0 oy
344 göst.
Diğer kategorisinde (182 puan) tarafından
Bir çok kadın burada yaşadığı acıyı şiddeti yazıyor ve bunu o kadar kanıksamış ki okurken sinirimden dişlerimi sıkıyorum. Kocam balkona çıkmama izin vermiyor onu nasıl sinir edebilirim? Diye yazan bile var. Anneme göndermiyor eşim, markete gidemiyorum, hamileyken eşimden dayak yedim ve daha niceleri. Umarım bunlar kurgudur burada bunları uyduruyorlardır. Bu acılara boyun eğmiyorlardır diyorum hep kendi kendime.

Eğer doğruysa da bu yaşananlar gerçekten boyun eğmeyin hayata herkes 1 kez geliyor. Mutlu olmak herkesin hakkı. 

11 Cevaplar

0 oy
tarafından
Maalesef bunları ve daha fazlasını yaşayan kadınlar da var aşkım 
(182 puan) tarafından
Çok acı gerçekten. Kadınlar çok değerli varlıklar hepimiz çok değerliyiz. Bazen sadece silkelenmemiz gerekiyor ama tabiiki bu çok zor.
-Reklam-
0 oy
tarafından
Inanır mısın bırak buna sasırmayı sevınenlerde var burda, demekkı kıskanıyor canım dıyenler var, benım kocamda boyle ben sevıyorum dıyenler var sasırma o yuzden
(182 puan) tarafından
Düşünsene akşamları şöyle bir deniz havası almaya çıkabilmel için eşine yalvardığını yada en basiti annene gitmek için yalvardığını. Bugün bir ladın eşinin instasından yine eşinin arkadaşının hikayesine baktığı için azar yemiş. Ve altındaki yorumlar insanı sinir ediyor. Eşin haklı keşke bakmasaymışsın falan bile yazan var. Psikolojik şiddetin ne olduğunu bilmeyen kadınlarımız kendilerini eşlerinin nezdinde çok değerli hissediyorlar
tarafından
Ben bazen dıyorum bu sıtede delırıcem dıye, baskılanmış, kendı ayakları uzerınde duramayan ve herseyı cok erken yasayıp eşe mecbur kalmış kadınlar oluyor genelde, uzuluyorum en cok da onların mutlu gıbı hıssetmelerıne uzuluyorum ben
(182 puan) tarafından
Umarım birgün tüm kadınlar ne kadar güçlü olduklarının farkına varırlar
0 oy
tarafından

Buradakiler kurgu olsa dahi yaşadığımız Türkiye de ve dünyada gunde yuzbinlerce kadın öldürülüyor. Bu hiç bir gerçeği değiştirmez 

(182 puan) tarafından
İşte bunlar hep normalleştirldiği için ve boyun eğildiği için bu kötü olaylar gerçekleşiyor. Toplumumuzda boşanan kadına dul gözü ile bakılıyor ve bir çok kadın bu söylemi kendinden daha çok düşündüğü için evdeki canavara ve şiddete boyun eğiyor. Şiddeti gmren çocuklarda aynı şeyi miras olarak devralıyor ve ortaya karma çıkıyor.
0 oy
(1,244 puan) tarafından
Hoş onca kadın cinayeti daha nasıl oluyor.  Ya kıskançlık yüzünden ya şiddetten. Allah yâr ve yardımcıları olsun. Ben inanıyorum.  Çünkü hiç bir kadın bence şiddeti yalan dahi olsa kendisine yakıştırip buraya yazmaz. Yazan da varsa ne diyim.
(182 puan) tarafından
O kadar acı hikaye var ki keşke yalan olsa diyorum o yüzden. Kıskançlık sanıldığı kadar masum değil ne erkek  için ne kadın için. Umarım bunun farkına varırlar
0 oy
tarafından
Başkalarını bilmem ama benim yaşadıklarım dibine kadar gerçek maalesef. 
(182 puan) tarafından
Tüm postlarını okudum sanırım senin sorunun genelde kayınvalidenlerle. Ama senin yaptıklarını ben hiç yapmadım yapamamda. Ben kayınvalidemlere gittiğimde hiç bir iş yapmam benden bir beklentisi de olmaz zaten. Ama senin kayınvaliden otoriter olmayı seviyor sanırım ve bu normal değil. Umarım birgün tüm sorunlarından kurtulur mutlu olursun
tarafından
Kaynanama göre gelin bebek doğurur ona verir
Gider her işini yapar aynı zamanda oğlunu da gelinine karşı istediği gibi doldurur yönetir.
Eşimle de sorunlarım var o postları gizledim sadece. Ne diyeyim inşallah mutlu olurum.
(182 puan) tarafından
İnşallah
0 oy
tarafından
Bazilari kurgu 

Bazilari az bile, yasanan cok daha fazlasi 

Her telden var...
0 oy
tarafından
Benim postlarının hepsi doğru maalesef keşke gerçek olmasaydı ama hepsi gerçek 
(182 puan) tarafından
Hepsini okudum çocuğınla kendini kurtar derim. Kendini düşünmüyorsan da çocuğunu düşün. Sığınma evleri var iş bulursun ayaklarının üzerinde durabilirsin ama yaşadıkların hiç normal değil. Okurken bile ben üzüntüden mahvoldum
tarafından
Allaha havale ediyorum ben ailem var ama yeterince onları üzdüm şimdi bu sorunu da anlatsam iyice mafolurlar
0 oy
(1,343 puan) tarafından
Mutlaka kurgu da vardır ama %80 gerçek postalar bence. İnsanlar baba şiddetinden kaçıp daha vahim yerde buluyor kendini en basitinden geri donse donemez mecbur boyun eğiyor Allah hakeden herkesi iyilerle karsılastırsın. 
0 oy
(913 puan) tarafından
İç sesim yazmış...
0 oy
tarafından
Benimde okurken inşallah gerçek değildir dediğim çok oluyor 
tarafından
Ve inşallah gerçek değildir dediğim bir post daha okudum
0 oy
(2,303 puan) tarafından
Herkesin ne yaşadığını bilmyz yani kıskanma felan neyse hadi de dayak yiyen ler felan var Bn dün actım bir post belki onu gördün a a emin ol gercek yani boşu boşuna yazmyz 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 159 göst.
30 Ağustos 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 410 göst.
21 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 309 göst.
1 Eylül 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 554 göst.