0 oy
302 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kızlar oturduğumuz siteden ev satın aldık. Kayınvalidegil geldi bize para verin biz de para koyalım sizin eviniz olsun dediler. Ama ev alınırken birden bire evin tapusunu kendi üstüne yaptılar. Siz olsaydınız ne tepki verirdiniz , evde şimdi oturuyoruz ama eşim çok üzülüyo bı türlü huzur yok , şimdi burda her bulduğu fırsatta kayınpeder laf sokuyo kapılar Cat diye yüzüme kapaniyo ,  satmak istiyoruz başka bı ev almak istiyoruz dedigimizde ona da izin vermiyorlar yine ev alsanız bizim üstümüze olcak paranın da üçte biri bizim olcak  diyolar.elli bin daha fazla koydular o kadar,  Napardiniz merak ediyorum

11 Cevaplar

0 oy
(2,502 puan) tarafından
Neden kendi üstlerine yaptılar sizin paranızla
tarafından
İkimiz de çalışıyoduk o zaman şimdi ben işi bıraktım. Birden bire biz üstümüze yapcaz dediler. Hadi o gün bişey demedik ama şimdi evi satmak istiyoruz uygun da ev bulduk o ev de bizim üstümüze olcak ve paranın üçte biri sizin diyolar. Evde kaos ortamı var kafayı yicem işte
(2,502 puan) tarafından
Kavga kıyamet çıkarın başka türlü alamaSinz
tarafından
Zaten evde hep bı kavga var . İlk posta da bakarsan hiç huzur yok. Cok stresli bı ortam. Eşimin fabrikadan çıkma olasılığı da var. Kayınpeder beni yalnız   bulduğu an buna fabrikayı bıraktırma , evi satmayın siz intihar ediyosunuz sizin burdan başka bı yolunuz yok vs diyo darlandim artık .elli kere anlattım ama yok kısır döngü resmen
-Reklam-
0 oy
(2,550 puan) tarafından
Su erkek tarafının annesinin babasinjn baskiciligi ne olacak böyle ayıp ya bırakın herkes kendine göre düzen yapsın düzen kursun nedir bu biz biliriz biz ederiz havaları siz ne kadar verdiniz tatlım eve sorması ayıp 
tarafından
Ev 260 di biz 110 onlar 150 verdi, ama araba vardı onu da sattık onlara verdik , alırken sizin eviniz dediler son durum böyle oldu , ev sahibi de kiraya zam yaptı mecbur buraya geçtik ama hiç mutlu değilim içimde hep bı stres ve burukluk var çivi bile çakmak istemiyorum
(2,550 puan) tarafından
Tapu onların üstüne olunca tabi mutlu olamazsın sonuçta sizin hakkınız size diye almislar
tarafından
Ya onların da parası var ama size hediye ediyoruz dediler . Sonuç boyle
0 oy
(10,269 puan) tarafından
Esin kabul etsin onların üzerine olmasını o zmn cnm 
tarafından
Kabul etti ama çok üzüldü , madem bize aldık evi niye tapu bize değil diye kırıldı baya :(
0 oy
(3,141 puan) tarafından
Niye kaynananlarin uzerine yaptınız ki evi. Ne saçma. Evi satın ne kadar koydularsa geri verin paralarını kendinize başka ev alın kendi uzerinize 
tarafından
Kız altınlar felan vardı , bankada para vardı vs hepsini bozdurduk yaptık ertesi günü ev alınacak , bize dediler sizin gelmenize gerek yok izin felan almayın , ben kötü bı niyet sezmemistim ama şimdi evi satalım dediğimizde sattirmiyolar ve alınacak evde onların üstüne oollcakmis
(3,141 puan) tarafından
Olur mu sizin gelmenize gerek yok orda anlamaliydin tapu kimin üstüne olucaksa o gidicek tapuya. Niye onların üstüne oluyor onu anlamadım sanki evin tamamının parasını onlar mı verdi
tarafından
Kız markette çalışıyodum izin alma olasılığı yok eşim de fabrikada  izin alamadik , annesidir diye bişey demedim ama şimdi evi satamiyoz vermem diyo üçte biri sizin diyo
(3,141 puan) tarafından
3 te biri kadar mı para koydunuz yarısı kadar koydunuz bu nasıl bir bencilliktir. Eşinin başka kardeşi var mi
tarafından
Yok canım tek
(3,141 puan) tarafından
O zaman eşinin ailesinden de eşine kalır fazla dert etmeyin. Eğer satıp parayı yicek kadar da vicdansiz degillrse
tarafından
Söyle bişey var eşim oz değil ve su an da çok borç var satıp uygun fiyatlı ev alıp borcu ödemeyi istiyoruz ama kabul etmiyolar. Miras düşmüyor eşime yani anlicagin onlarin hediye etmesi lazim :/
(3,141 puan) tarafından
Hee miras düşmüyorsa sıkıntı. Valla altından girip üstünden çıkıp ikna ediceksiniz yapcak bişey yok. Tamam anne tamm baba hele evi satalım borcumuzu kapatalım kalan parayla evimizi alalım ustunuze yaparız diceniz kandiricaniz tapuyu üstünüze alcaksiniz baksa yolu yok.
tarafından
Oy var ya dünya kolay da insanlar zor ya
(3,141 puan) tarafından
Öyle kuzu öyle
0 oy
(1,881 puan) tarafından
Ailesi kendi nefsine çekmiş olayı. Ya eşini daha önce hiç  kazıklamamışlar ,yada iyi niyetli bakmışsınız olaya. Bi ara bende kaynanamlardaydım ,paramızı değerlendirmek için araba aldık. Eşimde il dışındaydı. Ailesi de olsa bi türlü güvenemedim. Dedim para benim hesabımda toplu olduğu için siz çekemezsiniz. Kaynım kayınbabam giderken bende hazırlandım çıktım, parayı da kendim verdim. Notere gidince dediler kimin adına devredilecek hemen atladım benim adıma diye. Kocam yanımda yok diye onların üstüne olacaktı nerdeyse. Yaptığım hoş değildi ama malesef bazen bi tık uyanık olmak gerekiyor. 
tarafından
Sana helal olsun. İşte ddim ya ikimizde çalışıyoduk birden bire biz gitcez dediler . Sonra verirler herhalde dedim ama yanılmışım .
0 oy
(118,488 puan) tarafından
ev kaca alindi siz ne kadsr onlar ne kadar odedi 
tarafından
Ev 260 di150onlar verdi hediye dediler ilk bebek doğduğunda , biz 110 koyduk araba var 25 felan onu da satıp onlara verdik, ilk beş ayda evin kirasını onlar aldi
(118,488 puan) tarafından
iyi kotu hani onlarin verdini denkleyip tapuyu alsaniz
tarafından
Artık evin ederi fazlaymış evin üçte birinin fiyatını bize veriyolar , annem geldi dün diyo ki 80binliraam olsa vercem konu kapansın :( eşim de çok sınırlı desem kavga cikcak
0 oy
(916 puan) tarafından

