0 oy
496 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kizlar gurbetteyz esimle burada tanidigimiz hic kimse yok sabah esim kalkip ise gidiyor aksam 7 de geliyor ben evde tek basimayim bir tane de kizim var 6 aylik 

Evden cikmiyorm 1 tane arkadasim komsum yok annem ariyor gunde 1 defa kizima bakmam ev işi yemek dışında vi hayatim yok yani ben dunyaya bunun icin mi geldm yemek yapip temizlik için onlar bitince otur eee otur baska otur 1 tane insan gorme 1 kisiyle iletisime gecme komsu yapayim desem bu devirde kime guvenecem disari cikaym desem her gun her gun nasil cikaym calismama esim musade etmiyor ya bir seyler yapmak istiyorm birilerine katkim olsun bir seyler basaraym istiyorm bu kadar basit olamaz 

( Simdi sacma sapan lincleyenler felan olacak )

21 Cevaplar

0 oy
tarafından
Genelde öyle komşuluk kalkmadı bu devirde ya 
-Reklam-
0 oy
(5,704 puan) tarafından
Evden çıkmadan arkadaş bulamazsın ama kızını parka götür en azından nefes alırsın havalarda güzel 
0 oy
(2,545 puan) tarafından
Niye linçlenesin canım benim. O kadar haklısın ki birde hayatına alsan

