0 oy
374 göst.
Aile kategorisinde (846 puan) tarafından
Ya belki diyeceksiniz de herkes yapmak zorunda mı diyeama bende üzülüyorum böyle olunca.

Yeni bebeğim oldu 3 haftaligiz. Hamileyken beşiği kaynanamgil aliverdi ve çok da destek oldular. Doğum parasından muayene ücretlerinden herşeye kadar. Ben babamdan da bekliyorum az bişey destek. Ama yok.

Şimdi bebek arabası alinacak geçen eşim laf arasında belki baban torununa hediye eder falan dedi annemle konuştum ama onlar (dunurleri için)alıverir bosver sen demiş anneme.

Kaynanamgil alır zaten bizde alabilirz ama babam hiç oralı olmuyor ve ben çok üzülüyorum böyle olunca da kaynanamgil artık herşeyi biz yapıyoruz alıyoruz havası veriyorlar eziliyorum gibi hissediyorum. İçimi dökmek istedim kimseye anlatamıyordum :( 

18 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Siz alın canım kimseden bir şey beklemeyin 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Eşinin durumu kötü mu ? Neden beklenti içerisindesiniz anlayamadım.
(846 puan) tarafından
Çok kötü değil ama kendi ailesi hep biseyler yapınca benimkilerden de normal olarak bekleniyor bilmiyorum ya off
tarafından
Anladım. Kıyaslama yapıyormuş gibi oluyor haklısın ama zorlada bişey aldiramazsin ki. Sen belli etme boşver. Kimin içinden ne geliyorsa onu alır
0 oy
(589 puan) tarafından
Yani annen yabancı değil bence konuşabilirsiniz bu konuyu bnmde kayananmgil yapmadı hic umurlarjnda olmadı, uzaklar zaten bu nedenle bende ailemden istemedim iyi kotu eşim aldı sağolsun 
0 oy
(1,581 puan) tarafından

Kayınvalideniz yapıyorsa karşılık bekleyerek yapmamalı. Biz yapıyoruz diğer aile de yapsın gibisinden. 

Bunlara olanak vermeyip kendiniz her şeyi almanız daha güzel olur ama. Böylece ezilmezsiniz böyle iyiliklerin altında. 
0 oy
(1,344 puan) tarafından
Aaa genelde bizim buralarda kız tarafı yapar beşiği falan. Tabii hangi tarafın durumu iyiyse o yapmalı yada cift kendi yapmalı ama baban o tarafa guveniyor herhalde ne ayıp soykediği laf. arkadan illa konusurlar canım sana belli etmezler belki ama. Sen uzme kendini tatlım 
0 oy
tarafından
Valla iyi senin yine yapan olmuş . Bize de aldılar tabi ufak tefek şeyler ama doğum, muayene fln ekstra bence. Madem durumunuz bar kendiniz alın kimseye ağız egmeyin üzülecek ne var yapan torununa yapıyor sana mı yapıyorlar sanki.. 
0 oy
tarafından
Madem sizde alabilirsiniz neden beklenti içine girdiniz anlamadım.
0 oy
(1,859 puan) tarafından
Ah canım bizde tam tersi kaynanam hiç birşey yapmadı almadı herşeyi teyzem aldı kıyafet falan beşigi biz aldık salıncak alacaktık ben alayım dedi 2 ay bekledik sonra kardeşim almıs meğer kargo getirdi iyi olmus aldınız dedi eşim anne sen alacam demiştin dedi inkar bile etti

Üzülme canım sen ya bebegini aileni düşün annene böyle anlat ama sonra aynı olursa daha birşey isteme söyleme bile
0 oy
(409 puan) tarafından
Sevgili babacım düğünde bile hiç bir şeye karışmadı ki bebeğe bişey almıyorlar diyorsunuz. Bizim iki taraftan da şansımız yok sanırım her şeyi kendimiz yapıyoruz, çok şükür yapabiliyoruz kimseye muhtaç değiliz. 
0 oy
tarafından
Her şeyi de sizin aileniz mi yapacak eşin Neden böyle bir şey söylüyor ki kendi alsın onun ailesi alıyorsa alsın Yani senin ailenden neden bekliyoki 
0 oy
(1,758 puan) tarafından
Neden onlardan bekliyorsunuz ki kendiniz alın benim istememle alacaklarsa hiç almasınlar daha iyi bı anlamı kalmiyo zaten
0 oy
(17,415 puan) tarafından
Çocuğun anne babası dururken nenesi dedesi neden alıyor ki. Gönüllerinde kopar alırlar tmm ama neden bekliyorsunuz. O sizin çocuğunuz. Yetiremediğiniz yer olur o ayrı. Benim annem babam yatağını aldılar . Altınlarını taktılar. Ama hiç istemedim. O kadar çok ısrar ettiler ki zorla kabul ettim. Çünkü bize düşer çocuğumuzun ihtiyaçlarını almak.
0 oy
(7,154 puan) tarafından
Bunların önüne geçmek için kaynanangilden de bişey almayın. Kaynanangilde yardım edeceklerse etsinler başa kalkmak ya da biz yaptık onlar yapmadı havalarına girmek çok yanlış. 
0 oy
(120,751 puan) tarafından
lohusasin  herseyi esinin ailesi yapmis arabayida siz alin esinle
0 oy
tarafından
Benimkilerde ayni 2 aylik pglum oldu annem el gibi sadece 1 takim vetirdi geldi
0 oy
(1,019 puan) tarafından
Madem kaynanangil o ezikliği sana hissettiriyorlar bişeyi yaparken sende onlara o fırsatı verme kendi ailen yapmıyor diye üzülecegine diğer tarafinda minnetini üstüne almaki böyle sıkıntılar yaşamayın ben herşeyi bı tarafın karşılamasini doğru bulmuyorum açıkçası
0 oy
(1,364 puan) tarafından
Bazi toplumlarda kizlara onem verilmez ya bence  ailende o misal. Kizi verdik, damadin cocugu diye bakiyorlar. 
0 oy
(1,105 puan) tarafından
Bazı ebeveyinlerde böyle işte canım ben 3 ay oldu doğum yapalı eşimin babası hala bebek görmeye gelecek sözdeeee bizim evimize yakın biryerde birkaç günlük iş almış eşim aradı dedi babamı yemeğe çağırdım eşim kırılmasın diye tamam dedim 2 gündür öğle yemeğine geliyor kendimi de zor zapdediyorum tabiki birşey söylememek için ☺️ onu da sırf eşim kırılmasın diye yapıyorum yoksa geldiğine de pişman ederim de neyse bugün en son kendisi açtı konuyu bebek görmeye de geleceğiz bir türlü gelemedik diye biz asker geçirmesine bekliyorduk zaten hiç sorun değil daha çok zaman var önünüzde dedim sabirda bir yere kadar muhtelemen yarın gelmez :)  ama arayıp ta gelmese hiç de dert etmezdim açıkçasi bazı insanlarda böyle oldukları gibi kabul etmek gerekiyor tabiki araya mesafe koyarak yapıyorum ben bunu oyuzden kimseden hicbirsey beklemeyin bence beklenti içine girince insan üzülüyor yada sinirleniyor neden bukadar vurdumduymaz olduklarına 

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 153 göst.
11 Ocak 2024 Aile kategorisinde Zambak (2,115 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 384 göst.
1 Eylül 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 333 göst.
15 Haziran 2021 Aile kategorisinde Paşa'mın Annesiyim (1,690 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 158 göst.
12 Ağustos 2024 Diğer kategorisinde Semossss (263 puan) tarafından soruldu

397,019 soru

11,874,867 cevap

35,990 kullanıcı

...