0 oy
507 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (248 puan) tarafından
2.5 yaşında bir kızım 4 aylık oğlum var bu yeni süreç beni çok yıprattı psikolojik destek almayı ilk defa çok istedim ilaç kullanmaya karsiyken ilk defa ne verirse versin içicem yeterli rahatlatayim istedim ama doktor asla emzirirken onermedi.2 yaş sendromunu dibine kadar yaşayan bı kızım var çok çok Cook zorluyor nasıl baş edicem bu süreçle bilmiyorum tahammülsüzum. Oğlum doğduğundan beri bazı sebeplerden dolayı hep hastanelerdeydik kızım desen kıskançlıktan sebep sorunlar yaşadı saç yolmalar çığlıklar vs vs aşırı sıkıntıya düştüm sürekli kasiniyorum stresten hep ağlamak istiyorum kurdeşen döküyorum hayatımda ilk defa bu kadar çaresiz hissediyorum kendimi

17 Cevaplar

0 oy
(396 puan) tarafından
Benim de durumum aynı büyük oğlan 31 aylık küçük oğlan 7 aylık bende çok yoruluyorum bunalıyorum bazen. Hele tek başına bakınca ayrı zor. Ama küçüğü biraz daha büyüyünce düzeliyor sanki. Büyük oğlanın sinir krizleri küçüğünün sürekli kucak istemesi daha belim kırılıyor kollarım uyuşuyor artık.

Allah yardımcımız olsun 
(248 puan) tarafından
Amin gerçekten çok zor emzirme bitsin doktorda alicam soluğu kafamda sanki bı yer var orası çıkıp gitse kafam rahatlicak
-Reklam-
0 oy
(1,663 puan) tarafından
Rabbim yardımcın olsun bu sürecin geçiçi olduğunu ve birçok kişinin de aynı şeyleri yaşadığını yalnız olmadığını unutma sadece ben mi yapamıyorum diye düşünme birçoğumuz böyleyiz zor ama gececek bir süreç
(248 puan) tarafından
Amin Allah razı olsun birde ben kızım dogdugundan beri bı mükemmel olma zorunluluğu içindeyim aşırı saçma çok yüklendim kendime şuan hepsinin birikimi bitirdi artık ruh sağlığımi
(1,663 puan) tarafından
Yaa iste bu zaten en iyisini yapalım derken çocuklarıda alıştırıyoruz ve sonra tek bir istediğine yetişemeyince sıkıntılar çıkıyor sen biraz daha otoriteyi eline al biz ne kadar nazarıyla oynarsak onlar bizi kullanmaya başlıyor
(248 puan) tarafından
Sosyal medya beni bu hale getirdi gördüğüm her anne benden iyi mükemmel  ben degilim herkes etkinlik yapıyor bende yapmalıyım hiç birisi sesini yukseltmiyormus az sesim çıksa günlerce agliyordum TV asla yok 2 yasa kdar hasta olur korkusu stres oldum ilgi alaka full dediğin gibi şuan ister istemez eskisi gibi olmuyor oda haliyle hemen etkileniyor. Oğluma duyduğum vicdan azabı ilk 3 ay hep kendimi sucladim dengeyi kuramadım diye şimdi şimdi korkusuzca oğlumu seviyorum
(1,663 puan) tarafından
Ben hiç sosyal medya kullanmam iyi anne olmaya çalışıyorum olabilitormuyum bilmem elimden geldiğince bağırmam sabırla herşeyi i yapmaya çalışırım ama beni bağıracak hale getirdiyse vicdan azabı duymam çünkü birşeyden çekinmesi lazım sürekli yüz verirsem hemen ağlamaları hırçınlaşmaları başlıyor robot değiliz gördüğümüz sosyal medya annelerinin evini temizleyen yemeğini yapanı oluyor göstermeselerde biz herşeye yetişmeye çalışıyoruz ve asla hiçbirşey tam olmaz sakın üzülme ama artık bazı şeyleri sal gitsin sen stres yapıyorsun yetişemedim böyle olmamalıydı diye ve çocuklarda bunu hissediyor bırak bugünde evin dağınık kalsın oğlunu uyut kızına bir kitap oku yada yemek yapma dünyaya sadece bunları yapmak için gelmedik bak şuan benim ev kalkmış kaçıyor kızım poaca istedi anne kız poaca yaptık
0 oy
(1,243 puan) tarafından
Canim seni en iyi ben anlarim  kizim 20 aylikken kardesi doğdu  bi zamanlar üçümüz oturup birlikte agliyoduk gaz sancilari kizimin ataklari vs birazcik sabır canim hepsi geçecek şimdi büyüğüm 3 yasina girexek öbürü 15 aylik arkadas oldular bile hic kiskanmiyllar daha iyi oluyor destek alabiliyorsan ailenden falan esinden al kuzum 
(248 puan) tarafından
Allah razı olsun annem destek oluyor ama ondanda çok bişey beklemiyorum yaşı var gündüzleri 3 saat uyutuyor beni o zaten herşeye bedel ama çocukları yönetmek emzirmek cok zorluyor birde dediğim gibi hep hastalık üzüntü yaşadım ondan sebep sanırım yıprandım belki kızım birazcık kolay olsa süreç daha kolay olurdu diyorum 18 aylıktan beri çok aşırı hircinlasti ne zaman bitecek bu sendrom ben bilmem artık çığlık attigini duydum mu kan beynime cikiyor
0 oy
(339 puan) tarafından
Canım bende dogum yapıncı kızım 2 yaşında olacak rabbimin izniyle 1 kızım daha olacak bende süreç nasıl olacak merak ediyorum umarım zorlanmam rabbim yardımcın olsun benim kızımda çok yaramaz açıkçası bir korktum 
tarafından
Bende ayni durumdayim bakalim bizi ne bekliyor
0 oy
(12,843 puan) tarafından
Cok korkutuyor beni boyle postlar kızım 25 aylik nasipse 1 haftaya oğlum doğacak insaallah cok sıkıntılar yaşamayız 
0 oy
tarafından
Ben de de durumlar aynı kafam ı sağlık ocağından başka dışarıua  çıkaramıyorum   bi de ben de diş ağrım var üç diş birden. Kırıldı. Ve çekilmesi gerekiyormaşırı ağrım var bunca derdin için de bi de onla uğraşıyom her güniki tane iğne oluyom  filan. Sabır diliyorum bol bol allah tan 
0 oy
tarafından
Allah yardimcin olsun cnm benim oglumda 22 aylik suan oyle ve hamileyim bakalim bizi  neler bekliyor
0 oy
(4,431 puan) tarafından
Ay sorma bacım bide enfeksiyon olmusum.40.derece ateşle en sonunda hastanelik oldul dinlenemiyorsun hastayken bide üstelik ne kendine ne çocuklara ne eve yetemiyorsun
0 oy
(1,363 puan) tarafından
Isteyerekmi oldu bilmiyorum ama yakin yapilan cocuga karsiyim. Annede insan, sonra nefes almaya firsat yok. Ailen yokmu biraz yardimci olsunlar. 
