0 oy
386 göst.
Diğer kategorisinde (250 puan) tarafından
Kızlar ablamla kapı komşuyuz yan dairelerde oturuyoruz ve ablam bebeğine 6 ay kınası yapacak 20 gün sonra falan neyse bugün bana geldiler eniştemle ikisi kahve içmeye yaptım kahve içtik içerken ablam bana dedi ki eniştemin yanında emine ben düşündüm bindallı kiralamicam senin pudra elbiseni giycem duruya da senin kaynanan göndermişti ya bindallı onu giydircem dedi Allah'ım bu konuyu da daha önceden konuşmuştuk benim kızım 5 aylık bı ay sonra bende 6aylik kınası yapıcam ben demiştim ben istemiyorum elif ne giycek herkes sizden gecindigimizi fln düşüncek ilk duruda görüp sonra elifte görecekler olmaz.oyle demiştim o zaman kem küm edip kapatmıştı konuyu bugünde öyle diyince bide eniştemin yanında kalakaldım sizce ben mi abartiyorum yoksa onda mi bı gariplik var tamam kaynanamin gönderdiği kınalık sıfır değil eltim giydirmis kızına bı gün sonra onu saklamislar bana nasip oldu siz olsanız ne derdiniz ne yapardiniz

17 Cevaplar

+1 oy
(13,763 puan) tarafından
Ne güzel düşünmüşsün abla ama keşke önce bana bi sorsaydin derdim. Bende olsam istemezdim. 
(250 puan) tarafından
Diyemedim öyle diyince ama istemiyorum yani her konuda.boyle bı de genel anlamda
-Reklam-
0 oy
(1,776 puan) tarafından
Ablanın düşüncesizliği, şimdi  desende alınıp.küsecek. Yani niye bu kadar düşüncesiz insanlar sırf kendi ceplerinden çıkmasın diye karşıdakini zor durumda bırakıyorlar
(250 puan) tarafından
Dimi var ya
0 oy
(1,414 puan) tarafından
Güzel bi düşünce ama senin açından benim açımdan değil abla keşke bana sorduğunda verdiğim cvbı unutmasaydın da bu düşünceye girmene gerek kalmasaydı derdim..
(250 puan) tarafından
O an diyemedim ama mesaj atmayı düşünüyorum araları olsa yine tamam ama araları yok insanlar ilk önce yegenimde görüp sonra benim çocuğumda görünce ister istemez düşünür ablasının şeyini almış.diye ve ben böyle şeylere sinir olurum
(1,414 puan) tarafından
Yaz kuzu güzel bi msj at en sevmediğim şey bnmde
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Bn olsam vermem o kdr istiyosa alsın 
(250 puan) tarafından
Daha önce u*yuz hastalığına yakalandılar ondan kiralamak istemiyolarmış
(7,768 puan) tarafından
Satın alacak yada yapmıcak asla verme snra bnden aldı bnden gördü bile diyebilir boşver hem sana mı güvenmiş
(250 puan) tarafından
Bide her konuda böyle tamam yeğenim ölürüm bile onun için ama insanın kendi çocuğu daha farklı oluyo ister istemez benim kızımla aralarında iki ay var mesela biz ceket bile almıştık biraz büyüyünce giyer diye daha benim kızım giymeden ceketi bile istedi ilk kendi çocuğuna giydirdi çocuğum daha doğmadan çocuk odasını fln yapmıştık biz onların bile ilk açılışını kendi cocugu yaptı insan ister istemez sinir oluyo
(7,768 puan) tarafından
Ohaa hayatta izin vermem snde verme sn al al sn et onun çocuğu kullansn daha neler tavrını koy ann çocuğun ilk önce gelir
0 oy
(2,525 puan) tarafından
Yapicak birşey yok izin vermezdim sonuçta benimfe kendime göre planım var derim
(250 puan) tarafından
Dedim de yani daha önce bu konuyu konuştuğumuz da
0 oy
tarafından
Ahahahha ablan çok kurnaz biri. Eniştenin yaninda hayır demeyeceğini bildiği için seni mecbur bırakmış evet demeye. Sende istemediğimi bile bile kocanın yanında konuyu actin birde emrivaki yaptın istemiyorum de vermek zorunda değilsin zaten de üslubu çok yanlış kim olursa olsun emrivakiden hiç hoşlanmam.
(250 puan) tarafından
