0 oy
2,664 göst.
Aile kategorisinde (343 puan) tarafından
Kızlar aranızda akraba evliliği yapan varmi. Ben amcamın oğluyla evliyim yani kuzenim :) Çok şükür iki çocuğumuz var sağlıklı. istemeyerek evlendim ama şimdi cokkk mutluyum eşim el üstünde tutar beni çok sever. Ben başlarda pek sevmiyordum ama onun bana olan sevgisini gördükçe aşık oldum ona. Ailesini pek sevmem amcam gil olmasına rağmen oda kendi ailesinden çok benim ailemi sever sağol sun. Sizde de varmi akraba evliliği. 

31 Cevaplar

+3 oy
tarafından
niye evlendirdiler ki seni amcanın oğluyla? bilmiyorum bana sadece ters yani çocuğumu kaynımın çocuğuyla evlendirdiğimi düşünemiyorum bile, kardeş çocukları kardeş gibiler yani. Allah sağlıklı evlatlar nasip etmiş ama ya engelli olsaydı? peki bir daha çocuk isterseniz sağlıklı olacağından emin misiniz? ben olamazdım.. çevremde var böyle 2 çocuğu sağlıklı biri engelli olmuş
tarafından
abilerimin çocuklarının birbiriyle evlendiğini düşündüm tüylerim dikenlendi bi bana mı garip geldi kız acaba
(343 puan) tarafından
Allah korusun kız öyle deme hamileyim ben inşallah sağlikla doğar. Eşim beni seviyordu bekarken aileside çok istiyorlardı beni ama ben istemiyordum neyse öyle böyle kabul ettim ama hiç pişman değilim çok mutluyum belki severek evlensem bu kadar mutlu olamazdim
tarafından
yok kuzum mutluluğuna bi lafım yok. sadece bizim ailede hiç olmaz ondan heralde biraz garipsedimm
(343 puan) tarafından
Doğrudur canım yok bizde çoğu akraba evliliği yapıyor yabancıya kız vermiyorlar :)
tarafından
işte alışkın olmakla alakalı ☺️ aileden gelen bir şey
(196 puan) tarafından
bize ters böyle şeyler akraba demek namus demek hele benim eşim cok kızar böyle durumlara 20 yıllık arkadaşı kendi kuzniyle evlendi diye arkadaşlığını bitirdi  kendi akrabasına göz dikip onu eş yapmaya çalışan baskasnn namusuna göz diker der benim eşim.  cok sacma geliyor bu akraba evlilikleri bize. allah olanlara mutluluk versin ne diyim ama bundan sonrakilerede akıl fikir
(343 puan) tarafından
Kuzum ne alaka göz dikmekle yani iki tarafında onaylamasiyla oluyor sonuçta belki yabancı biriyle evlensem bu kadar mutlu olamazdım bence bir sakıncası yok akraba evliliğin tabi iki tarafta istiyorsa
(196 puan) tarafından
ben size kötü birsey demedim allah mesut etsin bütün evli olanların ama bizim mantığınızda ters geliyor malesef
(343 puan) tarafından
İşte aile yaşantısında bağlı demek sizde akraba evliliği olmuyor kuzum bizde çok fazla olduğu için tuhaf gelmyr bide herkes mutlu olunca bu gelenek devam etti :)
(7,935 puan) tarafından
