+1 oy
2,406 göst.
Aile kategorisinde (886 puan) tarafından
Herkse günaydın hayırlı sabahlar arkadaşlar dün eşimle o kadar tartıştik ki babami arayıp gel beni al.diyesim.geldi sorunu özetliyorum direk ..Aile binasindayiz üstte eltim ,var başka kimse yok , ikimiz tekiz kaynımın belirli arkadaşları var eşiminde işyerinden , bi arkadaşı her zaman, görüşyorlar ama haftanın 2 3 günü mutlaka kahveye onlarla gidiyor canıma tak ediyor benimde. Bıktım çünkü diyorum ki Bak gitme bizimle ilgilen sanki nereye gidiyorum ki diye savunmaya geçiyor, hani 7 de gidip 11 de geliyor ya istemiyorm dünde k.validem burdaydı bütün gün binanın işlerini yaptılar, alt dairenin 8 gibi evden ,çıktı duş alıp saat oldu 11 geldi 10 da mesaj attım. Hani gelmiyor musun gelcem diyip duruyor ama ortada yok 11 de geldi dedim bıktım artik bak senin bu, hareketlerinden bzimle ilgilen gitme diyorum anlamıyorsun güzellikle konuşuyorum yok anlamıyorsun yorgunum diyor madem, yorgunsun çocuklarınla beraber bizimle otursaydın Annesi dediki oğlum semaverde, cay yapalim yok abisiyle bir olup gittiler o kadar sinirliyim ofkeliyim ki yemin ederim çıkıp gidesim var daha sonra sesler yükseldi, tartışmaya başladık,  o sinirle geldi kolumu sıktı yüzümü sıktı kapıya yumruk atti ben böyleyim istemiyorsan çık git kabul etmiyorsan, begenmiyorsan git dedi. Öfkemden deliye döndüm ya o sinirle gittim,yattım ama sürekli ayni bu huyu değişmiyor millet ,yüzünden biribirimize giriyoruz k.validem de kesin duydular sesleri , bu gün sorarsa ne diycem bilmiyorum gerçekten oda dün kaldi bu gün gidicek, eltim o kadar cok alışmış ki bu durumlara , cok sakin karşılıyor,  ben her gidişinde olay çıkaryorum , bizi neden goturmüyorsun dediğimde,  param mi var diyor olsa zaten gideriz flan , ama canıma tak etti evden üstümü değiştirip çıktım apartman boşluğundan öteye gidemedim ağladım durdum orda eskiden , böyle değildi değildik 8. Yılıma gircem bu sene ama adamın bu davranışı,  değişmedi gitti ya surat yapsam olmuyor konuşsam olmuyor kolumu sikmasinı , unutamıyorum bile siz gerçekten benim yerimde olsanız ne yapardınız yaşadıklarım tam olarak böyle haftanın,  3 günü mutlaka kahveye gidiyor peşpeşe iki çocugm var ya ,benimde birşey hakkım yok mu gerçekten çocuklar, kac gündür hastaydı yeni düzeldiler.  Bna sürekli al çocukları sen git diyor bende oda olsun istiyorum haksız mıyım lütfen kendinizi benim yerime koyarak cevap verin .Uzun oldu kusuruma bakmayın. 

50 Cevaplar

+8 oy
tarafından
Fazla mı buyutmussun sanki ? 

İçmeye gitmiyor bişey yapmıyor bırak gitsin değişmeyecek zaten adam . 3 4 saat durup geliyormuş haftanın üç günü. Geri kalan 4 günü sizinle zaman geçiriyordur diye tahmin ediyorum. 

