0 oy
738 göst.
Diğer kategorisinde (3,078 puan) tarafından

Kız lar kafama takıldı dün sağlık ocağı  hemşiresi anlattı korunma için prezervatif veya kondom kullanabilirsin dedi bunlar  riskli olduğu için pek tercih etmek ıstemiyorum. Unutkanlığın varsa  hap kullanma dedi bana .ya iğne yada spiral tercih et dedi kafam karıştı iğne ile korunanalar var mı  etkili bir korunma yöntemi mı.birdr spiral takarken can yanması oluyor mu merak ediyorum tecrübe ve bilgilerinize ihtiyacım var :ermm:

11 Cevaplar

+2 oy
tarafından
İlişkiye girmemek demişti geçenlerde biri :D
tarafından
Hahahaaaa:D(12 karakter hay ben senin)
(4,875 puan) tarafından
Ben demiştim ☺️☺️☺️
tarafından
Çok doğru kız valla :)
tarafından
:D bebekten fırsat olmuyo ztn kii
(3,078 puan) tarafından
Ahahaha Allah seni napmasin yaa :))))
-Reklam-
+1 oy
(2,047 puan) tarafından
Canım hepsi korunma yöntemi ama hepsi tam manasıyla koruma yapmıyor her şekilde hamile kalan var Allah ol dedikten sonra önüne hiç bişey geçemiyor, hangisini kullanmana gelince o senin vücut yapınla alakalı ben mesela hap kullanamam hormon bozukluğum var zaten daha fena oluyor kullanınca, spiral ve iğne düşünülebilir bence ama emziriyorsan iğne vurmuyorlar galiba sağlık ocağından bilgi verirler sana 
(3,078 puan) tarafından
Emziriyorum onlarda kadın doğuma git danış dediler
+1 oy
tarafından

Vala ne denersen dene hamile kalck oldn mu o yazı snde varsa oluyon :D 

Prezervatif veya kondom aynı şey ben bir hiçbir riski olduğunu düşünmüyorum. 

Evet hapı unutuluyor hergün maalesf

Çevremde spiral le de iğneyle de hamile kalan o kadar çkki.. 

Maalesef en iyi korunma diye bişi yok bnce 

+1 oy
(7,935 puan) tarafından
Ben 3 aylık iğneyle korunuyorum. Doğum yapalı 88 gün oldu. Doğumdan 6 hafta sonra yapılabiliyor süte geçmiyor. Yanlız iğneyi bıraktıktan 1_2 yıl sonra hamile kalabiliyorsun
(3,078 puan) tarafından
Hadi ya niye okadar geç ki :/
+1 oy
(406 puan) tarafından
Şimdiye kadar hep 3 aylık igne kullandım kasımda aylık ignelere geçicem kızım 6 aylık oldu aylık ignelere geçebilirim yani. 6 aydır 3 aylık igneyle korundum eşimde prezervatifle korundu şimdiye kadar bişey olmadı ama biraz adet düzensizligi yapıyo daha yeni düzene girdim sayılır ben unutkan oldugum için igne kullanıyorum 
(3,078 puan) tarafından
Iğne olunca hamile kalma olasılığı düşüyor mu canım.herhangi bir yan etkisi var mi
(406 puan) tarafından
Hiç bir yöntem tam olarak korumaz yan etkileri de sadece düzensizliği yapıyo dedigim gibi hem igne hem prezervatifle korunuyoruz
+1 oy
tarafından
Canım ablamda unutuyor ama telefonda hatırlatıcısı var en düzgün olan hap bence 
(3,078 puan) tarafından
Bilemedim ya emziriyorum diye hap önermedi zaten hemşire canım
+1 oy
(3,151 puan) tarafından
Ben ilk kizimdan sonra kendim korundum adet programim vsrdi onla. Yumurtlama gunlerinde iliskiye girmiyorduk diger gunler oluyodu. 16 ay korundum bu sekilde sonra bilerek hamile kaldim. Simdi 2.de dogdu bu sefer 45 gunluk olunca 3 aylik igne vurdum suan 81 gunluk ve rahatim.
(3,078 puan) tarafından
Bende 1bucuk yıl öyle korundum canım sonra hamile kaldım ama  doğumdan sonra değişir düzen diye cesaret edemedim
(3,151 puan) tarafından
Bilmem ben ilk dogumdan 2 ay sonra adet oldum ve hep duzenli gitti o sekilde takip ederek korundum. Ama simdi 2.dogdu riske atmak istemedim aylik igne yapcaktim ama ebe ilk 6 ay igne olmuyor emzirdigin icin dedi 3 aylik igne oluyomus tek. Bende 3 aylik yaptirdim bitince bi 3 aylik daha yapcam zaten bebek 6 aylik olcak sonra bakacaz bakalim allah kerim :)
+1 oy
(1,964 puan) tarafından