Bende hiç hoşlanmam kendisi kıyafet istesin veririm ederim bak hiç gözümde olmaz ama çocuğumun dolabına girmesine aşırı sinir oluyorum sanki her şeyimiz ortak
0 oy
(752 puan) tarafından
Su emrivaki yapmaları yok mu . O an bişey diyemediysen mesajla tekrar hatirlat başının çaresine baksın kuzum vakit varken seninkine abanmasin beleşe konmasin 
(250 puan) tarafından
Aticam mesaj zaten kırmadan ne diyebilirim
(752 puan) tarafından
Abla valla başının caresine bak senden bir  ay sonra da benim kinam olacak ben giymeyi düşünüyorum onu ikimizde aynı olmak istemiyorum derdim sonuna da çiçek böcek emojsii at vakit varken başka kıyafet ayarla kendine hadi öptüm derdim bide mesajı yumuşatmak icin
(250 puan) tarafından
Aynen böyle bişey yazarım ondan sonra gör küslügü :Ddd
0 oy
(3,257 puan) tarafından
Ne olacak bacım ufacık bebeler giydirin boşuna onca para vermek niye. Kim de ne düşünürse düşünsün kimsenin cebinden çıkmıyor konuşmak bedava 
(250 puan) tarafından
Haklısın ama hep böyle bı tek bu konu değil yani benim çocuğun odasının bile ilk açılışını kendi çocuğu yaptı gelip gidip yatırdı kullandı daha ben hamileyken insanın bi süreden sonra siniri bozuluyo
(3,257 puan) tarafından
Ablan bunu adet edinmiş o zaman yani uyarman gerekir bu durumda
0 oy
(791 puan) tarafından
Sonuta kardeşim aynı gün değil ya ne olck ya aynı kandan insan bukdr bir elbise için takılmamali
(250 puan) tarafından
Haklısın fakat insan bı süreden sonra sinir olmaya başlıyo mesela kendi çocuğum için özenerek bişey alıyorum hoopp daha ben giydirmeden istiyo normal mi
(791 puan) tarafından
Tabiki değil de kendisi düşünceli olmalı banane kocası alsn tâbi
0 oy
tarafından
Deseydin bir ay sonra ben gidip kimden alıp kızıma giydirim 
0 oy
(1,234 puan) tarafından
Abla kardes arasinda boyle düşünmem bn olsam veririm ablamda olsa verir yani bindalli sonucta hepsi nerden baksan ayni sayilir
0 oy
tarafından
Ablan kurnazlık yapmış 
0 oy
tarafından
Hayır ya onu ben giydircem derim daha önce hayır demişsin şimdi tekrar hayır de arka arkaya öyle giyilirse komik olur 
0 oy
(7,191 puan) tarafından
Ay çok sinir bozucu sende bi gorustugunuzde abla ben dusundumde baska bi kiyafet bakarsin kendine böyle uygun değil benim için de kız 
0 oy
(2,965 puan) tarafından
Hiç oralı olmazdım he tamm derdim yüne vermezdim geldiğindede saklardım geri vercem deseydin keşke
0 oy
(12,548 puan) tarafından
Ben bu konudaki düşüncemi söylemiştim de valla aileyse aile yapacak bir şey yok gerekirse onlara karşı da hakkımızı savunacağız 
0 oy
(240 puan) tarafından
Ben olsam veririm nolcak kendi ablam sonucta yabanci deil. Bebek bunlar kim niye desin ki ikiside ayni giyiyor birbirinden geciniyo fln diye. Bütün bindallıklar ayni zaten benziyorlar. Parasi yoktur belki kardeşim verir diye düşünmüştür. Arada zaten 1 ay varmiş. Sende başkasından almişin ver gitsin 
(250 puan) tarafından
Canım saçmalama parası olmasa sence böyle düşünür müyüm durumları bizden daha iyi Allah daha çok versin inşallah :) konu tek bu olsa evet insan idare eder yine ama hep böyle özenerek çocuğuma bişey alayım daha ben giydirmeden ister yeğenime.giydirir yeğenime.canim feda ama.biraz iyi niyetim kullanılıyor gibi hissediyorum

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 404 göst.
0 oy
7 cevap 473 göst.
23 Ekim 2021 Aile kategorisinde Koruyucu melek (57 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 244 göst.
0 oy
0 cevap 115 göst.