0 oy
1,516 göst.
Diğer kategorisinde (482 puan) tarafından
Uzun biraz  ama lutfen okuyun.  Biz 6 senedir birlikteyiz 10 ay oldu evleneli. Farklı şehirlerdeyiz benim işim  yüzünden. Gercekten sevgi konusunda bir sorunumuz yok guven konusunda da cok seyler yasadik birlikte buyuduk olgunlastik cok ayri da kaldik flort doneminde ama cok asiri kuvvetli bir bag var aramizda. Ikimiz de yamuluyoruz ayri kalirsak. Esim bana karsi cok comerttir beni cok sever ayni zamanda hem cok ozverili hem de cok umursamazdir nasil oluyor derseniz ben de anlamiyorum oyle zamanlar oluyor ki bu adam bunu nasil yapti diyolar cevremdekiler. Tamamen annesinden gelen bir travma benim kvdem asiri mudahaleci asiri bıt bıt bi insandir. Surekli konusur surekli birseylere karisir surekli birseyleri yonetir. Adam cocuklugundan beri bundan oyle bikmis ki bazen beni duymak bile istemez. Alismis annesinden o ne kadar bıt bıt ederse esim de o kadar umursamaz olmus. Cani istemez duymaz cani istemez bir seyi 10 defa soylersin yapmaz cani istemez inat eder. Tamamen annesinin psikolojisinde ve kisiliginde oynadigi rol. Dün bana mesaj atmis13.00 de  ben sehre gidiyorum diye. Bu arada ilcede yasiyo arasi 1.5 saat. Gun icinde mesajlastik konustuk ben de hic sormam nereye gittin ne yaptin kim vardi diye. Ama gittigini haber verdigi yerden dondugunu de haber vermesini isterim cunku aklim kaliyor geceleri o da olen babamdan bana kalan travma habersiz kalirsam carpintim tutuyor nefes alamiyorum neyse beni  saat 6 da aradi  yine yolda merkeze  gidiyorum dedi 5 saat gecmis aradan dedim arkadasim tarlaya cagirdi ona yardim ettim simdi geciyorum merkeze dedi benim de icim gecmis uyumusum gece 9 bucukta hala dondum vardim.diye mesaj yok. Aradim naptin diye yine merkeze gidiyorum dedi. Basladim bagirmaya 1.5 saatlik yolu 9 saatte gidemedin sen butun gun naptin diye bana ik mik cevaplar verdi defalarca sordum bagirdim kapattim engelledim heryerden. Herhalde arkadaslari vardi yaninda cevap veremedi. Baktim mesajlar atmis arkadasa tarlada yardim ettim uzun surdu ordan cikinca baska bi arkadasi yol üzerinde  baska ilceye evine biraktim yemek ye dedi annesigil yemek yerken cay icerken gecmis zaman falan diye ozurler yeminler bidaha olmicaklar falan. Adam butun gun yemek yerken cay icerken bana surdayim burdayim demeyi akil edememis. Ve bunu surekli yapiyor surekli beni habersiz birakiyor. Inat gibi gittigini söylüyor dondugunu soylemiyor umursamiyor onu daha 3 gun once ayni konudan uyardim yaraliyim bu konuda habersiz birakmasan ölür müsün diye onun bu ozensizligi umursamazligi beni cok etkiliyor daha bir suru konuda boyle anladim bidaha yapmicam diyip yeminler ediyor yine ayni seyler yassniyor. ustelik hamileyim.  Simdide baska baska numaralardan yola cikcam gelicem falan diye mesaj atiyor yuzunu gormek eve almak istemiyorum. Ama o zamanda ben suclu olurum. Ama yuzunu gorursem de yumusayacagimi dayanamicagimi biliyor sizce ne yapayim

35 Cevaplar

+7 oy
(2,692 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Bence gayet haklısın niye herkes tepki göstermiş anlamadım. 

3saat sürecekse 3 saat desin sen de bilirsin en azından. 1 saatlik mesafe için yoldayım da yoldayım de 9 saat gelme. Bu durumda merak etmeyecek kadın, gitsin boşasın kocasını, umrunda değilse adam, evli kalmasın madem. Merak etmen çok normal. Eşinin sorumsuzca yanlış cevaplar vermesi çok yanlış bence.
(6,047 puan) tarafından
Okurken sinirlerim bozuldu benim eşimde böyle
(2,692 puan) tarafından
Doğru bilgi verse sıkıntı yok. Yani yola çıkacaktım da arkadaş yemek için ısrar etti daha çıkmadım haberin olsun, dese, sanmıyorum ki kadın "hemmen ordan kalkıp arabaya atlayıp gidiyorsun ordan" desin :D