Baba evine gidecek bişey goremedim
(7,036 puan) tarafından
Artiladim vala
(13,203 puan) tarafından
Yok bebeğim sabah gözünü açıp gece uyumaya gelen kahveye giden bir babanın evladı olarak büyüdüm ilişkimiz sıfır. Parka götürsün diye annem bile ağlardı eskiden ulaşım kolay değil otobüs biterdi, gidemezdik. Annem ben kardeşim sanki üç kişiymiş gibi büyüdük. Annem kadın genç kocası yanında olsun istiyor o kahvede okey oynuyor kağıt oynuyor. Ha şimdi ne oldu kahveyi bıraktı ev kuşu oldu evde olması gözümüze batıyor. Ha bunun için baba evine gidilir mi geçen yıl arkadaşım gitti ve kocası kayınpederinden fırçayı yiyince düzene girdi
-Reklam-
+4 oy
(2,899 puan) tarafından
Ben bu adamı istemiyorum boşancam diyorsan git. Onun dışında baba evine gidip tıpış tıpış geri dönmek pek bir şey ifade etmez. 
tarafından
Aynı düşüncedeyim bu hep böyle devam eder gider gelir
(2,438 puan) tarafından
Yani boşanalım diyip boşanmamak bile sıkıntı bence. Devam ederse hiç hoş olmaz ilişkiyi zedeler. Karar iyi verilmeli bu gibi durumlarda
(2,899 puan) tarafından
Evet malesef bazı evliliklerde her kavgada boşanma lafı açılıyor burdan gördüğüm kadarıyla. Çok sıkıntılı durumlar
+1 oy
(1,937 puan) tarafından
Canım bence yani eşinin yaptığı yanlış haftanın değil 3 günü 1 saatini bile insan eşlerinden çocuklarından ayrı geçirmemeli insanın özel hayatı olmamalı mı olmalı elbet arkadaşlarıyla vakit geçirmeli ama arkadaşları eşinden ve çocuklarından önde olmamalı bunun ayarını iyi yapmalı bunu uygun belirli anlatabiliyorsan anlat Yok ben anlatamıyorum o beni dinlemiyor diyorsan küs olarak değil de birkaç gün kafa dağıtmak için yada üç dört hafta kafa dağıtmak için gidebilirsin sonuçta yaz geldi hani çocuklar okul var mı yok mu bilmiyorum ama okul falan bitti biraz kendi kafanı dağıtırsın hem de o sizsizliğin ne olduğunu anlar oradayken çok birbirinizi aramayın yani sen hiç arama sorma o aradığı zaman da böyle ufak ufak iğneleyici böyle kavga çıkartacak değil de ufaktan böyle laflar söyleyebilirsin gidince kıymetli mi olduk akşam eve gelmezdin şimdi arar oldun gibi gibi
+1 oy
(13,824 puan) tarafından
Bence kahveye gitmesi degil ilgilenmemesi sorun gibi duruyor benim esimde gider akrabalar var burda ee napsin 24 saat evde oturamaz ama bizi gezdirir ben cikamassam 2 5yasindaki oglumu gezdirir yapilcak bir sey varsa yapar bizi ilgisiz birkmaz aksama da birkac saat gider gelir o ayari tuttursa sende sknti yapmazsin bmce
+1 oy
tarafından
O kadar aynı durumdayız ki sana anlatamam yemin ediyorum 2 gün önce aynı sebeple başlayan bir kavga yaptık uzadı çözüme gitmedi bende dayanamayıp dedim beni ve bebeğimi anneme götür sen gidebilirsin dedi bana ve benim için aslında bitti o an gidebilirsin demesiyle her nryse ben farklı şehirdeyim ha deyince tek başıma gidemem bu sebeple bekledim sakinlemeyi bekledim dedim sabah ola hayrola eğer devam ederse annemi ararım ama annemi hemen aramak istedim kendi kendime anneme yalvardım seni aramam mı doğru bilmiyorum bu yüzden arayamıyorum nolur beni hisset nolur gel beni al dedim çok geçmedi annem aradı gece saat iyi misin dedi seni rüyamda gördüm dedim elim ayağım titredi korktum bi an annemi arasam gece gündüz demez gelir alır beni ama öfkeyle kalkmak istemedim hemen her neyse sabah oldu eşim alttan aldı biraz konuştuk ve düzeldik yani sizin ne olur bizim nasıl devam eder bilmiyorum ama çok zor seni anlıyorum 
0 oy
tarafından
Başlığa göre cevap verecek olursam ben her durumda anne evine gitmeye karşıyım açıkçası çünkü ilişki bir süreden sonra laçkalaşıyor ve kocan gitti gene gelir nasıl olsa diye düşünmeye başlayacak ve bunu ciddiye almayacak eğer gerçekten orada kalıp ders vermeye niyetin varsa git derim olayın içeriğini de okudum bana göre kolunu sıkması büyük bir şey yani bu şiddet sonuçta sana bir şekilde şiddet uygulamış illa vurması dövmesi dayak atması gerekmiyor
0 oy
(4,986 puan) tarafından
Benim esimde aynıydı sabah cikar giderdi aksam arardı gec gelcem diye kizlarim küçüktü ona ihtiyacımız vardi ama o yoktu yanimizda hep kahvedeydi 3 yildir gitmiyor hicbiryere simdi kizim 15 yasinda hep basina kalkar baba biz kucukken hic yanimizda degildin diye asla cevap veremez 3 yildir sabah işe gider cikar direk eve simdi biz diyoruz arada çık git arkadaslarina diye bu defa kendi gitmiyor 

