0 oy
181 göst.
Aile kategorisinde (146 puan) tarafından

Kadın kocasından boşandıktan sonra iddetini (üç hayız / regl ya da üç temizlik) doldurana kadar nafakası boşandığı kocasına aittir.

Kadın evlenmeden önce mihir alır aslında bu mihir sayılır o üç ay nafaka dediği para aslında o olması gerekiyor ben yanlış mı biliyorum...

Boşanmış ve iddeti dolmuş kadın artık eski kocası ile nikah bağı kalmamış kadındır. Nikah bağı olmayan yabancı kadına nafaka borcu olmaz.

5 Cevaplar

+1 oy
(6,827 puan) tarafından

En İyi Cevap
Allah korusun boşanma olursa  sadece çocuklar icin para alırım kendime harcamam istemem bile yabancı oluyor artık 
-Reklam-
+1 oy
(1,528 puan) tarafından

Nafaka haram mıdır bilmem. Ama kendinden olma bir evlada bakmayan baba günahkardır ve evladının boğazından geçmeyen her lokma o babaya haramdır. 

(146 puan) tarafından
Evlâd babanın kesesindedir bakmalı ama kadın alınca ne olur bilmiyorum
+1 oy
(2,789 puan) tarafından
Canim zaten çocuk yoksa nafaka düşmüyor diye biliyorum genelde çocuk parası olarak düşer ki bana göre çocuğu olmayan bir kadının nafaka alması çok ama çok saçma dik durmalı kadın 
(146 puan) tarafından
Yıllardır nafaka alanlar var adamlar lanet okuyabiliyor
(1,016 puan) tarafından
En basit örnek benim abim. 4/5 sene evli kaldı çocuk yok ayrılalı 6/7 sene oldu ki boşnırken de tazminat ödedi ama hala nafaka veriyor. Maaşına göre ödeyeceği miktar da artıyor
(2,789 puan) tarafından
Evet . Bizim bı tanıdığımız ödedi haram olsun diyordu . Her odediginde . Ki ben eğer ayrılırsa sadece çocuk parası alırım evde arabada onun olsun bitek beyaz esyamla oturma Grubu bu alırım çünkü babam aldı onları diğerlerini şimdiye kadar yedirdigine saysin derim . Ki hak değil hani ve o adam evlenince diğer esiylede çok büyük problem
(494 puan) tarafından
Canım senin bir postunu daha gördüm Heralde yakının boşanıyor sende kadına bişey kaptirmama derdine dusmussun takılma bubkadar
(2,789 puan) tarafından
Hayır canım ne alakası var mehir alınır kendi takıları alınır da nafakayı uygun bulmuyorum çocuk olursa tamam da
+1 oy
(627 puan) tarafından
Bu konuyu bilmem ama ömür boyu o çocuklara bakmak ve vermek zorunda 
0 oy
(1,161 puan) tarafından
Benim ömrüm 10 sene onunla gectiyse 10 senenin hakkini ödeyecek 20 seneyse 20 sene odeyecek cunku o sadece ise gitti para kazandi tum bakimini ben yaptim cocugunu tasidim dogurdum o sure dediginde 1 senedir o da kadini korumak icindir 1 sene icinde evlenemezsin oldu ki bosanirken farkinda degilsin hamilesin cocugun soy bagi karismasin diye.. Yoksa mahkeme bittigi andan itibaren bosanmis sayilirsin. He 2 ay sonra evlenmek istersin ama iddet suren dolmadigi icin gebe olmadigini hastane testleriyle ispatlayip evlenebilirsin.
(146 puan) tarafından
Sen ömrünü vermiş olman hiç bir şey ifade etmez islamda
Kadın erkek için doğurmaz nesil için doğurur
Bakım emeği Sevabı bedeli erkekde deyil Yaratandadır

O sebeble kadın bunlar için hâk taleb edemez seçim yaptın yetişkindin
Bazı şeylerin üstesinden gelmek zorunda yız
Ve şiddet yetiş kinler arasın da bana çok hafif geliyor
Bu kadar şiddet görerek buyuyen kişilerin babalarımız annelerimiz ne kadar kültür lüydü
Aileden ne görür ise stres anı onu çıkartır
****** gibi satlerce dayakdan bahsetmeyorum ama bizlerde şiddetli ortamlarda buyuduk
Bu ülkede ciddi bir Erkan zorbalığı var
(2,789 puan) tarafından
Ama sen ömrünü verdiysen o adamda bı şekilde eve para getirio senin karnını doyurmus . O adamada yazık degilmi peki .  Sen ömrünü verdiysen karşıdakine sana veriyor ömrünü .
(1,161 puan) tarafından
Sana hic neden hakli oldugumu hukuken ve dinen anlatmayacagim sen böyle devam ben boyle devam canim kardesim ama sen bu kafayla gidersen ilerde Allah agzinin tadini bozmasin ama boşanmak istersen ne demek istedigimi anlayacaksin bu bir ikincisi de bunca cileye katlaniyorsun ya kendine zarar vermek dinen gunah ya hani bu sadece bedenen degil psikolojik olarakta soylenmis akil ve ruh sağlığını bozdugun icin hesabini da verirsin. Bizden oncekiler mecbur kaldiklari icin susmuslar cunku arkalarinda duran kimse yokmuş ne ana ne baba koca dover koca sover kari susar zihniyeti. Sonuc ne kadin cinayetlerinin en cok oldugu ulkeler hep İslam ulkeleri.
(1,161 puan) tarafından
Papatyasever bacim o benim icin calismiyor altini ciziyorum para kazanmak icin calisiyor. Yiyecegi meyveyi sebzeyi bile sen aliyorsun getiriyorsun o bir iste para karsiligi calisirken sen bircok iste ucretsiz calisiyorsun. O zaman versinler seninde ascilik parani çocuk bakma parani temizlikci parani ... Sende evde tum gun yatmadigina gore

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 92 göst.
0 oy
4 cevap 50 göst.
2 gün önce Diğer kategorisinde FilizEymen (3,030 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 76 göst.
3 gün önce Aile kategorisinde Gamzenur25 (378 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 116 göst.
2 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Mlsasrgl (357 puan) tarafından soruldu