0 oy
569 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (749 puan) tarafından
  Alistiniz mi?  Annelik sorumluluk gerektiryor bildgnz gibi

13 Cevaplar

+1 oy
tarafından

Yaşım nedeniyle kimse bana bu konuda güvenmemişti hep akıllarında bir soru işareti vardı, ama ben bu konuda kendime hep güvendim hep çok cesaretli olmuşumdur her konuda bundada öyleydim, hamileliğimde hep konuştular uykusuz kalacaksın hayatın bitti ve bunun gibi bir sürü şey :D ama hiç tınlamadım onları oralı bile olmadım  hiç kafama bile takmadım :P neyse işte doğurdum zaman eşimle çook büyük kavga ettik 40 gün annemde kaldım 40 ımın çıktığı gün barıştık neyse o 40 gün annem yardımcı oldu bana Allah razı olsun ondan ama o 40 gün zehir gibi geçmişti bana her gün ağlıyordum kızma bakıp bakıp lohusa psikolojisinide eklersek dipdeydim resmen, neyse Allaha şükür o günlerde geçti 40 gün sonunda kimseden yardım almadan kendim baktım kızıma gayette güzel bakıyorum hatta annemden bile daha güzel bakıyorum hem kendime hem evime hem eşime hemde kızıma vakit ayırabiliyorum :D bunu başarmamı hep pozitif bir insan olduğuma bağlıyorum neyse işte çok lak lak ettim sonuç olarak herkese ispat etim bu sorumluluğu kaldırabildiğime ve anne olmaktan çok mutluyum ❤️❤️❤️ Mina gibi bir kızım olduğu için çok şanslıyım  çok anlamsız şeyler anlatmış olabilirim ama içimi dökesim geldi bir an :D

-Reklam-
0 oy
(2,201 puan) tarafından
Zor zamanlar geçiyor gibi :))
0 oy
(2,840 puan) tarafından

Evet canim tabiiki buyuk sorumluluk isteyen bisey ilkoglumu annem buyuttu ben kucukdum yas olarak 9 sene sonra bi cesaretle bi tane daha bebis istedik rabbim kabul etti ve minnosum dogdu bu bebegimi kimseye emanet etmeden tek basima buyutmek istedim ki oyle yapiyorum bunda daha fazla sorumluluk aldigimi dusunuyorum ama 1 sn ayri kalmak istemiyorum ben bu sorumlulugu cok sevdim cokkkk<3

0 oy
(6,827 puan) tarafından
Alıştım hem de çok aslında çok zor bir bebekti ama Rabbim öyle büyük ki nasıl yapicam dediğim herseyin ustası oldum 3 günlük iken bebeğim yalnız kaldk ama insan öğreniyor 
0 oy
(1,722 puan) tarafından
Evet bazen dalıp gidiyprum bu çocuk madıl büyüycek diye uykusuzluk bazen çok zorluyo beni ama canı sağ olsun :)
0 oy
(3,136 puan) tarafından

• Zorlanmıyorum canım alıştırıyoruz artik 
0 oy
tarafından
Annelik bence cok zor bi sey biraz alistim gece uykusuzluguna amma alisamadim cok halsiz yorgun oluyorum huysuz bebeyim gunduzlerde kucaktan inmiyor anneme diyorum nasil baktin sen 3 çocuğa sabir gerektiriyor
0 oy
(1,567 puan) tarafından
Cok zorlandim alistim tabiki hala zorlanıyorum ozellikle su dis dönemi cok zor gece uykulari cok zor. Ama cok sukur Allah ima isteyen herkese hayirlisi sagliklisi ile nasip etsin insallah. Evlatlarimizi korusun bagislasin insallah ❤
0 oy
(5,360 puan) tarafından
Genelde zorlanmiyorum tek sorunumuz kaka yapamaması 4 5 günü geçirince huysuzlanıyor biraz onun dışında öyle ağlak bir bebek değil zorlamıyor beni
0 oy
tarafından
Annelige alistim cok sukur ama lohusaliga i sanlara alisamadim bak yattim kafamda milletle kavga ettim kalktim.oturuom uyuyamadim 
0 oy
(3,078 puan) tarafından

Hastaneden geldikten sonra o dikişli halimle küçücük bebegimle yanlız kaldım yatıp kalkamıyordum  oturamıyordum ilk günler çok zor geçti canım .ama artık çok şükür alıştım  2 .aya girdik bile.Allah kimseyi yanlız bırakmasın muhtaç ta etmesin valla çok zor:ermm:

0 oy
(1,829 puan) tarafından
24 günlük oldu oğlum ve daha bugün kurduğum cümle: ev işi bebek bakmaktan daha kolay :) normalde ev işini hic sevmezdim hayatım boyunca pek yapmadigim için 
0 oy
(1,430 puan) tarafından
37 günlük kızım kız kardeşim hala yanımda çok yardımcı oluyor bana uyuyorum dinlenebiliyorum yemeği her şeyi yapıyor gidecek bir kaç güne ne yapacağım bilmiyorum vallahi 

İlgili sorular

0 oy
26 cevap 374 göst.
2 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 325 göst.
17 Eylül 2018 Diğer kategorisinde Zarin (141 puan) tarafından soruldu
+6 oy
34 cevap 763 göst.
6 Haziran 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 537 göst.