Kendince vicdan yapiyor 

Sabret kendi haline birak sen ustune gittikce o inatla yapmaya devam edecek 
(886 puan) tarafından
Cok.merak ediyorm siznki nasil duzeldi acaba
(4,986 puan) tarafından
Kecakurda benim kızlarda anne nolur babam gec gelsin bugün diyolar yalvariyolar ama malesef☺️☺️
Bazen arar gec gelcem diyor saat 8 oldumu bi bakitoruz gelmiş ☺️☺️
tarafından
Valla ilk zamanlar çok sorun ettim sonra büyük görümcem biraz rahat bırak kendi düzelir dedi bende öyle yaptım şimdi nadiren gider oda vaktinde gider gelir mesela bugün boş günü şimdi gitti dedim sakin hemen gelme hahsjsbdnb dışarda işlerim var diye ama biliyorum birazdan gelir yemek yapıcam şimdi ona
Sende bi süre rahat bırak çok üstüne gidip bunaltma inşallah oda düzelir
tarafından
Benim çocuklarda aynisini diyo valla hatta bazen baba ne zaman cikican dışarı diyolar Hahahaha adam kızıyor üzülüyor beni istemiyosunuz diye
(4,986 puan) tarafından
Birak üzülsün ler bizi uzduklerine saysinlar☺️☺️☺️
Ortanca kizim daha küçüktü bir gün babam gelmiycekmi dedi bende hayır eve almiycam dedim şakayla anne kredi kartlarını aldinmi peki dedi babam gelmesede olur demisti sjsjsjsjsj
Hala bugün olmus esim söyler üzülerek ☺️☺️
0 oy
(144 puan) tarafından
Biraz abartmışsin sanki , bende 8 yıldır evliyim ve eşim inşaat işçisi yani 1 ay evdeyse 2. 3 ay işte oluyo evde olduğu zaman her akşam kahveye gider abartmıyorum gerçekten her akşam gider yemeğini yer gider 12 den öncede gelmez. İlk yıllar bende kabullenemiyordum tartisiyordum ama şimdi çocuklarım var. Canım sıkilmiyor istersen orda yat diyorum ömrümda değil yanı de kötü bişey yapmıyor oturup geliyor. 
(886 puan) tarafından
Ama benm sosyal hayatm yok onun yüznden ben aylardır bi yere çıkamıyorum arkadşıma gidemiyorum o ise surekli arkadslaryla o kadar bunaldım ki
(144 puan) tarafından
Canım ben köyde oturuyorum hiç ama hiç bı yere gitmiyorum haftada bı anneme giderim o kadar bide bide eşin çocuklarıni al çık diyormuş daha ne duruyorsun ki çık gez sende . Biraz daha anlayışlı ve sabırlı olursan seninle de ilgilenir çünkü haftada 3 gün çıkıyor dedin diğer 4 gün ne yapıyor .illa para harcamaya gerek yok evde olduğu akşam gel biraz parka oturmaya gidelim de götürmez mi mesela
0 oy
(1,068 puan) tarafından
