0 oy
198 göst.
Alışveriş-Hediye kategorisinde (77 puan) tarafından
Arkadaşlar merhaba 19 yaşındayım 3 aylık gebeyim nasıl yapacağımı ne alacağımı bilmiyorum kaynanamla birlikte oturuyoruz görümcemler ilk torun olmasına rağmen eskilerini topluyorlar bebeğim için kaynanam da. Masraftan kaçıyor sağolsun ben ne alacağımı bilsem gerekli olanları ne kadar kaç tane alacağımı bilsem ona göre az yada çok derim eşime de söylerim o yardımcı olur bana ama herşeyden habersiz ikinci el herşeyi topladılar bana ne bileyim ilk çocuğum onların da ilk torunu bide evlerinde olacak tek çocuk çok üzüldüm hiçbir çaba yok durumları iyi pek bişey istediğimden değil ne alınacağini bilsem çocuğum için onların ağzından çıkan lafa bakmam kendim zamanı gelince alırım akıl verin ya sırasıyla ne alayım tek tek ve kaç tane alayım kendim içinde ayrıca 

7 Cevaplar

0 oy
tarafından
Durumları iyiyse neden ayrı eve çıkmıyorsun canım 
(77 puan) tarafından
İzin vermiyorlar kaynanam kocama diyor sen evini ayırırsan babam ölür yana ayrılmamamiz için elinden geleni yapıyorlar abartıyi seviyor kaynanam daha önce denedik bize dediler ayağınız bı daha bu eve gelemez eşimde mecburen geri getirdi beni. :(
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kız keşke kaynanam alsaydı 2. El olsaydı.  30 haftalık oldum eşim evin tek çocuğu 4 aydır maaş yatirilmiyir.  Kaynanam gelmiş bana diyor ne kıyafeti bir oda olsa size yetmez diye. Annem bisey almış o kadar.  Şoktayim ne yapacam. Bu ayın kirası bana ver dedim pişman oldum:(
(77 puan) tarafından
Ay ne kaynanalar var ne yapacaz bunlarla ya benimki diyor ne ana kucağı ne yatak hiçbirsey almıyor ya sürekli ordan burdan temin ediyor
tarafından
Vala benim eşimin durumu çok iyidi.  Mühendis kendisi çok şükür iyi geçiniyorduk.  Bu krizden dolayı şirket ödeme yapmadi baya zarar ettik.  Kaynnam diyir hema oğlukun zararı olmasın bebek kıyafetsiz olsun.  Ne yapacam bilmiyom 30 hafta olduk daha çorap bile almadim
(77 puan) tarafından
İlk bebeğin mi
tarafından
Evet canm ilk gebelik.  Ne görümce ne bisey eşim tek çocuk.  Doğuma bile kimse gelmiyor.  :(
(77 puan) tarafından
Dediğin gibi senin ki tek çocuk bide aynı zamanda tek Torun aranız mı kötü de böyle yapıyorlar acayip insanlar var benimde bir kaynım var bekar bende evin tek geliniyim bir çaba yok
0 oy
(124 puan) tarafından
Bebekler hemen büyüyor bebek bezi ıslak mendil bebek yağı şampuan pişik kremi  hastane çıkışı atletler   hangi aylarda dogucaksa ona göre takım al alt üst çorap eldiven  tabi bunlar biraz daha olsun öyle al cinaiyeti belli  olsun  anne yani beşiği nevresim takımları havlular neolur neolmaz biberon al ben  Philips avent aldım tarak kendin ağız mendilleri al baya olsun yetişmiyor bazen bebek yıkamak için banyo takımı küveti vs  için göğüs ucu kremi al
(124 puan) tarafından
Kendin içinde hastane çıkış pijama takımı 2 adet al foto çekimi için ayrı süslü bişey al ayarlamalı olsun pijamaları emzirme sudyeni al hastane için terlik al
(77 puan) tarafından
Herşey iyi tamam foto çekimi olmaz bizde sanmıyorum yani ;). Teşekkür ederim vakit ayırdığınız için♡
(124 puan) tarafından
Kendin çekersin hatıra kalır bende öyle yaptım hayırlısıyla kucağına almayı nasip etsin inşallah saglikla
(77 puan) tarafından
Amin inşallah Allah razı olsun ♡
0 oy
(6,520 puan) tarafından
kendin icin ic camasiri pijsma bez normsl dogum icin soyluyorum gogus kremi gogus pedi terlik corap 

bebegin icin hastane cikisi giydirecegin takim ortusu bezi bornozu  tirnak makasi zibini anakucagi beybinest sart deil ,emzirme onlugu sulugu bi ihtimal biberon emzik kiyafetleri alt ust takim 7 8 tane aldim ben zibinda oyle hemen buyuyor ztn cok almana gerek yok sampuan pisik kremi vucut losyonu  sapka onluk vs canim aklima gelen
(77 puan) tarafından
Teşekkür ederim ♡
(6,520 puan) tarafından
rica ederim kuzm saglikla al kucagina o kaynanana da firsat verme kocan alirsa ne o oyle karismasin 2. el sana sordularmi bide bebek daha hassas olur enfeksiyon kapar cildi yani aldirma oyle
(77 puan) tarafından
Amin inşallah ev üstünde olunca kolay olmuyor canım
(6,520 puan) tarafından
disini goster ozmn bilmiom ayagina yatarsan daha cik seye karisrlar benden abla tavsiyesi
(77 puan) tarafından
Biliyorum ondan bu soruyu sordum size bilmiyor ayağına kandırmasınlar diye
0 oy
tarafından
Benimde ilk gebeliğim 0-3 yaş olarak kuzenlerden filan topladım hep eşyalarını. İlk zamanlar eşya almak istemedim. Zaten çocuğun yediği helal giydiği haram derler hep. Hemen büyüdüğü için eşimin kuzenleri filan yeni doğum yapmışlardı onların zıbınlarını filan alıcaz. Kayınvalidemde hep çekinir bu konuda. Sen istemezsin yenisini istersin ya da onların erkek çocuk bu yüzden istemezsin filan diye sana söylemedim. Renk veya kullanılmış olmasına hiç takılmam. Eğer birşeyler alıcaksanız 6 ay ve üzeri alırsın dedim. 
(77 puan) tarafından
Ne bileyim hiçbirsey almıyorlar. İnsan özenmez mı torunu için
0 oy
tarafından

Ah kuzum ya 19 yasındasın bırlıkte yasıyosun ne dıyım bana gore sen daha cocuksun :( 

(77 puan) tarafından
17 yaşından beri birlikte yaşıyorum :(
0 oy
(1,445 puan) tarafından
Bebegin giydiği haram yediği helal derlermiş üzülme Rabbim verir rızkını. 
(77 puan) tarafından
Amin inşallah ne bilyim ilk çocuğum hepsi güya deli gibi bekliyor ama kimse şunu alacaz demiyor

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 149 göst.
0 oy
3 cevap 183 göst.
0 oy
12 cevap 188 göst.
0 oy
3 cevap 117 göst.

374,656 soru

11,206,419 cevap

34,508 kullanıcı