0 oy
917 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Bu ay büyük temizliğim vardı tüm halıları banyoda yıkadım soğuk suyla ama. Çamaşır makinası hep çalıştı 5 gün boyunca evde ne var ne yok hep attım. Suyu çok harcadım. Ve Su parası 63tlgeldi. Hatta eşimle çok az bulduk neden fazla gelmemiş bile dedik. Bilrsnz geçenlerde ay çok soğuktu kar kıyamet ve kombi full açıktı sıcak su kullanıyordum 250 TL falan gelmişti. Bu ay kombiyi hiçç açmadığım halde sıcak su kullanmadığım halde 400 TL geldi. Bu çamaşır makinası doğalgazla falan bağlı mı acaba neden böyle oldu o kadar şey yaptm suyla doğalgaz dan falan mı gitti anlam veremiyorum. Eşimde halıları sıcak suyla yıkamışsn bana yalan söylüyorsun diyip duruyor

Sinir krizleri geçiricem. Ben sırf doğalgaz yüksek gelmesin diye tüm halıları ellerimle soğuk suyla yıkamışım adamn bana dediği şey yalan söylüyorsun su hiç gelmemiş doğalgaz 400 gelmiş kesin sıcak su kullanmışsn diye. Ço zoruma gitti kullanmadığım halde böyle olması böyle demesi. Allah aşkına bilen birileri yazsın yoksa vicdan azabından ve eşime kendimi ispat edemeyişimden kalp krizi geçiricem:angry::'(

17 Cevaplar

+2 oy
(1,038 puan) tarafından
 ben soğuk suyla yikasam eşim o zaman kavga eder 

Çamaşır makinesiyle doğalgazın tabiki bir alakası yok 
tarafından
Tam tersi. Bide 37 haftalık hamileyim ilk gebeliğim :(
(1,038 puan) tarafından
Siz delirmiş olmalısınız... Kendinizi düşünmüyorsaniz bile o bebeği düşünüp ağır iş yapmayın ki benim doğum yaptığım haftadasiniz.. gerekirse evde her yer her yerde olsun önce sağlık
tarafından
Eşimde öyle diyordu... :(
Herkes böyle anlayışlı düşünmüyor malesef. Ben dediğiniz gibi yapsam bile Bi ton laf yiyorum
(4,309 puan) tarafından
Valla keske yikamaya verseydin
(3,973 puan) tarafından
Ya cnm sen sakamisin doğumun gelmiş sen soğuk suda halı yikamissin ve şimdi ne kadar zorlanmışımdır. Yıkamaya ver gitsin erkekleri düşünmeyeceksin bu devirde. İsterse kirli kalsın daha bıde suçlu olmussun. Ya doğumun başlasaydı bebegıne birsey olsaydı. Canınızin hıc mı kıymeti yok! Yazik ya ben o haftadayken ev ısı bile yapmiyirdum her ısı esım yapıyordu. Sen kendini düşünmezsen kimse dusunmez
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Sen niye soğuk suyla.yikadin ki yazık değil mi sana havalar da soğuk. Erkek milletine yaranamazsin . Ne kadar tasarrufta etsen bir yerden çıkıyor boşver. Suyla doğalgazın alakası yok tabiki. 
tarafından
Iyi diyorsun hoş diyorsun da sırf ben fazla gelmesin diye soğuk suyla yıkadım doğalgaz Yüksek geliyor diye 400 lira gelmiş geçen full kullandığımız halde bile bu gelmemişti gidip geliyors yalan söylüyorsun sıcak suyla yıkamışsın doğrusunu söyle diyor Ay çok zoruma gidiyor yapsam Amenna ama kullanmadım yemin ederim ya soğuk suda dondum Hatta:'(
tarafından
Ya güzel kardeşim böyle ekonomi olmaz. Sen o halıları yıkamaya versen emin ol daha az tutardı. Hadi elinde yıkayacaksin diyelim niye kendine eziyet ediyorsun sıcak suyla yikasana sağlığından değerli mi. Hasta olsan daha fazlası çıkacak cebinden. Madem öyle diyor diğer sefere kocana yikat soğuk suyla anlasın neymiş.
0 oy
tarafından

