0 oy
366 göst.
Diğer kategorisinde (1,390 puan) tarafından

Diğer tarafta cevap alamadığım için burdan soruyorum .. 

12 günlük bebeğim kaka yaparken çok zorlanıyor,sanki kesiyorlar gibi ağlıyor çığırıyor. Ikınıyor ağlıyor 1, 2,3 saat kaka sancısı çekiyor yapınca oh dünya varmış susuyor.

Ben rezene, kimyon çayı içiyorum ama faydasız. Nasıl geçer bu sancı? Doktor da olur diyip yolluyor ne damla ne bişey vermedi. Çarşamba 15 gün kontrolü var o zaman istemeyi düşünüyorum ama o zamana kadar çözümü olan var mı

Bu durum bazen oluyor gündüzleri normal yaparken gece olunca kaka sıkıntısı çekiyor sanki 

5 Cevaplar

0 oy
tarafından
Kulak cubugunu zeytinyagliyorum hafif hafif masaj yapıyorum ne var yok ne yok döküyor içindekini
(1,390 puan) tarafından
Denedim onuda altı açıkken kulak çubuğunu yaparken susuyor ama kakasını yapmadı yine
-Reklam-
0 oy
(2,484 puan) tarafından
Bol bol masaj ve rezeneyi kimyon cayinida onan 1 cay kasigi icir

Ama hersey masajdan geciyo ben nerdyse 10 dakikada bir ogluma masaj yaaprdim cok rahattik o konuda
(2,484 puan) tarafından
Bide yuz ustu yatirmaya alistir gaz cikarmasi icin oda rahat bi pozisyon
(1,390 puan) tarafından
Göbek bağı düştü ama tam kurumadı orası o yüzden masaj yapmaya çekiniyorum :(
(2,484 puan) tarafından
Hic korkma brnim dogum yaptigim doktor biraz yasliydi bana dedigi
Ben seni kizim gibi gordum bak herseyi birak ogluna surekli masaj yp cunku gaz sancisi kotu bisey diye hic korkma dedi youtubede videolari izler izler ogluma uygulardim gunde 3 defada 4er damla seklinde bi gaz damlasi kullanirdim cokta guzel gazini cikarirdi canim korkma sen evladinin canini yakmazsin anne ic gudusu olarak hareket ettigin icin sorun olucagini sanmam
(1,390 puan) tarafından
Tamam canım çok teşekkür ederim bundan sonra yapacağım
0 oy
tarafından
Duş aldırıp masaj yapabilirsin canım 
(1,390 puan) tarafından
Göbeği düştü ama tam kurumadı. Daha hiç banyo yaptırmadım doktor dedi canım. Ah Bi yapsa rahatlayacak da
tarafından
Anladım zeytin yağını poposuna sür canım
(2,484 puan) tarafından
Kiz 15 gunluk bebegi daha yikamadin mi daha cocuk ondanda rahatsiz oluyodur bak simdiye kadar ben 5 kere yikamistim valla
(1,390 puan) tarafından
9 günde göbek bağı düştü sonra kanadı durdu doktor gümüş çubukla yaktı hala ıslak kurumadı mikrop kapar vs diye daha yıkamadım canım :(
(2,484 puan) tarafından
Yok korkma canim yika guzelce dikkat et yikarken kurularkende etrafini pamukla yavasca kurula ustunede bi bez parcasi koyup giydir
Bu agiz mendillerinden falan
tarafından
Valla ben hastaneden gelir gelmez yıkmaştım
(1,390 puan) tarafından
Çarşambayı da bekliyom öyle yıkıcam canım ya Bi de bişey olur ilk bebeğim çok korkuyorum :(
(2,484 puan) tarafından
Bende ayni sekilde oglani annemler yikadi bende dusa girip yarim saat cikmamistim gercekten oglum her banyo sonrasi 3 saat uyurdu
(2,484 puan) tarafından
Korkma canim Rabbim yardim eder insallah
Gecmis olsun
tarafından
Aynen banyo çok rahatlatıyor bebekleri
(65 puan) tarafından
Bizimde göbekte aynı sorun var, ama göbeği düştükten sonra yıkadım ben, doktorda her gün yıkayablirsin istersen dedi. Ki aynı gaz sancısı bizde de var, 20 günlüğüz.
(1,390 puan) tarafından
Ne bileyim kızlar bişey olacak diye işte :/
Elif Allah yardımcımız olsun inşallah ben de yıkıcam bugün yarın Bi rahatlar inşallah..
0 oy
(318 puan) tarafından
Kaka masajı yap
0 oy
(221 puan) tarafından
Maden suyu ıc canım o gaz sancısı dır 
(1,390 puan) tarafından
Maden suyu daha çok gaz yapmaz demi canım öyle düşündüğümden içmiyordum
(221 puan) tarafından
Benım 22 Gunluk bebegım var normalde rahat Bı bebek ama gazını kakayla birlikte atıyor ıkına ikin cok zor yapınca rahatlıyoruz dedıgın gbı sab sımplex diye Bı gaz damlası aldık o biraz ise arıyor ama kesin cozum degil masaj yapıyoruz bide dun maden suyu ıctım kendı cıkardı gazını aksam felan cok rahattı canim denemelisin bence her cocuk farklı ama tek tek dene yani
(1,390 puan) tarafından
Tamam canım deneyeceğim teşekkürler

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 54 göst.
11 Kasım 2022 Aile kategorisinde nurr001 (1,344 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 114 göst.
0 oy
7 cevap 178 göst.
0 oy
3 cevap 105 göst.