0 oy
2,508 göst.
Diğer kategorisinde (267 puan) tarafından
Çocuğu sakınmak kıskanmak değil benimki 

Ben sezeryan doğum yapıp odaya geldiğimde oğlumu kaynanam kucağına almış bak kızım oğluna diyor iki metre öteden versene kucağıma emzireyim annem aldı zorla ver artık emzirsin bekletmeyelim dedi

Oğlum sadece bana gülerdi bebekken odaya geçer tek başına çocuğun kendine gülmesi için çabalar sonra gelir annesine gülüyor bana neden gülmüyor der

Oğlum uyurken sesi bile çıkmıyorken ben kapıya daha yakın otururken kalkıp oğlana bakıp geleyim der

Şimdi ikinciye hamileyim özellikle hastane odasına geldiğimde kimsenin kucağında görmek istemiyorum 

Bütün erkek anneleri mi böyle neden benimle yarış halinde sev torunu çok sev ama babaannesi gibi sev torun gibi sev 

62 Cevaplar

+9 oy
tarafından
Çok yanlış düşünüyorsunuz ya 

Annem çocuğuma yavrumun yavrusu der ve bizden daha çok sever neden bukadar takiliyorsunuz ki gerçekten tuhaf 
(1,948 puan) tarafından
Hanife ya gördüğüm tüm yorumların hoşuma gidiyor kanım kaynıyor sana, ama profilini görünce tüm ciddiyet kaçıyor Allahına çok aradın mı onu ya :D
(2,014 puan) tarafından
Hanifeye katılıyorum.kendi anneniz böyle davransa hiç ses etmezsiniz ,eşinizin annesi yapınca yok kıskanıyor yok bilmem ne. Sevse kabahat sevmese kabahat. Eşinizin annesi yani bırakında çocukla ilgilensin. Annem torunlarına deli olur. annem der kuzum der yavrumun yavrusu canımın içi diye sever ne var bunda, torun yani canından can. Abartıyorsunuz bazen herşeyi sırf kaynananızı sevmediğiniz için herşey batıyor.
(444 puan) tarafından
Bazi kaynanalar normal degil belki yasamadiginiz için böyle düşünüyorsunuz ama bazilarinin yaptiklarini kendi annemiz bile yapsa batar. Hele lohusayken 9 ay kendimiz taşimişken kendi bebegiymis gibi sahiplenmesi o psikoloji çok zor
(1,071 puan) tarafından
Çok doğru bir tespit yapmışsın canım yaşayan bilir o duyguyu... Senden bile sakinmaya başlıyor böyle davranışlar yapan kayınvalide gorumce hatta kayinpeder... İnsanın zoruna gitmeye başlıyor biryerden sonra....
(444 puan) tarafından
Evet canım kendi çocuğun üzerinde söz hakkın bile olmasin istiyolar
-Reklam-
+4 oy
(13,612 puan) tarafından
Abooooo ne var yani 

Sizin cocugunuzsa onlarında torunu..

