0 oy
496 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (2,351 puan) tarafından

Kizim 85 gunluk 

Cok acikirsa emiyor ama onun disinda ac biliorum ama memeyi bi turlu tutmuyor aglior birde ayakta gezdirirsem susuyo oturunca yine ayni.

Birde surekli elini yaliyor elini agzina sokuyor felan 

Acaba damagimi kasiniyor meme reddi mi yasiyoruz bu nedir bole ? 

Birde suan uyku saati normalde emer uyurdu ama emmiyor. Uykuyada dalmiyo dolayisiyla. Uyumamak icin memeyi tutmuyor olabilr mi uykuya direnmek istio olabilr mi

5 Cevaplar

0 oy
(352 puan) tarafından
Canım o dönemde bı red yaşanıyor ama sıkıntı etme geçer inşallah damak kaşıntısı değil de meme reddi oluyor mama ver hemde emzirmeye devam et aç kalmasın şuan büyük ihtimalle aç olduğu için uyumuyor
(2,351 puan) tarafından
Esnemekten agzi yirtildi ama direniyor ellerini yaliyor emiyor. Mama da vermek istemiorum acikcasi. Bu defa ona alisirsa hic tutmak istemeye bilir hic mama vermedm cunku. Cok acikirsa tutuyo napim beklerm ne zamn emerse artk
(352 puan) tarafından
Valla canım bende ilk zamanlar mamaya çok karşıydım beni bırakır diye ama Allah'a şükür bı sıkıntı olmadı ama tabi senin kararın bekle bakalım inşallah düzelir en kısa zamanda :)
(1,567 puan) tarafından
Sutunu sagipta ver canim. Zorlama . Cok zor bir dönem ama kisa suruyor insallah. Bide uyurken emzirmeyi dene. Bn oyle yapiyordum. Kizimin artik cisi pembe olmustu acliktan ve kilo almadi o ay.
(2,351 puan) tarafından
Insaallh canm. Ben degil ama esim cok karsi sutun olmasa mecbur kalsak amenna ama sutun var sonucta ve bebek mamalarinda kisirlastirici vs bir dunya sey var hep dusmanlarimizn oyunu vs bilmem ne eve mama girmicekmis mecbur kalmassak
(1,567 puan) tarafından
Yada sut alerjisi varsa o da meme reddi yapıyor sut diyeti yaptiktan 3 4 gun en fazla 1 hafta sonra düzeliyor emmesi.
(2,351 puan) tarafından
Sut diyeti dedgin ben mi sut icmicem 3  4 gun
(2,351 puan) tarafından
Canm biberonu hic tutmadi tutmuyor malesef sadece emiordu smdide onuda yapmiyor
(1,567 puan) tarafından
Evet canim sut ve sut urunleri olan hicbisey yeme icme hatta bazi simitlerde bile sut urunu oluyormus onlari bile. Suresi 15 gun diyetin aslında ama duzelmeye 4 gun sonra basliyor emmee durumu . Alerji olup olmadigini anlamak icin 15 gun yemiyorsun duzeldi diyelim sonraki 15 gun bol sutlu seyler yiyosun sikayetler geri gelirse sut alerjisi vaar demek oluyor.
(1,567 puan) tarafından
Kasikla falan versen zor oluyor baya ama ac kalmasindan işidir
-Reklam-
0 oy
(4,875 puan) tarafından
Artık büyüyor Rabia :)) yok öyle emzirip yatırma :)) kucak zamanların geldi . Birde damağı kaşınıyordur o yüzden eli ağzında salyasi da akar artık.

Artık büyüdüğü için beslenme saati sarkmaya başlar yani saatte emziriyorsan artık 1.5 saat sonra emer öyle diyeyim 

Sende hoşgeldin kucakta gezdiren anneler kervanına :)))
(2,351 puan) tarafından
Oncelikle hosbulduk efenim :))
Gezdirmiyorum valla direniyorum gezdirmeye bi alistirirsam hapi yutarim oyun oynuyom konusuyorum felan ama mecbur kalinca gezdiriorum tabi.

