0 oy
541 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (2,334 puan) tarafından
Kızlar bugün eşimle alışveriş yaptık meyve alırken merak ettik avakado aldık ama nasıl yenilceğini bile bilmiyoduk eve geldik internetten araştırdım herkez yorum yapmış aldığıma alacağıma pişman oldum ne biçim meyve cok kötü diye tadına baktım siz siz olun sakın avakado yemeyin direk çöpe gtti oldugu gibi ağzıma aldıgım parcayı attım o derece nimettir kötü diyemem ama kmse iyi dememiş çok farklı tadı var :D

19 Cevaplar

0 oy
(320 puan) tarafından
İğrenç iğrenç tadı biz aldık olduğu ğibi ğitti ama bak dikkat et o rahim şeklinde ya avakoda rahime bire birmiş internetten araştır bak canım
(2,334 puan) tarafından
Evet bende okudumda kurtarmıyor tadı hiç bi şekilde :)
-Reklam-
0 oy
tarafından

Niye attın ki :( onu dirwk öyle yemiyeceksin 

Zeytin yağ limon sarımsak ve cevizle salata yapacaksın çok güzel olurdu :) 
(2,334 puan) tarafından
Yok be hiç kurtarıcak yanı yok ki :)
tarafından
Kabul et yapamamışsın :))) neyse beğenmediysen bişey diyemwm :)
(2,334 puan) tarafından
Ya çok kötü ama :)
0 oy
(12,852 puan) tarafından
Bende oğluma almayı düşünüyorum çok farklı soslar yapılıyor aslında :) 
(2,334 puan) tarafından
Sen bi dene ama pek beğeneceğini sanmıyorum :)
(12,852 puan) tarafından
Hadi ya çok faydalı ya o yüzden istiyorum :)
(2,334 puan) tarafından
Dene ama sende atarsın bnce her ihtimale karsı bitane al :)
(3,149 puan) tarafından
Muzla yada pekmezle tatlandir canım çok faydalı o zaten ham halde olunca acı oluyor olgunlaşınca belli olmuyor ben kahvaltıda yumurtanın içine katıyorum
(658 puan) tarafından
Ben yumuşamışını alıyorum 2_3 havucu randeliyorum maydanoz dere otu nane istediğim miktarda goğruyorum karalahana domates de 1 tane doğra avakadoyu sarımsak limon ile iyice püre yap bütün malzemeleri karıştır harika oluyor eşim çocuklar çok sever fiyatı uygun olsa sık yapıcam
(658 puan) tarafından
Haa sarımsak limon avakadoyu püre haline getirip cips sosu yaptık çocuklar onu daha çok sevdi ama avakadonun yarısını kullanmıştım
(12,852 puan) tarafından
Bebeğim için nasıl yapabilirim 8 aylık canım
(658 puan) tarafından
İstersen 9. aylık olmasını bekle ozaman biraz muz bir tatlı kaşı avakadoyla karıştırıp ver istersen bir çay kaşığı bal yada pekmezde koyabilirsin az verki bünyesi yavaşça alışsın zorlanması :))
(12,852 puan) tarafından
Ben pide bile verdim canım :)
(658 puan) tarafından
Kız benim spalar erken doğunca birde dişleri 1 yaşında çıkınca her şeyi yedirmeye korkuyorum bünyeleri zayıf oluyor biraz helal olsun iyi alıştırmışsın inşallah bunda korkmadan yediririm
(12,852 puan) tarafından
Bizde de daha diş yok kuzum :) biz ne yersek ona da veriyorum eline de ekmek tutamadığını çıkarıyor bulgur pilavı bile yedi yaa :)) korkma canım yedir kuzenimin eşi hiç vermedi çocuk 18 aylık 1 lokma ekmeği yutamıyor hala memeye güveniyor
(658 puan) tarafından
Haklısın aslında eline birşey vermesem ne keşveder nede yemeyi öğrenir bunu erken alıştırıcam inşallah hayırlısıyla bir doğsaydı
0 oy
tarafından