Gayet insani bir şekilde merak etmiş kocasını, çok normal bence.
(482 puan) tarafından
Allahım demekki ben Turkce yazmisim yarabbim sukurler olsun katre-i matem. Allah razi olsun beni ana dilimden suphe ettirdiler. Benden on yas kucuk kadin cocuk musun demis :D  ayni olayi yasasa tepkisi ne olur acaba kocam daha erken acele etme bunun 10 saaati var 15 saati var mi dicek
(10,775 puan) tarafından
Bende bı yoruma katılıyorum. Ne olur haber verse bir yeri mi eksilir. Bu konuda psk olarak hassassın işte. Sen gitme demiyorsun etme demiyorsun sadece bir haber et diyorsun. Haklısın bacım
(482 puan) tarafından
Iste Bu yani. Sag ol bacim
-Reklam-
+4 oy
(17,639 puan) tarafından
Okurken ben bunaldım bu nasıl evlilik yaa 
tarafından
++++ bana yazdığına bak.
(17,639 puan) tarafından
Bakıyım kuzum
tarafından
+++++++++++
+2 oy
(7,839 puan) tarafından
Herkes linclemis ama sen haklısın saat 1 den 9 bucuga kadar napmis olabilir ki :/ 
(482 puan) tarafından
Iste buna okudugunu anlama kapasitesi deniyor. Tesekkur ederim. Yok tuvalette de haber veriyomuymus yok takip cihazi taksaymisim yok bu kadar sikarsam bunaltirmisim. Ya ne gittigine ne geldigine ne ne yaptigina karisirim. Her seyi de yazdim.adam akilli yazik vallahi bunlar cocuk yetirtirecek
(7,839 puan) tarafından
Sakin ol canım boşver aynısı benim basimdada var eşim de öyle çok sorumsuz gittiği yerden geliyorum der der böyle geç gelir oyuzden seni anlıyorum
tarafından
Burası zaten insanları eleştirme programı kim senin ne yaşadığınla ilgilenmez kendine birşey bulur onu oradan oraya çeker çeker eleştirir de eleştirir..sanki kendileri öyle değil adam birgün demese eve alamazlar sonra da insanlarla dalga geçerler
(482 puan) tarafından
Agzin bal yesin
+2 oy
tarafından
Korkularını çok.iyi anlıyorum bende bekeraken babama karşı öyleydim az geç kaldımi sürekli arardım nerdesin geliyormusun diye telefonu açamadığı zaman çok korkardım bisey olmuşmudur diye sende de o korku var hala ama kötü düşünme ama çok haklısın tepkinde 
(2,692 puan) tarafından
Bak sen babana soruyormuşsun. Kadın kocasına sormuş merak etmiş diye ne laflar saymışlar :)
(482 puan) tarafından
Cidden evliliklerinde ne yasiyorlar ben şok. Bu kadar bunaltilmazmis.. açık iliski falan mi yasiyalim yani bu kadar da olmaz sorumluluk bilinci diye bisey var.
+1 oy
(2,610 puan) tarafından
Çok uzun sadece başlığı okudum ama eş engellemek ergence. Ben ergenliğimi tamamladığım için yapmıyorum öyle şeyler 
(482 puan) tarafından
Okumadiysan yorum yapmana gerek yok ikile
(2,610 puan) tarafından
Olur herkes benimle aynı fikirde ne yazık ki iyi oku kocana yapamadığın atarı gel bize yap:) çocukluk resmen
+1 oy
(482 puan) tarafından
Gecen gun de yine şurdan donuyorum sarjim.%2 diye mesaj atmisti. Yine uyuyakalmisim baktim.3 saat gecmis aradim aradim acmadi en son acti arkadan kuskanadi sesleri geliyor guvercinlerin yanina inmistim. Telefonun sarji bitmisti sarjdaydi haber veremedim.donunce diyor carpintidan öluyordum ulasana kadar. Cidden daha anlatamadigim bir suru olay ve artik cok sikildim. 
(134 puan) tarafından
Farkindamisiniz kiz travmam var diyor bu nasil bi ukalalik tuvalete giderkende haber veriyor mu diye. Babasini bi kazada felan kaybetmisse normal degil mi bu?
tarafından
Babe tramva farklı birşey adam haber versede başına gelicekse gelir yani.
(482 puan) tarafından
Okudugunu anlayan insanin hali baska oluyo Babe senin yuregini seviyim
(7,839 puan) tarafından
Kaoslarinefendisi kız ne alaka tuvalet filan kadın haklı 1 den 9 bucuga kadar yokmuş adam farkındaysan da hep bı bahanesi var kadını aramamis bile hiç kocası sonuçta haber vermek zorunda elin adami değil aynısını biz kadınlar yapsak bana neden haber vermiyorsun diyolar.
(482 puan) tarafından
Minnos agzina saglik şoktan  şoka sürüklendim cidden
+1 oy
tarafından
Büyürsün inşallah ne kadar çocukça davranışlar kusura bakma ama öyle yani 
+1 oy
(1,918 puan) tarafından
Olayında haklisin bende kizardimda şeyi merak ettim ya engelleyince noluyor nerden engelliyon yani biz sosyal medyayi ayni kullaniyoz wp engelledigini varsayalim telefo dan engelleyince mesaj atinca yine geliyor merak edersin kaldirirsin hep kavga edince böylemi yapiyorsun eve gelmiyor mu eşin eninde sonunda :)
+1 oy
tarafından
Ay licleyenlerin başına gelse ne postlar acarlardi burda. Ya empati yeteneği hiç mi yok bazilarinda anlamıyorum eşim 1 saatlik yolu 9 saat geciktiryosa üstüne bana haber vermeden kıyamet kopar haklı.olarak
(482 puan) tarafından
Agzin bal yesin
0 oy
tarafından
İkinizde de problem var bence evlilik terapistine gitseniz düzelir gibi
0 oy
(8,248 puan) tarafından
Erkekler olmaz olsunlar bizim gibi değiller.
0 oy
tarafından
Hamile olduğun için hassassın galiba sende annesi gibi sin böyle uzaklaştırirsin evden 
0 oy
(3,140 puan) tarafından
Bence acilen ne yapıp edip evinizi birleştirmelisiniz böyle uzaktan evliliklerde sorunlar oluyor bir saatten sonra küçücük sorunlar büyür büyür dag gibi olur soğuma da yaşarsınız. Gelirse al eve. Eve almayacak kadar büyük birsey yapmamış.
0 oy
(3,491 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Kelin ilacı olsa başına sürer:/ Habersiz bırakma aklım kalıyor derim, haklısın üzgünüm der, bi dahaki sefere yine aynı şey. Ha geldim ha gelecem derken yazamıyorum diyo, çok sinir bozucu bişey, çok iyi anlıyorum. Şu, izleme programları var ya telefona yüklenen onlardan yükle dicem artık, yazmaya fırsat bulamasa da nerde olduğunu bilirim en azından. 

