0 oy
885 göst.
Diğer kategorisinde (296 puan) tarafından
Var mı kolay doğum yapan

24 Cevaplar

0 oy
(2,564 puan) tarafından
Ben verildi 2 cm açıklıkla 3 saatte 10 cm açılma oldu
(3,078 puan) tarafından
Kiz gene çabuk olmuş masallah benim 8 saat sürdü
(296 puan) tarafından
Vallaha ne güzel maşallah bende doktordaydım bu gün 2.5 cm dedi alttan baktı sancı başladı ufak ufak hayırlısı olsun inşallah
(2,564 puan) tarafından
Inşallah cnm bol bol dua et
-Reklam-
0 oy
(280 puan) tarafından
Dogum kolay da sanci zor :)
(1,456 puan) tarafından
Aynen öyle :)
0 oy
(15,531 puan) tarafından

Hiç bir doğum kolay değildir her doğumun kendine kişiye  göre bir zorluğu vardır. 

Sonuçta bebek çıkıyor küçük delikten :D

Suni sancı da ağrı eşiğine bağlı işte ben de çok kötüydü takat bırakmamış ikinamamistim bile 

(12,793 puan) tarafından
Yine de normal Doğum mu oldu :)
(15,531 puan) tarafından
Evet normal doğurdum
(12,793 puan) tarafından
Ikınamamınıza rağmen normal Doğum olmuş ne güzel
Bizim bir tandığı aynı senin gibi hali kalmamış ıkınamamış dr sezeryana almış
(15,531 puan) tarafından
Yok yani ikindim elimden geldiğince  ama ebe karnıma baskı uyguladı 3 ikinmadan sonra oldu hatta doğumdan sonra boğazım felaketti
(12,793 puan) tarafından
Yaaaa:/ Kolay Doğum yok gerçekten Demek ki
(15,531 puan) tarafından
Dediğim gibi kişiden kişiye değişiyio kimine kolay kimine zor
(12,793 puan) tarafından
Hımm:/ inşaallah kolay geçer doğumum
0 oy
tarafından
Acı eşiğine bağlı bn kendi sancımla doğum yaptım ama suni sancı dan beterdi yani Dr ebeler öyle dedi suyum komple gelmişti kuru kuru sancı çektim
0 oy
(98 puan) tarafından
KİZLAAAR SUNI SANCI ACISI NASIL :)
(98 puan) tarafından
Sen yine yolun sonuna gelmissin ben daha 9 haftaligim. Insalalhh cok guzel bir dogum gecirirsin :)
(296 puan) tarafından
İnşallah 30. Haftadan sonra kesinlikle oturma devamlı hareket et sancı gelmiyor gerçekten artık herkese suni verir oldular
(98 puan) tarafından
Evet aklimda bizim komşu var altta gunde 2 saat yururmus belki daha fazla son zamanlar
(15,531 puan) tarafından
Anlatılmaz yaşanır canisi :D
(98 puan) tarafından
Haydiii bakalim :D
0 oy
(327 puan) tarafından
Şimdi bazen azar azar veriliyo suni ve bazi kisilere etki etmiyo. Ilk dogumum o kadar kolaydiki gider gitmez dogurmustum buda oyle olcak sandim gittim 8 cmden sonra acilma olmadi bastilar suniyi ama hepsini bi anda kökledi pislikler ben boyle bi acı bilmiyorum kelimelerle anlatamam vallahi çok çok zordu canımdan can gitti hastaneyi inletmişim 
(327 puan) tarafından
Özeldi canım allah var cok iyilerdi kibarlardi benim kizdigim nokta şu ki ben bana suni sanci verildigini bilmiyodum son anda vermisler esime soylemisler o soyledi bende diyorum onceki sancim boyle degildi bu nasil sanci boyle megerse suniymis o son dakkalar öldüm dirildim
(7,165 puan) tarafından
Hastaya sormadan vermeleri çok saçma resmen hemen oldu bittiye getirmek için veriyorlar
(327 puan) tarafından
Valla canım 11 saat sanci cektim baktilar ki 8 cmden sonra ilerlemiyo verdiler yani bende cok kizdim bide bana dediler ki simdi sana bi ilac vericez agzin kuruyabilir endiselenme. Dilim damagim kurudu içtigim suyun haddi hesabi yok hatirladikca kotu oluyorum
(7,165 puan) tarafından
Ablama da aynısını yapmışlardi kendi sancısı olduğu halde . Resmen saçmalık ama . Bari az az versinler bu da can nihayetinde
(327 puan) tarafından
İste o ilac dedikleri suniydi heralde bide ciktiktan sonra dr esime canı az demis allahim cok sinirlendim gercekten o kadar aci cektim ki zoruma gitti oyle demesi
0 oy
tarafından
Suni sancıyı kişiler farklı şekilde hisseder yani kolay değil beyaz kolay diyemeyiz 
0 oy
tarafından
Valla ben hic hissetmedim suni sancıyı. Ama yan odamda bi kadin vardi 3. Dogumuymus onunla ayni anda yattik ayni anda verildi sancilarmiz o yerimde duramiyorum diyodu
0 oy
(774 puan) tarafından