Doğuda mısın canım genelde orda olur bu tür evlilikler. Bi yönden iyi çocukluğundan biliyorsundur huyunu tüyünü. Çocukkende olsan kızlar erkeklere baya mesafeli olurlar yani kardeş gibi büyüdük durumu pek olmuyor
tarafından
düzenlendi
Ne saçmalık ya akrabasına göz koyan başkasına da göz koyar nedir düzgün konusun lütfen bende amcamın oğluyla evliyim başkasına akraba evliliğiyle alakası ne anlamadım karakter meselesi bu yabancıyla da evli olsan o adam karaktersizse göz koyar da kuma da getirir. Öyle düşüncelerinizi kendinize saklayin
(343 puan) tarafından
Melike0785 doğuluyum ama ankarada doğdum büyüdüm aynen canım huyunu suyunu bildiğim biriydi beni mutlu edeceğini bildiğim için kabul ettim zaten şükür o şekilde oldu
(343 puan) tarafından
KRALIN KRALİÇESİ (Aynen canım katılıyorum sana işte bazılarına tuhaf geliyor sanırım herkesin yaşantısı farklı çok şükür ben çok mutluyum göz koymak değil bu sevmek)
(745 puan) tarafından
Canım öyle deme bunlar nasip işi. Ben urfalıyım eşimde ağrılı. Bırak akrabayı farklı yörenin insanıyız ama bebeğimiz engelli biliyor buradaki arkadaşlar ... Kız kardeşim halamın oğluyla evli mis gibi çocukları var  sağlıklı.  Akraba olunca çocuğun engelli olcak diye bişey yok bence
tarafından
Hay ağzını bal yesin leylacimm
(343 puan) tarafından
LeylAhmetmizgin haklısın canim ama o kadar gereksiz yorum yapan insan varki hangisine anlatsam bilemedim :)
(343 puan) tarafından
KRALIN KRALİÇE (Sagol kuzum valla akraba evliliğine ne çok karşı insan varmış acaba onlar çokmu mutlu hiç tanımadıkları insanlarla evli oldukları için anlamdım ben mutlu olduktan sonra kimseyi ilgilendirmez akraba yada yabancı olduğu) ❤️
(1,639 puan) tarafından
Ben akraba evliliğini saçma bulmuyorum. Sonuçta her iki tarafın rızasıyla oluyor zorlama olmadan. Eğer iki tarafında rızası varsa ne şekilde evlenilirse evlenilsin kimse garipsememeli.
(343 puan) tarafından
Aynen öyle canim
tarafından
Nasıl bir düşünce bu ya peygamber efendimizin kizi bile akraba evliliği yaapmiş ki ozmnlar namus daha fazlaydı... Bilseydi onlar bilirdi çocuk engelli olurmu olmazmi nur topu gibi evlatlar i varmiş
(343 puan) tarafından
İşte Zeynepcim herkes bizim gibi düşünmüyor biz geri kafalıyız onlar ileri zekalı insanlar sanırım :)
tarafından
Kimse adina konuşmuyorum genel olarak herkes bir modernleşme bir ileri görüşlülük kimse nın fıkıh okudugu kimsenin geçmişden haberi yok bişeyler oluncada o eskidendi diyorlar
(343 puan) tarafından
Aynen yazılanları okusana bir ben şok oldum ne kadar akraba evliliğine karşı insan varmış dedim
tarafından
Canım herşey dine baglı bak sana bişey diyeyim bizim kuzenlerimize nikahımız oluyor diye bizi kardeş gibi göstertmediler kardeş gibi olamadık haha kiki olmadi olsa buda bizde ayip görülürdü çünkü nikah düşüyor tabi bunlarin bisuru benzeri araştirsalar ne oldugunu bilirlerdi bizdede böyle ha yabancıya nikah düşmüş ha teyzen amcan ogluna farki yok..
