0 oy
625 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kızlar 7 aylık hamileyim. Altlı üstlü oturuyoruz. Kaynanam sağolsun hiç huzur vermiyor, evden gitmeyi bile düşündüm o derece. Dünden beri sancidan ölüyorum, dün kaynanamlara misafir geldi o zaman bile taburede oturarak kahve yaptım. Bugün de aşağı inemedim kahvaltıya sancidan. 5te sancım başladı 7e kadar sürdü. Bugün kendimi daha iyi hissediyorum diye evini süpürdüm (o tarlaya gitmişti) Ama hep yatma yatiyorsun diyip duruyor. Tekken demesi bir şey değil misafir geliyor onlara da aynısını söylüyor. Defalarca uyarıyorum yine aynı, hamileliğim zaten zor geçiyor onun yüzünden iyice berbat hissediyorum kendimi. Yatamıyorum yatsam söylerim kimseden cekincem yok diyorum yine aynı terane. En son bagiricam eşimle kötü olcam. Sizce yemekteyken herkesin içinde konuşayım mi bir daha başkasının yanında dersen seninle konuşmam diye. Yoksa eşime anlatiyim o mu annesiyle konuşsun ?

10 Cevaplar

0 oy
(10,411 puan) tarafından
Ne sen bisey de nede eşin konuşsun son ayların çokta uzanıp yatma şişersin doğumun zor olur arada çık dışarı yürüyüş yap
tarafından
Yapıyorum canım görüyor zaten evin yemeği temizliği zaten bende sabah 6 buçukta kalkıyorum kahvaltı hazırlayıp kaldırıyorum öğlene kadar kendi işimi görüp aşağı iniyorum eşim gelene kadar asağidayim (yatsida geliyor eşim) ama yine devam ediyor
(10,411 puan) tarafından
Kaynanadan ne beklenir ki sanki kızım gel otur dinlen deseler ölecekler
tarafından
Abla ama bir insan bu kadar mı anlayışsız olur bir de teyzem olacak. Defalarca güzelce anlatıyorum doğru diyorsun daha fazla yürürüm diyorum alttan aliyorum yok üste çıkıyorum yok evde dese ya yine takilmiycam millet gelince başlıyor beni kötülemeye sinir hastası oldum onun yüzünden 9 aylık evliyim insan keşke evlenmeseydim der mi ya
(10,411 puan) tarafından
Teyzen böyle yapıyorsa ben kaynanama bisey demiyorum
tarafından
Eh işte bir de teyze olacak yani
-Reklam-
0 oy
(114 puan) tarafından
Milletin içinde söyle tık ağzına lafı eşine kalırsa hiç konuşmaz 
tarafından
Onu da yaptım zamaninda ne oldu ki anlamayan anlamıyor canım eşimle ben kötü oldum onun yüzünden
(114 puan) tarafından
Esinde anlamıyorsa çek resti valla olmuyorsa zorlamayacaksın sevsen bile
tarafından
Valla bilmiyorum canım ya son son o olacak yani kendim yipraniyorum başka bir şey değil
(114 puan) tarafından
Çek resti kimse senden karnindakinden kıymetli değil ara anneni babanı çek resti böyle olmaz bu
tarafından
Bir kere anneme anlatmıştım gönder çocuğumu bu kadar madem rahatsızsın demiş hemen pamuk gibi oldu ama bir hafta şimdi yine canımı sıkıyor
0 oy
(1,057 puan) tarafından
Eyer ki eşin seni anlıyor ve seni savunabiliyorsa yani Annesi bişey dediğinde pusup kalmıyorsa eşin konuşsun. Yoksa sen tavrını koy millete hizmet etmek için evlenmedin az yesin de uşak tutsun haspam 
tarafından
Ya yapmak değilde böyle konusuyor ya öyle ağrıma gidiyor ki ağzıma laf gelip duruyor söylememek için zor tutuyorum kendimi
0 oy
(1,532 puan) tarafından
Eşine anlat eşin konuşsun  baktın hâlâ aynı sen herkesin içinde konuşursun yine 
tarafından
Konuştum canım dün takma diyor eşim başka bir şey demiyor. Valla sen mi konuşursun artık bilmem bu sefer de bişey demedim ama bir daha başkasının yanında öyle bir şey derse milletin içinde cevabını veririm sonra gelip bana bir şey deme dedim
(1,532 puan) tarafından
İyi demişsin canım bakalım ne yapacak
tarafından
Bende merakla bekliyorum bugün kadın doğuma gittim oda duydu söylediklerini kadın bol bol dinlen sancin var normal değil dedi
(1,532 puan) tarafından
İyi olmuş duyduğu canım
tarafından
Evet bencede canım çok sağol :)
0 oy
(1,918 puan) tarafından
Benimde altimda oturuyor bende kac kere evden cikmayi düşündüm cok masraf yaptigimiz icin cikamadim cok kavgalarim oldu hatta suan konusmuyoruz kalın kafakiysa anlamaz sende konussan esinde konussan kafa basmadimi olmuyor en iyisi umursamican ben umursamiyorum suan cocugumu bile vermiyorum 
tarafından
Eşimde öyle diyor. Konuşuyorum anlamıyor bir türlü diyorum o yüzden ben sana takma diyorum bunun için canını sıkma diyor. Kaç oldu uyarıyorum bak ya sen konuş yada bir daha yaparsa ben milletin içinde bu sefer konuşurum bana sonradan bir şey deme dedim kız dilimde tüy bitti sanki benim inadıma yapıyor ya
(1,918 puan) tarafından
Oyle onlar terhiyesizler bendede var cok iyi anliyorum seni mevlit yaptim gecenlerde rezil ettiler beni bende rezil ettim tabide degismedi hala aynilar
tarafından
Huylu huyundan vazgeçer mi ah ah
0 oy
(17,558 puan) tarafından
Amacı ne bu kadının sen iki canlısın yatman gayet normal ona garip gelen neymiş ayrıca eşinle birlikte söyleyinki kaynanalar genelde gelinleri iplemez illa oğulları etkili olucak 
tarafından
Ben söylesem de aynı annemi bilmiyor musun söyledikçe aynısını yapar takma umursamıyomus gibi yap bir süre sonra zaten yapmaz dedi ama bilmiyorum yani. Laftan anlayan biri de değil
0 oy
(137 puan) tarafından
Böyle gaddar insanlara şaşıp kalıyorum. Hamile insan tabi ki uykusu gelir ağırlaşır ne kadar yanlış şeyler ya vicdansızca
tarafından
Bir de benim iyiliğim için söylüyormuş. İyilik için söyleyen başkasinin yanında mi söyler laf sokarak ya
0 oy
(1,071 puan) tarafından
Eşin konuşsun canm sen karışma seni koruyup kollayacak olan eşin sonuçta onunla konuş oda annesiyle konuşsun. Sen el yüz olma.bosver.

