0 oy
111 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (69 puan) tarafından
Selam kızlar ben can sıkıntısından ne yapacağımı bilemedim de ağlayan kek yapayım dedim ama eşim süt ü yarım litre almış krem şanti yi su ile yapicam artık bana ağlayan kek tarifi verir misiniz

5 Cevaplar

0 oy
(15,370 puan) tarafından
Ben bunu yapıyorum çok güzel oenmli olan üstüne dökeceği. Kakaolu harcın çok olması ki kek islaksinnBrowni Tadında Islak Kek (videolu) https://www.nefisyemektarifleri.com/browni-tadinda-islak-kek-3782146/
-Reklam-
0 oy
tarafından
Simdik hemen veriyorum 

3 yumurta ve bir bardak şekeri guzekce köpürene kadar çırpıyoruz 

İçine bir bardagin yarısi sıvıyağ bir bardak süt 2 yemek kaşığı kakao kabartma tozu vanilya koyuyoruz alabildiği kadarda un hepsini güzelce harmanla 

Ama yumurta ve şeker iyice kopurmeli 

Sonra fırında fansiz şekilde 180 derecede güzelce pişir . Çıktığı zaman ilk soğuğu geçtiğinde bir bardak süt dök ustune ki kekin yumuşak olsun . Sonra kremşantiyi yap koy dolaba . Kek ve kremşanti soğuyunca güzelce yay üstüne kekin ama ikiside soğuk olmalı yoksa kremşanti erir . En son çikolata sosunu yap dök ustune ve buzdolabında 2 3 saat beklet afiyet olsun :)
(69 puan) tarafından
Sağol bacım senin tarifi yaptım fırında birazdan hazır :)
tarafından
Ellerine sağlık canım :)
0 oy
(265 puan) tarafından
Instagram'da ikos kichen sayfasındaki tarifi oneririrm aşırı iyi.
0 oy
tarafından

Ben bir defa denedim benim kek höyküre höyküre ağladı bende bir daha yapmadım. Yazık keki ağlamayalım :D

(69 puan) tarafından
Sen ağlatma zaten yazık
(36 puan) tarafından
Evet şuan benim de başıma geldi bu durum ama benim baktığım tarifte yağ konmadi acaba ondan mı uzun zaman olmuş kusura bakmayin
0 oy
(3,282 puan) tarafından

Başlığı okuyunca  güzelliğinden ağlayan kekde neymiş dedim illklşkköök:D

(69 puan) tarafından
Çirkin olsa güler di:))

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 148 göst.
15 Mart 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Havvam (31 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 371 göst.
18 Mayıs 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu