+1 oy
758 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
12 yaşında kardeşim var evin en küçüğü yıllardır böyle olunca oğlum doğunca kıskanmaya başladı ona sürekli bişey yapmak istiyor gazını çıkarmak karnını doyurmak gibi bebeğim daha 2 aylık vermiyorum elimden geldiğince ailemle kalıyorum geçici bi süreliğine az önce bebeğimin odasına girdim ağlayınca kucağına almış emzirmeye çalışıyor basmış çocuğu altına ne yapabilirim bu konuda ona anlatıyorum bazo şeyleri anlamayacak yaşta değil ama sen yapıyorsun bende yapabilirim diye düşünüyor herşey için sende insansın bende insanım diyor sonu hep kavgaya gidiyor onunda kalbini kırmak istemiyorum ama bebeğimide korumam gerekiyor bunu nasıl dengede tutabilirim 

18 Cevaplar

+1 oy
(48,086 puan) tarafından
kardesinin yaninda emzirme ufak degil artik bebegininde altini onun yaninda alma dikkat et bunlara bide erkek çocuk emzirmeyecegini bilir yasi ufak degilki simdiki çocuklar buyumuste küçülmüş herşeyi biliyorlar ve asla bebegini yalniz birakma 
tarafından
Onun yanında emzirmiyorum elimden geldiğince onun yanında emzirmek zorundaysamda örtü kullanırım odasından başka yerde altını değiştirmiyorum ev dışında değilsem o görmez bile
-Reklam-
+1 oy
(5,292 puan) tarafından
12 yaşında kız kardeşim var oda yeğenlerini cok sever kucağına bile izin ister almak için ben veririm erkek çocuğu farklı oluyor birde ergenlik dönemi dikkat etmek gerek 
(3,552 puan) tarafından
Katılıyorum Bi sene sonra hiç gözünden ayırma. Şiddet yanlısı biri değilim ama söz konusu bebek se bagırırım
0 oy
tarafından
Kıracaksın bu kadar basit oyle olmaz cunku bende kardesımı kıskanırdım tam 12 yaşındaydım kardesım oldugunda sureklı zarar vermeye calısırdım bı kere babam yakaladı benı arkadan bıtane yapıstırdı kafama o zaman cok kınlenmıstım ama bı ıkı sene sonra aklım erince yaptıgım seylerın ne kdar salakça oldugunu anlatmıstım cozum vurmak degıl evet ama sert bı sekılde aılen uyarmalı olmaz boyle 
(48,086 puan) tarafından
haha yorumu okurken isme hic bakmadim kim bu deli manyak diye bakayim dedim sen ciktin sevgosum☺️☺️☺️☺️
tarafından
cıdden manyaktım ıkbalım ya cocugu askıya mı takmadım sıcak buharlı tencere kapagı nı elıne tutup elını mı yakmadım parmagın kutletir gibi yapıp kırmaya mı calısmadım uzerıne agır halı yastıklarda koyup görmemıs gıbı cıkıp evden mi gıtmedım annem farketmese Allah korudu yani cok fenaydı :D sımdı anlatıyorum da nasıl bır abla sevgisi maşallah dıyo bana 15 yasına girdi sıpam bu olanlar 12-13 yaş arası sonra cok pısman oldum ve annemden fazla bakmaya basladım ben buyuttum dıyebılırım hep bana bırakırdı anneannemle beraber bakardım aşısını yaptırdım banyosunu ateslenınce basında beklerdim parka gotururum yemegı altını açması hep bendeydı
(2,460 puan) tarafından
Ornek  abla maşallah  seven  sevdiğini  öldürüyo zaten kahkaha attim valla☺️
tarafından
:D cıdden o 1 sene alısana kadar rezıllıkti sonra örnek abla oldum :D okula gitmeden toplama cıkarma  okuma yazma ögretım bebeye daha napalım :D
(48,086 puan) tarafından
bende okumaya baslayinca hala sana abla diyor mu diyecektim de sonu guzelmis neyseki☺️
0 oy
tarafından
Canım bence çokta yalnız bırakma bebişini. Öyle çok küçükte değil kardeşin yaşı az çok bir şeyleri anlayacak yaşta. Belli ki kıskançlıktan yapıyor kıskanmış.  Bebeğin çok küçükmüş. Almaya etmeye çalışırken düşürür falan Allah muhafaza. Siz yokken yanında bitiyorsa demek ki takip ediyor tek olduğu anları. Şimdi herkes o da küçük kıskanıyor onunlada ilgilenin der ama maalesef ki ilgiyle vesaireyle geçmiyor kıskançlıkları. Benim kardeşimde biz küçükken çok kıskançtı. Hatta baya küçükken annemlere kardeş yaparsanız onu boğarım atarım balkondan diyordu da kardeş yapmadı bizimkiler. Beni bile belirli bi yaşa gelene kadar hep kıskandı. Diyeceğim o yalnız bırakma. Gerekirse kır. Bebeğine bir şey olmasındansa iyidir
tarafından
Artık o duruma geldim güzelce anlatmaktan anlamadı çünkü hiçbir zaman
0 oy
tarafından
Siz bu şekilde ay dokunma,ay elleme dusurursunuz dedikçe daha çok kıskanmaya devam eder.sizin yanınızda oturarak az da olsa bebeği kucağına almasına,bağ kurmasına izin verin derim.
tarafından
Canım yanlış anlama ama ben internette de videolarda görüyorum hep hatta belki sizde görmüşsünüzdür baya kilolu küçük bi kız var kardeşi videolarda hep kucağında seviyormuş gibi yapıp bebeği sürekli hırpalıyor işte aileside sırf izlenme almak için çekip atıyorlar internete bir şeyde demiyorlar ama kıskançlıktan yaptığı aşırı belli. Sonra yine bi video bebek abisinin kucağında durduk yere tokat atıyor küçüçük bebeğe. Kıskançlık maalesef yani bana göre diyeyim en azından kıskanan kişiye bebeği vermekle bağ kurmasına izin vermekle hiç geçmez diye düşünüyorum hele kardeşiyle bağ kuranlarda geçmiyorsa yiğeniyle çok zor benim fikrim bu canım
tarafından
Dimi beybii
tarafından
Ona izin veriyorum otur al diyorum ona gelmiyor ben niye öyle alıyorum siz ayakta alıyorsunuz diyor alıp gezmeye çalışıyor bu sefer ben alıyorum direk kucağından ondan sonra daha çok üstüne düşüyor
tarafından
Bu olaya Ayşe biraz büyüsün şuan Küçük büyüyünce sende kucağında tutarsın dersin
tarafından
Sürekli oyalıyoruz onu işte o biraz anlasın senle dışarı çıkmak isteyecek birlikte parka gidicez orda oynayacaksınız beraber gibi arabasıyla sitede dolaştıracaksın yaz gelsin diyorum sürekli hehe diyip gidiyor
tarafından
Soruyu okumamıştım canım Zeliş yazınca zelise takılmak için gelmiştim döndüm okudum