Zaten belli bir aydan sonra kim rahat yatabiliyor hamilelikte Allah aşkına kaynana da yaa tövbe tövbe
tarafından
Canım üşüttüm sandım ben bir önceki gün elbise içine atlet giymemiştim ertesi gün de geçince üstüne pek düsmedim , söyledim zaten erken doğum riskim var diye görümcem de sordu hatta korkma erken doğsa bile yaşıyorlar dedi valla şu saatten sonra kıyameti koparsa umrumda değil çünkü bebeğimden önemli değil kimse gerekirse evden çıkarım doğum olana kadar annemlerde kalırım
(1,071 puan) tarafından
Erken doğum riskin varsa iki kat dikkatli ve tedbirli hazırlıklı olmalisun.
Kimsenin ne dediği senin umrumda olmamalı bu saatten sonra
tarafından
Çok haklısın canım Allahtan tedbirimi almıştım :)
(1,071 puan) tarafından
Dikkatli ol canım:-) Allah'a emanet olun ikinizde sağ Salim kucağına alırsın inşallah:-\:'((◕ᴗ◕✿)
tarafından
İnşallah bitanem çok teşekkür ederim :)
0 oy
(1,257 puan) tarafından
Herkesin içinde söyle 

Eşin konussada kaynanan anlamaz bence devam eder yine 
tarafından
Eşimi uyardım zaten bir kere daha milletin içinde böyle yaparsa bende milletin içinde söylerim sonra bana bir şey deme dedim
0 oy
(1,234 puan) tarafından
Eşin konussun bidaha bsy diyemez bnm esim istediginde yatar istediginde  kalkar desin :) ins diyebilir ;)
tarafından
Kız yok onu diyemez çok saygılıdır eşim onun afedersin ağzına etsinler yine saygıdan susar
(1,234 puan) tarafından
Sende denemis olursun iste onlara saygisimi agr basacak sana sevgisi mi :)
tarafından
Onlara saygısı ağır basıyor maalesef. Benim ailem içinde aynı saygıyı hep önde tutar ne yazık ki
(1,234 puan) tarafından
O zamn saygi cercevesinde savunsun seni
tarafından
Olması gereken de o zaten bugün kadın doğuma gittim kapıda aralikti kendisi duydu doktorun yatman lazım normal değil bu sancılar diye artık hala susarsa ben yapacağımı bilirim

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 501 göst.
0 oy
48 cevap 1,061 göst.
22 Ocak 2021 Aile kategorisinde MIKASAl (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 2,176 göst.
1 Ocak 2020 Aile kategorisinde Birmelekannesi❤️ (54 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 572 göst.

377,139 soru