yüz versen astar isterler. Birde yabancı ülkedesin insan biraz daha endişe ediylr.  O yüzden biraz daha sabır  bebiş büyğyünce o sana en yakın olur. Cana can kana kan. Allah sana bağışlasın. Buhrana kapılma. Allah iyi insanlar çıkarsın karşına. 
(1,580 puan) tarafından
Ankara'da yaşıyormuş.
0 oy
(2,417 puan) tarafından
Hala komşuluk var canim arkadaş edinebilirsin tabi arkadaşlarda eve gelip seni bulmaz havalar guzellesiyo parka cik bol bol hem çevreden kişilerle tanışırsın hem hava alirsin Markete pazara cik benimde su an oturduğum yerde fazla tanıdığım yok ama hep aynı markete gidiyorum kasiyer kızlar fırındaki bayanla bile gidişimde lafliyoruz eve iş alabilirsin bebeğin sakinde oyalar seni hem cevrede edinirsin
tarafından
Eve işi nasil bulacam bilmiyorm keske bulabilsem simdi herkes dolandiriyor
(2,417 puan) tarafından
Canim sen nerde oturuyorsun oturduğun yerin kendi sayfası vardır oraya üye  olursan  gruba yada sayfaya sorabilirsin sana yazarlar  böylece dolandiriciya denk gelme olasılığın da azalir
0 oy
tarafından
Hepimizin hayatı böyle geçiyor malesef
tarafından
Ama bu kadar basit olamaz yani ben bunun icin mi dunyadaym yemek ev yemek ev bu kadar mi
0 oy
(136 puan) tarafından
Sürekli evde olursan bu kısır döngü bu şekilde sürüp gider. Park yakınsa kızını parka götürebilirsin ki bence sosyalleşebileceğin en güzel mekan orası. Evet insanlara hemen güvenemeyiz ama onlara da fırsat vermeliyiz diye düşünüyorum. Ben de senin gibi gurbetteyim ve kimsem yoktu bu şehirde. Ama şimdi çok şükür 2 3 komşum oldu. Mesela bugün parka indik komşumla çay felan içtik. O sirada da 2 kişi daha bizimle oturdu onlarla da tanışmıs olduk :)  Öyle derin bağlar kurmana gerek yok. En azından kafanı dağıtabileceğin bir ortamının olması sana çook ama çokkk fayda sağlar
tarafından
Keşke sizin gibi olsam apartmanda bence bilmiyorum ama birbirini kimse tanımıyor
(136 puan) tarafından
Ben ilk geldiğmde çok zorlanmıstım. Sonra kapı komşumla bir iki defa karşılaştık ve konuşmaya başladım. Çekingen biri değilim ilk adımı hemen atarım . Yaşı da benden baya büyük ama çok iyi anlaştık. Gider geliriz evlerimize. Sonra onun sayesinde de apartmandan bir iki komşuyla tanıştım. Ha sorarsan her gün mü onlarlasın diye hayır tabi ki :) ama en azından bu sehirde tek olmadığımi hissettiriyorlar. Gurbet zor gerçekten. Insan bazen istiyor anasına ,bacısına çaya gitmeyi. Ama olmayınca da olmuyor. Bu durumda bizim en yakın dostumuz eşlerimiz :) ben şahsen öyle görüyorum dostum da , arkadaşım da ,sırdaşım da kocam :) Ama dediğim gibi sen bazen nefes almak için bile olsa dışarı çık. Illa ki bir konu komşuya denk gelirsin. Sonra da merhaba felan dersin ve zaten hemen bir bağ kuruluyor
0 oy
(470 puan) tarafından
Bni anlattin resmen bizde gurbetteyiz kimse yok arkadaşım yok eşim çalışır çocuğumla evde dururum sürekli aynı çocukla uğraş yemek yap temizle bozulsun tekrar topla çocuğu uyut yedir çok sıkıcı birde eşim bu aralar okey tutturmuş arkadaşlarıyla akşamları da çıkıyor çok sık olmasa da iyicene sinirleniyorum siz hangi sehirdesiniz
tarafından
Ankaradaym canim
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Al kizini parka git ben oyle yapiyodum onunka sallanirdik katdirirdim zaten temizlik yemek cocuk bide araya park sikistirirdim. Hic sıkılma vaktim olmazdi hala öyle.
0 oy
tarafından
Seni o kadar iyi anlıyorum ki bende aynı durumdayım
0 oy
(362 puan) tarafından
bende gurbette gibiyim komşu yoktu ama yavrumu iki aydan itibaren parka avmye heryere gezdirdim arkadaş edindim hep evde olmak hapishane hayatı yaşamak olumsuzluğu düşünürsen hasta olur evden dışarı adım atamaz hale gelirsin hava güzel al yavrunu arabasına çık mis gibi d vitamini alsın kuzu ayrıca arkadaşlik için o şehrin gruplarina üye ol yeni gelinler gibi sayfalara zamanla olur 
0 oy
(2,525 puan) tarafından
Benim tüm akrabalarım vs arkadaşlarım burda da noluyor sanki 
(806 puan) tarafından
Düzelttim
0 oy
(806 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Düzelttimm cevabımı
0 oy
tarafından
Aynen ben gel komşu olalim
tarafından
Nerede yasiyorsnz
0 oy
(1,580 puan) tarafından
Komşularınız ile iletişime geçebilirsiniz, bağ kurmak biraz da sizin elinizde. Ama bu devirde kime güveneceğim diyip o kapıyı kapatan sizsiniz.