Başlığa cevap boşanmayı kesin kafana koyduysam öyle arar haber eder giderim başka türlü hiç bir problemimi söylemem  Eşinin kahveye gitme konusunda diyebileceğim bir şey yok ama siddet konusunda bende ona saldırırdım herhalde allah göstermesin hiç o haddeye gelmedik sen eşinin üzerine çokmu gidiyorsunki eşin evden kaçmak istiyor biraz kendi haline bırak bir müddet konuşma sende kendi gezmek isyediğin yerlere al çocuklarını git karışmıyorsa çoğu erkek hem eviyle eşiyle çocuğuyla ilgilenmiyor hemde kapı dışarı çıkmasına müsade etmiyor biraz kendi halinize takılın
0 oy
(73 puan) tarafından
Bence eğer bu adam sen evlenmeden öncede böyle işe senin onu böyle kabul etmiş olman gerekiyordu yada sana uymuyorsa zaten secmemeliydin seni iki çocukla ilgisiz bırakması duygularwima degr vermemesi senim içim bir kahveden geri kalmaması hayat arkadaşlığına girmiyor bence ha tabiki adamında kendi kendiyle kalmaya ihtiyacı var oda bir insan ama sorumluluklarının da bilincinde olacak önce eşini mutlu edecek  çocuklarını mutlu edecek para yok diyor evet olabilir herkes çok zor günler yaşıyor ama sizi yürüme mesafesinde ki geçilebilir gidilebilir yerlere de götürebilir bu bir bahane evinizde kekinizi mekanını alıp bir parka gidebilirsiniz para yoksa kendisi nasıl surekli kahveye gidebiliyor ayrıca kolunuzu sıkması kapiya yumruk o yumruk bugün kapiya yarın size çünkü size tepki olarak atılmış bir yumruk bence kayınvalide nasıl bir insna bilmiyorum ama ders verme amaçlı annene değilde ona gidebilirsin iki çocuğunda var onalr sevgisiz ilgisiz büyümesin bir anne psikolojisi kötü olmasın bir dersi hak ediyor ama sen eline bakma arrik o ya duyarsizlasmis ya evlenmeden önce onu öyle bilip öyle kabuk etmiş yada artık pes etmiştir bilemeyiz 
(886 puan) tarafından
Çok güzel yazmışsınz yazdıklarınz resmen içime işledi.. evet evlenmeden öncede surekli arkadaşlarıyla gorusuyordu ama ben bu kadar olduğunu bilmiyordm afedersiniz özür dileyerek yazıyorum 1 gün öncesine kadar benimle birlikte oldu dün yaşadıklarım korkunçtu ya gercekten hazmedmiyorm
(73 puan) tarafından
Bence ozman sorunun bir parçası da sizsiniz omu böyle kabul etmisiniz eşimiz de şöyle düşünüyor olabilir ya ne oldu şu hanıma önceden böyle değildi giderdim ederdim hiç bir şey demezdi nekadar değişti baskıcı oldu diye oda böyle düşünebilir pak parantez aciyorum yine hiç bir şey snein kolunu sıkıp kapı yumruklamak ilgisiz bırakmasını haklı çıkarmaz burda hem fikir olalım
0 oy
tarafından
Sadece başlığı okudum. Boşanma kararı alınmayan hiçbir konu içşn baba evine gidilmez bana göre. Gidip gidip dönmek ilişkiyi daha da laçkalaştırır.
0 oy
tarafından
Bir süre ailenin yanına git ama onlara küstüğünü belli etme. Eşine de artık gelmiyecem de bakalım ne yapacak. 
0 oy
(27,336 puan) tarafından

