0 oy
517 göst.
Diğer kategorisinde (2,769 puan) tarafından
Benimki 4 aylık ilk bebeğim tek başıma bakıyorum hiç durmuyor bazen daha küçük ama arada açıyorum mecbur izletiyorum yemek yaparken yada wc ye gideceğim acil birşey olursa yoksa hiç durmuyor hep kucak istiyor. Arada izletiyorum ama kendimi yetersiz görüyorum. Hiç izletmiyedebilrdim. Bu arada etkinlik oyun vs. De yapıyoruz 

31 Cevaplar

0 oy
tarafından
21 aylik olacak izletmedim bazen aciyorum ama hiç bakmıyor sevmiyor beraber yapıyoruz herseyi ben temizlik yaparken o da benim yanımda duruyor 
(2,769 puan) tarafından
4 5 aylıkken nasıl duruyordu
(2,194 puan) tarafından
Kucakta duruyordu hatta hiç durmuyordu bende perisan oluyordum ama canım hiç TV karşısına koymadım çok sakıncalı bilgin olsun o ayda sadece kucakta camlardan dışarı bakarak duruyordu sadece
(1,571 puan) tarafından
Aynen benimki de 3 yaşına girecek yemeği de birlikte yapiyoruz evi de birlikte temizliyoruz. Daha kucukken yapabildiğim kadar yapiyodum yapmamam sorun olmuyodu 4 ay çok küçükmüş
(2,769 puan) tarafından
Evet benimki küçük ama işte mecbur kalıyorum Bazen lavaboya bile gidemiyorum mutfaktan bir yere koysam bile durmuyor yani bana bakıp izlemiyor yine ağlıyor
tarafından
Ozamanlar uyurken yapiyordum
-Reklam-
0 oy
(8,207 puan) tarafından
Şöyle bir riski olabilir dil gelişimi sıkıntıya girebilir brbegın yatkınsa 
(2,769 puan) tarafından
Yaa öyle mi
(8,207 puan) tarafından
Tabi benım kızım 3 yasında konusmuyo dogdugundan beri tv acık evde ben kendımı cok yalnız hissedince sürekli ses olsun diye acmıstım sonuclarını sımdı sımdı goruyorum maalesef
(2,769 puan) tarafından
Bende öyle yapiyorum daha dikkat edicem bundan sonra
0 oy
(5,108 puan) tarafından
Evimde TV yok elimden geldiğince uzak tutmaya çalışacağım 
(2,769 puan) tarafından
Ne güzel ya darısı bize
(5,108 puan) tarafından
İnşaAllah canım biz henüz 1 aylığız zor gerçekten de anne olmak
(2,769 puan) tarafından
Evet 1 aylıkken çok dikkatini çekmiyordu Benimkinin gaz sancısı bırakmıyordu zaten şimdi de etrafı keşfetti yanından 5 saniye ayrılınca kriz geçiriyor ve kucak istiyor devamlı
0 oy
tarafından
O zaman annelerin yüzde 80 i yetersiz çünkü izletmemek mümkün değil hiç izlemese biz izlerken reklam girse bakıyor eskilerde çok izleten var canım zaten izlemesede Bi sorun olacaksa oluyor
(2,769 puan) tarafından
Doğru diyorsun işte yan etki olur diye de korkuyorum
tarafından
Saatlerce başından kalkmıyormu yoo ara sıra baksin canım şu an çoğu çocuğun elinde tablet telefon var atarsın başına hiç ilgilenmezsinde üzülürsun evham yapma
(2,769 puan) tarafından
Yok kız o kadar değil saatlerce bırakmıyorum sadece acil bir işim çıkarken tuvalete giderken ya da işte yemek yaparken falan bazen bırakıyorum Yani o da yemek de çok fazla yapmıyorum bir iki çeşit yapıp oturuyorum
0 oy
(3,189 puan) tarafından
Evim de tv yok ben de tek başıma bakıyorum canım 
tarafından
Evde tv yokmu nasıl vakit geçiriyorsun hicmi dizi film izlemiyorsun
(4,889 puan) tarafından
Benim evimde 2 tv var hiç takip ettigim dizi program film yok. Aylarca kendim için  açmadığımı bilirim
(3,189 puan) tarafından
İzlemiyorum çokta güzel verimli vakit geçiriyoruz. Kitap okurum eşimle sohbet ederiz oğlumla vakit geçiririm bol bol.
0 oy
(9,247 puan) tarafından
10aylık daha 5 gün önce YouTube dan müzik acınca baktı sadece
(2,769 puan) tarafından
Ay ne güzel hiç alışmamış
0 oy
tarafından
Daha 5 ayligiz canim asla izletmiyorum bazen muzik aciyorum ama tvye bakmiyoruz dans ediyoruz yani yararli bisey degil bszen ablam telfondan krmzi baligi falan aciyor ama izlettirmiyorum sadece muzgni dinlettiriyorumm canim pusete koyuyorum yemek yaparken hem oglumla konusuyorum eline oyuncak veriyorum yemegimi yapiyorum temizligi genelde uyurken yapiyorum uyumazsa o gun cok huzursuzsa temizlik falan yapmiyorum  uyudukca binodayi yapiyorum uyandiginds oglumla ilgilenmeye calisiyorum
(2,769 puan) tarafından
Ben de temizliği uyuyunca yapıyorum işte yemekte zorlanıyorum biraz yaparken
0 oy
(1,405 puan) tarafından
1 buçuk yaşına kadar TV yüzünu görmedi. şuan 4 yaşında deli gibi izliyor. çok küçükken izlemeye karsiyim çoçuk kendini keşfetmeye ihtiyaç duymuyor 
(2,769 puan) tarafından
Evet ben de bu durumdan çok rahatsız oluyorum mecbur kalmasam hiç açmak bile istemiyorum
0 oy
tarafından
Ilk 6 Ay uzak tuttum ama şu anda ara ara 10 dakika kaptan pengue acıyorum çok darda kalınca çünkü wc ye bile peşimden geliyor . 