Saçma sapan dusunceleriniz
(444 puan) tarafından
Haklisin kuzu benim eşimde hiç benim yanımda olmadı annesi söz konusu iken hep onun tarafında. Daha yeni yeni sende bazı konularda haklısın diyor. Annesine hiçbir şey diyemiyor. Sinir olduğunu belli etmeden yapmasını istemediğin şeyleri o an dile getirmelisin. Oldu ki sinir patlamasi yaşadın oklar direk sana döner ve sen suçlu olursun çünkü aynisini yaşadım hakliyken haksiz oldum çünkü beni sinir krizine soktu. Şimdi hicbirsey demiyor hatta geçen gün bir yere gittik orada başka birine bebek senin kokuna alışsın annenin uyutması daha iyi falan dedi şok oldum. Demekki kendisi de zamanla bana yaptiginin farkına vardı ama psikolojimi mahvettiler o bir gerçek..
(573 puan) tarafından
Şu an bende öyleyim inan eskisi gibi tadım kalmadı böyle eşimle Bi soğukluk Bi uzaklık var aramda düzelir mi bilmiyorum ama yüzüne bakınca bana git demesi geliyor aklıma
(444 puan) tarafından
Benim eşimde bebeği bırak git dedi bırakmayacağımı biliyordu bilet almıştı İstanbula gidecektim kızımı kucağına alıp ağladı ben senden nasıl ayrılıcam diye ilk defa ağladığını gördüm 6 yıldır. O an ikinci kez düşündüm çünkü eşimi çok seviyorum ve babasız büyümek çok zor ama yavrumu hiçbir zaman bırakamam Allah bize sabır versin kaynanalara da akıl fikir..
(444 puan) tarafından
Zamanla geçiyor üzülme, başkası için yuvanı yıkma hele kaynana için asla. Ben durdum düşündüm ve yuvama sahip çıkacağım dedim yüzlerine de söyledim. Ne eşime demedigin kaldı ne annesine.. Sabret istemediğin şeyleri söyle baktin yine yapiyor kayinpederinin eşinin yanında söyle gerekirse masum ayağı yap önce sen ağla. Ben bunu yapamadim kaynanam yapti o haklı oldu
önce (0 puan) tarafından
saçma sapan konusmayin basiniza gelmedigi icin anlamamaniz normal sevmesi problem değil problem kendi çocuğu sanması üstelik hastalıklı bir düşünce bu kendi annesi varken bebeğin ne münasebet ki çocuğu kendi çocuğu diye görmesi çok istiyorlarsa gitsin kendisi doğursun ne eğitim verebilirsiniz ne kendi istediğiniz gibi çocuğa davranış öğretebilirsiniz sizin koyduğunuz kuralı ki bi bebeği en iyi annesi düşünür anlar tutar ona ne bakıyorsun deyip kırarsa çocukta ikilem oluşur iyi polis kötü polisçiliğe döner ve o çocuk kendi annesini hiç yerine koyar kaynanalar yerini bilsin zamanında kendi büyütmüş istediği gibi bitti gitti onun devri rahat bıraksınlar anneleri herkes evladını kendi içine sindiği gibi yetiştirsin herkes yerini bilecek ailede kavramları çorba etmenin manası yok
+2 oy
(418 puan) tarafından
Kendini, kadınlığını kanıtlama çabası... "Henüz benden geçmemiş yaşlanmadim ben" inancına sahip, ama söylesen bunu inkar edecek bir kadın tipi... 

Sadece analiginizi kiskansa iyi, gençliğinizi, kadınlığınızi, güzelliğinizi dahi kiskanir bu tip insanlar. Eşinizin annesi olması sizin nasipsizliginiz olmuş... 

