0 oy
827 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Şimdib ben 23 yasındayım 13 aylık biz kızım var. Şükürler olsun hastalık vs dısında bi zorluk çekmedim.usludur kendi basına oynar acıkıp uykusu gelmedıyse bana sarmaz. Uykusuu doğdugundan beri düzenlidir önceden 7.de yatar sabah 8 bucukta falan uyunırdı. Şimdi aksam 9 9 bucukta yatar sabah 7 bucuk sekizde kalkar.yemesi falan da şükür iyi. Maddi acıdan da daha beter olmazsa ülke durumu kendi yagımızda kavruluyoruz. Demem o ki şimdiye kadar kolay büyüttüm allahın izniyle.

Yalnız basımayım yalnız olmasam da kendim büyütmek isterdim.  Eşim de aramız bozukken yeter bi tane diyo aramız iyiyken kardeşi olsun diyo :) ama içten içe benden daha çok istiyo eminim. 

Yani kendi kendime bosver namazını kıl ibadetlerini yerine getir evinle ilgilen kızınla ilgilen diyorum ama sırf kızım için kardeş istiyorum siz olsanız ikinci düşünür müsünüz? 

Bi de yaslaerı yakın olsun istiyorum. Fikirlerinize ihtiyacım var malum zaman geciyor :D

35 Cevaplar

+8 oy
tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Neden yasları yakın olsun ıstıyorsun? 

Ilk cocuk daha cok kucuk onun gelısımıne egıtımıne yeterı kadar katkı verebılıcek mısın hamılelık ve yenıdogan donemınde?

2 yas sendromu uzerıne kardes kıskanclıgı bınıcek basedebılıcek mısın? 

Maddı olarak yagda kavrulmaktan zıyade 2 cocugun herseyıyle yetıstırmek ıcın kavrulmaktan ustte olmak gerekıyor bana gore