tarafından
ben kendim evlenmezdim çünkü akraba evliliğinin çocuklarda genetik bozukluk yaratma ihtimali var korkardım yani. ama evlenen de sevmiştir evlenmiştir abartmaya gerek yok bence
tarafından
Evet abartmaya gerek yok arkadasin dediği göz koyar düşüncesi çok ama çok saçma
(343 puan) tarafından
Aynen kimi çok abartıyor meseleyi normal olan birseyi anormal olarak gösteriyor genetik bozukluluk olan çocukların aileleri akrabamı etrafımda bebeği hasta olup akraba olmayan o kdr insan varki bu Allahim taktiri yarın başımıza ne geleceğini kmse bilmez..
-Reklam-
+1 oy
tarafından
El üstünde tutmak abisi karısına çorabını cikarttirirken sessiz kalmak mı oldu? Ne zamandan beri? Kendini Kandıra bilirsin canım ama beni asla.. daha dün kendin anlattin
tarafından
Bu kızın yazdıklarıyla kötü bir insan olduğu kanısına nasıl vardın ki
(343 puan) tarafından
Kötü olmasa sen kimi kandırmaya çalışıyorsun gibisinden yazmaz ve olayı başka yerlere çekmez bu onun kötü bir insan olduğunun kanıtı herkes kendi kalbinin ekmeğini yer tatlim
tarafından
Ama bencede çelışıyorsun dün o çorap meselesine bende yorum yaptım bende biliyorum ve dört dörtlük adam o duruma sessiz kalmaz bunu sende biliyorsun ister kuzen olsun ister el olsun bir adam karısının bir başkasına hizmet etmesini ayağından çorap almasını falan kabullenemez sende gümrüğü masaya vursun istiyorsun ama işte akraba olunca o işler öyle olmuyor kimseyi değil ne yazıkki kendini kandırıyorsun "/
(343 puan) tarafından
Canım kendimi niye kandiriyim benim aile yaşantımi benden daha iyimi biliyorsun sen eşime göre normal geliyo çıkarmam bana ters. Eşim buna ses çıkarmıyor diye 4+4 luk olmuyormu bir adam nasıl 4+4 luk olur karısını seviyorsa çocuklarına babalık yapıyorsa kimseye muhtaç etmiyorsa karısının her dediğini yapıyorsa eşinin ailesini kendi ailesinden üstün tutuyorsa ben böyle adama 4+4 luk derim tabi siz anlamazsınız tabi eşleriniz böyle degilse
tarafından
Aman eşimiz öyle olmasın zaten
0 oy
tarafından
Ben teyzemin oğluyla evliyim canim kismetse ksynimsda kiz kardesimle evlenecekler 3 5 aya insallah:)))
(343 puan) tarafından
Ahahahah inşallah çok mutlu olurlar canım bence akraba evliliği çok güzel tabi ailesi hariç :D
tarafından
Yok kiz masalalh benim kaynanam melek gibi kayinabbamda oyleydi ama vefat etti mekani Cennet olsun:)))
(343 puan) tarafından
Ne güzel kuzum benimkilerde canavar gibi :)
tarafından
Allah yardimcin olsun canm:))
(343 puan) tarafından
Amin canım amin :)
0 oy
(843 puan) tarafından

