0 oy
639 göst.
Diğer kategorisinde (803 puan) tarafından
Kaç aydır deniyorsunuz yada doktora gittiniz mi yardimcı ve destek olalım birbirimize

27 Cevaplar

0 oy
(803 puan) tarafından
Kızlar cevap verin bitek ben uğraşıyor olamam
(1,761 puan) tarafından
ben 3.5 seneden sonra  doğal yolla verdi Rabbim tamamen kafamı rahatlattim çıkarttım aklımdan soğan Kürü yaptım sonra hayıt otu tohumu içerken kaldım meleğim şuan 11 aylık denemediğim yumurtlama gunu bilmem bacak kaldırma bilmem yıkanma falan hepsi fasa fiso bebek nezaman gelmek isterse geliyor size :)
(803 puan) tarafından
Soğan kürü yaptım canım üzerinden 2 ay geçti hala olmadı ilk çocuğuma ilk gece hamile kaldım canım bu ikinci olcak olmuyor işin garibide bu
(1,761 puan) tarafından
Kısmet ozaman vakti saati vardır doktora gıdın
-Reklam-
0 oy
tarafından
Rabbim tez zamanda bu ramazan hürmetine evlat nasip etsin insallah bacım sen hamilelik icin ne kadar uğraşsan olmaz ama sen pes edince bir bakmişsın hamilesin :)
(803 puan) tarafından
Adetleri çok uzatıyor ve kanamayı arttırıyor hemde ben hamile kalamamami spirale bağlıyorum acaba omu zarar verdi diye ne diye taktiysam
(1,445 puan) tarafından
Hayır spril hamile kalmamaya alakası yok ablam 18 yıl sprillr korundu 3. Düşündüler çıkardı ilk ay hamile kaldı
tarafından
Kisiden kisiye degisiyor benim yengemde hamile kalmak isteyince cikariyordu direk hamilede kaliyordu geri spral takiyordu
(803 puan) tarafından
Kızlar inşallah darısı başıma demekki nasibini bekliyor
tarafından
Amin insallah
0 oy
tarafından
İkinci çocukta 2-3 sene olmaması normal demişti doktor. :)Eğer sorun yoksa tabi
(803 puan) tarafından
Herşey iyi fsh azıcık yüksek gibi dedi doktor başka doktorda normal dedi beynim yandi
0 oy
(1,021 puan) tarafından
1 sene bekledim sonra doktora gittik kontroller falan olmadı 4 sene sonunda tüp bebek denemeye karar verdik ve kızımıza kavuştuk çok şükür 
(803 puan) tarafından
Canım 2. Çocuk olcak ilki olmuştu hemen şaşırıyorum ya
(1,021 puan) tarafından
Zor ama güzel bir süreç bir daha kaldırabilirmisin derseniz hayır mümkün değil ama çok şükür ilk deneme ve o kadar insan varki defalarca deneyen ve bize ilk doktorlarımız ikinizdede problem var ve unutun anne baba olmayı dediler çok şükür rabbim nasip etti
(3,162 puan) tarafından
Maşallah subhanallah kuzum ilk denemede mi geldi kuzu. Rabbim hayırlı uzun ömürler nasip etsin sizinle birlikte ☺️❤️
(1,021 puan) tarafından
Aminnn inşallah rabbim olmayan isteyen herkese nasip etsin inşallah olanlarada sağlıklı uzun ömürler versin evet ilk denemede geldi şükür
(3,162 puan) tarafından
Şükürler olsun canım amiiinnnnnn
0 oy
(118,478 puan) tarafından
allah sanada nasip etsin ovulasyon denedinmj
(803 puan) tarafından
Hiç denemedim canım ilk defa bu ay doktora yumurta takibine gittim dediği günleri değerlendirdik şimdi gene adeti bekliyorum canım 10 aydır deniyoruz
0 oy
(754 puan) tarafından
Bal-tarçin-çörekotu kürünü tavsiye ederim canim. O mu vesile oldu bilmiyorum ama yaptigim ay hamile kaldm
(754 puan) tarafından
Senden de canim benim. Rabbim şu mübarek günlerin yüzü suyu hürmetine tez vakitte çocuk sahibi olmayi nasip etsin ❤
(754 puan) tarafından
Bu arada ben çörek otunu öğütmedim,yerken dişimle ezerek yedim.
(803 puan) tarafından
Allah razı olsun bu tarifi yapcam
(754 puan) tarafından
Senden de Allah razi olsun canim. Insallah işe yarar da güzel haberlerini aliriz ❤
(803 puan) tarafından
İnşallah kalınca yazcam buraya
0 oy
(565 puan) tarafından
Ben polikistik över hastasıyım 4 ay kadar ilaç tedavisi oldum incir yedim günde , 2 tane sonra her gün dua ettim benim olmaz dedim kilomda vardı çünkü ama şimdi 32 haftalık çok şükür inşallah kucağıma alacam rabbim sana ve isteyen herkese versin 
(803 puan) tarafından
Bende temiz dedi herşeye fsh biraz yüksek dedi ama bakalım benimde biraz kilom var canım inşallah darısı başıma lütfen dua et hamilelerin duası kabul olurmus canım Allah bağışlasın
0 oy
tarafından
Stresten uzak dur çikolata ye mutluluk verir intten bak nasıl hamile kalınır hareketleri vsr
(803 puan) tarafından
İşte biraz kafaya takıyorum neden olmuyor diye 10 ay oldu tık yok herşeyi denedim olmuyor
0 oy
(1,463 puan) tarafından
