0 oy
607 göst.
Aile kategorisinde (1,302 puan) tarafından

Önümüzdeki hafta kayinvalidem kayinpederim 1hafta bizim misafirimiz olucak sabah oglen aksam kafam cok karisik ne yapicam bilmiyorum ve ilk defa gelicekler hersey iyi olsun istiyorum aksam yemegini hallederimde öğlen ne yapicam yardimci olun

7 Cevaplar

0 oy
(1,456 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

Akşam yaptigin yemekleri biraz fazla yap öğlende yesinler. :) ben olsam öyle yapardim. 

(1,302 puan) tarafından
Yani zaten oglen yemek yap aksam bi daha yemek banada yazik dimi ama zaten yapmiyorum midem kötü :))))
(1,456 puan) tarafından
Yani canım çok zor olur senin için. Mutfaktan çıkmaman lazım. Sürekli yemek yap ne öyle.
-Reklam-
0 oy
(7,402 puan) tarafından

Kahvaltiyi gec hazirla canim oglen yemesinler ;) genelde pek yenmiyor oglen. Belki onlardada oglen aliskanligi yoktur. Yani kendim oglenle kahvaltiyi bir yaptığım icin düşünemedim valla suan canim. 

(1,302 puan) tarafından
Malesef canim :(( sabah 7de uyaniyolar bende onlarda bi kacgun kaldim hergun ayni 8de kahvalti hazir bende 11de uyaniyorum ne yapicam bilmiyorum :))))
(7,402 puan) tarafından
Vayy inan simdi sana daha cok uzuldum :(( Allah yardımcınn olsun canim benim. Endise etme Rabbim öyle kolaylik verirki. Kaynananda yardimci olur hem anne ne yapayım babam ne sever falan dersin oglen  hallolur:)
(1,302 puan) tarafından
Aynen canim birazda kaynanamdan fikir alayim ;))
0 oy
(8,196 puan) tarafından

Bzimkıler sagolsun gelsıklerınde ıkı ogun yerler oglene namazdan sonra cay koyarım yanına ds ufak tefek.tamam kendılerı istemezlerdi.İnşallah kusura bakan kişiler degıllerdır.

(1,302 puan) tarafından
Bilmiyorum canim iste ilk defa gelicekler ama oyle bi sansim yok galiba benim 7de kalkiyolar sabah haliyle erken kahvalti yapildigi icin oglenede biseyler yapilmasi lazim
(8,196 puan) tarafından
Hmm ya bızımkıler sagolsunlar anlayıslıydı sabah koru kalkmıyoduk ben kalkmazsam hazırlıyodu kayınvalıdem.Eşinin bu konuda fıkrı ne acaba cok tanımıyosun sanırım kayınvalıdenlerı nerden gelecekler
(1,302 puan) tarafından
Sivastan canim ben kocaelindeyim ve malatyaliyim yemek kulturleri damak tatlari cok farkli eşim uyumludur her konuda genelde disarda yasayip calistigi icin yemek konusunda hic sikinti yasamadik yapilan herseyi yiyo sagolsun yemek secmez ama onlari bilmiyorum babasi biraz titiz ama onu biliyorum
(8,196 puan) tarafından
O zaman kayınvalıdenden sıvas yemeklerını yapmasını ogret de.Hem bu vesıleyle yemegı o yapar sen de izlersin :) sıvasın da oyle cok bi farklılıgı yok.Dur bakalım gırme sımdıden strese.Eşine de bısey caktırma.
(1,302 puan) tarafından
Aynen cnm aslinda cok guzel yemek yaparim malatyaliyim icli kofteler sarmalar sıkıntı yok bu konuda ama yapamiyorum sorun o mutfakta 1saat gecireyim yarim saatim lavaboda geciyo zamanlama yanlis oldu mide bulantilari gecmiyo bi türlü
(8,196 puan) tarafından
Acaba neden bu zamanı sectıler dersın gelmek ıcın bulantılarını bılmıyolarmı?
(1,302 puan) tarafından
Biliyolar her konustugumda kayinvalideme soyluyorum kötü oldugumu yani yapicak bisey yok
(8,196 puan) tarafından
İnşallah yardıma gelıyorlardır dıyelım :) iyi düşünelim iyi olsun.
0 oy
(57 puan) tarafından