Bizde hiç olmaz canım. Bana çok garip geliyo bu yüzden :unsure:

(343 puan) tarafından
Bizde genelde oluyor kuzum akraba evliligi
(843 puan) tarafından
Abi derdim demişsin ya aklıma şey geldi abi deme lazım olur :D amannn allah geçim versin boşver olan olmuş canm :)
(343 puan) tarafından
Aynen benm eşim ben bekarken de beni seviyordu ben abi diyince kafasını eğer giderdi bende bilerek derdim beni istemesinler diye nasip kısmet oldu iyikide olms Allah başımızdan eksik etmesin eşlerimizi :)
(843 puan) tarafından
Amin canım inşallah
0 oy
tarafından
Annemle babam amca çocukları babam anneme deli gibi aşık annem de öyle 3 kardeşiz bizde de bi sorun olmamış çok şükür 

Ama annemle babam bir arada büyümemiş 

Benim babamın ba asıyla annesi ayrılmuş babam esirgeme yurdun da büyümüş 

Dedem babama sahip çıkmış ve kızını vermiş 

Herkez mutlu bi sorun yok çok şükür 
(343 puan) tarafından
Aynen kuzum böyleleri daha mutlu oluyor bizde öyle birlikte büyümedi aramızda yaş farkı var abi diyordum eşim oldu :)
tarafından
Abi deme :) lazım olur hesabı herşey nasip kısmet mutluysan huzurun yerindeyse duyduğunu gördüğünü kulak arkası yap bak keyfine :)
(343 puan) tarafından
Çok şükür çok mutluyum canım aynen bende öyle yapıyorum eşimle mutluyum gerisi umrumda değil zaten ❤️
tarafından
Oh ne güzel zamanın da beni de dayımın oğluna vermek istediler ama ben istemedim
Sonra anneannemin kız kardeşinin oğluna istediler babam olmaz dedi ve bu iki isteyen de biri almanya biri belçika ben kızımı göndermem dedi
Bende tuttum ilk evliliğimi yunan bi adamla yaptım
Olmadı dedim ki ne varsa türk erkeğinde var :) ikinci dvliliğimi de kendim seçtim ve adam hibi bi adamla evlendim çok şükür
(343 puan) tarafından
Ahaah alemsin canım Allah daha mutlu etsin cnm işte bende adam gibi bir adamla evlendim belki 40 sene arasam bulmazdm boylesini :)
0 oy
(354 puan) tarafından
Allah daim etsin mutluluğunuzu canım. Aman uzak olsun akrabalar yabancı daha iyi akrabadan valla 
(343 puan) tarafından
Orası öyle kuzum eşim yönünden çok şanslıyım ama ailesi berbat babam kayinbabam kardeşi olmasına rağmen ben iyi değiller bende sevmyrm eşimin ailesini ama önemli olan eş napim ailesini
(354 puan) tarafından
Valla bana çok yanlış geliyor bu tür evlilikler yada benim akrabalarımdan kaynaklı böyle düşünüyorum haklısın eş çok önemli bu durumda
(343 puan) tarafından
Eşin iyi olduktan sonra gerisinin pek bir önemi kalmıyor sonuçta aynı evde eşinle yaşıyorsn cnm
0 oy
tarafından
Bana ters geliyor canim . Kardes gibi buyuduk biz .
(343 puan) tarafından
Yok kuzum benim eşimle doğru düzgün konusmuslugum bile yoktu yaş farkında var abi derdim sadece nasip kaderimizde varmış iyikide olms diyorum :)
0 oy
tarafından

değil ama akraba evliliği olmasını çok isterdim ne yazıkki ne baba ne anne tarafim normal değiller :D olani da olmadı zaten nasip eşimle okulda tanıştık simdi iki çocuğumuz var 

(343 puan) tarafından
Yani güzel oluyor akraba evliliği yabancı değiller :D
tarafından
güzel oluyor evet iyi olsalardı çok isterdim yabancı değil sonuçta her isime koşarlardı çocuklarıma bakarlardı birinden bişey isteyecek olsam agzimi eğmiş gibi hissetmezdim mesela
(343 puan) tarafından
Aynen kuzum yabancılık çekmiyorsun kimseden  cekinmiyirsun mesela ben gorumcelerimin ellerinde büyüdüm bir ayıbımız falan olmaz
tarafından
aynen öyle olur bizim baba tarafı çoğunluk akraba aldı ams anne tarafı hep yabancı aldı
(343 puan) tarafından
Hayırlısı canım en önemlisi doğru eş Allah herkesi doğru eşle karşılaştırsın ha akraba ha yabanci
0 oy
(5,519 puan) tarafından
Ayy hic sevmem kardesim gibi gorurum kuzenlerimi 
(343 puan) tarafından
Eee araları nasıl :))
(5,519 puan) tarafından
Ee iste idare eder
(343 puan) tarafından
Anladım canım sizde pek akraba evliliği yok ondan tuhaf geliyordur bizde çoğunluk akraba oluyo dışarıya pek vermezler çok nadir
(5,519 puan) tarafından
Nerelisin ki sen
(343 puan) tarafından
Kars liyim cnm
0 oy
tarafından

Bizim ki akraba evliliği ben babamın teyzesinin oğluyla evliyim:Dgorucu usulü oldu gün geçtikçe aşık oluyorum biraz daha canım kocam ya çok seviyorum ❤️

(343 puan) tarafından
Aynen akraba evliliğinin çoğu mutlu oluyor canım Allah daim etsin
tarafından
Amin inşallah canım
0 oy
(327 puan) tarafından
Benimde amca oglu beni istiyodu bekarken ben o gözle bakamadim hic beraber buyumustuk. Eşimlede annelerimiz amca cocuklari ne uzak ne yakin zaten tanimiyodum onceden hic birini 
(343 puan) tarafından
Bende istemiyordum amcamın oğlu diye ama nasip oldu kuzum ama hiçbir zaman pişman olmadım Allah huzurlu evlilik nasip etsin herkese
(327 puan) tarafından
Amin canım benim amin nasip kader bu işler alnimiza ne yazildiysa kim yazildiysa o olur cokta şey yapmamak lazim :D
(343 puan) tarafından
Aynen canım Allahim kaderime onu yazmış o oldu :) ❤️
0 oy
tarafından
Annemle babam teyze çocukları bizim orda ben hariç herkes akrabası ile evlendi tek dışarı çıkan benim❤❤
(343 puan) tarafından
Aynen bizdede hep akraba pek dışarıya kız vermezler mesela ben ismiyordum esimi babam kızım ben seni el bebek gül bebek büyüttüm nasıl tanımadığım adama veriyim amcanın oğlu dört dörtlük biri dedi verdi iyikide olmuş :))
tarafından
Rabbim mutluluğunuzu daim etsin ben aslen Siirtliyim eşim kastamonu çok çok uzağız ama çok şükür el bebek gül bebek bakıyor eşim bana bu akraba bazen disardakinden de beter oluyor sans kader işte
(343 puan) tarafından
Amin cümlemizinkini canım tabi haklısın her akraba bir olmuyor bide ben ayriyim eşimle pek ailesiyle iç içe değiliz o yüzden huzurumuz yerinde
tarafından
Rabbim bozmaya çalışanlara fırsat vermesin inşallah
(343 puan) tarafından
Amin canım inşallah ❤️
0 oy
(6,675 puan) tarafından
Gorumcemde halasinin ogluyla evli basda oda istememis ama daha sora sevmis..ama ben olsam asla evlenmezdim..aklima bile getiremiyorum..
(343 puan) tarafından
Aynen ondandır bizde belki ilerde evlenir diye birbiriyle kimse sıkı fıkı olmyr :D
(6,675 puan) tarafından
Yok bizde de o gozle bakani yakarlar vallahi
(343 puan) tarafından
İşte aileden aileye değişiyor kuzum galiba :)
(6,675 puan) tarafından
Evet ama onemli olan simdiki mutlulugunuz rabbim bozmasin mutlulugunuzu
(343 puan) tarafından
Aynen kuzum önemli olan mutlu olmamız :)
0 oy
(1,422 puan) tarafından
Allah mutlulugunuzu daim etsin canm ama bizde asla akraba evliligi olmaz degil kuzen daha uzak bi akrabamizla bile evlenmeyz komsu cocuklariyla bile kardes gibi buyuduk hep yargilamak icin soylemiorm ama nasil o gozle bakiosunz beraber buyumediniz mi
(343 puan) tarafından
Yok canım aramızda yaş farkı var bide biz hiç birbirimize konuşmazdık ben pek sevmezdim onu ama o beni seviyormuş ailesine söylemiş onlarda baya ısrar ettiler bende kabul ettim. İyikide olmuş bide bizde genelde akraba evliliği oluyor kuzum ondan pek zor olmadi
(1,422 puan) tarafından
Allah mutlulugunuzu daim etsin canim :)
(343 puan) tarafından
Allah razı olsun canım cümlemizinkini ❤️
0 oy
tarafından
Benim kuzenimden bni kaç kere istemeye geldi ama ben asla olmaz dedm akraba  Çevremde var akraba evliliğini dokdorlar bile önermiyor 
(343 puan) tarafından
Evet onermiyor ama kan testi yaptırdık biz evlenmeden önce uyuşmazlık varmi diye bir sıkıntı olmadı çok şükür. Bende istemiyordum eşimi ama iyiki de olmuş diyorum inan 40 yıl arasam onun gibisini bulamzdm
