0 oy
826 göst.
Aile kategorisinde (1,114 puan) tarafından
Ben kiradayim benim dükkanım ve eşimin dükkanı da kira aylık 2 buçuk milyar kiralara veriyoruz. Benim evin altına da kaynım ucuzluk dükkani açtı oraya benim evimden elektrik bağlanıyor kablo çektirdiler kaynım eşimin yanına girdi çalışmaya orada kaynanamla kaynatam durmaya başladılar ve Ramazan'dan önce açtılar senesi geliyor daha bir kere elektrik parasını vermediler neyse 20 30 fark ediyordu onemsemedim geçen ay fatura 144 geldi ve ben evde hiç elektrik harcamiyorum fırın utu vs sürekli kullanmam süpürgeyi haftada bir açarım bi çamaşır makinem çalışıyor üç günde bir sadece o kadar. Daha hiç demediler ki al buda bizim kullandığımız elektriğin parası diye geçen ay faturaya çok canım sıkıldı hava soğuk diye UFO yakiyorlar 50 lira veririz dediler daha konusu olmadı üstüne ikinci fatura geldi ve bu daha da yüksek 177 geldi sinirimden ağladım benim günahım ne araba alıp borca girdik aylık 12 milyar masrafimiz var bide onların faturasını ödüyorum eşime de bu ay annenlere vercem faturayı onlar odesinler dedi normalde tamam derdi bu aralar nedense çok iyi işleri olmuyor zaten sende iş çıkarma insanlara dedi bana kızdı daha çok üzüldüm ben ödemek zorunda değilim aylarca bi kuruş para almamism bunu bari versinler çok yüksek gerçekten bana tek eve 70 geliyordu normalde :( uzun oldu biraz kızlar kusura bakmayın ama moralim çok bozuk millet bizi enayi yerine koymaya iyi alisti

8 Cevaplar

0 oy
(1,114 puan) tarafından

Bide bu ay araba aldık daha yeni eltimle kaynım bizden çok binmislerdir tuvalete bile giderken arabayla gidecekler ellerinden gelse. Pazara giderler arabayla eltim msafirlige gidecek arabayla daha ben işe gelip giderken eşime beni götür demedim yakın her yer diye 

-Reklam-
0 oy
(514 puan) tarafından

Çok zor bi durum ya, karşı taraf anlayışlı olmadığı sürece bu şekilde devam eder gider. Sende sinir olduğunla kalırsın. Eşinin tepki koyması gerekiyor o da ailesini üzmek istemiceği için sesini çıkartmaz. Bu yüzden kimseye yakın yerde olmicaksın herkes uzakta olucak en iyisi. Emin ol siz onlara aynı şekilde yapsaydınız çoktan tepkilerini koyardı hiç acımazlardı. Allah yardımcın olsun çok zor düşüncesiz insanlarla uğraşmak