Canım o ev sizin sonuçta o adamın anne babası hakları var çocuklarına ev almaya ha siz de satmışsınız yardım etmişsiniz üstüne para koymuşsunuz elde altın araba ne varsa bozdurup vermişsiniz zaten ama sizin akılsızlığınız kusura bakmayın Tapu dairesine beraber girecektiniz sonuçta bu başka bir şeye benzemez insan bu devirde babasına güvenmiyor ki bu da cuk demiş yani :ermm:

tarafından
:( dün annem geldi evi satiyolar 80 bin liram olsa vercem diyo eşime desem iyice cildircak , napcam bilmiyorum
0 oy
(1,169 puan) tarafından
Benim aklıma gelen evlendikten sonra alınan bütün mallar ortak oluyor ya olur da bir gün bosanirsaniz falan sen hak sahibi olma diye eşinin ustune yapmamış olabilirler. Ya da esin tek değilse diğer kardeşlerde hak sahibi olsun istemiş olabilirler
tarafından
Tek canım
(365 puan) tarafından
Canım tek cocuksa niye stres yapıyorsunuz ki onların olan herşey eşinin zaten üstünüze olsa tamam daha iyi olur ama eşin de tekmis zaten
0 oy
(3,010 puan) tarafından
Hatayı en başta yapmışsınız canım. Neden üstlerine almasına musade ettiniz ki. Evi satıp başka ev alalım deyin. Yeni ev de bizim üstümüze olacak derlerse tamam deyin geçiştirin. Evi satınca parasını kendi banka hesabınıza artırırsınız. Sonra da onların parasını verip biz evi kendimi alacaz parasını da kendimiz ödeyecez dersiniz. Onlar da kendi parasıyla napıyorsa yapsın. Yok söz dinlerler diyorsan açık açık konuşun biz kendi paramızla tapusunun kendi üstümüze olacağı bi ev alacaz deyin. 
tarafından
İyi düşünmüştüm ben ama.art niyet varmış aynen , annesi zaten yarın öbür gün üstüne yapar demiştim ama yanılmışım ..
0 oy
(48,090 puan) tarafından
kredi çekin 50 bini verin tapuyu alin
tarafından
Eşimle karar aldık artık krediye/faize hayır dedik . Helalinden yemek istiyoruz zaten çıkmıyor da şu an . Borç var . Verdiğiniz parayı size satarsak vercez diyoruz artık ev o kadar ucuz değil diyolar üçte birini bize verceklermis sadece
(48,090 puan) tarafından
ayy vinnet sebebut bunlar
0 oy
(2,366 puan) tarafından
Baska kardeşi varmi bilmem ama ölüm var kalım var bısey olsa onlara ev otomatikmen bolusturulucek siz onlarla ortak aldıysanız size verselerdi bare ne cahil duyunuyolaryaa

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 414 göst.
0 oy
4 cevap 128 göst.
1 gün önce Aile kategorisinde Nuray0408 (89 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 359 göst.
0 oy
23 cevap 752 göst.
6 Eylül 2020 Aile kategorisinde Mekiye (1,216 puan) tarafından soruldu

374,707 soru