0 oy
126 göst.
Diğer kategorisinde (19 puan) tarafından

Merhaba kızlar :) doğum yapalı 13 gün oldu 11 gündür annemle beraberdik hastanede başladı annem sütun yok senin gelmicek sütun demeye sezaryen le doğum yaptm sancım da vardı o halde uğraştım emzirmeye ama sütüm gelmedi mama verdiler bebeğe 5 gün sonra geldi sütüm oda az kızım da emmiyodu silikon ucla denedim o şekilde aldı ama süt yine azdı mamada veriyoruz annemde kalıyoduk önüne gelen kadın erkek emiyormu süt varmı  süt yoksa snaa ineklerin yediği yemden alalım diye dediler durdular  iyice delirdim  kaynanam da gelmiş hahaha göbeğin benimkinden da buyuk hahah bu çocuğu emzir falan akıl vermeye kalkıyor 2 gün oldu kendi evimize geçtik yine emziriyorum mama da veriyorum 2 gece hiç uyumadım ağlar duymam diye gündüzleri saati kurup yarım yarım uyudum ben gayette güzel baktığımı dusunyodum annem bugün geldi da gelir gelmez bu çocuk zayıflamış bakamamissin sütun yaramamış yarın gidelim bize diyo şimdi uyandırım emzirim dedim mama ver emzirme diyo  eşim de hiç yardımcı olmuyo zaten Napcami bilmiyorum tam psikolojim bozuldu kimseyle konuşmak istemiyorum kimseyi görmek de istemiyorum sadece kizimla ilgilenmek istiyorum onuda beceremiyon diyolar nolur akıl verin ya süt yaramaz mı yada nasıl çoğalta bilirim hersey den de yiyorum ama bu kadar geliyor varmı bildiğiniz biseyler en yakınlarımdan fayda yok herkes üstüme geliyo artık 

7 Cevaplar

0 oy
(2,877 puan) tarafından
Kimseyi dinleme kızını senden daha fazla kimse düşünemez annenle falan gitme piskolojik olarak yıprandıkçada sütün azalır çünkü doktorun ne derse onu dinle sadece kapat geride Kalan herkese kulağını kimseye bişey danışma 
-Reklam-
0 oy
(6,847 puan) tarafından
El üstünde tutulması gereken zaman da yaptıklarına bak 

Bunun yerine süt getiren bir şeyler yapsalar 

Rezene kimyon anason iç canım.su ic bol bol 
0 oy
(567 puan) tarafından
Öncelikle su negatif insanları dinleme hiç takma birde anason veya rezeneyi dene bana anason yaradı benimde yoktu sıkıyordu ediyordum yok gelmiyordu anason içiyorum şimdi çok fazla var sütüm ayrıca sürekli emzir ve yaramama gibi bir ihtimal yok bu süt senin çocuğuna özel üretiliyor onun ihtiyaçları doğrultusunda emin ol yarar sen kimseyi takma stres başlı başına bir sebeb zaten sütün azalması icin
0 oy
(1,781 puan) tarafından
Sezeryan oldum 10. Gün sütum dalma gibi geldi 

10 gün boyunca yinede emzirdim mama verdim 

Damlalar hiç çoğalmadi sagardim iki gogsumden 10 cc anca çıkardı yinede damla fayda diye hem emzirdim hem mama yedi 

Bende çok laf duydum ama bu laflar stres getirmiyor sütü zaten bide uyku süt yaparmis bana öyle dedilerdi ama ben stresten uyuyamıyordum 

neler yedim içtim anlatamam süt artsın diye 

2 buçuk ay emdi tamamen bıraktı mamayla devam ettik 

Demem o ki bazen naparsak yapalım süt bizim elimizde olmaz rızkı o kadarmış diyorum 

Sende kimseyi umursama süt yapıcı şeyler herkesde değişik oluyor nettende bakarsın sebebini işle ama kendini stresede sokma 

Şimdiki aklım olsa kimse umrumda olmazdı lohusalık ayrı bişey 
0 oy
(12 puan) tarafından
Benmde ilk zamanlar çok psikolojimi bozmuslardi doğumda kaynanamdaydim (mecburiyetten) 20 gün sonra evime geldim bende gurbetteyim ohh be dünya varmış dedim o pskiloji o kadar kötüydü ki hatta evime geldikten sonra telefnumu uçak moduna aldım kendime gelenekadar kimseyle konuşmak istememiştim çok üzüldüm o 20 günde. Her kafadan ses çıkıyor bide senin öz annen yapiormus bunu çok üzüldüm. Ne olursa olsun kimseyi kendine karistirma bebeğinin dilinden en iyi sen anlarsin bebeğinin senin mükemmel olmana değil sevgine ihtiyacı var inan bana. Sen kendine güvenip huzurlu olursan bebeğinde öyle olur. Her annenin bebeğine yetecek kadar sutu vardır rızkını veren Allah. Sen sütünü arttirmk için iyi beslen sık sık emzir gerisi hallolur psikolojini düzgün tutmaya cals sadece besin degil duygularinida emiyor bebek çünkü. Onun için iyi olmalisin. Kendimde yaşamış biri olarak soylemeliyim ki bebek buyuturken yanında birileri varsa işin aşırı zorlaşıyor destek dehil köstek oluyorlar. En iyisi bbeginle başbaşa olmak. Esin anlayışlıysa başka kimseyi isteme yanında eğer böyle davranıyorlarsaa
0 oy
(52 puan) tarafından
Canım bol bol su iç ve sık sık emzirmeye çalış. Sen emzirdikce göğsüne daha çok süt üretmen lazım sinyali gidecek ve sütün çoğalacak inşallah. Afedersin ama o bos bos konusanlari da hic duyma. Hatta bir sure gorusme bence. Cok sinir oldum söylediklerine. Lohusasın sen laflarına özellikle dikkat etmeleri lazımken soylediklerine bak. Üzüntü stres de sütünü azaltır. Dediğim gibi gerekirse bir süre konuşma. Aman kırılırlar falan diye de düşünme. Önemli olan şu an sen ve çocuğunsun. Onlar en azından torunlarını düşünseler böyle konuşmazlar. Ve eminim çocuğuna da çok iyi bakıyorsundur. Hiç kimse ona senden daha iyi bakamaz. Sen çok iyi bir annesin hiç merak etme.
0 oy
tarafından
Ay insanın kendi annesi de böyle düşmana yapar gibi yapmasın ama ya. Gönder gelme de. Zarardan başka birşey değil. 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 57 göst.
8 Kasım 2021 Diğer kategorisinde ozge2626 (175 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 203 göst.
5 Şubat 2021 Aile kategorisinde Ipek_V (86 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 91 göst.
24 Ekim 2021 Güzellik-Bakım kategorisinde Alyakus (1,819 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 428 göst.
30 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Z.ElaSevim (712 puan) tarafından soruldu

266,695 soru

7,887,456 cevap

28,151 kullanıcı

...