(248 puan) tarafından
İnanın bunu 13 yaşında oğlu olan arkadaşımda 8 yaşında kızı olan tanıdığıma yasiyor
0 oy
(5,954 puan) tarafından
Kwske kızın biraz büyüdüğü zaman 2 ciyi yapsaydin bunalmazdin  böyle olunca siniriniz bozuluyor evet ikisi büyüsün mantigi guzel ama sagligimdan olucaksam öfke sinir bitmislik hissi evladima yansicaksa 1 çocukla devam  1 oğlum var 7.5 aylik zaten esim 10 gun olmuyor avruoaya çıkıyor gelir 5 gun kalir yine gider meslegi o eeee bana diyolar yap ikisi buyur cikar yok yaa öyle dunya yok benim sagligimda önemli ogluma yetiyorum suan 2 ci isteyene versin diyorum  zor süreçler aileler uzak es uzakda yani ben benlikden gidicekse 2 kalsin yani   sende cok bunalma bu süreci anlatacaksın inşallah  zor evet ama yapicak birsey de yok
0 oy
(4,040 puan) tarafından
Henüz bebeğin çok Küçük tam krizin ortasindasin hem sen toparlanamadin hem büyük çocuk daha alışamadı hem de bebeğin sıkıntılı. Allah yardim etsin. Büyük çocuğu olabildiğince dışarı çıkar yardımcı al evi temizlesin bu şekilde rahatlarsin
0 oy
tarafından
Mükemmel olma isteğinden kaynaklı olduğunu düşünüyorum sal ne olursa olsun ev mi pis bırak dağınık kalsın yemek mi yok akşam koy peynir zeytin yanına da çay oh mis daha ne 
0 oy
(7,036 puan) tarafından
Kiz ben ne yapim peki 2 yasinda bir oglum var 1 yasina girmek uzere olan bir oglum var bide 21 funluk baska bir bebegim var 3 tane hepsi kucuk 2 yasinda olan tek yuruyor diger ikisi yuruyemiyor bile ev isi yemek cocuk derken aksami zor ediyorum bide kocam gelir o cay kahve bekler banyo yapmaya firsat bulaniyorum bide ustune kocam dunya laf ederonu cekerim bende senden farksiz degilim kafayi yerim yakinda annem bir servis uzagimda oturyor ayda yilda eserse işi olursa gelir baska gelmez kaynanam gelsede kendine hayri yok ben ne yapim bacim sen de hele ama ne ioursa olsun haline sukur et beterin beteri var unutma Allah seninde benimde bizim gibi kucuk bebeleri olan herkezin yardimcisi olsun 
(7,036 puan) tarafından
2 si isteyerekti beraber buyusinler istedik ama 3 cu supriz oldu baya
(4,179 puan) tarafından
Neyse cok klasik olacak ama ilerde rahat edersin :) ben tek cocukta karar kildim :D
(7,036 puan) tarafından
Sjsjjjsjj vala rahat yok ne simdi ne ilerde buydukce dertleride buyuyir bunun okulu var daha
(4,179 puan) tarafından
Buyuyunce uyurlar en azindan ya , beni en cok uykusuzluk yordu, ay bi de calisiyorum bakalim is hayatina donunce nasil olacak, allah yardimcimiz olsun
(7,036 puan) tarafından
Amin cnm uyku zaten hak getire ne gece ne gunduz yok
0 oy
(13,203 puan) tarafından
Peş peşe olunca öyle oluyor cidden insan başta göze alıyor da öyle olmuyor işte. Gayret etmekten aileden destek almaktan başka çare yok gibi şuan
0 oy
(119,062 puan) tarafından
allah yardimcin olsun
0 oy
(3,491 puan) tarafından
Pasiflora gıda takviyesi varmış arkadaşım önerdi bana da, onun da iki oğlu var, iyi geldi dedi bi araştırın isterseniz. Trendyol da filan var sanırım 
0 oy
(8,956 puan) tarafından
Yalniz değilsin bacim 19 aylik oglum gece uyumaz co degisik bi cocuk sayesinde kizimin dersleri falan ilgilenemem bazen aglayinca rahatlarim ama dedigin gibi zor cabuk gecer insbu surec

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 160 göst.
22 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Beyzanurw (389 puan) tarafından soruldu
+1 oy
16 cevap 344 göst.
9 Eylül 2023 Diğer kategorisinde O bir anne... (1,170 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 284 göst.
1 Haziran 2023 Aile kategorisinde Kenanveannesi (451 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 279 göst.