0 oy
1,595 göst.
Diğer kategorisinde (4,756 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Bilirsiniz ben ev üstündeyim yani birlik yaşıyoruz Canım sıkkın moralim bozuk kaynanam ve gmrümcelerim yüzünden gün boyu hiç bir şey ypamdaı kaynanam evin bütün işi çocuk herşeyi yaptım akşam yemeğini de yapmadı gezmeye gitti görümcem de hiç bir iş yapmıyor sabah dershaneye gidiyor akşam 5te gelip uyuyor ne bir bulaşık ne yemek ne de çocuğa bakıyor dedim çocuğa bak uyku saatim uykum var dedi bende bir yandan kızım ağlıyor bir yandan yemek yok bide öyle sinirliyim kaynanam gelmiş bana diyor sabah erken uyan eşine kahvaltı hazırla sen artık annesin eşin var geç saate kadar uyuma diyor bende dedim küçük çocuk bakıyorum sabaha kadar kaç kez uyanıyorum sen kahvaltı hazırla sabah erkenden dedim eşim gelmiş ona anlatıyorum bunları onlara hak veriyor annem hasta bir şey yapmasın kardeşim geç saatlere kadar ders çalışıyor yoruluyor e ben çocuk bakıyorum tüm gün iş yapıyorum sen beni düşünmüyor savunmuyorsun arka çıkmıyorsun dedim hala onları düşünüyorsun dedim bundan sonra sabahın köründe kalkıp herşeyi yaparım gece de uykusuz yorgun çocuk emzirince çocuk kucağımdan düşse de hepiniz rahatlayın dedim off ya çok sinirliyim uzun oldu hakkınızı helal edin içimi dökmek istedim dostlarım kimseye anlatamıyorum eşim de beni anlamıyor :(:(dua edin benim de kendi evim olsun kurtulayım bunlardan beni hizmetçi gibi görüyorlar sanki robotum ya 

30 Cevaplar

+1 oy
(5,938 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Baştan Sen çok taviz vermişsin bir tanem hayatta aynı evde oturmuş olsam böyle bir şey yapmazdım Herkes iş dağılımı yapacaktı yemeği kaynana niye yapmıyor hastaysa hasta yemek mi yapamıyor her gün mü hasta eşinde yani savunması gerekirken o kadar şeye koşuyorsun Allah'tan diliyorum Güzelim bugün mübarek Cuma günüydü Rabb'im sana tez vakitte Kendi evini nasip eylesin hiç kafana takma o kadar şeyle uğraşıyorsun bir de kalkıp sabahın köründe kahvaltı hazırlayamazsın  haklısın sen de
(4,756 puan) tarafından
Sende haklısın tatlım sağol kuzum teşekkür ederim tatlım Allah razı olsun aminnnnnnn inşallah aminnnnn canım benim
(5,938 puan) tarafından
Allah senden de razı olsun canım
(4,756 puan) tarafından
Allah cümlemizden razı olsun tatlım benim
-Reklam-
+3 oy
(7,126 puan) tarafından
İnşallah onun kızı daha beter bir yere düşer de anlar sana yaptıklarını. 