Bilmediğiniz bir yerde olduğunuzdan çevreniz yok, çevre edinmek de biraz sizin elinizde olan bir şey. Hiç tanımadığınız bilmediğiniz bir yerdesiniz, siz dışadönük olursanız her şey mümkün. 
tarafından
Haklisnz
0 oy
(1,361 puan) tarafından
Aynı ben de öyleyim. Ama yaz geldi bebeğimi alıp parka gidicem bundan sonra. Sen de öyle yap. Ev de otur otur kafayı yicez yoksa.. Psikolojimiz bozulacak insan korkuyor. 
tarafından
Evt bn de korkuyorm piskolojim bozulacak die ufak tefek sıkintin oluyor kimse de olmayinca o ufacik sey evin icinde buyuyor buyuyor buyuyor
0 oy
(85 puan) tarafından
Canım bende aynı durumdayım eşim askeri personel nöbete gidiyor 24 saat yok eve geliyiö demesi 27 saati buluyor adamı salı günü nöbete gönderiyorum Çarşamba sabah saat on gibi geliyor uykusuz yatıyor direk akşam kalkıyor çocuktu mutfaktı derken saat dokuz u geçince bende ikinciye hamilettim halim olmuyor uyuyorum adamı iki gün görmüyorm sıkıntıdan dellendim  delleniyorum buhran geçiriyorum resmen koronada sağ olsun çok etkili oldu evde hapis olmama bazen eşime diyorumki üç yoldır evlisin ne yaptın deseler mutfak tezgahını toparlayamadım derim diyorum ömrüm tezgahta geçiyor resmen yalnız değilsin yani 
tarafından
Çok üzucu ama dusunuyorm soyle bnm bunun icin mi geldm hayata 3 ayin bosa gitmiş haha
(85 puan) tarafından
Canım yalnız ben edebiyat öğretmeniyim çocuk büyütmek için görevinden ayrıldım sen kendi derdine yan iki sene sonra yine pkulımda sınıfımda olurum ayrıca beni yoran ev monotonluğu  ve eve ev işlerine adepte olamamam yoksa insanın evinde çocuğunu büyütmesi kadar güzel bir şey yok not ev işleri çoluk çoçuk adepte olana kadar canım çıktı halada olamadım o mutfak tezgahı Allah bildiği yapsın
tarafından
Sen şansliymişsin aynen:)
0 oy
(2,502 puan) tarafından
Bende senle aynı durumdayım maalesef bir ara bunalıma girdim öyle birde benim iki çocuk zor oluyor dört duvar arasında
tarafından
Yine senin cocuk varmıs da kafan meşgul az da olsa
tarafından
Babam surekli bana suçsuz cezaevinde yatiyorsun dior hahahah
0 oy
(15,558 puan) tarafından
Kendi hayatını değiştirmek senin elinde. Evet kimseye güven olmuyor ama hala iyi insanlar var bu hayatta  o yüzden önyargısız bir şekilde komşuluk ilişkileri kurabilirsin. Ya kızını alıp dışarı çıkabilirsin parka gidebilirsin. 
tarafından
Sanirim herkes parkta herkes parka git yazmis bilmiyordm ben o parkalari hep bos goruyordm hahahahha meger herkes oradan arkadas ediniyormuş deneyecem:)
(15,558 puan) tarafından
Yok kız ne parkı bağdayım ben çalışyorum  :D
0 oy
(2,429 puan) tarafından
Valla benim yasadigimi birebir yasamiasin komsuluk yalan cnm ilk basta iyi gibilerdi sonradan taniyinca pisman oldum

Benim esim pek gezdirmez bide oyle cekfim anlayissiz esle gurbettlik zindan oluyo demiyolar ki biz bu kadinin hem arkadasi hem esi hemde destekcisi olacagiz agzindaki tek.laf sen ise git ben evde durayim cok zor donemlerim oldu panik atak hastasiydim boyle boyle dusune uzule arttti 

Kafana takma cok fazla zor ama mecbyrsin

Sonra ben cozutunca yeni yeni disari cikariyordu bu seferde gorevlebdurmesi geldi evde tek kaldim bunalima girdim yapamadim ailemin yanina geldim

Sende annen kardesin falan varsa yanina gelsinler biraz iyi gelir zamanla esinde seni anlar insAlh
tarafından
Valla canim evde ufak tefek sikintin oluyor eşinle mesela evde tek otur kafa bos onu düsun dusun dag oluyor esinle aran da bozuluyor dusundukce dusundukce piskolojisi bozuluyor insanin
(2,429 puan) tarafından
Kesinlikle cnm insan kafasiyla cok konusuyo sen hazirlan is cikisina yakin kapida karsilas de hadi disari cikiyoruz emrivaki de yapmak gerekiyo bazen
0 oy
tarafından
Beş aylık bebeğim le seninle aynı durumdayım :) neredesin sen
tarafından
Ankaradaym canim sen nerdesin

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 227 göst.
18 Ocak 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 482 göst.
6 Ağustos 2018 Aile kategorisinde Deniz19 (96 puan) tarafından soruldu