Engel işi olmamış ama, eşin o senin, engeli kaldır gelirse de uzatma, güzelce konuşun. Haklısın habersiz bırakmamalı ama sen de lütfen yardım al travmanı atlatmak için, benim öyle bi anım yok ama o durumda insan beyni aşırı düşünüp olmadık yerlere gidebiliyor. 
tarafından
O hangi uygulama kız:-D:-D
(3,491 puan) tarafından
Unuttum adını, aile bişeysi, anne baba çocuklar biribiryle irtibatta kalıyor, izin verdiğin kişiler görebiliyor sadece. Google playden bakmak lazım hatırlayamadım
tarafından
Tm tskrlr
(3,491 puan) tarafından
O ne kız trip atar gibi yazmışsın:)
tarafından
Yok kız öyle yazmışım işte:-D
0 oy
(3,452 puan) tarafından
Bence tek sorun ayrı yaşamanız
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Sevgili değilsin engelledin nolacak boşanmayacaksan yaptığın saçma evet yerine göre haklı yanın var ama mesleğin ne daha ne kdr ayrı kalacaksınız
0 oy
(1,733 puan) tarafından
Canım seni çok iyi anlıyorum yaşadığın travmadan dolayı böylesin ama bunu atlatman lazım bu durum hem sana hem de eşine zarar veriyor ve en çok da sana zarar veriyor aslımda kendını yiyip bitiriyorsun eşime de mi bişey oldu diye keşke bunun tedavisini görebilsen İnan çok rahatlarsın bence engeli kaldır eşini daha çok üzme olur arada öyle şeyler eşin masum görünüyor haklısın ama yarın yüzümüze bakacağın ınsanı neden engelleyesin kı 
0 oy
tarafından
Kızardım evet ama engellemezdim 
0 oy
(3,257 puan) tarafından
Seni anladım anlıyorum ama sanırım kendini biraz törpülemen gerekir. Yanlış anlama sana haber vermesin demiyorum 6 senedir beraber isen zaten bunu kabullenmiş diye düşünüyorum ama biraz fazla sendeki sanırım ki travmaların sebebiyle. Biraz aş bunları. 
0 oy
(2,851 puan) tarafından
Bunu okuyan bordo bereli bacım özet geçiver sana zahmet :)

İlgili sorular

0 oy
25 cevap 694 göst.
28 Mayıs 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 214 göst.
+1 oy
26 cevap 564 göst.
11 Ekim 2021 Aile kategorisinde Biranne42 (18 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 317 göst.
18 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Hawa (1,552 puan) tarafından soruldu