0 oy
854 göst.
Aile kategorisinde (374 puan) tarafından
Kızlar bizde göbek deliğine saça burnunun üstünde damar görünüyorsa gibi birçok şey var sizin ailede de soylerlermi

26 Cevaplar

+2 oy
(7,654 puan) tarafından
Evet söylerler asla inanmam

Kızsa erkege benziyorsa devamı erkek ya da tam tersi :)
(11,084 puan) tarafından
Milletin cani sıkılmış eskiden teknoloji de yok üretmişler de üretmişler mesela şuan bana da gören oğlan mi diyor karnım sivri ama kız  :)
(13,825 puan) tarafından
Evet bana da ilk hamileligimde kizin olcak kizin olcak diyolardi ben hisswtmistin erkek diyodum sonuc anneler hisseder:))
(11,084 puan) tarafından
Kesinlikle öyleymiş benim de istemsizce kız diye çıkıyordu ağzımdan Allah izin verirse kızımız olacak :)
(13,825 puan) tarafından
Rabbim saglikla kavustursun ins canim:)
(11,084 puan) tarafından
Amin canım Allah razı olsun :)
-Reklam-
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Geri kafalı bi ailem yok cok şükür 
(374 puan) tarafından
Geri kafalık la alakası yok aslında illa o olucak demiyolar sadece söylerler
(9,626 puan) tarafından
Ya tabi biraz yanlış tabir olmuş olabilir ama mesela bitanesinde o dedikleri şey oldu diye herkeste aynı olur düşüncesi çok saçma..benim ailem öyle değil ama çevremde öyle çok var...oğlumun burun üstünde damar vardi peşine oglan dediler kızım oldu ablamın ilki kızdı peşine oglan dediler yine kızı oldu normalde kıza hamileyken karın aşağıda olur derler ablamın karnı top gibiydi kızı oldu aksine karnı düşüktü oğlu oldu..ben oglumda çok ekşi tuzlu şeyler yedim kim bilse kızın olck dediler halbuki kizimda da hep ekşi yedim yani bu yönden aşırı saçma
(374 puan) tarafından
Orası doğru tabi sallıyorlar kime tutarsa ondan sonra öyle gidiyo
(9,626 puan) tarafından
Mesela diyelim birinin kızı var doğal olarak diğerini erkek ister ve bu tür hurafelerle senin sonraki bebegin erkek diyince otomatik olarak inanası geliyo çünkü erkek istiyo istediği içinde bu tür hurafeye inanan cok var yani kız içinde aynı şekilde,ben çevremde bunu birebir gördüm birinin oğlu vardı bunun peşine kız olucak dediler resmen onların lafına bakarak hamile kaldı oğlu oldu sonra oturdu onun pişmanlığını yaşadı çocuğun değil yani inanmış olmasının pişmanlığı
0 oy
(8,539 puan) tarafından
Hurafe hicte alakası yok
(374 puan) tarafından
Bilmiyorum ama bazısı denk geliyor ya
(561 puan) tarafından
Zaten %50 sansi var bacim illaki denk gelecek ama bi gerceklik payı kanitlanmişligi arastirilmişligi yok :) mumkun mu ya böyle bişey bide eksi tatli muhabbeti var ya Allah sana emanet edecegi kulu kız yaratacak ki kiz evlat en büyük nimettir sen tatli yiyerek onun cinsiyetini erkege cevireceksin bak bak bak doguncada yurumeye baslasin diye de bisey var mi acaba :D inanman inanman ama şakasini yapip eglenebilirsiniz tabi :D
0 oy
(3,148 puan) tarafından
Var canım gecrekten öyle damar oldumu arkasindan o cinsiyet gelirmiş bizde yok ama kızım erkek siması vardı herkes arkasından oğlan olucak derdi 
(374 puan) tarafından
Ne oldu peki
0 oy
(1,030 puan) tarafından
İlk bebek doğduğunda kız  olup erkek gibi görünürse 2. Çocuk erkek olur derlerdi yada tam tersi de olur erkek doğup kız gibiyse kız olur gibi
(374 puan) tarafından
Ablama dediler aynı erkek oldu ya salladilar yada bildiğinden bilemicem valla
(1,030 puan) tarafından
Bana da erkek dediler bakalım ne olacak :D
0 oy
(1,048 puan) tarafından
Hic duymadim bakalim 2.ci ne olucak:)
0 oy
(5,954 puan) tarafından
Komşularim söyledi oglumu gorunce bunun arkasida erkek diye ilk kez duydum bende:)
0 oy
(780 puan) tarafından
Evet ilk oglumdan sonra burnunun üzerinde morluk var arkası erkek demişlerdi ikinci oğlum oldu bunun da burnunun uzeri mor üçüncü de erkek diyolar ama düşünmüyorum inşallah :/
0 oy
(988 puan) tarafından
Benım annem der burnunun ustunde mor vizite varsa erkek :))
0 oy
tarafından
Hiç duymadım ve çok saçma buluyorum bu tarz batıl inançları 
0 oy
(4,274 puan) tarafından
Bende duymuştum erkek çocuklarında kız güzelliği varsa arkasındaki kız olacak felan bide brnim büyük oğlumun tam burnunda bi damar belli oluyo doğar doğmaz vardı o doğru çıktı arkasindakide erkek oldu 2 oğlum var canım ama küçük oğlumda öyle bişey yok hiç burnunda :))
tarafından
Bacı benim de bı kızım bı oğlum var ve oğlumun sağ gözünün yanından yasil bir damar burnuna doğru uzanıyorsize göre peşi erkek mi o zaman
(4,274 puan) tarafından
Valla benim doğru çıktı olabilirde benim oğlanda gören burnu morardimi diyor yok o damar diyorum
0 oy
tarafından
Ewet kaynanam oğlumun kasının ortası morduuu dedi ikinci erkek ama kizz kizimdada aynısını diyor cahil işte ne anlatabilirsn 
0 oy
(12,793 puan) tarafından
Öyle şeyler yokta kızımın az saçları vardı arkası erkek diyorlardı 
0 oy
tarafından
Dogan bebegin kalcasinda morluk varsa devami erkek derler bizde
0 oy
(119,000 puan) tarafından
hurafe cesitleri beni inandiramazlae
0 oy
(3,148 puan) tarafından
Poposu morsa arkası erkek derler kız olup erkeğe benziyorsa arkası erkek derler
(4,048 puan) tarafından
Oglumun poposu beline dogru mor ya ne zamn gecer acaba hep oyle mı kalacak bilgin varmı cnm
(3,148 puan) tarafından
Çok geç geçiyo canım 17 ay oldu hala geçmedi bizim poposu ayak bilekleri ve sırtında var hala
(4,048 puan) tarafından
Bızımde 15 aylık
0 oy
(3,695 puan) tarafından