Emzirme falan büyük bir sorun Allah korusun evine geçme ihtimalin yokmu yoksa bir destek almalısınız
tarafından
Eve geçemiyorum maalesef hem okula gitmek zorundayım birkaç saatliğine hemde yaşadığım mahalle çok farklı bir yer olay hiç eksik olmuyor birkaç aile taşındı korkuyorum o yğzden tek başıma
tarafından
O zaman baban okkalı bir kizicak sen evde yokken düşünemiyorum rabbim korusun benimde gorumcemin oglu var 8 yaşında çok kıskanıyor ama hiç öyle hareketler yapmıyor
0 oy
(440 puan) tarafından
Siz değilde anneniz biraz kızsa oğluna belki etkisi olabilir , yani ben olsam bende bi yerden sonra çıkışırdım heralde Allah kolaylık versin 
0 oy
(1,361 puan) tarafından
Güzellikle anlamıyorsa ağzına bi tane yapıştır. Bebek sonuçta bu yani Allah korusun ya bi zarar verirse. 
0 oy
tarafından
celebim 12 kardeşim 10 yasinda erkek en küçükleri ikisi de benden korkar korkruklari için benden izinsiz çocuklarımı sevemezler sevmek istediklerinde de izin veririm yanlarinda dururum bence laf anlamıyorsa uyarmana ragmen biraz kiz çünkü  çözüm bulmazsan daha da ilerleyebilir 
0 oy
(320 puan) tarafından

benimde 11 yaşında görümcem var 12sine yeni girdi 10 aylık bebişim var hamileyken bile inşallah erkek olur inşallah diyordu sürekli kıskanıyordu kız olmasını istemiyordu hiç onu severler banane inşallah erkek olur diyordu . kayınvalidem bi yelek örmüş onu zorla giymiş büyütmüş çok şaşırmıştım annesinde hiç bişey almıyordu heralde kızı kıskanır dieydi ozmanlar. bende senin gibi eline vermedim kinlendi bebekken veremezdim sonuçta çok hasssas sorna gel yanıma otur kucagında tutabilrsib ama yanımda derdim 4 5 aylıkken tabi . ama ozmaan bile başında bekliyordum zamanla gitti kıskançlığı ona hediye alıyordum oyuncak setleri toka herşey sonra diyordum oglum dediki halama hediye alalım bunı çok sever dedi sana bunu aldık beraber derdim sevinirdi heralde o geçirdi kıskançlığını . hep öyle der büyükler hastaneden gelirken yada normal günde bir hediye oyuncak al bunu sana bebek aldı yada almamı istedi de kıskanmazmış ozman derler hep ben denedim tuttu sende dene bacım :D

0 oy
(1,928 puan) tarafından
Gerçekten çok korktum kardeşinden..