tarafından
Allah daha mutlu etsin cNim
(343 puan) tarafından
Çok sağol canım ❤
0 oy
(199 puan) tarafından
Akraba evliliğine karşı değilim yapana da saygım var mutlu isen diyecek birşey yok ama  bizde yok kuzenlerim ile kardeş gibi büyüdük hiç bir şekilde birbirimizi farklı gözle görmedik bizde genelde yabancı ile evlenirler bende yabancı ile evliyim ben arabım  eşim kürt mesala, bizde zorlama kesinlikle yok sevdikten sonra kürdü türkü arabı yok 
(343 puan) tarafından
Doğrudur canım bizdede zorla olan birsey değil iki tarafta tamam diyorsa oluyor bizde kürt uz amcamın iki kızı turkle evli onlarda çok mutlu önemli olan doğru eş
(199 puan) tarafından
Aynen öyle sevdikten sonra sorun yok sadece bizde kuzen ile evlenen yok biz bir arada hep büyüdük o yüzden galiba
(343 puan) tarafından
Aynen ondandır her aile yaşantısı bir olmyr cnm
0 oy
(441 puan) tarafından
Bizde kuzen kardeştir asla o gözle bakılmaz ki benim babam çok katıdır asla onay vermez
(343 puan) tarafından
Aileden aileye fark var kuzum bizde genelde oluyor :))
0 oy
(758 puan) tarafından
En sevmedigim postlardan bir tanesi sanada derler simdi yok olmz yok kardesiz biz Gunah diyen bile cikar.  Ayri sehirlerde buyuduk ve bende halamin ogluyla evliyim ne diyenede cok kulak asma mutluysan gerisini bosver. Kimsr kimseyle kardes degil zaten  . 
tarafından
+++++ ağzı olan çıkar boş yorum eder . Yukarda yorumda eden olmuş da zaten neymiş akrabasına göz koyan evlense başkasına da göz koyarmış
(343 puan) tarafından
Evet ağzı olan konuşuyor canım yok yan gözle bakmak yok geri kafalılıkmis ben mutlu olduktan sonra onların ne diyeceği pek umrumda değil asıl geri kafalı onlar acaba onların mutlu bir evliliği varmi bide bunu sormak lazm
(758 puan) tarafından
Yabanciyla evlenince baskasina bakmayacak die alninda yaziyo herhalde .
(343 puan) tarafından
Hiii Aynen onlar öyle zannediyor
0 oy
(118,488 puan) tarafından
Yok canim ben esimle akraba degilim bizde akrabadan kiz alinmazda kizda verilmez kuzen demek kardes demetir bizde tabi her ailede farkli olabilir bizim ailede boyle
(343 puan) tarafından
Doğrudur herkesin ailesi bir değil önemli olan mutlu huzurlu bir evlilik yapabilmek
0 oy
(897 puan) tarafından
Kader kısmet birazda ama pek sıcak bakmıyorum akraba evliliğine.annemle babamda amca çocukları tmm sevgi saygı var ama ne bilim aile çok karışık oluyo.bide akraba olunca en ufak problemde olaylar buyuyo
(897 puan) tarafından
Aynen canım yabancı yada akraba eş önemli aile 2.plan
(343 puan) tarafından
Aynen canım eşin birde kendi ailesi sana tercih etmiyorsa hiç bir sıkıntı olmuyor çok şükür eşim hep benden yana oldu o yüzden ailesi için hiçbir tartsmamz olmaz evimde huzurum varmi ben ona bakrim
(897 puan) tarafından
Yani önemli olan huzurunuz canım gerisi boş
(343 puan) tarafından
Aynen öyle cnm Allah herkesi hayırlı eş, huzurlu bir ev nasip etsin
(897 puan) tarafından
Aminn canım mm

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 705 göst.
5 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Elanur__ (462 puan) tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 579 göst.