Burnun üstündeki damar olayı bende tuttu ya :) ben de ınanmiyorum aslında ama kızımın damarı belirgin diye 2.erkek olur dediler öyle oldu. :)

0 oy
(1,298 puan) tarafından
Arka poposunun orada sırt kısmında morluk varsa arkası erkek derler bizdede. Kızımın arkası mor erkek ikinci diyorlar mesela bana
0 oy
(12,554 puan) tarafından
Ben kız istiyordum şükür bir oğlum oldu ikinci çocuğu bir tane de kızım olsun istediğim için düşünürüm düşünürsem Rabbim ne verse şükür ederim o ayrı bir konu ama kayinvalidem bunu bildiği halde ısrarla bunun peşine oğlan olacak diyor burnunun üstünde damar görünüyor diye 
0 oy
tarafından
Bizim burdada enseye bakıyorlar saç bitimi V şekilde ise ucu aşağıya doğru ise erkek derler peşi kızımın böyleydi sonrası 4,5 sene sonra oğlum oldu oğlumun ki düz mesela sac bitimi peşi kız diyorlar ne kadar doğru yanlış bilmiyorum 

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 187 göst.
0 oy
10 cevap 193 göst.
5 Mart 2023 Aile kategorisinde Selincikkkkk (30 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 819 göst.
21 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Duruu12 (265 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 209 göst.
26 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Edanurkpln (347 puan) tarafından soruldu