0 oy
198 göst.
Diğer kategorisinde (3 puan) tarafından

Merhaba kizlar bu gün konturole birde doğum hakinda konusmaya gitmisdim.2 santim acilma vardi.Eve geldim nisanim geldi.Az az sancimda basliyor.38.4 hafdalik hamileyim.Bilginizi alamak isdiyorum.Dua edin benim icin :)

11 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Ilık duş al ve sürekli yürü evin içinde çö kalk yap canım sanvın sıklaşınca gidersin hastaneye kolayca alırsın inşallah kucağına 
(3 puan) tarafından
Amin canim evet dus aldim geziyorum eyilip kalkiyorum.İnsallah dogumdan sonra bebisimle birlikde yazicam buraya
-Reklam-
+1 oy
(854 puan) tarafından
insallah saglikla gelir canim belinden kasiklarina sanci gelsin yeter dinlenince eus alinca gecmiyosa dogum dur hayirli ugurlu olsun simdiden
(3 puan) tarafından
Amin canim.Tesekkur ederim Evet var sancilar ama cok diyil ara ara geliyor.Nisanda hala durmadi geliyor artdi
0 oy
tarafından
Hiç durma canım yürü evin içinde sancıları bekle hizlaninca git hastaneye inşallah hayırlısıyla doğurursun
(3 puan) tarafından
Amin canim evet gediyorum merdiven cikiyorum, eyilip kalkiyorum.Simdi uzandım bu gun saat 5 uykudan uyandim aksam doğum olursa enerjim olsun.Kalkip yine hareket edicem
0 oy
(8,255 puan) tarafından
Suyun geldikten 8 saat sonrasına kadar evde durabılursın acılman fazlalasmadan evden hasteneye kosma yakınsa hastene 5 dk bır sancı geldıgı zaman git hayırlı kolay bır dogum olsun 
(3 puan) tarafından
Amin canim təşəkkür edirəm.Hala suyum gelmedi sancimlarimda az bekliyorum geziyorum evde inşallah aksam dogrurum.Salikla kucagima alip opmek isdiyorum
0 oy
tarafından
Aynı benim haftamla bir ve bende aynı senin gibi gittim acilmam 2 cm vardı gittim 4 saat falan yürüyüş yaptım eve geldim kanamam başladı hemen geri acilen gittim 6 cm olmuştu acilmam suni verdiler 3 saat içinde doğurdum darısı senin başına canım sağlıkla sağ salim kucağına alırsın inşallah 
(3 puan) tarafından
Amin canim .Sancilarin artmasini bekliyorum suyumda gelmedi hala.Sancim artdiginda gidicem dokdoruma haber verdim
0 oy
(3,895 puan) tarafından
2 cm degil 4 cm ile dogum başlıyor bnm nişan geldi 2 hafta sonra dogum oldu.
(3 puan) tarafından
Evet canim 4,5 santimde doguma aliyorlar her halde acilma devam etdi nisada geldi sancimda var
(3,895 puan) tarafından
Hayırlısı olsun inşallah sağlıkla kucağına al. :)
2 doğum yaptım korkma.İnşallah bir şey olmaz.
(3 puan) tarafından
Amin canim bu gün muayne oldum her sey yolundaydi normal doguma ala bilirler beni
(3,895 puan) tarafından
İnşallah kolay dogum olur.
0 oy
(119,078 puan) tarafından
allah yardimcin olsun sicak suya otur squat yap
(3 puan) tarafından
Dus aldim sıcak suyla canim.Cok teşekkür ederim
0 oy
(1,462 puan) tarafından
Ay haydi bı avazda inşallah 
(3 puan) tarafından
Amin canim təşəkkürlər ❤️
0 oy
(2,512 puan) tarafından
Ohhh kuzum sakin ol sağlıkla gelsin kuzum ❤️
(3 puan) tarafından
Amkn canim.Bir az heyecan, bir az koru var amma mutluyum.Kendimi hazirliyorum
(2,512 puan) tarafından
Ohh ohhh masallah
(3 puan) tarafından
Teşekkür ❣️
0 oy
(73 puan) tarafından
Canım benim ilk öncelikle ne kadar yürrsen senin için cok daha iyi olur birşey tutunarak otur kalk bu açılmani daha da kolaylaştırıyor vede karadut çayın varsa onu içe bilirsiniz 
(3 puan) tarafından
Evet canim oyle yapiyorum.İnsallah bebegime kavusurum
(73 puan) tarafından
İnşaallah canım benim ne oldu naptiniz bebiş doğdumu
(3 puan) tarafından
Canim hala bir sey yok anlamiyorum cildircam.Nisan geldi amma sanci yok.Ne ola blir acaba gecmi olucak dogum
(73 puan) tarafından
Canım benim nisan geldikten sonra 1gun sonra doğdu kızım senin ki niye öyle oldu ki acaba
(3 puan) tarafından
Canim dun saat 3 nisan geldi.bu gub sabaha kadar davam eti ama simdi gelmiyor.Dokdorumla konusdum bu gün yine hareket et dedi aksam dogura bilirsin dedi.Amma hala sancim yok.Helak oldum resmen ev ilserini yapiyorum ,eyilib kalkiyorum merdiveni bugün 40 kes cikib indim hala bir sey yok aniden tutucak qaliba sanci.Suyumda gelmedi amma nisan geldi hadi bakalim
0 oy
(568 puan) tarafından
Ay ne güzel canmmmm. İnsaAllah benmde acikmam olur ya acıkma olmaz suni alirm diye çok korkyrm. Rabbim sağsalim kucağına almayı nasip etsn. Açılma olması için birşey yaptnz mi
(3 puan) tarafından
Canim günlük hayatda cok aktivdum ev islerinde durmuyorum cikib disarida geziyordum.Bu günde nisan geldi.Simdide geziyorum eyilib kalkiyorum ilk dus aldim.İnsallah iyi olur.kac hafdandasin canim
(568 puan) tarafından
Bende şöyle diyim kahavlti akşam yemeği kur kaldır. Çamaşır as topla katla akşam yarm saat olsada yürüyorum sizce bende aktifmiyum ya :( yoksa normal mi
(568 puan) tarafından
Mesela ben yürüyünce 15 dk sonra hemen belim ağrıyor dışarda onan birkasam mi devam mı etsem vs bilemyrm
(3 puan) tarafından
Canım ben saat bazen 5de bazende 7 kalkiyorum esimi ise gonderdikden sorna hemen camsir yikiyorum yemek bisiriyorum, toz aliyorum ,busalsik ütü,her gün bayoyu yikiyorum bahcemi temizliyorum.Birde tatlimida bisirib uzaniyorum oylende ben dinlendigimde esim geliyor yine ayaga kalkiyorum birdaha iş aksam yerime girene kadar durmuyorum.Gecede yataga 2 giriyorum cok yoruluyorum
(3 puan) tarafından
Normal dogum yapacaksan cok hareket et .Bide bebegin cok kilo almasın diye az ye

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 184 göst.
0 oy
1 cevap 89 göst.
22 Eylül 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Dilos (152 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 280 göst.
21 Temmuz 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 142 göst.

378,048 soru

11,314,989 cevap

34,755 kullanıcı

...