(4,756 puan) tarafından
Aminnnnnnn inşallah aminnnnn benim de bedduam budur kuzum
+1 oy
(64 puan) tarafından
Ana kuzusu kocayla uğraşmak zor valla , benimki de iyidir hoştur ama çok anacı. Sen istediğin kadar anlat ailesini savunur. Bizde okula gittik ama eve gelip yatmıyorduk birisinin sana yardımcı olması gerekiyor . Ama ayrı eve çıkmadan bubsorunları hep yaşarsın, iyi ki cevap vermişsin kaynanana . Bence kocana çok fazla anlatma nasılsa ailesini savuncak, evdekilere gereken cevabı herzaman ver .büyük olayları anlatırsın
(4,756 puan) tarafından
Aynen öyle yaptım haklısın ne kadar onları kötülesem bana düşman kesiliyor
(64 puan) tarafından
Sen bebişinle ilgilen canım ,düşünmemeye görmeyeye çalış üzme kendini ,yanlış insanlara denk geldin diye kendini değersiz görme sakın hadi iyi akşamlar
(4,756 puan) tarafından
Sağol kuzum teşekkür ederim tatlım iyi akşamlar
+1 oy
(208 puan) tarafından
Ahh ahh canımbenim allah yardımcın olsun :( bizde birlikte oturuyoruz nziimkilerde hiçbir iş yapmıyor  kızım var 6 aylık ama eşimden allah razı olsun o hep benim arkamda destek oluyo
(4,756 puan) tarafından
Rabbim başınızdan eksik etmesin inşallah
+1 oy
(10,047 puan) tarafından
Rabbim tez zamanda sanada kendi evinde oturmayı nasip etsin inşallah Deryacım, çekilmez gerçekten böyle. Ne kadar iyi de olmuş olsalar aynı evde olmuyor, herkesin kendine göre düzeni yaşantısı oluyor. Benim kayinvalidem çok iyidir ama yine de oturmam aynı evde mesela. Allah yardımcın olsun balım 
(4,756 puan) tarafından
İnşallah canım amin amin amin tatlım benim Allah razı olsun
+1 oy
(29 puan) tarafından
Of yaa kıyamam herkes kendi keyfinde sen kimsenin hizmetçisi ol diye evlenmedin ezdirme kendini sende insansın sende rahatı seversin onlara yaranamazsın erken kalksanda farketmez bence insan biraz deli olmalı yani aslında kendin olmalısın iyi gelin oynamak zorunda değilsin sen iyi insansan o sana yeter kim ne düşünürse düşünsün seni düşünen yok maşallah eşinde anasının yanında. Hiçte erken kalkma gıcığına anası iyiyse madem o yapsın. İşleride yetiştirmek zorunda değilsin benim gücüm bu kadar yeter artik de ay yazık günah ya 
(4,756 puan) tarafından
Sağol kuzum teşekkür ederim tatlım haklısın ne yapsam da yaranamam bunlara
+1 oy
(2,585 puan) tarafından
Ayyyy cnm dimi yaa bi rahat birakmiyolar benimde evdr 2 kaynana var esimin nineside bizle yasiyo surekli eski ginlerindrn bahsefip duruyo ayy sole iy yapardik bole 7 cocuk buyuturdiuk ne bilim saat 4 te kslkardik bende esime kahvalti hazirlayamiyorum oglum var 8 aylik sadece bende duruyo kolik bi bebek o yizden gun boyunca az is yapiyorum onun yemegiydi giydirmesi gezdirmesi herseyini ben yapiyorum surekli bi imalar sinirlerimi bozuyolar her saatbasi bi laf atiyo ama benim esim anliyo oda olmasa kim beni sakinlestorir bilemiyorum insallah sende rahat edersin cnm cok zor valla cumbur cemaat yasamak her agizdan bi laf sanki biz oyuncak bebegiz gelin digil enayi almislar bi yerden sonra insan kendini tutamiyo off bu gunlerde geccek ama o zamana kadarda biz eski biz olmiycaz simdi benden sonraki gelinler gelcek bi laflarini kimse iki etmiycek yalniz baslarina yasiycaklar ohh mis insan gencliyine uzuluyo 
(4,756 puan) tarafından
Haklısın canım aynı düşüncedeyiz kuzum
+1 oy
(55 puan) tarafından
Kaynana gezmeye giderken hasta olmaz zaten Allah vicdansızların eline bırakmasın inşallah ayrılırsın o evden. Kocalar da hemen Bi karılarını 2. Plana almasa olmuyor hepsi aynı yani
(4,756 puan) tarafından
Öyle vallahi Rabbim açsın o görmeyen gözlerini inşallah da bizi ezdirmesln kimseye tatlım
0 oy
tarafından
Ayrı eve çık kurtul canım valla yoksa çekilmez
(4,756 puan) tarafından
Çıkamıyorum ki sözde ev atacaklar üstüne bir buçuk yıl oldu hala tık yok eşim desen onun yeri güzel sabah gidiyor akşam geliyor ne çektiğimi bilmiyor göremiyor anlatıyorum onları kötülüyor um diye bana kızıyor
tarafından
Kötüleme sakın dille anlat yoksa anlamaz
(4,756 puan) tarafından
Öyle canım haklısın
0 oy
(2,840 puan) tarafından