Evlendigimizin 7. Ayında hamile kaldım kendiliğimden ama 7 haftalıkken düşük yaptım kalbi oluşmamış dediler 1 ay korundum sonra tekrar denemeye başladık 4 ay sonra mucizemin haberi geldi. Ben hamile kaldığım ay su yöntemi denemiştim. Regl bitince her sabah aç karnına eşinle birlikte orijinal arı poleni var aktarlarda bala 1 tatlı kaşığı poleni ekleyip yiyin yumurtlama günü bitene kadar ve yumurtlama günlerini full değerlendirin hergun. Şuan 18 haftalığım inşallah Rabbim şu mübarek günlerde isteyen herkese nasip etsin.
(803 puan) tarafından
Ay inşallah denicem canım tavsiyen için sağol Allah kucağına almayı nasip etsin
(1,463 puan) tarafından
Amin canım teşekkür ederim
0 oy
(803 puan) tarafından
Kızlar cevap yazayimda üste çıksın hadi tavsiyelerinizle costuralim bu postu 
(161 puan) tarafından
Hehehehe ;))
(803 puan) tarafından
Kanki gordunmu cevapları kızlar baya yardımcı oluyor
(161 puan) tarafından
Gördüm kanki
0 oy
(393 puan) tarafından
Benimde ikinci hamileliğimde  1 yıldan fazla korunmadım olmuyodu doktora gittim herşey normal dedi ücretli ilaç tavsiye etti durumum yoktu alamadım sonrasında 4 ay gibi bi süre daha oluruna bıraktık incir yedim etkisi oluyomuş diye ve şu an 7 aylık hamileyim özellikle kafaya takmamaya çalıştım çünkü psikolojikmen etkileniyo insan eğer sende de bi sorun yoksa doğal şeyler denemeye devam et rabbim gönlüne göre versin 
(803 puan) tarafından
Canım herşey normal bı fsh 10 çıktı senin kaçtı baktirmismiydin hikayelerimiz çok benziyor
(393 puan) tarafından
hatırlamıyorum baya geçti üzerinden bir de eşimden testler istenmişti ama hamile kalınca gerek görmemiştik senin eşindende istendi mi acaba ve rahim kanser tarama testi yaptırdınmı bana yapmışlardı
(803 puan) tarafından
Evet canım smear felan hepsi temiz çıktı 10 aydır deniyoruz doktor 1 denen dolunuca kocan sperm testi versin dedi ama 1 çocuğumuz oldu zaten bu nasıl olmuyor
(393 puan) tarafından
Olmuyo diye takıntı yapma henüz erkenmiş daha yaşında iyi yorumlarda okudum o yüzden biraz daha zamana bırak sağlık sorunun yoksa rabbim nasip eder sen pes etme dua et her zaman
(803 puan) tarafından
İnşallah mecbur beklicem elimden birşey gelmiyor
0 oy
(503 puan) tarafından
biz 3 sene uğraştık canım çok şükür sonunda oldu kızımız şimdi 18 aylık. sormak istediğin bişey varsa yardımcı olabilirim
(503 puan) tarafından
yapıldı canım hormonlarda bişey çıkmadı. yumurta çatlatma ilaçları falan da kullandım. rahim filmi çekildi herşeyim temiz çıktı
(803 puan) tarafından
Canım sen baya uğraştığını göre biraz anlarsın benimde fsh 10 çıktı bazı doktor yüksek bazısı da normal diyor sence nasıl yaşım 23
(503 puan) tarafından
bence normal çünkü fsh hormon aralığı 2.8-18.5 arası olmalı diye biliyorum ben. başka bir tahlilin ya da film falan çekilme işlemin oldu mu ya da kullandığın ilaçlar
(803 puan) tarafından
Başka birşey olmadı canım smear testi oldu temiz çıktı rahim yumurtaliklar normal doktorda 10 sinir da bir değer diyor inşallah senin dediğin gibidir sanki hiç olmayacakmış gibi geliyor bazen
(503 puan) tarafından
seni gerçekten çok çok iyi anlıyorum. 3 yıl boyunca bende eşim de bir sürü testlerden geçtik bişey çıkmadı .ama bebeğimiz de olmuyordu. doktora gidip geldikten sonra hadi diyorduk bu ay olur belki sonra bi bakıyoruz regl olmuşum. yıkılıyorduk yani. en sonunda artık eşime dedim ki ben doktora falan gitmicem hiç bir şey de yaptırmayacağım. olmuyorsa olmuyor dedik. saldık yakasını da,sonra o ay bi baktık benim adetim gecikmeye başladı ve 1 hafta olana kadar test te yapmadım yine negatif çıkarsa üzülürüm diye. bir kaç gün daha geçti sonra test yaptım pozitif çıktı :):)
0 oy
(1,663 puan) tarafından
İkinci bebeğim bir yıl korunmadık olmadı umudum var bu ay kesin dediğim ay asla olmadı bu ay olmaz dediğimde doktora randevu almıştım niye olmuyor diye adetim iki gün geçikmişti eşimi işe yolladım koştur eczaneye gittim ve hamile olduğumu öğrendim doktorada kontrole gitmiş oldum eğer bir sıkıntı yoksa en önemlisi psikoloji 
(803 puan) tarafından
Darısı başıma kızım var 4 yaşında bende 1 yıldır uğraşıyorum olmuyor hala beklemedeyim
(1,663 puan) tarafından
Amin inşallah canm ya artık bende hamileyim postunuda görürüz
(803 puan) tarafından
İnşallah Allah razı olsun kalınca yazcam buraya
0 oy
(161 puan) tarafından
Post yukarı çıksın....
(803 puan) tarafından
Aynen
0 oy
(315 puan) tarafından
Ben 1yıldan fazla uğraştım 4.5ay doktora gidip yumurta takibi ile geçti ama hamile kalamadım çünkü psikolojik olarak çok takıyordum her ne kadar takmıyorum desemde

