0 oy
114 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
düzenlendi

Çocuğumuz 2900 olarak doğdu 37 veya 38 haftalıkken doğfu onu tam hatırlamıyorum tansiyon yüksekliğinden dolayı acil sezaryene aldılar. Neyse sorum şu ki çocuğu şuan hem mama hem anne sütü alıyor ama her ikisinde de yedikten sonra çocuk kusuyo sürekli ama böyle komple mideyi boşaltacak kadar değil ama sürekli kusması da bana normal gelmiyor çocuk 1 aylık kontrolünde mesela kilo alicagina kilo falan verdi ama doktro reflü yok diyomus şimdi ona da bişey diyince zoruna gidiyor bence cocukta reflü var ondan kusup duruyor bakın aşağıya da bı konuşmayı ekliyorum 

image

9 Cevaplar

0 oy
(7,285 puan) tarafından
Fışkırarak kusuyorsa reflusu olabilir cocik doktoruna gostermislermi
tarafından
Aman aman bı fışkırma yok ama ben kaç gördüm öyle kustugunu daha demin fotoğraf atmış sonrasından tüm üstüne kustu dedi çocuk fışkırmasa üstünü nasıl komple kusacak
-Reklam-
0 oy
(889 puan) tarafından
Benm oglum fazla yedgi zmn kusuyodu kilo alimida hep dusuk cikardi istahida yok zorladgm zmn kusuyodu tahlil yaptrdk temz cikti reflu falanda demediler bizede devlet doktorlari hic umursamiyolar
tarafından
Bununki de bacım öyle sürekli kusuyor normalde şuan o beslenmeye rağmen doğum kilosunun 2 3 katı olması lazım öyle yemek yediriyor ama çocuk 2 katını geçmedi daha düşün
(889 puan) tarafından
Bizmkide 9 aylik 8 bucuk kilo bile deil
tarafından
Bacım şimdi şöyle bişey çocuklar 5 6 ayına kadar kilo alır ve o zamandan sonra dış ciksrtma döneminde kilo verir sonrasında yürüme döneminde de kilo verir bunlar normal benimde oğlum şuan 6,5 aylık  7.5 kilo  denedim yani hunu iki cocugumdada cocukalrim 5 6 ayına kadar hareketlenme den ne kilo alırsa o ondan sonrasında çocuk da sende istesen alamiyosun
0 oy
tarafından
Daha çok küçük gazdan , refluden ya da fazla geldiği için kusuyor olabilir. Benim oğlum 8 ay kustu. Şimdi de arada kusuyor . De reflü olabilir demişti. Az az ve sık sık beslesin. 
tarafından
İlk çocuğu söylüyorum söylediklerim zoruna gidiyor belki bilmiyorum da çocuğu az az sık sık emzir sürekli her agladiginda mama verme seni emmeyi de öğrensin falan diyorum çocuk aç doymuyor ondan agluyor diyo çocuk uyuyor uyanıyor emiyor gene uyutmaya çalışıyor
0 oy
tarafından
Yinede farklı bir doktora danışın çünkü sürekli kusması iyi degil
tarafından
Bende diyorum aynısını çocuğun başına hafif pamuklu bı yastık koy birde öyle dene öyle kusmuyorsa buda reflü belirtisi diyorum yok gorumcesinin de kizinda reflü varmış ama onun oglundaki gibi değilmiş
tarafından
Yok kesin götürsün yani ... Yazık cocuga biz bile kussak günümüz mahvoluyo
tarafından
Günde 10 kez üst değiştiriyor yetmiyor bana laf ediyor sen erenin üstünü iki gun niye degistirmiyosn diye çocuk üstünü pisletmeyince niye degistiriyim yemek yedirirjen de önlük falan takıyorum diyorum olsun değiştirsene diyo vallaha delirmiş millet
tarafından
Alla alla yazık cocuga ya
tarafından
Anlamıyor denileni yapmıyo çocuha bişey olcak diye korkuyorum yeminle
0 oy
(119,055 puan) tarafından
mamayi sevmemis olabilir
tarafından
Onu da dedim değiştirmişler çocuk icmemezlik yapmiyomus iciyormus
0 oy
(3,127 puan) tarafından
Benim oğluşum da sürekli kusuyordu ya gazı cikmiyodur ya da fazlasını kusuyodur bı rahatsızlığı yoksa. Her yedikten sonra gazını çıkarın bir de süt varsa mama neden veriyosunuz sütü az mı kuzum ? 
tarafından
Sütü yetmiyormuş öyle diyo doktor da demiş mamaya geçin diye
(3,127 puan) tarafından
O zaman gazını çıkarmadan uyutmasin canım gazı çıkarken fazlasını kusuyodu bizimkisi de ama ben sadece süt veriyodum
tarafından
Vallaah bilmiyorum daha da bişey cekiyorum kendisi bilir
0 oy
(419 puan) tarafından
Fazla yediyor olabilir yada usutuyordur kızım öyleydi yelek giydiririrdim sırtı sıcak olsa asla kusmaz bide emzirince hep hoplatmasin besige koysun 
tarafından
Bende diyorum çocuk doydugunu anlamiyosun çok yedirip öyle uyutmaya çalışıyosn diye
0 oy
(2,119 puan) tarafından
Benim oğlum 7,8 aylık olana kadar kustu. Günde hem onun hem kendi üstümü 5,6 kere değişirdim. Yerlerde cabası. Kilo alımı normaldi ama.  Sadece emiyordu. Reflü yoktu ama kusardı yavrum. 
tarafından
Peki nedenmis böyle olmasının nedeni
(2,119 puan) tarafından
Bilmiyorum ki, doktorlar normal diyordu. Mide kapakçığıyla ilgili olabilir demişti bir doktorda

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 253 göst.
11 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde 3prensannesi (1,493 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 73 göst.
1 Ocak 2024 Diğer kategorisinde SnurT (187 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 114 göst.
28 Mart 2022 Diğer kategorisinde Eda00 (731 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 742 göst.