Iyi cevabini vermissin canim sen o eve gelon diye gitmissin kole diye degil ne anlayissizlar ya :( biride mecbur ev isine yardim etmeli cocugun var senin kocanada devamli dile getir bi sure sonra sana hak verecektir eminim 

(4,756 puan) tarafından
Görüyor farkında ama bir türlü bana hak vermiyor savunup arkamda durmuyor
0 oy
tarafından
Diyemedin mi eşine canım annesi yazık hastaymış ama gezmeden geri kalmamış 
(4,756 puan) tarafından
Dedim demez miyim her şekilde onu savunuyor kuzum
tarafından
Canım kendini işlerden biraz geri çek gerekirse her yerim ağrıyor de napican daha mecbur kalkicak kaynanan gerekirse uykusuzum çocuk uyutmadı başım ağrıyo vs vs de bence
Birazcık kendine eşine acındır canım acısın sana
(4,756 puan) tarafından
Canım bir gün öyle yaparsam tavır trip oda yetmezmiş gibi eşimi doldurur bana karşı
tarafından
kendileri yapsinlar gelinlere hizmetci gözüyle bakiyolar resmen iğrenç insanlar sinir oldum şu ann insallah ayrı eve çıkarsınız inşallah bi an önce canım
(4,756 puan) tarafından
Aminnnnnnn inşallah aminnnnn canım amin
0 oy
tarafından
Hiç bir şey yapma gir odana çocuğa bak akşama kadar değerini anlarlar 
(4,756 puan) tarafından
O zaman da eşimle aramı bozarlar eşin öyle yapıyor diye
tarafından
Ne cins insanlar var ya hasta numarası yap 1 gün eşine de yap inandır hasta olduğuna kalkma yataktan
(4,756 puan) tarafından
Ne yapsam da boş 9 ay boyunca hamile halimle herşey yaptım düşük riskimde vardı son güne doğuma gittiğim gün bile yaptım herşeyi
0 oy
(5,519 puan) tarafından
En kisa zamanda kendi evin olur insallah boyle bencil insanlari hic sevmiyorum sadece kendilerini dusunen empati nedir bilmeyen insanlari.. esininde soyledigi baska bi dert zaten bebek cok yoruyor insani.. ders calismanin neresi yoruyor ya bi bulasiktami yikayamiyor 
(4,756 puan) tarafından
Aminnnnnnn inşallah aminnnnn kuzum kimse anlamıyor beni babamlara anlatamıyorum üzülürler diye
tarafından
hadi yine işi yapar da bari bebegi tutsun hala demeye bin sahit lazim
(5,519 puan) tarafından
Aynen oyle bi isin ucundan tutsun yani sonucta seninkide can vizdansizlik yaptiklari
(4,756 puan) tarafından
He sevmeye gelince halayım diyor
(4,756 puan) tarafından
Vicdan ne gezer bunlarda kuzum
0 oy
(662 puan) tarafından
Iyyki cevablarini vermissin canm benim rabbim yar ve yardimcin olsun insallah bi gun evimi ayrdin diye pots acarsin sikma o guzel canini sende is yapma ne derlerse cevablarini ver  sinir bozucu seyler esinede soyle cocuk buyudukce daha cok ilgi istiyor 
(4,756 puan) tarafından
Aminnnnnnn inşallah aminnnnn eşime ne desem de anlamıyor arkamda olup savunmuyor beni kuzum
(662 puan) tarafından
Yaa neden boyle yapiyorki bitanem esinin aklina gir yoksa kaynanan onun aklina giricek
(4,756 puan) tarafından
Girmiş gireceği kadar ben sabaha kadar yanında uykusuzum o hala kardeşini annesini savunuyor
(662 puan) tarafından
Bunlarin hepsi boyle canm valla kiskanc lik yapiyor canm benim ama kozlari verme onun eline
(4,756 puan) tarafından
Off artık dayanacak gücüm kalmadı kuzum ya :(
(662 puan) tarafından
Yok tatlim pes etme sakin ne yaparsan yap pes etme sen annesin guclusun esinle otur doru dizgun konus bende bi annenin cocuyum de
(4,756 puan) tarafından
Kız dinlemiyor anlamıyor beni kızıyor sinirleniyor onları kötülüyor um sanıyor
(662 puan) tarafından
Ya anliyorum seni kuzum benim=( cok uzucu bi durum aynisini bende yasadim ama esime alesine kotulemedim esim herseyi gorub benim  arkamda duruyordu senin esin neden gormuyor bunlari
(4,756 puan) tarafından
Görüyor farkında ama yine de onları savunuyor
(662 puan) tarafından
Insallah hersey yoluna girer canm benim esinde herseyin farkina varir cok sinirlenme sudun kesilir allah korusun bitamem uzme kendini
(4,756 puan) tarafından
Aminnnnnnn inşallah aminnnnn kuzum dua et bol bol bana
(662 puan) tarafından
Dualarimdasin bitanem rabbim yardimcimiz olsun kuzum
(4,756 puan) tarafından
Aminnnnnnn inşallah aminnnnn canım hepinizn inşallah
0 oy
(178 puan) tarafından
Sen olmazsan evi b×k götürçek ozaman desene .sen yokken kim yapıyormuş. Ozaman hasta değil bacısına laf yok sen uykusuz kal yorul hanfendi  ders çalışıyor uyusun sende uykusuz sun yorgunsun Allah allah .
