0 oy
386 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kizlar bilgisi olan var mi lohusa olan biri hangi duaları okuyabilir 

4 Cevaplar

0 oy
tarafından
canım ben nazar duasını bide besmele çekmeden bildiğim dualari okudum ayetel kursi hariç bebeğin 36.gününde enbiya süresini okumalısın bide hep tv açtım kabe kanalı hocalar çok güzel okuyor dinlettim hep kuranı 
(7,166 puan) tarafından
Kanaması varsa okuyamaz ayet
tarafından
ayet değil amacı zaten kurandan ayet okumak değil besmele çekmeden okuyabilir dinleyebilir hocalarda çok karşı böyle.dusuncelere çünkü adetli olan loğusa olan kadınları lanetlenmis gibi yapamazsın okuyamazsin deyince çok zorlaştırmış oluyoruz
(7,166 puan) tarafından
Ne alaka canım bir sürü hadis var adetli lohusa cunup olanın Kuran'dan ayet okumamasi gerektiği hakkında . Lanet ne alaka yani o zaman namaz da kılıp oruçta tutalım. Kur'an dinlemek ayrı okumak çok ayrı
tarafından
namaz oruç hepsi apayrı şeyler kuran okumak niyetiyle okumuyor kuranı alıp euzu besmele çekip.kuran okumuyor dua maksadıyla dua ediyor kendi kendine bunda asla sakınca yok birde adetli kadın abdest alıp seccadeye oturabilir namaz kılmaz tabiki sadece tesbih çekip allaha hamd eder dua eder niyeti allahi her an her saniye anmaktir niyeti temizdir orda niyet her vakti geldiğinde durum ve hali ne olursa olsun allaha borcunu görevini bilmektir
(7,402 puan) tarafından
Canim kendin diyosun sure diye. Lohusa iken okunmaz. Dua olarak okunabilen ler okunur sadece. Yani mesele besmele cekmek yada cekmemek deildir. Hocalar karsi cikiyo diyosun ama ehli sunnet alimlerinin bildirdigi bu sekilde onlarda dogru sekilde nakil yapıyor lar.
(7,402 puan) tarafından
Cunku besmele cekmedik diye tum sureler dua olmaz. Senin dediğinden bu anlaşılıyor canim
tarafından
ben böyle biliyorum canım eğitimini de bilgisini de böyle aldım bi çok alimden hocadan hep böyle dinledim açıp bakın zor da değil doğru yanlış acıktır zaten
tarafından
birde ben ayet-el.kursi hariç dedim.zaten yoksa besmele cekiyorum hatta fatiha nin tamamını bile dua maksadıyla okunur bi sakıncası yoktur
(7,402 puan) tarafından
Evet canim fatiha okunur dua maksadi ile. Ama 36.gunu enbiya suresini mutlaka  okumalisin demissin. Hangi ayetin dua niyeti ile okunabilecegini yazsan daha dogru direk sureyi dersen yanlis olur. Ben onu demek istedim amacim yargilamak falan degil canim.
tarafından
düzenlendi
evet enbiya süresini 36.gununde okumalı tabi benim kanamam bitmişti kendimnokudum başkasına da okutabilir 36.gununde bebeğe okunması lazım
tarafından
Çok teşekkür ederim canm sagolasin yardımın icn
-Reklam-
0 oy
(659 puan) tarafından
Her duayı okursun dua etmek ıcın saglam olmana gerek yok anladın adetlı lohusa farketmez 
tarafından
hay ağzına bin yaşa kardeşim
tarafından
Çok teşekkür ederim canim sagolasin
0 oy
(7,166 puan) tarafından
Ayet okuyamazsin . Dua da tahiyyat Sübhaneke salli barikler var da onların ne faydası olur bilmiyorum kocan okusun 
(7,166 puan) tarafından
Yani Ayetel Kürsi Felak nas falan korunmak için okunuyor ya nazar ayetı yine öyle kötü gözden buyuden korur . Ama Sübhaneke falan ne niyetle ne için okunur bilmiyorum bu zamana kadar hiç aklıma gelmedi
tarafından
Eşim okuyo canm ben ne okuyabilirim die sorayim dedim. Çünkü bi kaç kez hep karabasan gbi korkulu rüyalar görüyorum benle bebegimle ilgili
0 oy
(225 puan) tarafından
Canım subhaneke ve fatiha ya kadar besmele çekmeden okunabilir ama diğerleri okunmaz 
tarafından
Çok teşekkür ederim canim sagolasin
(225 puan) tarafından
Ne demek canım benim rabbim sağlık sıhhat versin
tarafından
Aminn canm insallah canm cumlemizin

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 641 göst.
10 Eylül 2019 Diğer kategorisinde Betül'ün Annesi‍‍ ❤ (3,078 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 349 göst.
0 oy
10 cevap 614 göst.
25 Temmuz 2019 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 216 göst.
10 Ocak 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

377,328 soru

11,292,004 cevap

34,710 kullanıcı

...