Allah seni vallahi kahkaha attım bende aynı aserdim eşim aldı ama yemez komaz olaydım nasıl yenecek onu bile bilmiyodum:D:D

(2,334 puan) tarafından
Hahah direk çöpe gtti valla :D
tarafından
Valla benim kide aynı çöpe gitti
tarafından
Bide iki tane aldım ikiside gitti
0 oy
tarafından
Yanlış yersen tabi beğenmezsen :D şimdi avokado dedin kalakavam kendime dip sos yapıp yiyecem onu :D
(2,334 puan) tarafından
Afiyet olsun canım :))
0 oy
(98 puan) tarafından
Esimde bana gecenlerde almis 2 tane.  Sabun gibi ayni para bosa gitmisti valla :D 

Saka yapmiyorum bir kac gun tadi aklima geldikce bögürdüm suan okuyunca bile  Allah gunah yazmasin kusasim geliyor 
(2,334 puan) tarafından
Aynen öyle kaçtane ağzıma tatlı bişey attım :D
0 oy
(1,499 puan) tarafından
Kız sen onu yemesini becerememişsin yumuşamasını bekleyecektin eğer yumuşaksa bi güzel ezecektin içine limon sıkacaktın bi iki diş sarımsak ezecektin birazda zeytinyağı katacaktın bide tuz yemede yanında yat misali ha bide istersen üzerine pul biberde güzel oluyo benim ev sahibinin bahçesi var bende önceden senin gibiydim bi tadınca vazgeçemedim 
0 oy
(1,639 puan) tarafından
Tadına bakan herkes beğenmediğini söylüyor ben hiç tadına bakmadım almayı da düşünmüyorum yorumlardan sonra. 
tarafından
Kız doğru yrmemişler o öyle löp diye yenmez çok sağlıklı ve çok güzel bir mevyr
(1,639 puan) tarafından
Bilemiyorum artık :)
0 oy
(912 puan) tarafından
Biraz yeme sekline bagli canim ben cok seviyorum kahvaltilarda ozellikle ekmegimin ustune peynir,yumurta sarisi ve avokado surup yerim. Salataya da cok yakisiyor.
0 oy
(3,149 puan) tarafından
Yazık olmuş güzelim avakadoya 
0 oy
tarafından

Ezip püre haline getirip limon suyu zeytinyağı biraz aşırı güzel :D

0 oy
(1,397 puan) tarafından
Olmuş mu yedin canım iyice yumusayinca ezip bal döküp yada bol limon ve tuzla güzel oluyor
0 oy
tarafından
Canım tadı gerçekten güzel değil ama ben bebeğime muzla karıştırıp vermiştim faydalı diye 
0 oy
(501 puan) tarafından

Ayyyy demeeee kız onu doğrican yağını limonunu pul biberini dokucen off off :D 

0 oy
(1,424 puan) tarafından
Avokadoyu direk o şekilde yiyemezsin ki evde biraz bekletip yumuşaması lazımdı onun aciligi o öyle gider ancak ve onu ezip limon sarımsak zeytinyağı off offffff
0 oy
(445 puan) tarafından
Kız onu öyle yemeyeceksin kimisi tuzla seviyor ama ona bol bol limon sıkıp azar azar yiceksin yanı az avakado çok limon suyu
0 oy
(150 puan) tarafından
Valla ben onu sadede yiyorum salata yapıpta yiyorum sevdigim bir meyve cokda faydalı 

İlgili sorular

+3 oy
19 cevap 512 göst.
8 Ocak 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Bernnn (204 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 457 göst.
7 Şubat 2021 Güzellik-Bakım kategorisinde Yonca23 (440 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 430 göst.
20 Haziran 2020 Aile kategorisinde 1istanbul__masali (4,853 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 273 göst.
26 Mayıs 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

377,979 soru

11,313,600 cevap

34,748 kullanıcı

...