(4,756 puan) tarafından
Ben yokken bende merak ediyorum kim yapıyordu canım tabi öyle onlar yorulmasın ben robotum
(178 puan) tarafından
Canım haklısın ben gurbette eşimle kalıyoruz o nöbette çoğunlukla  şimdi bile bebekle 7 24 ben evin temizlik o bu ben benim bile sinirim bozuluyor çocuğa bak falan kızıyo rum. Seni dusunemyorum  artık Allah yardı mcın olsun hepimiz bir sınavdayiz iste
(4,756 puan) tarafından
Aminnnnnnn inşallah canım benim
0 oy
(5 puan) tarafından
Deroscum ayri eve cik bende ayri eve cikdim artik bikmiwtim herseyden simdi ara sora konusuyoruz
(4,756 puan) tarafından
Çıkamıyorum eşimin işine geliyor bir şey ondan istenilmiyor ki yerimiz iyi diyor
0 oy
(266 puan) tarafından
Kuzum kendi evine geçince de bunları yapacaksın.ama şu var destek olacaklarına köstek olmasınlar Bi zahmet. Otur yemek temizlik falan yapma eevi *** götürsün sen yapma cocuk rahatsız cocugun tadı yok tüm gün mızmızlandı de.ve hasta kadın evinde oturur gezmez kpss ye hazırlanana da söyle bende hazırlandım onun gibi hazırlanıp da işe giden arkadaşlar IM oldu benm.sınav bahanesi olmasın
(4,756 puan) tarafından
Vala ne desem de onlar kendi bildiğinden şaşmaz kuzum yapmasam da ne zaman olsa da tekrar yapmam gerekiyor
(266 puan) tarafından
Yapma elimden gelen budur de kendileri kıssın biraz da yapsnlae
(4,756 puan) tarafından
Vala artık dayanacak gücüm kalmadı kuzum ne yapacağımı bilmiyorum
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Evin üstünü çıkınca da aynı şeyler olacak  maaşı iyiyse kocanı ikna et kiraya çıkın. Ezdirme kendini bu evin işleri bana tapulumu el birliğiyle yada sırasıyla bu işleri yapıcaz de ev ev üstünde olmuyor
(4,756 puan) tarafından
Ne maaşı var nede onlardan uzaklaşır eşim denilen öküz
0 oy
(6,360 puan) tarafından
Derosumm rabbim en kısa zamanda bize hayırlısıyla ayrı eve çıkmayı nasip etsin inşallah 
(4,756 puan) tarafından
Aminnnnnnn inşallah aminnnnn canım benim
0 oy
(1,639 puan) tarafından
Yaaa canım çok üzüldüm keşke biraz anlayışlı olsalar bebekle ev iş güç çok zor oluyor insan çok yipraniyor inşallah bir gün huzura erersiniz canım merak etme bu hep böyle kalmaz ❤️
(4,756 puan) tarafından
Aminnnnnnn kuzum aminnn tatlım inşallah

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 50 göst.
18 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Hilalkz (267 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 205 göst.
12 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Fadim (1,013 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 114 göst.
22 Şubat 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu