0 oy
476 göst.
Aile kategorisinde (446 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Kizlar bebekle ev işi camasir bulasik yemek ütü nasil yapiyorsunuz. Ben yapamiyorum 4 aylik bebegim kolik asiri gazli kucaga alışmış uyumuyor gündüz hic uyusa bile 10 dk sonra uyanıyor. Yemegi zorla yapıyorum. Ama ev ne halde süpüremiyorum tek başına durmuyor. 

38 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Suanlik bebek yok Rabbim nasip eder de olursa o zaman bakarım artık 
tarafından
Amin canım
(48,481 puan) tarafından
Rabbim tez zamanda nasip etsin insallah canim
-Reklam-
0 oy
(6,935 puan) tarafından
Haftasonu eşim evdeyken yapıyordum canım. 
0 oy
tarafından
Kolik olduğu için çok zor olur,biraz büyüsün o zaman düzelir inşallah.o zamana kadar da yaptığın kadarı ile olur ne olacak
0 oy
(4,920 puan) tarafından
Benim pusetin salıncak aparatı vardı mutfakta onunla dururdu arada sallardım uyurdu. Temizliği de eşim geldiğinde bebeği ona verip yapıyordum
0 oy
(11,144 puan) tarafından
Bu gibi durumlarda eşinden destek al kuzum hayat müşterek rabbim yardımcın olsun zamanla düzelir inşallah 
(446 puan) tarafından
Yardim ediyor zaten de ama cok yoruluyorum uykusuzum süpürmeye kalkiyorum iceride catliyor ağlıyor birakiyorum mecbur
(11,144 puan) tarafından
Ev işini ertele kuzum bebeginden önemli değil napcan bu günler de geçer qllahin izniyle
(446 puan) tarafından
Bir misafir gelecekse 1 hafta önceden hergun bir odayi temizliyorum
(11,144 puan) tarafından
Artık misafirlerin de görmezden gelecek
0 oy
(1,343 puan) tarafından
Vallah ev ne sen sor ne ben soyleyeyim her gun supuruyorum yasam alanımızı.haftada 2 de silp toz almaya birlikte. Bebişi bazen yurutece koyup yemek yapıyorum bazen mama sandalyesine bırakıyorum. Hersey yarım oluyo ama ıdare ediyoruz bi şekilde canım
(446 puan) tarafından
Aynen hep onunla ilgilenmemi istiyor kucağıma almami istiyr
(1,343 puan) tarafından
Evet hep kucakta olsa cok mutlu olacak. Ama bu gunler gecici. Biraz babası gelince biraz haftasonu halledersin canım. Yemegini aksamdan yap öglene hazır olsun bari ac kalma. En guzel oneri bu bence canım :)
0 oy
tarafından
Deli gibi hergun dip köşe sil şupur toz dolap içleri hepsini yapıyorum elim çok hızlı oglanda 4 aylık
0 oy
(1,032 puan) tarafından
Bı saatte kadar anca bitiyor vallahi
0 oy
(1,685 puan) tarafından
Bnm bebeğim de oyle cnm şuan 10 aylık baştan beri mafoldum ama baktım kendimi saldikca dalıyorum yorgun olsam da bir iki süpürge yapmaya çalıştım mesela bnm kızım çok sevdi süpürgeyi mama sandalyesini koydum karşısında supurdum merakla izledi beni uzun Zamandır öyle yapiyorim şimdi de yurutece koyuyorum süpürge yaparken peşinden geziyo oda oda:)
0 oy
tarafından
Tekbaşıma ve her işime kaynanam yardımcı olduğu halde geberiyorum yorgunlukdan şu an. Öbür gün Azerbaycanda milli bayram. Hazırlıklar çok yordu
0 oy
(303 puan) tarafından
Ne kadar iyi fikir olur bilemem ama. Akşam eşin işten eve gelince bebeği ona ver evin işini akşamdan hal et sabaha iş kalmasın kalanıda az buz yaparsın öyle öyle büyüyüne kadar o şekilde idare ederdin
0 oy
(2,852 puan) tarafından
Kız şu sırtına bağlanan ipler var ya bebeği içine koyuyorsun onu dene ozaman hem senle gezer hem sen işini yaparsın 

Benimki 1 aylik uyuyunca hemen vitese takıyorum ilk önce yemeği yapıyorum sonra çamaşır bulaşık zaman kalırsa da süpürge 
0 oy
(817 puan) tarafından
Hayır hiç yapmıyordum evimi görsen annemin yıllardır bahsettiği biri gelse yüzümüze tükürür dediği ev tam anlamıyla benim evimdi :) haftasonları eşim süpürüp siliyordu ne yalan söyleyim şimdi 1 yaşında yine ev toplu kalmıypr topluyorum arkamdan dağıtıyor çekmeceleri falan döküyor yerlere ama en azından temiz
0 oy
tarafından
süpürge ve çamaşır işi gündüz. lavabo tuvalet temizliği ütü akşam. sesliler gündüz sessizler akşam anlayacağın :) yemek bazen akşamdan bazen fırsat bulamıyorum. 
0 oy
(551 puan) tarafından
2. Gelince bende nasıl yaparım acaba diye şimdiden düşünüyorum oğlumla kendi karnımı doyurabilcek kadar yemek yapsam gelen yavrumuda süte emanet ederim inşallah işler beklesin oyun oynarız diye düşünüyorum 1 aya belli olur benim ahvalim :D 
0 oy
tarafından
Hebele gübele ne yetistirebilirsem valla 
0 oy
(322 puan) tarafından

Kızım kolikti yemek yapıp yiyebiliyorsan şükret canım. Biraz büyünce onunla oynayaoynaya yaparsın. Ben tuvalete biraz Kızım kucağımdayken giriyordum. El mahkum yoksa çılgınlar gibi ağlardı. Ev işini geçtim yemek yapamadım. Yapsam yiyemezdim. Eşim 11 de işten gelirdi akşam yemeğimi gece 12 de yerdim :) hepsi unutuluyor. Simdi Kızım 2.5 yaşında oğlum 5 aylık yemek yapabiliyorum şükür diyorum. Ev işlerini de eşim işten gelince akşam yapıyorum hep 

0 oy
(3,491 puan) tarafından
Yapamıyorum. Arkadaşlarımı davet etmek istiyorum edemiyorum. Biri mutfağa girse çarşamba çanağı gibi dolaplar desen hallaç pamuğu, biri çekmeceyi açsa yüzüm kızarır o derece. İşler kontrolden çıktı anlayacağın. 
0 oy
(10,426 puan) tarafından
İki tane var çok zorlanirsam kayinvalideme bırakırım yada yanıma çağırırım genelde arar yapacak bir şeyin varsa çocukları bırak diye bırakırım o yüzden cnm 
0 oy
(2,352 puan) tarafından
Ben o aylarda hep kucagima alip yapmaya calisiyodum yada uyudukca suan 10 aylik yine rahat is yapamiyorum 

İlgili sorular

0 oy
37 cevap 527 göst.
5 Nisan 2024 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 1,102 göst.
25 Eylül 2020 Diğer kategorisinde CanOglum (863 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 83 göst.
30 Haziran 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 306 göst.
19 Haziran 2021 Güzellik-Bakım kategorisinde Tinkirbelll (1,120 puan) tarafından soruldu

377,947 soru

11,312,766 cevap

34,745 kullanıcı

...