Vala tam da anlatıldığı kadar var. Anlatılmaz aslında yaşanır:D 14  saat  çektim. Beni kesin de alın diye bagırıyordum:O amaaa bebişi alınca unuttum cektiklerimi

0 oy
tarafından
Ben sunisiz yaptım 
0 oy
tarafından
kolay doğum zor doğum demek çok yanlış doğru takip edildikçe sünni sanci korkutucu değil normal doğum sancisidir yani herkesin felaket seneryosu vardır bence kulak asmayin
0 oy
(162 puan) tarafından

Bennn :))kolaydi doğumum 

0 oy
tarafından

Yan odam da yatan kadına verdiler suni sancı anlatmayım :D

0 oy
(5,436 puan) tarafından
Cnm zordu ama ben sabaha kadar kendi sancimi çektim acilmam yeterli değildi verdi suniyi 15 dakkada 4 ten 7 ye cıktı ve doğuma alındım 
0 oy
(6,679 puan) tarafından
Bennn..,2cocuk dogurdum 2side suni sanciyla biri zor biri kolay oldu
0 oy
(370 puan) tarafından
36 satt kendi sancımla bekledimn4 cm anca acıldı 8 saat suni verdiler 8 cmle doğurdum kendimden geçmiştim suni alırken kendi sancım hiç bişeymiş
0 oy
(354 puan) tarafından
12 saat suni sancı çekmiş biri olarak pekte olumlu yorum yapamayacağım :) herkesin ki farklı ama kesin şöyle olur ben yaşadım sende yaşarsın diyebileceğimiz bişey değil inşaAllah kolaycacık doğum yaparsınız :)) 
0 oy
tarafından
Suni şancı almadım kendi sancimla doğuma gittim ama çok fenaydı 3 gün boyunca ben sancılar çektim 10 acilmam olmasına rağmen doğumum gerçekleşmiyor inatçı kızım kendini bırakmıyordu bi türlü. Dogumhaneye alındığı zaman bile dr geldi doğurmak için ama bebek salmıyor kendini bi türlü eşten ayırmıyor dedi . Yengem suni sanci aldı 2 saat dayanamayıp sezeryana alın dedi hemen sezeryana aldılar 
0 oy
(2,241 puan) tarafından
bana suni sanciyi bagladilar hic sancim yoktu 5 cm acikligim vardi aa iyimis ufak ufak agri aluyo sadece dedim sonra dozu arttirdilar :)) en son annemden helallik istiyodum anaaam cok zormua affet uzduysem diye diye o kadar cektim de sezeryan oldum o cok yakiyo canimi :)) 
0 oy
(3,669 puan) tarafından

Doğum kısmı kolay zor olan şancı çekmek hele suni şancı daha kötü benim acılmam geç oluyodu öldüm resmen:) ama değerdi.. .

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 182 göst.
30 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Lunaa (140 puan) tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 410 göst.
17 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Gulsen.12 (26 puan) tarafından soruldu
0 oy
48 cevap 513 göst.
5 Ekim 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 314 göst.