Allah esirgesin tepkini koy yaklaştırma kucağına almasına müsade etme. 
0 oy
(3,675 puan) tarafından
Kardeşinden sevgini esirgeme bebekten fırsat buldukça onunla zaman geçer gerçekten oda insan sende insansın güzelce anlatmayla hiç bişey olmaz güzelce yaşamasına müsade et 12 yaş küçük değil bebeğini gezdirebilir eğer istemiyosan onu yapmasını ona bebekle ilgili başka görevler ver mesela üstünü değişirken sen pantolonunu giydirir misin de zaten yapamayınca anlıck çocuğun güvenini kırma çok tehlikeli zamanları bütün hayatını etkileyecek travmalara sebep olabilirsin
0 oy
(3,552 puan) tarafından
Benimde 12 yaşında erkek kardeşim var çok şükür böyle şeyler yaşamadık. Ama emzirmeye çalışması çok anormal geldi bana 12 yas küçük değil yani 
0 oy
(1,156 puan) tarafından
Canım emzirmeye çalışması normal değil yaşı küçük değil öyle bı konuşun neden böyle yaptığını yapmaması gerektiğini herşeyi anlatın 
0 oy
(9 puan) tarafından
12 yaş küçük değil kardeşiniz çoğu şeyi algılayıp uygulayacak yaşta. Benim önerim çocuğunuzla kardeşiniz arasına sınır koymanız. Başbaşa bakmasına izin vermeyin çocuğa dokunmadan önce sizden izin alsın öpme aşırı sarma emzirme hareketlerine yasak koyun. Eğer kardeşiniz uygulamaya devam ederse bir süre yiğeniyle oynayamayacağını söyleyin

Çocuklar hiçbişey hatırlamaz farkına varmaz diye düşünüyoruz ama bebekler anne karnından başlıyor anlamaya. Farkına varmadan psikolojisini kötü etkileyebilir bu olaylar 
0 oy
(632 puan) tarafından
Kiskanclik cok guclu bir duygudur genc ve cocuklarda cok dikkat et lutfen ona nasil bir sekilde zarar verebilecegini tahmin edemezsin. Cocuklar ve gencler ucsuz bucaksiz dusunce dunyasina sahip ve sonunu dusunemiyorlar 12 yasinda kardesini pencereden atip olduren cocuk bile oldu haberlerde okumustum seviyor gibi gozuktugune qldanma o oyle bastirmaya calisir gerektiginde kiz azarla cocugum icin babama bile rest cekmis insanim
0 oy
tarafından
Emzirmek mi yok artık ya... Bence cocuk ergen psikologuna gidin de anlatsin ona ne yapabilir ne yapamaz. Belki dinler. 
0 oy
(1,610 puan) tarafından
Bebeğini uyutup odadan çıktığında o odanın kapısını kitle giremez zatenn. 
0 oy
(1,696 puan) tarafından
ALLAH YARDIMCIN OLSUN 

CANIM Benim görümcemin kızı var aynıydı sevdirir eşim kucagına koyardı bir gün koydu kucagına yanında duruyor 4 aylıktı meğer kaşla göz arasında arasında ısırmış omzunun arkasını ağlamış bizde anlamadık dişledigini akşam Üstünü değişirken baktık kan akıtmak o akşam aradım kaynanam saydırdı bir daha gelmeyecek bu eve görümcem aradı niye öyle diyorsun oda çocuk omzunun resmini attım geçer birşey olmaz dediler bağırdım çağırdım sakın evime gelmeyin diye o çocuksa öğreteceksin millete bırakıp gezmeyeceksin diye doktor bile şaşırdı geçmesi 2 ayı buldu   aman dikkat et senin kardeşi  birde büyük kıskanıyor ama güzelce anlatsan anlayacak yaşta

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 436 göst.
11 Eylül 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
6 cevap 295 göst.
0 oy
8 cevap 128 göst.
26 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Guldnz124 (159 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 190 göst.
20 Şubat 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu