0 oy
1,134 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (2,332 puan) tarafından
Ya kızlar ilk defa düdüklü tencere kullanacam. Kapağı kapatmadan biraz kaynadı sonra kapağı kapattım ama hiç ses gelmedi bende gidip ayarını ve altını kapattım sonra tıs diye ses geldi bi şeyler sıçradı ortalığa niye böyle oldu ki ? Kapağını mı tam kapatamadım acaba ya

5 Cevaplar

0 oy
tarafından
Benimki de schafer ama hangisinden 
(2,332 puan) tarafından
Dur foto atayım canım
-Reklam-
0 oy
(843 puan) tarafından
Canım düdüklünün min çizgisinden az su olmayacak. Yemeği hazırladıktan sonra kaynamasını bekleme kapağı kapa. Ayarını 2 ye çevir. O kaynayınca düdük yukarı çıkacak. O zaman altını kıs. Mesela taze fasulye yapıyosun diyelim kıstıktan sonra 10 dk pişsin kapa. İçinde su az olunca veya ateş çok açıkken basınç yükseldiğinden tıslar. Bunlara dikkat et yeterli
(2,332 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım. Tekrar koyayım o zaman
(843 puan) tarafından
Benmkine benziyor dene bakalım canm. Uzay mekiği değil ya düdüklü alt tarafı yapa yapa öğrencez :D
(2,332 puan) tarafından
Öyle de ben korkuyorum ya düdüklüden ☺️
(2,332 puan) tarafından
Canım o düğmeyi de kapatacam mı altını kapatınca yoksa sesi kesildikten sonra mı kapatayım
(843 puan) tarafından
Düdüklüyü elleme altını kıs
(843 puan) tarafından
Altını kısınca pişirdiğin yemeğe göre dk tut sonra ocağı kapat 15   20 dk bekle anca açılır düdüklün
(2,332 puan) tarafından
Tamam canım teşekkür ederim hallettim. Bundan sonra kullanırım artık ☺️
(843 puan) tarafından
Valla büyük kolaylık ben çok kullanıyorum sevindim halletmene :)
0 oy
(2,332 puan) tarafından

Kapağı böyle olandan

image

0 oy
(214 puan) tarafından
Benimde scaffer ama tek başıma hiç kullanmadım korkudan birkaç kere halam yemek yapmıştı onda bana ama hiç bilmiyorum suan. Pıs yapsa korkuyorum. 
(2,332 puan) tarafından
Anladım canım teşekkür ederim
0 oy
tarafından
canim kapagini kaynatmadan kapaticaksinn ki birde orda 1 2 ayari var ordan ayarla ben genelde 2 de pisiriorumm birde icinde max yeri var orayi gecerse icindekini fiskirtir
(2,332 puan) tarafından
Tamam canım teşekkür ederim hallettim

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 602 göst.
12 Mart 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 85 göst.
15 Mart 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Herhangibiriiii (443 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 64 göst.
10 Ocak 2024 Diğer kategorisinde meltemg (419 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 48 göst.
4 Ocak 2024 Alışveriş-Hediye kategorisinde Nazli.51 (525 puan) tarafından soruldu

374,613 soru

11,204,311 cevap

34,506 kullanıcı

...