0 oy
647 göst.
Diğer kategorisinde (104 puan) tarafından
gerçen gün üzüntüden miğde kırampı geçirdim hastanik oldum boşandım ailemin evine sigamiyorum kızım küçük çalışamıyorum ve ailemden bir kuruş istiyemiyorum çocukların o kadar eksiği  var kimse sormaz gelirim yok sadece sed alıyorum 800 TL ve oda yetmiyor bez süt okul masrafları 

ve ailem hiç sormaz bir eksiğin var mı dün annem diğer yigenime oyuncak almış 2 yaşındaki kızım kargoyu aldı akşama kadar kutuyu bırakmadı nasıl seviniyor ayy diyor anii diyor neyse akşam annem gelip alıp kaldırdı kızım ağladı nasıl zoruma gitti üstümde var 100 TL para kimin umrunda bayram geliyor  çocuklarıma birşey almadım annem o oyuncağı alınca gidip gizlice ağladım Elimde değil sığıntı gibiyiz yardımlara başvurdum yemin ederim bir şey gelmedi niye bilmiyorum kızılay deniz feneri Beşir derneği neden  hiçbir geliri olmayan ihtiyaç sahiplerine yardım çıkmıyor o kadar yazdım sosyal yardımı aradım senede bir yardım diyor ben dayanamıyorum yemin ederim katlanamıyorum ne yapacağımı bilmiyorum çok daraldım diyorum rabbim dayanamıyorum beni al yanına 

11 Cevaplar

0 oy
(4,758 puan) tarafından
Rabbim yardımcın olsun canım benim niye babaları yardımcı olmuyor nafaka falan almıyor musun 
(104 puan) tarafından
vermiyor malesef
(4,758 puan) tarafından
Niye ki vermiyor hayrına mı verecek
-Reklam-
0 oy
(9,490 puan) tarafından
çok üzüldüm canım  benim bile zoruma gitti Allah kolaylık ferahlık bolluk versin sana inşallah aileni de Allah ıslah etsin 
(104 puan) tarafından
amin inşallah Allah razı olsun
0 oy
(14,017 puan) tarafından
Çok üzüldüm ya sabret canım benim elbet bu günlerde geçecek annenin o yaptığı hareket çok kötü Rabbim sana ferahlık versin inşallah nafaka almıyor musun
(104 puan) tarafından
nafaka almıyorum malesef vermiyor
0 oy
(5,268 puan) tarafından
Belki bana kızacaksın ama eşinle barışma şansın yok mu belki düzelir evliliğini sanada çocuğuna da yazık . O çocuğun kutuyu elinde tutması içimi parçaladı ailene de vicdan merhamet versin Rabbim bu nasıl bişey ya
(104 puan) tarafından
malesef barışma ihtimali sıfır
0 oy
(449 puan) tarafından
Çocuklara annen baksın sende git çalış canım. Hem onlarada para verirsin sıgınti gibi hissetmezsin. Geceleri tekstil atölyeleri falan eleman aliyo paketleme işi için. Olmadı gece çalış gündüz cocuklarinla olursun. Bi sürü yöntem var ama sen çare yerine intihar diyosun Bi anne olarak aklına gelecek en son şey bile olmamalı. 
(104 puan) tarafından
annem çalışıyor ve kızım 2 yaşında hiçbir mesleğim yok acemi olarak ise gitsem aldığım pars para bakıcıya gidecek
0 oy
tarafından
Allah yardımcın olsun ins . Ahbap fln başvur belki ordan yardımcı olurlar.
(104 puan) tarafından
başvurdum inşallah olumlu olur
0 oy
tarafından
Nedense inanamadim dün post actin biryere gidiyorsun oraya gidene kadar git caliş o kizina neden eziyet ediyorsun bazi anneleri cidden anlamis degilim bak benim bir eltim var 3 erkek cocugu babalarina verdi kizinida yanina aldi aradan 1 yil gecti neymiş yapamiyormuş kiza sahip cikamiyormuş birde neler yaptigini kendisine neler aldigini öve öve anlatti 6 milyarlik diş yaptirmiş hanfendi diş yaptirana kadar bir ev kiralayip evlatlarina baksa ne olacak canı mı çıkacak sanki eğer ki evladini seviyorsan kimsenin ezmesine izin verme 1+1 ev kirala kizini idareli ya annene yada guvendigin birine emanet edip caliş kendi ayaklarinizda durmaya calisin siz durmasaniz kimin umrunda olur ki
(104 puan) tarafından
sen  iyimisin  gittiğim etkinlik ücretsizdi kızımla gittim paramız yok diye ölelim mi bu vicdansız yorum niye  sen ne biliyorsun ne konuşuyorsun ben senin o bahsettiğiniz kişi gibi olsam çocukları babaya verip çalışırım ama ben çocuklarından kopamadığım için bu haldeyim
tarafından
Bacii ne baba bakiyor ne ana 4 cocuklarini bana tapuladilar dedigim gibi guvendigin birine verip calış ailen belli ediyor ztn sizlere bakamayacagini
0 oy
(589 puan) tarafından
Kimseden kimseye fayda yok çocukları bahane etmeyin 2 yaşındaymış küçük değil oğlum 6 aylıkken çalışmaya başladım bakıcıya verdim şimdi yine hamileyim bu 3 aylık olunca yine başlıycam yine bakıcı bakacak. Çocuklarımın istediğini alamayıp evde oturup ağlamaktansa çalışırım. Asgari ücret alan 1000 TL bakıcıya versen yine iyi senin için çocuklu da çalışılabilşr benim annem de 2 çocukla çalıştı hep çocuğum var çalışamıyorum bşr bahaneden öte değil hele bu kadar ihtiyacın varsa
(104 puan) tarafından
haklısın teşekkür ederim yasa inşallah düşünüyorum
0 oy
(5,804 puan) tarafından
Çocuk kaç tane bilmiyorum ama eğer bu durumdaysan gerekirse yarım günlük temizlik işi bul ama yinede çalış 1000 2000 bile olsa evine girsin yavaş yavaş biriktirirsin o sürede çocuklarında büyür kreş çağına geldiklerinde 1+1 evini tutar tam zamanlı çalışır onlarıda kreşe yollarsın. İnan bana sen kendini toparlamazsan kimsenin sana faydası dokunmaz hiçkimsenin
(104 puan) tarafından
yaza bende düşünüyorum inşallah bakalım hayırlısı
0 oy
tarafından
Çok üzüldüm canım rabbim yardımcın olsun

Eski eşinden nafaka almiyormusun
(104 puan) tarafından
Malesef vermiyor

İlgili sorular

0 oy
31 cevap 2,314 göst.
20 Nisan 2021 Aile kategorisinde Basak08 (392 puan) tarafından soruldu