Kayinvalidem ve kayinbabam kislari gelip yanimda kalirlar sabah 7de kahvalti yapmis olurlar onlar gelmeden once buzluga pogaca borek yapip atarim bolca öglene dogru cay koyup onlardan ikram ederim aksama yemek ve yeniden cay ..yaslılar acliga dayanamiyorlar ve sekerleride varsa ögunler sık olmali

(1,302 puan) tarafından
Aynen cnm onceden buzluga biseyler yapip atmam gerekiyo sunucta 1hafta sadece ve hersey cok guzel olsun istiyorum
0 oy
tarafından

Birak kaynanan yapsin sen yee :))

(1,302 puan) tarafından
Ya cok tatlısın keskeeeeeeee diyorumm ;))
tarafından
Ben olsam oyle yapardim hem sen hamilesin neden yorulcan kiii migde bulantilarin olmuyo mu onu baha ne et benim kaynana bana sorardi bugun ne pisirelim die bilmiyom derdim yapardi kafasina gore birak seninkide yapsin
(1,302 puan) tarafından
İyi fikir canim deniycem
0 oy
(90 puan) tarafından

Canım sabah normal kahvaltı hazırlarsın. Öğlenleri çorba ve tava yemeği gibi yemekler yaparsın. 

Hamur işi+ çay gibi

Ev makarnası yaparız biz yoğurtlu + turşu gibi

Kızartma gibi

Çorba + tava yemeği (tavuk but vs) gibi

Ya da akşamdan kalanları ısıtmak gibi...

Akşama da çorba ana yemek salata şeklinde menü hazırlarsın. Biraz çok yap çorbayı ertesi gün yanına bir şey uydurursun mutlaka :)

Ben de yeni evliyim 7-8 ay oldu ama yatılı misafirim çok geliyor. Çalışmama rağmen hep böyle hazırladım. Dolabımda önceden sarılmış sarmalar,  dolmalar, mantılar hep hazırdır. Hatta fasulyemle nohutumu bile önceden başlayıp buzluğa atarım. Böyle çok rahat ediyorum. Umarım bir fikir olmuştur :)

(90 puan) tarafından
Kesinlikle kolaylık olur canım. Mesela biz mantıyı büküp 5 dk fırında kızartıp 1 pişirimlik poşetleyip buzluğa atarız. İhtiyaç halinde makarna gibi hemen pişiririz çok pratik olur.

Ben kış salatası için havuç ve mor lahanayı bile hafta sonu rendeleyip ayrı kaplarda dolaba koyarım. Hafta içi okuldan gelince hemen biraz ondan biraz ondan alıp içine diğer malzemeleri koyup salata yaparım.

Bazen hamur içi fazla kalır buzluğa atarım 1 hafta sonra çıkarır ısıtırım yumuşacık yenir.

Şimdiden vaktin varken yapabilirsin sonra çok rahat oluyor :)
(1,302 puan) tarafından
Yanliz calisan bi bayan olarak fazla hamaratsin boyle ev hanimi bile az aramizda kalsinda ev hanimlarida kizmasin bende ev hanimiyim :)))
(90 puan) tarafından
Yok canım sadece biraz mükemmelliyetçiyim. Hamileliğin ilkn3 ayında niye çabuk yoruluyorum diye gururuma yediremeyip ağlıyordum ,  tanı eşim de karşımda oturmuş gülüyordu.. :D Yeni evliyim her şey güzel olsun istiyorum :))
(1,302 puan) tarafından
Evet canim aynen öyle bende aslinda tam olarak bundan dolayi bu kdr onemsiyorum ilk defa evime gelicekler ve aslinda ilk defa zamn geciricez birazda onun heyecani var bakalim umarim guzel geçer
(90 puan) tarafından
Geçer inşallah canım Allah yardımcın olsun :)
0 oy
(1,350 puan) tarafından

Aparatif biseyler yaparsin canm corba kizartma gbi seyler ne biliyim yani uc ogunde zor olur ama gelen bldgnu yerr

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 395 göst.
16 Mayıs 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 752 göst.
8 Mayıs 2019 Yemek-Tarifler kategorisinde Ayşegül lllll (515 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 46 göst.
0 oy
8 cevap 161 göst.

376,686 soru

11,273,709 cevap

34,658 kullanıcı

...