Bakın Bi Kızlar:'(

0 oy
(2,562 puan) tarafından
Bazı mqkineler sicak suya bağlı olur Muş ama 
0 oy
(3,100 puan) tarafından
Ya ne geciriyon hee yikadim de gec. Cok istiyosa yikamaya versin halilari daha uyguna gelir walla.
tarafından
Iyi diyorsun hoş diyorsun da sırf ben fazla gelmesin diye soğuk suyla yıkadım doğalgaz Yüksek geliyor diye 400 lira gelmiş geçen full kullandığımız halde bile bu gelmemişti gidip geliyors yalan söylüyorsun sıcak suyla yıkamışsın doğrusunu söyle diyor Ay çok zoruma gidiyor yapsam Amenna ama kullanmadım yemin ederim ya soğuk suda dondum Hatta:'(
0 oy
(11,094 puan) tarafından
Bu ay kombiyi kokle bi fazla ödesin madem inanmıyor kendini inandırmaya çalışma yaranamazsın böyle insanlara
0 oy
(4,309 puan) tarafından
Keske yikamaya verseydin daha hesapli olurdu yorulmazdinda
tarafından
Keşke öyle yapsaydım çok zoruma gitti o kadar da tasarruflu olmaya çalıştım soğuk suyla yıkadım Neden böyle oldu bilmiyorum bari su bu kadar gelseydi doğalgaz ne alaka
0 oy
(129 puan) tarafından
Benim makinam sıcak suya bağlı kombiyle çok alakası var yani. Bazı arkadaşlar demiş ya doğalgazla alakası yok diyr palavraaa
0 oy
(13 puan) tarafından
Bazı Makinelerin su girişi sıcak suya bağlı olabiliyor, nasıl yaptılarsa şu an makinem öyle benim
0 oy
(692 puan) tarafından
Benim elektirik 1450 lira gelmiş bende sanattandır çıldıracam herşeyimi gece calistiririm  ama gelgorgu bukadar gelmiş 
(48,083 puan) tarafından
gunduz calistir bide
0 oy
(48,083 puan) tarafından
yikamaya verseydin görseydi faturayı. gecen ay 917 bu ay 850 geldi bize doğalgaz 
(48,083 puan) tarafından
tamam eskiymis
0 oy
(316 puan) tarafından
Yani seni ve bebeğini düşünüyor da 400 TL'ye mi takılmış hey Allah'ım nasıl insanlar var ya
0 oy
(2,387 puan) tarafından
Bende temizlik yaptım 190 lira su geldi ertesi ay hiç bişey yapmadım 300 lira su geldi anlamadım bende nasıl oluyo 
0 oy
(17 puan) tarafından
Bizim çamaşır makinası değilde bulaşık makinası kombiye bağlı ilk taşındığımız zaman bilmediğimiz için yüklü ödedik. Sonradan anladıkki ona bağlıymış. Makinayı açacağım zamsn kombiyi kapatıyorum artık  sende öyle bi dene istersen
0 oy
tarafından
soguk suyla halimi yikanir kusar o sonra
0 oy
(206 puan) tarafından
Benim çamaşır makinemin de sıcak suyu doğal gaza bağlı bende ilk başlarda anlamamıştım sonra fark ettim ki ne zaman makineyi açsam direk kombi çalışmaya başlıyor bende bidaha makineyi açacağım zaman sıcak suyu kombiden kapatıyorum bazende kapatmıyorum tamamen duruma göre
0 oy
(11,969 puan) tarafından
Bazen ucuz kahramanlık peşine düşüyorsunuz 37. Haftalık hamilesin bebeğini düşünmeden elinde hali yıkıyorsun bir de soğuk su kullanıyorsun neymiş ekonomi. o arada faturalara yansıyan senin hali yıkamaya vereceğin paranın yarısını çıkarır hiçte ekonomik falan olmuyor yani karşılığında teşekkür duymazsın boşuna bekleme çünkü sen ne kadar fedakar olursan karşı taraf o kadar nankör oluyor. Yani kendini yorduğunla ve üşüdüğünle kalacaksın 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 161 göst.
0 oy
6 cevap 124 göst.
0 oy
3 cevap 94 göst.

374,576 soru

11,203,428 cevap

34,504 kullanıcı

...