0 oy
78 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Şu an tam 100 günlük. Cuma günü kontrole gittik. Boy 63 cm kilo 7 200 gram. 2860 gram 50 cm doğmuştu. Demir damlasına 4.ayda başlanıyormuş biz başladık. Kakasını rengi simsiyah oldu. Değişik kokuyor. Bu durumu yaşayan var mı? Bir de 4.aydan sonra ek gıdaya başlayalım dedi. 4.ayda ek gıdaya başlayan var mı? Aynı zamanda cuma günü doktorumuz bebeği oturttu bu hafta günde 5 dk oturuyorum, diğer zamanlarda bazen kucağımda oturuyorum. Ağlaması vs olmadı rahat oturuyor belini başını güzel tutuyor. Eğer dedikleri bel batması olsa 5 günde bir belirti gösterirdi değil mi

3 Cevaplar

0 oy
(118,971 puan) tarafından
3 ay desene kiz ☺ ilginc bi dr unuz varmis 3 aylik bebegi oturtan
tarafından
Ben bunu çok araştırdım. Eğer bebek sırt üstü yattığı zaman ellerinden tuttuğumuz zaman dayday kalıyorsa destekli oturmaya başlanabilirmiş. Doktorumuz kendi yaptı sonra kucağında oturttu. Başını belini tutuşunu izledi hazır artık dedi.
-Reklam-
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Kan damlası dışkı rengini değiştirebilir kabiz bile yapabilir,kısa kısa oturmanın sakıncası yok ben 5. Ayda yoğurt vermeye başladım diğer şeylere 6  ayında başladım 
tarafından
Benim ki sadece mama ile besleniyor. Ek hiç bir şey vermiyoruz ama kilo alımı hızlı ilerliyor. Ek gıdaya erken geçirmeyi uygun buldu ama zaten en erken 4 ay 6 ay diyorlar bence de sorun olmaz ama ne biliyim işte insanın aklına yine de takılıyor
(9,626 puan) tarafından
Canim eger kilo alımı hizliysa vaktinde baslamani tavsiye ederim
0 oy
(5,953 puan) tarafından
Kan ilaci icin degerlerine baktımı bebegin camkm erken oturmasi de oturt desede su gibi kemiklero henüz sabret bence canım
tarafından
Hayır kan vs vermedik. Hızlı büyüyen bir bebek 4.ay yerine 95.gününde başladık. Kakasını 4 5 günde bir yapıyor zaten. Bugün ilk defa damladan sonra yaptı simsiyahtı. Damladan olduğunu tahmin ettim yine de sormak istedim
(5,953 puan) tarafından
Dr cok iyi degil bence kan degerlerine bakilmadan bebege kan damlasi verilmez degeri iyiyse fazlasida zarar sağlık ocagi bana damlaya basla 4 ayda dedi ben dr wapsapdan yazdim hayir degerine bakmadan olmaz 4 ay degil 5 ayda bakilcak dedi degerlerine bakdik cok şükür deposu degerleri guzeldi gerek yok gelisimi de guzel dedi  kullanmadim 7 aylik oglum

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 49 göst.
20 Temmuz 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Birerkekannesiii (45 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 375 göst.
15 Mayıs 2023 Aile kategorisinde hanimeli (471 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 69 göst.
14 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Oglumalis (1,079 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 425 göst.
25 Ocak 2023 Kültür-Sanat kategorisinde Greyy (933 puan) tarafından soruldu

376,983 soru

11,282,334 cevap

34,686 kullanıcı