Tavsiyem, kendinize ve çocuğunuza sık sık koruma ayetleri nazar duası okuyun, gerektiğinde de tavrinizi koyun. Siz pasif durursaniz, hep daha ileriye geçer bu durum. 
(418 puan) tarafından
Marsilyadan, evet onlar.
(2,062 puan) tarafından
Teşekürler, böylece çocuk anneye daha mı bağlı olur acaba
(418 puan) tarafından
Çocuğu kendine bağlamak niyetiyle dua edersen, Allah da dilerse olur. Ama koruma ayeti dediğimiz nazar içindir, kötülük gelmesin diyedir. Bu amaçlarla okunur
(2,062 puan) tarafından
Teşekkür ederim ❤️
(418 puan) tarafından
Rica ederim ❤️
+1 oy
(9,247 puan) tarafından
Benim annemde kızıma kızım diyo  istediği kadar desin aklı erince kim anası anlıcak.babanneside kızım der hiç ilgilenmem vallahi yoramam kendimi bununla
(267 puan) tarafından
Hayır hayır oğlum diye sevmesine vs hiç takılmam takıldığım nokta benimle yarışa girmesi oğlumun bana yaptığı cilveleri ona yapamayınca alınıp küsmesi
(9,247 puan) tarafından
Orda diyeceksin ki annesi oldugundan kanı cekiyor büyüsün babanne kavramını algıladı  senide faeklı sever
(267 puan) tarafından
Oğlum iki buçuk yaşında hala aynı kamera da konuşurken bile yanıma kaçarsa yeter be kadar annecisin onu hep görüyorsun der
+1 oy
tarafından
Hayret edıyorum bu yazılara arkadaslar onun da oglu cunku oglunun oglu canının canı o cocuk, babanızın evınden getırmıs gıbı neden kıskanıyorsunuz benımde oldu kızım babanesı yavrum evladım dedıkce sevındım ben ne guzel dedım kendı evladından cok sevıyor, bızde olucaz anane babane farkında mısınız
(418 puan) tarafından
Kadincagiz, kaynanasının torununu sevmesine bir şey demiyor ki niye herkes yanlış anlamış ya. Babaanne torununu nasıl severse öyle sevsin benimle niye yarışıyor diyor. Haksız mı yani?
(267 puan) tarafından
Oğlum desin evladım desin ama benimle yarışa girmesin
Benim hayat felsefem bu dedik torunum da olsa herkes yerini bilmeli kimse anne gibi sevemez evlat da babaanneyi anneannesini anne gibi sevemez oğlum bana gülünce ona da gülmek zorunda mı kadın buna bile kırılıyor neden gülmedi diye
(267 puan) tarafından
Hayy agZına sağlık sanki sevmesin dedim gibi konuşuyorlar
tarafından
İyi de o yarıs ıcıne falan gırmıyor kı sadece torunu onu sevsın dıye bıseyler yapıyor bu bır yarıs mı? Kım anneyle yarısabılır komık olmayın, o kadın da bır anne, benım kayınvalıdem de bak bır tek bende susuyor dıyodu aynen dıyodum sende dursun o zaman 10 dk sonra gerı getırıyordu burda ki endıse nedır yanı?
+1 oy
(7,223 puan) tarafından
Duygularini anliyorum benimkide anneeeem derdi bastira bastira cok sukur vazgecti arada der babanne derim susar istedigi kadar sevsin ama tutupta annesi gibi davranmasin 
(267 puan) tarafından
Sözlerine laflarına hiç diyeceğim yok ama direk istiyor ki oğlum bana nasılsa ona da öyle olsun
(7,223 puan) tarafından
Biliyorum canim amac o zaten kizim bir ara anne diyordu herkese babanneyle hala da annem dedikce babasida dahil anne demeye basladi kizim bana seslenirdi arkamda icerden annem soyle diye bagirirdi birinde kizim bebek arabasinda uyutmaya calisiyorum elimden çekip aldi benim sesime alissin diye o yuzden seni cok iyi anliyorum
(267 puan) tarafından
Haa işte o elinden çekip alması sesime alışsın demesi ne kadar normal bir sevgi olabilir ki burda bi anormallik var
Alsın kucağına sevsin oğlum kızım desin vs ama acıkınca uykusu gelince vs al annesi der öyle olmalı yani
(7,223 puan) tarafından
Malesef canim birsey diyincede surat asıyorlar amaan benim canim sıkılacağına onunki sıkılsin napim
+1 oy
(3,491 puan) tarafından
Sinir olmayan var mı ki. Bi bebeğin tek annesi olur, onun bütün dünyası annesidir. Nokta. 