Sonra doktora gitmekten vazgeçtim birkaç ay sonra gider kısırlık testi yaparız dedik ben o ay hamile kaldım ama 5 haftalikken düşük yaptım sonra hatta üstüne hemen hamile kalmayayım diye korundum ama o ay üstüne gene hamile kaldım şuan 35.haftadayım çok şükür biraz uzun oldu k.bakmayın

Tek diyeceğim stres stress en büyük etki yumurta ve spermler sağlıklıysa
(803 puan) tarafından
Evet haklısın ister istemez takıyorum hormon tahlili yaptırmış miydin canım bu süreçte Allah bağışlasın bu arada darısı basima
(315 puan) tarafından
Yok hormon tahlili evlilikten önce yapmıştım hormon
 kadın doğumda sadece yumurta ve tüplere baktılar ayrıca eşim de sperm kontrolü yapmıştı
(803 puan) tarafından
Sağol canım
0 oy
tarafından
Rabbim inşallah isteyen herkese sağlıklı hayırlı evlatlar nasip etsin ❤️ ❤️ 
(803 puan) tarafından
Amin canım Allah razı olsun
0 oy
(803 puan) tarafından
Kızlar cevap lütfen
0 oy
tarafından
5 yıldır evliyim 4 buçuk yıldır istiyoruz geçen sene hamile kaldım ama kürtajla sonuçlandı ki bize tüp bebek dışında imkansız demişlerdi kendiliğinden oldu ama kalbi durdu 1 sene önce 
(803 puan) tarafından
Allah büyük canım bak hamile kalabiliyorsun demekki inşallah en kısa sürede meleğin gelir
0 oy
(2,194 puan) tarafından
Doktor bana bir ilaç yazmıştı ama çok pahalıydı o zman üç ay kullan vücudun vitamin depolasin dedi kadınlık hormonunu artirici bir ilacti ,birde benim tiroit hormonum TSH  yüksekmiş 2.5 un altına düşmeden çocuk olmazmis tiroid ilacı kullandım doktorun yazdığı kadınlık hormonu artırıcı vitamini kullandım üç aya etki görürsün dedi bir buçuk ayninda hamile kaldım üç aya varmadı 
(803 puan) tarafından
Canım benimde TSH iyi çıktı fakat fsh hormonu yüksek diyorlar bazı doktorlarda normal diyor anlamadım valla adetin 2. Günü gitcem gene tahlil vercem
0 oy
(2,510 puan) tarafından
6 sene hiç korunmadik 6 sene sonra oldu canım 
(803 puan) tarafından
Baya sürmüş. Bir sıkıntımı vardı canim
(2,510 puan) tarafından
Yoktu canım bir sorun aynen akışına bırakmıştık
(803 puan) tarafından
Ben biraz kafaya takıyorum sanırım ondan olmuyor
(2,510 puan) tarafından
O kesin etkiler

İlgili sorular