Tükürüğün yalamak gibi olmasın boşanacak gidiyorum deyince sözünün arkasında duracaksan tamamen bir karar al yoka eşinde kendi kendine der gidip geliyor nede olsa.

0 oy
(2,355 puan) tarafından
2 senelik evliyim benim eşim de bekarliktan alışkanlık sürekli dışarıya çıkmak istiyordu bende sürekli sorun çıkarıyordum. Benimle kalsın ilgilensin istiyordum. Şuan çocuğum var birtane ona vakit ayırıyorum. Ben artık dışarıya çıkmasını takmıyorum şimdi de o o kadar çıkmıyor. Git diyorum gitmiyor. Ama şöyle bir şey var eşime pikniğe gidelim desem götürür. Bizi gezdir desem gezdirir. Her akşam çıkarız parka götürürüz birlikte çocuğu. Arada kahveye de gidiyor tabi hiç sorun etmiyorum. Acaba sende güvensizlik mi var canım o geldi aklıma.
0 oy
(15,833 puan) tarafından
4 bucuk yıllık evliyim evet eşimle tartıştım kavga ettim birbirimize karşı sesimizi yükselttik küfürler bile ettik. Hatta senin esin gibi benim de eşim akşam 8 evden çıkar arkadaşlarıyla buluşur gece 10 11 gibi gelir ama her gün. Yatak ayırdığımız günler bile oldu. Ama 1 gün olsun babalı arayayım da gelsin alsin beni burdan diye düşünmedim. Çünkü gidersem geri geleceğimi biliyorum. Gidenlerin çoğu 'da geri dönüyor. E o zaman gitmemizin ne anlamı kaldı. Sadece kendimizi küçük düşürüp eşimizi yüceltmiş oluyoruz. Ama şöyle bir şey de var ben eşim olmadan yapamam eşim de ben olmadan yapamaz.
0 oy
(164 puan) tarafından
Adam kahveye gidiyomus sanki başka bi yere gidiyor gibi tepki vermişsin. Haftanın tüm günleri de değil üstelik. Geç de gelmiyormuş. Yeni evli de değilsiniz. Bence bu baba evine gitmek için sebep değil ama sunu atlıyoruz işin içinde şiddet var. Şiddet bana göre aldatmadan sonra en önemli boşanma sebebi. Cogu kişinin de yazdıgı gibi eger bosanmayı düşünüyorsan öyle git babanın evine. Aksi takdirde durum laçkalaşır ona da iyi gelir senin bi süreliğine evden ayrılman. Ben boşanamam diyorsan da oturup eşinle uzun uzun adam akıllı konus. Konusmaya gelmeyen bi adamsa da boşa gitsin. Hem şiddete meyilli hem ilgisiz hem de laftan anlamıyor. Allah yardımcın olsun inşallah sorunlarınızı çözersiniz
0 oy
(7,036 puan) tarafından
Bizimde aynıydı eskiden 4 senelik evliyim 3 sene boyunca kahve huyundan vazgeciremedim adamı sonra ağız braktim ne hali varsa görsün dedim şuan işi oazsa çıkmıyor dışarı eve gelir çocukları uyturum ötürü çay içer film izleriz evde yapabilcegi bir aktivite bulmaya çalış mesela çocukları erken uyut eve internet bağlayın film izleyin bizim sağ olsun komşum wifi şifresi verdi dene dedi denedim eve bağlandı ilk zamanlar telefondan kafasını kaldırmadı şimdi telefonu eline almaz gelir çay yap bende film seviyorum der işi olmazsa çıkmaz dışarı ciacaksada eve uğrar 1 saat oturur ben dışarı çıkıp geliyorum der en geç 12 de eve gelir ama bazen şehir dışında restorantmiz var oraya gidip gelir emin ol üzerine düştükçe daha beter olacak boşver takma çocuklarımla bir hayat kur kendine onsuzda mutlu olduğunu göster bak nasıl tıpış tıpış gelecek eve sen kavga edersen daha çok gitmek isteyecek bide kahveye gidiyor yani bişi yok ki bunda 
0 oy
(1,571 puan) tarafından
Beğenmiyosan git dediyse giderdim. Evlilikte herkes üstüne düşeni yapmak zorunda
0 oy
(917 puan) tarafından
Madem değişmiyor napcan bunun için bosanilir mi iki çocuk var ortada bırak gitsin sende çocuklarınla keyif yap yap kahveni cicuklarinla mutlu ol çoğu kadın senle aynı bundan bosanilmaz çok abartiyorsun
0 oy
tarafından
İnanki bendede var bı sorunlar benimkide bizi gezmeye götürse yüzü on karış oluyor dün köye gittik kendisi kuzenleriyle gezmeye gitti artık onu görmezden gelicem yoksa canimizi sıkarak kendimizi dert sahibi yapiyoruz

İlgili sorular

0 oy
54 cevap 2,276 göst.
0 oy
10 cevap 3,116 göst.
6 Temmuz 2020 Aile kategorisinde Fundisss (6 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 1,280 göst.
14 Temmuz 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
34 cevap 1,846 göst.
12 Eylül 2020 Aile kategorisinde Selimbebek (941 puan) tarafından soruldu