(267 puan) tarafından
İşte bu yani
İsterin sevsin babaannesini anneannesini ama herkes yerini bilsin
+1 oy
(219 puan) tarafından
Yok benimkide böyle yaşamayan bilemez gecenin şu saatinde uyku tutmayacak kadar delirtti davranışları  kimse poliannacılık oynamasın. Herkes kendi evladını yetiştirdi büyüttü. Torununu torun gibi sevsin o sevgiyi ayırt ederiz zaten. Ama sahiplenmek nedir. Kafa atasım geliyor şuan duvarlara 
0 oy
(9,482 puan) tarafından
Erkek kız evlat ne fark edyior acaba ?? Sen yanlış düşünüyorsun tek senin mi evladın var 
0 oy
(2,303 puan) tarafından
Kız ne güzel işte kadın ilgilnyr ya 
0 oy
(792 puan) tarafından
Hamileyim, ama kaynanamın da annemin de öyle çok sevmesi aksine beni çok sevindirir rahatsız olmam yani :)
0 oy
(4,889 puan) tarafından
Bizde torun, evlattan çok sevilir derler. Normal yani 
0 oy
(80 puan) tarafından
Kayınvalidem oğluma, benim oğlum diyor. Sağolsun çok sever koruyup kollar abartıyorsun 
(267 puan) tarafından
Oğlum demesine öyle sevmesine korumasına laf demiyorum benimle yarışa girip bu çocuk anneye böyle bana neden böyle demesine kızıyorum
0 oy
tarafından
Ayyy hepsini anladikta ona ne ya uyuyan çocuk bakmakkk bi dursun köşede eeee
(267 puan) tarafından
Bi de yatak odamda uyuyorken düşün artık
tarafından
Gereksiz bence bu kadar sahiplenmesii
0 oy
(565 puan) tarafından
Hakikaten çok saçma düşünüyorsunz daha dün kaynanam oğlumu oy benim güzel oğlum diye sevdi napim ay neden böyle sevdimi deseydim ya kendi canından kanından torunu ne varki bunda 
(267 puan) tarafından
Evet oğlum diye sever burayı sıkıntı yapmıyorum ki ben
Sinir olduğum konu benimle yarışa girmesi istiyor ki oğlum bana nasılsa ne kadar gülüp sarılıp annem diyorsa ona da yapsın arada çok fark var anlatabiliyor muyum ve bunu yapmayınca kendince alınıp kırılıyor küçük çocuğa bile
0 oy
(1,733 puan) tarafından
Aynı benımkısı de öyle **** oluyorum elinden gelse çocuğumu benden alacak benı evden s.ktr edecek kendısı oturacak 
(267 puan) tarafından
Aynı hissedenler de varmış demek mi sorun sevmesi değil annecilik oynamaya çalışması
(1,733 puan) tarafından
Bana neler yaşattı Allah’ından bulsun
0 oy
tarafından
Bazı baban eler belki anne annelerde vardır ben hiç denk gelmedim ama anasına değil bana yansın düşüncesindeler yani en çok beni sevsin annesine bağımlı olmasın bana olsun var böyle insanlar Allah akıl fikir versin annenin yerini kimse tutamaz azıcık idare et şimdi birde lohusasın hiç kendini sıkıntıya sokma nasıl olsa gidecek oğluşunla yalnız kalacaksınız zaten büyütürsen dersin babaanne diye üstüne bastıra bastıra çocuğuna öğretirsen oda kim neyi oluyor bilir
(267 puan) tarafından
Yok yok oğlum büyüdü 2 buçuk yaşında şimdi ikinciye hamileyim hala aynı oğlum da benden başkasına yüz vermez sinirlenir ne kadar anneci bu çocuk der ilk doğduğu andan itibaren değişmedi tavrı hala annecilik yapmaya çalışır oğlum yüz vermeyince de küser kendince
tarafından
Aşırksahiplenme herşeyi fazlası zarar boşver in oğlunuz gereken cevabı veriyormuş zaten. Bizim bir akrabamızda öyle kız ne güzel öğretmiş babaannesi bişey dediği zaman sen babaannemsin annemden izinsiz alamam yapamam yiyemem derdi yani senin elinde böyle yetiştirirken hiçbişeycik yapamaz yani öyle annecilik oynayamaz
0 oy
(189 puan) tarafından
Vallahi zaten kaynanamın bana yapmadığı kalmadı bide bebeğim doğunca onu böyle senin kaynanan gibi yaparsa çıldırırım yapıcakta biliyorum.bu kadını linç etmeyin anlayın ya kadın sevmesin demiyor annesi gibi davranmasın diyor.anlamak zormu herkesin düşüncesi ayrı oda öyle istiyor öyle düşünüyor.kendimi bir anlık senin yerine koydum çok sinir oldum