Evet salyasida akiyor .bazen bildigin yakasi islanio elini yalarken cok salya akitiyor.
(4,875 puan) tarafından
Ne kadar almazsan o kadar iyi  valla benimki mesela sürekli kucak istiyor.
Belli bir süre sonra geçiyor el emmesi salya filan
(2,351 puan) tarafından
Damagimi kasinir ki bu ayda daha erken degl mi :/
(4,875 puan) tarafından
Diş için tabiki erken diş kökleri gelişiyor dedi bana doktor
(2,351 puan) tarafından
Him olabilr  zorla emzirdim en son pes etti uyuya kaldi uykusu vardi da iste direniordu gece emmeden uykuya dalamiyor nedense
0 oy
(349 puan) tarafından
Aynısını bızdr yasıyoruz suan
(2,351 puan) tarafından
Hahaha son dedgine bittim evt kesin ole olur o zamnda onlar birakmaz :)
Ben hic farkli pozisyonlarda emzirmedm veya yatarak hic emzirmedm hep ben oturuom oda kucagimda ole emer. Smdi kafasini fepan cevirio kacio tutmuo ama ugrasiorm birakmiorm kucagimdan bi sure sonra tutuyor mecbur yada ben birakiorm yerine 10 15 dk snrq bida deniorm felan
(349 puan) tarafından
Gulum cok cıglık atıyor kucagımda goysumu acamıyorum sabır baska care yok bole bole buyucekler
(2,351 puan) tarafından
Benmkide ole iste ciglik atio aglarken agzini acio ya onu firsqt biliorm iste hemen gogusumu sıkiyorum agzina sut damlamasini sagliorm tadini alinca bi yalaniyo bazen emio ole.  Birde uyku duzeni nasl bebisin. Uyku duzeni yok ise uykusu varken uykuya dalamamissa o zamnda bole aglar huzurszluk yaparmis
(349 puan) tarafından
Sabahları hıc uyumuyor aksama kadar en fazla onar dakıka 10da uyudumu sabah 7ya kadar emmeye kalkıyor sadece
(2,351 puan) tarafından
Uyku duzeni guzelmis bnmki gece 2 de uyurdu 2 gecedir 3 de uyuyo
0 oy
(5,938 puan) tarafından
Malesef meme reddi yaşamaya başlıyorsun asla pes etme bu süreç 10 gün kadar devam eder uykusunda bile olsa agzina memeni sen ver canım.
(2,351 puan) tarafından
Bi turlu uyutamadm az bisey emip kucagimda uyuya kaldi yerine yatrdm yine uyandi suan emiyor pes etmiorm valla allem edip kallem edip emziriorm ins reddetmez bibernda tutmuyor cok sknti yasariz. Uykusu duzene girmisti  cok duzenli sayilmasada 1 ila 2 arasi en gec 2 de uyurdu 2 gecedir 3 de uyuyor yarin sabh erkenden uyandiricam 7 de veya 8 de oyun oynayip oyalicam yatirmicam bakalim bi kac pedagog dinledm arastrdm uykusunu duzene sokmaya calisicam ins basarili olurm :)
(5,938 puan) tarafından
Inşallah canım ama uyku düzeni için çok erken 6.ayda giriyor zaten düzene.sen pes etme canım memeyi bırakmaz bence de
(2,351 puan) tarafından
Evet ama 3 uncu aydan alt yapiyi yapmak lazimmis yapmassak duzene girmesi cok zor olurmus canm
(5,938 puan) tarafından
Tabiki doruk ta bende yaşadım 12 gün sürdü pes etmedim şimdi 9 buçuk aylik oldu emiyor şükür
0 oy
(1,787 puan) tarafından
Meme reddi olabilir ama asla pes etme  diren. Her zamankinden daha güçlü olman lazım bende yaşadım zor bir dönemdi maalesef bebeğim kazandı ben pes ettim ama hayatımın hatası diyebilirim . 3 yaşında ve hala istahsizlikla uğraşıyorum emseydi farklı olurdu
(2,351 puan) tarafından
Cok ugrasiorm zorla agzina sokuorum veya ucunu sıkıp ucuna sut getirip agzina veriorm sustun tadini alinca biraz yalaniyor fepan ugrasiorum bakalim ins galip gelicem

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 375 göst.
29 Haziran 2019 Diğer kategorisinde ❤ELOŞ❤ELOŞ❤ (1,424 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 44 göst.
0 oy
2 cevap 63 göst.
29 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Toprak48 (590 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 125 göst.
10 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Birprensannesi59 (581 puan) tarafından soruldu