(1,114 puan) tarafından
Aynı durumda biz olsaydık eminim ki bütün faturayı bize odettirirlerdi siz kullaniyonuz diye. Çalışan biriyim evde durmuyorum bütün gece yalnız oturuyorum eşim geç saatte geliyor ayda iki kere ütü açıyorum oda eşimin kahvesinin masa örtülerini ütülemek için çoğunu onlar kullanıyor. Geçen ay eşim dedi odesinler diye bende 50 lirasını vereceklermis dedim tamam dedi daha ses seda olmadı vermediler yani bu ay daha fazla geldi bende üzülüp faturayı vermek istedim açıkçası
(514 puan) tarafından
Ahh ahhh, eşinin bi gün kafasına daanggg eder de iş işden geçmiş olur... sinir olurdum bende yaa şuan bile sinirlendim yani, seni hiç düşünemiyorum bile :/  sen surat salla anlarlar belki konuşma hiç onlarla muhaddap olma.  Ne diyim zamana bırak belkş eşin at gözlüklerini atar da gerçekleri görür tepkisini koyar yaparsa eşin yapar sen istediğin kadar sinir ol git onlara söyle değişen bişey olmaz. Kendi babam da bi zaman böyleydi kardeşine para yedirirdi amcam evli, yengem ağlar sızlar babamdan para isterdi o da gönderrdi annem ne dese olmadı ve ni gün gerçekleri gördü halbu ki acıncak durumları yokmuş babamın gönderdiği paralarla tatil yapıp yemiş içmişler seni iyi kötü anlıyom
(1,114 puan) tarafından
Ben vericem faturayı bunca ay odemisim sesim çıkmamış bu ay odeyemicem valla kusura bakmasinlar eşimde ister sövsün ister kızsın bagirsin umrumda değil ben enayi olmak istemiyorum iyi niyemizi su istimal ediyolar
(514 puan) tarafından
Bencede öyle yap tavrını koy en iyisini yaparsın
(1,114 puan) tarafından
İşe gelip giderken öncelerden sürekli ugrardim artık usandım uğramak istemiyorum uğramadan evime çıkıyorum gördükleri anda sorguya çekiyorlar napiyonuz islerinz nasıl bugün ne kdrlik iş yaptın olsa da olmadı diyorum gerçi niye hesap soruyo biz eşimle gece hesabimizi yapıyoruz onlara ne sanki borcumuzu onlardan alıp oducez diye korkuyorlar daha bi kuruş destekleri yok çok dertliyim içimi dökmek istiyorum ama çok uzun maalesef :(
(514 puan) tarafından
Kolay değil canım, herkesin işte kendine göre bi derdi var. Üzülme dicem ama insan üzülür ister istemez sinir olur. Allah yardımcın olsun.
(1,114 puan) tarafından
Amin cnm yine çok şükür eşimle çoğu zaman iyiyiz fakat ailesi anlayışsız işte ne bize karissinlar ne biz onlara karisalim herkes baksa yoluna keşke
(514 puan) tarafından
Yakın olduğunuz sürece bu tarz şeyler hep yaşanır canım.. ve karşı taraf anlayışsız bencil insanlarsa daha zorlaşır herşey. Bu dünyadaa herkes bi.şeylerle sınanıyor işte kimi kocadan, kimi çocuğuyla, kimide ailesiyle dertsiz insan yok. Sen eşinle aranı iyi tut üzerine gitme elbet bir gün herşeyin farkına varır.
(1,114 puan) tarafından
Farkında oda geçen ay faturayı ver dedi bu ay aşağıdaki dükkani satılığa çıkardılar iş olmuyor diye eşimde ondan kızdı işleri olmuyor zaten ne faturası diyerek :( satilsa da en çok sevinen ben olucam misafirim geliyor kablo rezillik evin ortasında koridordan misafir odasının camından aşağıya iniyor
0 oy
(1,350 puan) tarafından

Soyliceksiniz o zaman acik acik ya verin yada kullanmyin siz o kadar borc oderken onlar bunu dusunmuyorsa sizde onlari dusunmeyin bu kadar basit ! Yarisini versinler 

(1,114 puan) tarafından
Sözle veriyorlar geçen ay faturayı belli ettim biraz moralim bozuk indim aşağıya biz veririz 50 lirasını dediler bir ay geçti ikinci fatura geldi daha konusu olmadı
(1,350 puan) tarafından
Bu ay ki faturayi gotur gecen ay unuttunz heralde bunu odersnz de acik acik birak faturayi onlarin dukkana
(1,114 puan) tarafından
Öyle yapicam cnm ama eşimden korkuyorum kavga çıkar diye ailemden bana kızıyor niye siz oduyonuz diye onlara da hiç anlatmiyorum
(1,350 puan) tarafından
Ilk once esini kafaya al duygusal yap biraz gerekirse yeterki cozum bulun cnm
(1,114 puan) tarafından
Evet önce eşimi ikna etmem lazım durumu anlaması için
0 oy
(851 puan) tarafından

valla cnm aynı dert bendede var benim eşim de öyle valla milletin borcunu ödemeye bayılır yalnız cebinde beş kuruş para yoktur anlamıyorum zaten ben b8r şey isterim veya gezmeye gidelim derim hemen param yok der bende ne zmn oldu ki deyince hemen sürat yapar anlamıyorum bu insanları ne kadar çıkarcı ne kadar utanmazlar