Ilerıde eşin aranız bozukken nıye bunu yaptık yeter bırtane demedım mı sana dıye veryansın ederse napıcaksın 
tarafından
Yaşın daha cok geeenc cocugunla esınle gezmeye calıs bak ne guzel uslu cocukmus benımkı 1 sene yatırmadı benı gecelerı 2 saat uyurdu :) çocukları her atak donemınde huyu degısır kızın buyusun karsına aldıgında kardes gelıyor dedıgınde anlasın karnını sevsın, bu surece hazırlayarak devam et, heves edıyorsun ınan bende bazen edıyorum hadı olsa mı dıye kızım 19 aylık sonra hemen kendıme soyluyorum bunları
tarafından
İyi ki sormuşum gerçekten vazgectim :) ben de bunları söylicem kendime :) allah doğru zaman da en güzel şekilde nasip etsin inşallah herkese
tarafından
Rabbım hayırlı evlatlar versın canım, evlatlarımıza da sağlık versın ♥️
tarafından
Aminn hepimize ♥️
tarafından
Kesinlikle katılıyorum.
-Reklam-
+2 oy
(1,990 puan) tarafından
Ben bu devirde tek çocuk taraftarıyım 
tarafından
Teşekkür ederim :)
+1 oy
(7,744 puan) tarafından
Daha çok gençsin senin yerinde olsam hiç acele etmem çocuğumu büyütürdüm tadını çıkararak otuzunda bile yaparsın ikinciyi .
tarafından
Öyle mi diyorsunuz
(348 puan) tarafından
İç sesim ya
(7,744 puan) tarafından
Yani çocuğunu yıpratma  bence yazık erkenden abla abi olmak zorunda bırakılan çocuklara çok acıyorum onlar anne ilgisine şefkatine muhtaçken anneyi paylaşmak zorunda kalıyorlar .
0 oy
(3,245 puan) tarafından
Bence bir kardeşi olmalı  hiç yoktan ilerde birbirlerine arkadaş olurlar 
tarafından
Dimi ben de evlenince anladım kardeşin kıymetini
0 oy
tarafından
Bende snein gibi düşünüyorum canım ama bebem daha 7 aylık 
tarafından
Zaman cabuk geciyor ya istiyomusun hemen 2.yi
tarafından
Yani şuan bile olsa mutlu olurum ama bebeğimin biraz daha büyümesini istiyorum maksat bi defada yapayım aradan çıksın :)
0 oy
(19,780 puan) tarafından
Kardeşi olmalı bence :) 
tarafından
Teşekkür ederim :)
0 oy
(747 puan) tarafından
Bebegin sakinmis e sende istiyorsun. Esinde istiyorsa neden olmasın. Bakabilirim idare edebilirim diyorsan yaap tabii
tarafından
Bilemedim 2 yas sendromu dediler bi kaldım :))
0 oy
(49,829 puan) tarafından
nazar etcen cocugu☺️ masallah kuzuya
tarafından
Teşekkür ederim ♥️♥️
0 oy
(3,159 puan) tarafından
Erken bence daha hele bi 2 yaşına gelsin ne acelen yaşında gençmiş tuvaletını vs öğrensin daha rahat edersin benden tavsiye...
tarafından
İşte tuvaletini öğrenince sütünü kesince olsun diye düşünüyordum :)
0 oy
(422 puan) tarafından
Evliliğin güzelse neden düşünmüyorsun sana bı hikaye anlatıyım o halde adamın birisi varmış adamı dovmusler doverken hep arkam arkam diye bağırmış arkasına da vurmuslr gene aynı sonra dönüp adama sormuşlar her yerine vurduk niye arkam arkam diye bağırıp duruyorsun benim kardeşim yok kardeşim olsaydı oda benim arkamda olurdu demiş bence bı kardeşi olmalı insanin
tarafından
Teşekkür ederim ♥️
(422 puan) tarafından
Rica ederim
0 oy
(2,115 puan) tarafından
Kardeş olmasına olmalı da, yaşları neden yakın olsun ki. Mantıklı gelmiyor bana. Yemeğini yeme, tuvalet, üstünü değiştirme, kendini ifade edebilme gibi büyük kriterleri karşılamali bence. Buda en az 3-4 yaş demek. 
tarafından
Yakın olurlarsa daha iyi anlasılar diye düşünmüştüm başlarda zorlugu da olsa
0 oy
tarafından
Senin gibiydim bende çok istedim suan 5 aylik hamileyim elahmdulillah hiçte pişman değilim 
tarafından
Hiç olma inşallah canm sağlıkla al kucagına
0 oy
(4,929 puan) tarafından
Yasin daha cok kucuk hani ileri bi yasta olsan anlarimda, sende kucuksun bebeginde kucuk ,eger dusunuyosan en az 4 yas fark olsun, masallah diyelim bebisinize, biz dusunmuyoruz su saat ayaktayim hala uyku derdindeyiz kac gecedir boyle, uykusuzluk cok yordu bizi insallah ikinci bebeginizde boyle olur
tarafından
İnşallah, teşekkür ederim. size de Allah kolaylık versin uykusuzluk zor :)
0 oy
(7,894 puan) tarafından
Ben 27 yaşındayım 1 oğlum var 3 yaş 4 aylık. Sen daha gençsin acelen yoksa bekle bence. Ben oğlumla doya doya vakit geçiriyorum çok memnunum seneye anca çocuk düşünürüm 
tarafından
Acelem yok. Haklısınız galiba kızıma 2 saat vakit ayırmasam kızım yalnız kaldı dıye üzülüyorum bebek olunca daha zor olcak :( en iyisi dediğiniz gibi doya doya vakit gecirmek
(7,894 puan) tarafından
Aynen kafamiza göre geziyoruz oynuyoruz ben her gün saklambac yakalamaca oynarım oğlumla, tv izlerken bile kucağımda severim birakmam 2. Bi çocuğum olsa bunlari yapamazdım bi de 3 yaşına kadar cocuklarin sendromlari oluyo cok zor oluyo 3 yastan sonra biraz düzeliyor
tarafından
O zamannn çocuk bi kaç sene ertelendi :))
0 oy
(2,016 puan) tarafından
Yasin erken bence 4 yas olsun en az o zaman yap 
tarafından
Tesekkür ederim ♥️
0 oy
tarafından
Canım benim oğlum iki buçuk yaşında ikinciye oğlum 18 aylıkken hamile kaldım sağlıklı bir şekilde kucağıma aldım çok şükür ama zorlanıyorum baya doğruyu söylemek gerekirse stres de oluyorum oğluma olan ilgi azaldı oda aşırı kıskanıyo yetemiyorum yani eğer hamile kalmamış olsaydım baya bir süre beklerdim diyorum şimdi 
tarafından
Yaa :( allah yardımcınız olsun
0 oy
(3,127 puan) tarafından
Benim de bı oğluşum var 5 yaşında ikinciyi ben dusunmuyodum eskiden kızım olsun diyodum ama bu ekonomi pandemi filan derken olumsuzdum eşim istedi yaptım tabi sevindim yalan değil bı de kızım olucak diye oğlum akıllı uslu maşallahı var laftan sözden anlıyor ama şuan bile keşke bir kaç sene erteleseydim diyorum çünkü bu sene anaokuluna başlıyacak inşallah ikisine yetişebilir. Sende tüm bunları düşün canım 
(3,127 puan) tarafından
Bu arada hamileyim 35 haftalık daha doğmadı kızım :)
tarafından
Tesekkür ederim ♥️oğlunuza maşallah kızınızı da sağlıkla kucagınzıa alın inşallah :) yetişirsiniz umarım
(3,127 puan) tarafından
Amin teşekkür ederim ♥️
0 oy
(13,247 puan) tarafından

Canım yaşında ne var ben senin yaşında bekardım ilk oğlumu 33 yaşımda kucağıma aldım ikinci oğlumu 36 yaşımda :) 

Hem en az 3 yaş olmalı aralarında kızın biraz daha büyüsün

tarafından
Yasım büyük ya da küçük diye söylemedm aslında vakit geciyoe diye kızıma yakın olsun manasında dedim :))
Teşekkür ederim tekrar bi galeyana gelmezsem baya bi erteledim bu fikri yprumlarınızdan sonra :)
0 oy
(12,621 puan) tarafından
Tabiki kardeşi olması taraftarıyım ama henüz çok küçük çok zorlanırsın ilgi bekleyecek senden pek fazla veremezsin bence biraz büyüt 3 yaşına kadar sonra karar ver 
tarafından
Teşekkür ederim, ♥️
0 oy
(71 puan) tarafından
Benim fikrimce daha yasin genc ha bakailiyorsan maddi manevi dusun kardes cok harika bisey iyi anne baba olmak illa ki ev araba yat kat birakmak olmuyor 
tarafından
Teşekkür ederim canım haklısın tabi ki çocuğumun gözü bişeyde kalmasın saglıgı yerinde olsun yeter :)

İlgili sorular

0 oy
46 cevap 1,072 göst.
0 oy
27 cevap 524 göst.
1 Mayıs 2022 Aile kategorisinde Kuckprensesn.annsi (419 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 267 göst.
21 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Sumeyyeali (1,255 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 150 göst.
27 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Havin06 (2,416 puan) tarafından soruldu

397,086 soru

11,876,452 cevap

35,989 kullanıcı

...