(189 puan) tarafından
Evet anlayamazsınız
(444 puan) tarafından
Evet oğlunun cocugu ama kendi cocugu degil bazilari gercekten abartiyor dayanamiyor insan ama sabretmek gerek sonra benimki gibi oglunun yaninda aglama krizine girer torunumu uyutmama izin vermiyo bana vermiyo diye. Şimdi ben veriyorum 2 dkya getiriyo uykusu var karni aç diye..
(189 puan) tarafından
Valla bazen öyle yapmak gerek at üstüne bak diye gidip dinlen.söylenincede noldu ağlıyordun oğlunun yanında diye bak 2 güne iyade ediyormu temelli çocuğu insana
(444 puan) tarafından
Evet canim öyle malesef.
önce (0 puan) tarafından
oğlu da anasının evinden mi getiriyomuş cinsiyetçi beyinleriniz kaynana kaynana kalacak anne anne bitti hastalıklı ruhlarınızı yansıtmayın bi cocugu annesi yetistirir en iyi egitimini de annesi verir bu bir vücutta iki baş olma isteği nerden geliyo babanneyse veya digeriyse yerini de bilecek bitti nokta
0 oy
(701 puan) tarafından
Benim kaynanam çok sevmez torunlarını öyle ahım şahım hatta şöyle diyim kaynanam kimseye sarılıp opmezdi beni operdi sarilirdi bu hayatta ama sonumuz hüsran oldu :// uzun hikaye.. . Ama benim bir akrabam var her çocuğu aşırı çok seviyor çok enerjik torununu da kendi doğurmuş gibi seviyor gelini de kızıyor o duruma ama yarış içinde değil gelinini de aşırı seviyor halbuki ama gelin biraz farklı düşünüyor. Keşke benim kaynanam çok sevip bağrına bassa ona gözüm arkada kalmayacak şekilde baksa da ilerleyen zamanlarda bende biraz mesleğimi yapsam:/
(267 puan) tarafından
Ben fazla anaç yapıdayım galiba oğluma kendime bakmak için işimi mesleğimi bıraktım sonra şehir değişince dönemedim eğer ki çalışsaydım da bakıcı tutardım anneanne babaanneye vermezdim onlara sadece arada bi kontrol edin bakıcıyı derdi
(701 puan) tarafından
Boşver üzülme sakın çocuğuna en güzel bakacak sensin kimse değil iş mi bende mesleğimi yapamıyorum üzülüyorum bazen ama onun bana ihtiyacı var benimde ona anneme bile güvenemiyorum kimse ona benim gibi yediremes babası bile bakamaz. Gerekirse ayağımın üzerinde fabrikada işçi olurum ilerde yine de bırakmam yavrumu. Daha iyi şartlarda büyümesi için sadece çalışmak istedim ama üç beş kuruş için de kimsenin kahrını çekemem otururum evde evladımi buyuturum diyorum artk. Güvensem şöyle anneme kaynanama verirdim bakmaları için ama onlarda bakmak istemiyor bu yaştan sonra. Eee bende yaşlanınca onlara bakmayım o zaman onların rahatı rahatsa benimde rahatım bozulur. Demi
(267 puan) tarafından
Çok iyi anlıyorum Bende babasına bile güvenmem gözümden sakınrım ama bana bağımlı olmasını da istemem çok şükür aşırı özgüvenli bir oğlum var bana düşkün bağlı ama bağımlı değil
Ben kimsenin yanında dile getirmem ama ben mesela yaşlanınca istemem çocuklarım baksın temiz güvenilir bir bakımevine huzurevine gitmek isteriö
(701 puan) tarafından
Aynen bende öyle zoruma gider onların huzurunu bozmak istemem ya ben rahat edemem onlar genç baş başa olmak ister ben yapamam :/
0 oy
(833 puan) tarafından
ANNENIZ AYNI SEKILDE COCUGU SEVSE ZORUNUZA GİTMEZ. ADI KAYNANA OLUNCA NIYR BÖYLE OLUYOR 
(267 puan) tarafından
Yoo yer gelir anneme de kıZarım ben altını değiştirmesine bile izin vermem annem de beni tanıdığı için bakımına vs karışmaz sadece çok sever
(833 puan) tarafından
Takıntılısınız bence ve fazla kıskancsınız ama ilk çocuk da oluyor böyle
(267 puan) tarafından
İkinci içinde aynı düşüncedeyim

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 228 göst.
4 Temmuz 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 356 göst.
22 Haziran 2023 Aile kategorisinde Evrim.34 (461 puan) tarafından soruldu
+1 oy