(1,114 puan) tarafından
Kaynanamlar çarşaflılar ama hakı hukuku bilmiyorlar hiç :( insanların üstünden gecinmesini seviyorlar
(851 puan) tarafından
aynen oyle cnm herkes kendi dalgasında ben kızıma hamileyken yemin ediyorum zeytin ekmek yiyip açlığımı bastırıyodum kimseye bir şeyde diyemiyodum görüyorlar halimi çünkü hamileyim kimsede demiyo ki bu kiz evde ne yiyin oğlum ne yiyo diye insan oğlu cigsut emmiş diye boşuna dememisler cnm
(1,114 puan) tarafından
Aynen öyle cnm çok doğru dedin
0 oy
(192 puan) tarafından

Allah sabır versin canım ama ödemek zorunda lar dusincesizler

(1,114 puan) tarafından
Örnek zorundalar ama ödeyen yok mlesef bütün yük bize kalıyor herkesin evi barkı ayrı ama
0 oy
tarafından

Dukkana ragmeb o kadarcik mi geliyo kiz. Bizde hic kullanmiyrz dogru duzgun evde durmuyoruz her ay 100 lira en az

(1,114 puan) tarafından
Ama ben evde değilim ki çalışıyorum evde elektrik çok az kullanıyorum onlar UFO yakiyorlar aşağıda 50 60 gelen fatura 177 gelmeye başladı yazın neyse bi lamba yakiyorlar o sorun olmuyor yazında 100 geldi hep ama kışın öyle olmuyor benim kızdığım da bunca ay kullandıklarına rağmen bi kere bile demediler yani
0 oy
(137 puan) tarafından
Onlar sizin elektriği kullanmadan önceki faturayı bide en son gelen faturaların ikisini göster bu sizden önceki fatura buda en son gelen fatura de. Buyrun fazlasını bi zahmet ödeyin de. Onların sana faydası yoksa zararıda olmasına izin verme
(1,114 puan) tarafından
Faydası nerde kaynatamin şarjlı bisikletini çarpmış yaptırmaya eşimle yolladı eşim yaptırdı getirdi 190 lira tutmuş masrafı bu sefer niye yaptırdın diyolar onun parası da bizden çıktı. Dükkanın bilgisayarı bozulmus eşime dediler yine oda yaptırdı saflığına 350 lira tutmuş tamiri yine vermediler böyle herşeyi bize yüklüyorlar hiç bi destekleri yok akışına köstek oluyorlar
(137 puan) tarafından
Canım kusura bakma ama sizi enayi yerine koymuşlar ne çıkarsa artık yüklüyorlar. Siz ses çıkarmadıkça da daha çok yük yüklerler size
(1,114 puan) tarafından
Enayi yerine koydular artık zaten :(
(137 puan) tarafından
Ne kadar erken sesini duyurursan o kadar iyi olur sizin için. Çoluk çocuğunun rızkını onlara yedirtme
0 oy
(14 puan) tarafından

Sende o koca varken daha çok koyarlar bacım

(1,114 puan) tarafından
Koyuyolar zaten kocam çok merhametli çok iyi niyetli bu yüzden bişey sahip olamıyoruz zaten demiyolar ki bunların kiraları var araba borçları var bizde destek olalım diye düşünmezler hiç. Hep diğer kaynima yaptılar verdiler yedirdiler bize kuruş yok

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 637 göst.
21 Ekim 2022 Aile kategorisinde Yaso.yasemin (100 puan) tarafından soruldu
0 oy
48 cevap 1,114 göst.
2 Eylül 2022 Aile kategorisinde Esra212000 (15 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 346 göst.
18 Kasım 2023 Aile kategorisinde Gamze 35 55 (1,681 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 182 göst.