftira falan atar baban veya abin cinnet geçirir kurban gidersin (Allah korusun). Yada kaçar hayatını kurtarsın. Eğri oturup doğru konuşmak lazım en çok aileden görülen psikolojik şiddet bu hallere getiriyor bizleri. Rabbim yardimcin olsun, annene vicdan merhamet versin inşallah. 
(7 puan) tarafından
Amin canım ayri ev düşünüyorum ama iyice düşünüp tartmam lazım
(658 puan) tarafından
Hayatın inşallah düzene girer mutluluk seninle olur canım
0 oy
(13,203 puan) tarafından
Bekarsın sanırım kurtulmak için evlenme sakın ama. Doğru düzgün karar ver yağmurdan kaçarken doluya tutulma
tarafından
+++++++
(7 puan) tarafından
Aynen öyle düşünüp karar vermek istiyorum ona kalsa hemen gitsem en doğrusu o olur
(13,203 puan) tarafından
İşte hepsi senin tabirinle yobazlıktan.
0 oy
(6,169 puan) tarafından
Kuzenimin anası ve babası (dayım ile halam evli ) kuzenime neler cektirdiler bir türlü kızın büyüdüğünü Koca kız olduğunu idrak edemediler. Bir gün kuzenim bana '' güneşin batışını hiç dışarıda oturup izleyemedim'' demişti.. çok üzülmüştüm. Makyaj oje açık giyinmek yasak. Sadece iş ve ev. İslâm kitapları haricî hiçbir kitabı okumasına izin vermezlerdi. En sonunda kız polisi aradı evden polis eşliğinde ayrıldı ve çalıştığı Hastanenin lojmanında kalmaya başladı. Artık geziyor, okuyor, ingilizce kursuna gidiyor,makyaj yapıyor... Ailesiyle de arasını düzeltti ama kesinlikle artık hayatına müdahale etmelerine izin vermiyor. 
(14,821 puan) tarafından
Vay bee polisle evden çıkmak iyi cesaret. Helal
(3,552 puan) tarafından
Yazık ya napsın demek başka çare bırakmamışlar.. Güneşin batışını görememek Ne de demek ya. Benim ailem melek melek. Sabah 7 de Bi çıkardım işe gece 1 de evde olurdum.. Ne anem ne babam bişi demezdi. 18 yasında olmama ragmen hiç de hata yapmadım çalıştım aileme destek oldum. Aşık oldum evlendim 11 senedir de evliyim. Evliyken de çalışıp hem eşime destek oldum hem eşimin ailesinin salonunu dğzdüm. Hem kendi evimi dğzdüm hemde dükkan açtım 3 cocugum var şimdide.
(14,821 puan) tarafından
Maşallah
(7 puan) tarafından
Bazı insanlar keşke anne baba olmasa
0 oy
tarafından
Işin varmiş ne guzel cik o evden benim annemde surekli benle tartişirdi bide babam eklenirdi uzerine ikisiyle baş edemeyince 19 yasimda evlendim benim calismama bile izin vermezdi ailem adim attirmazlardi disariya
(7 puan) tarafından
Ben evlilik gibi bir hata yapmak istemiyorum
tarafından
Hata olmadi şukur benimki
0 oy
(14,821 puan) tarafından
Bak bacım 27 yaşında yetişkin bir bireysin. İşin gücün de varmış. Ayrı eve cik derim. Bunu bahane edip. Tabi onda da cingar cikarmazlarsa. Ama bi kere yaparlar sonra alisirlar. Sen kendinden emin ol yeter. Ama şu da bir gerçek. İnsan yetişkin olduktan sonra ailesiyle aynı evde yaşayamıyorum ben de yaşadım senin yaşadıklarına benzer şeyleri. Daha hafifi tabi benimkiler
(7 puan) tarafından
Valla annemin sadece bir kötülüğünü yazdim buraya anlatsam kitap olur sürekli hayirsizsin nankörsün sözleriyle elestirir beni
0 oy
(1,032 puan) tarafından
Çok  çok çok çok çok çok özür dilerim kusura bakma ne olur 

Yazıklar öyle anneye 

Anneye deneye bin şahit ister yazık gerçekten 
(7 puan) tarafından
Bebekken çok emek vermiş sürekli bunu dile getiriyor çöpe atabilirmiş atsa nolurmuş ki gelirmişim programda orda burda canım annem diye ararmışım
0 oy
(482 puan) tarafından
Benden sana tavsiye yangından kaçma

Bir arkadaşımin ayni senin gibi hayati vardi. Evlendi 7 senedir evliydi hayatı cehenneme döndü. Slnuc bugün boşandı iki çocukta kaldı öyle arada 
(7 puan) tarafından
Mantikli adimlar atmak lazim
0 oy
(331 puan) tarafından
Allah kardeşinin kalbine iyilik versin de bu kötü kalpten kurtulsun canım sana da Allah yardım etsin insan kardeşine böyle yaparmı ya okuyunca sana üzüldüm 
(7 puan) tarafından
Kendisi çok dindar öyle deme ama
0 oy
(316 puan) tarafından
Ay kız resmen beni anlattın valla sende kendimi buldum bende ailem yüzünden yani babam yüzünden daha doğrusu kaçtım erken yaşta evlilik yaptım sonra boşandım oda dayak delisi etti beni boşandım sonra babamın evine geldim yine aynı zindanlar yine dayaklar yine küfürler yine dışarı birakmamalar yine kocaya gittim yine doluya yakalandım yine boşandım artık evlenmeyecem dedim ablamın evine gittim orda kaldım sonra çok şükür Şuan ki eşimi gördüm iyiki evlendim diyorum şuan 2 tane oğlum var neler çektiğimi bir ben bir Allah biliyor asla affetmeyecem babamı onun yüzünden 2 evlilik geçirdim ikiside berbat suanki 3 eşim ve çok şükür Rabbime
(7 puan) tarafından
İyi cok sukur rabbim mutlu etsin seni
(316 puan) tarafından
Amin cnm sağol
0 oy
(1,045 puan) tarafından
Anaam o nası anne kız
(7 puan) tarafından
Canavar
0 oy
(3,552 puan) tarafından
Gayet kendini bilen bir kıza benziyorsun. 27 yaşındasın işin de varmış ayrıl evden kuzum. Ev tut kendine eşyalı orda yasa. Annen olay çıkarırsa uzaklaştırma aldır. Anne dediğin çocuğuna böyle beddua etmez. İlerde evlensen yuvani da bozar senin
(7 puan) tarafından
Kesinlikle buna musade etmiyicem kocamdan boşanirsam sen alırsin dedim bende
0 oy
tarafından
Başka bı şehirde iş bul ve ailen den kaç bence arkana bile bakma yani 
(7 puan) tarafından
Hahaah olabilir
0 oy
(3,888 puan) tarafından
Işinde varmış hayatını kurtar o anneden daha büyük işler açmadan başına, git başka bi eve çık baban niye onun ağzına bakıyor 
(7 puan) tarafından
Hepsi yobaz

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 133 göst.
9 Mart 2022 Aile kategorisinde ays_123 (7 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 61 göst.
0 oy
5 cevap 148 göst.
0 oy
6 cevap 202 göst.