Yataklari ayırmak:D:D

Ben hamileyim inan simdiden dusunuyorum napsam diye spiral dusundum 2.cocugu düşününce cikarttrrm dedim de mantikli degl dediler bakalım

(3,078 puan) tarafından
Zaten  ayrı yatıyoruz canım da .daha önce ne hap ne iğne nede spiral ile korunmadim bu sefer riske atmak istemiyom  .oyuzden en zararsizini ariyom:-D
(1,964 puan) tarafından
En temizi ayri yatmaya devam :) bende sadece geri cekilme.canim bikere oldu ondada hamile kaldim evliligimin 8.ayinda :) o nedenle kolay hamile kalicgmi dusunup korkuyorum.. eltim 5 senedir spiral kullanıyo hic sorun olmuuo cok rahat diyo
+1 oy
tarafından
Ben prezervatiften yanayim hemde en temizi bana göre
tarafından
Onu her erkek kabul etmiy canım ya
tarafından
Ben spiral taktirmayi dusundum esim hic istemedi agrin cok oluyormus diye biz 6 senedir kullaniyoduk bebk isteyince biraktik. Bence iki taraf icinde en iyisi
tarafından
Kız evliliginiz boyunca 6 sene prezervatifle mi korundunuz? O.o ben şok
tarafından
Kuzum ben 10 senelik evliyim. De niye bu kdar sasirdin
tarafından
10 senelik evlisin 6 yil çocuk yapmamana şaşırdım:)) bizim milleti biliyosn adın kisira çıkar
tarafından
Simdi soyle kuzum 7bucukyasinda oglum var 6 yasimda kizim var kizim dan sonra 6 sene korunduk simdi hamileyim 3. Bebegime senin anladigin gibi degil yani :))))
tarafından
He tamam şimdi anladım:)) kusura bakma ya
tarafından
Bende prezertavifin güvenirligine inanmadin sandim
tarafından
Yok o iyi de işte her erkek istemiyor maalesef
tarafından
Erkekler ne ister biz biliyo muyuz ki
(3,078 puan) tarafından
Onada guvenmiyorum canım ya yırtılma ihtimali çok yüksek 1 kere başıma geldi  ondan sonra tövbe ettim :)))
+1 oy
tarafından

hiç iğneymiş, hapmış, spiralmiş falan kendime zarar veremem. takıcak prezervatifi %90 koruma sağlıyor zaten. kimsenin zevki için kendimi iğneletemem ya da hormonlarımı bozcak haplar yutamam valla:D

tarafından
Benim.doktorumda dedi igne ile korunalim dedikte esime dondu dediki cok istiyorsan seni kisirlastiriyim tuplerini baglayalim igneyi sana vuralim kadina boyle bisey yasatmaya hakkin yok dedi
tarafından
oh çok iyi demiş doktor!!! bravo ona. 2 gıdım fazla zevk için kadınların hormonlarını bozuyorlar..
tarafından
Nasil sasirmisitim doktora :))
tarafından
valla çok haklı yani
(3,078 puan) tarafından
Çok doğru diyorsun valla canım:))
0 oy
(786 puan) tarafından
Caninn yanmio da bnim ki düştü oda cokk guvenilir degil kayipta kaydini bilmesen

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 349 göst.
2 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde GSmsl (786 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 380 göst.
15 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Sirac_23 (1,122 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 619 göst.
18 Ocak 2021 Diğer kategorisinde ecrindogan (80 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 394 göst.
21 Temmuz 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mlk22 (658 puan) tarafından soruldu

374,704 soru

11,208,203 cevap

34,512 kullanıcı

...