Onun dışında müzik aciyorum görüntü olmadan 
(2,769 puan) tarafından
Anladım bende öyle yapayim Allah razı olsun
0 oy
tarafından
Canım seninle aylarımız aynı benim oğlan da 4,5 aylık televizyon gerçekten de dikkatini çekiyor ama ben sağlığı için izletmiyorum Ana kucağına oturtturuyorum gerekirse hoplaya zıplaya bulaşık yıkıyorum şarkı söyleyip üzerine doğru yürüyorum oyun yapıyorum öyle öyle sakinleştirmeye çalışıyorum azen de işlerimi yapmıyorum onunla ilgileniyorum televizyon izletip de ileride sıkıntı yaşamak istemiyorum hiç olmadı yere güzel bir battaniye ser üstüne çocuğunu koy oyuncakları ile oynasın Sen de mutfakta dans ederek yemeklerini yap ben öyle yapıyorum dikkatini çekiyor bebek şarkıları falan açıyorum o da gülüyor ama bir süre sonra sıkılıyor hep kucak istiyor ama ne yapayım böyle böyle büyüyecekler inşallah
(2,769 puan) tarafından
Yere atınca durmuyor hep konuş hem kucağına al istiyor ama sizin dediginizi de yaparim
tarafından
Benimki de hep kucakta İnan şuan kolumu emiyo tepemde hep asfgsd
(2,769 puan) tarafından
Bide 4. Ay atagida var Allah yardım etsin inşaAllah
0 oy
(2,226 puan) tarafından
Benmkide 2 aylık 

Evimde televizyon yok   
(2,769 puan) tarafından
Ne güzel basta alışmak lazim
(2,226 puan) tarafından
Aynen canm. Mecbur görecek ama . Elimden geldiğince izletmememeye çalışcam inşallah
0 oy
(657 puan) tarafından
Evimde televizyon yok. Doğal olarak çocuğum da izlemiyor. 7.ayı bitmek üzere. Henüz hiç televizyon izlemedi. Ben de bebeğime tek bakıyorum, eşimin işi çok geç bitiyor. siz de mecbur değilsiniz aslında. 4 aylık bebeğe en fazla zeka kartı gösterir, oyun halısı da oyalar, dönme egzersizi, banyo vs yaptırırsınız. Geri kalan zamanınızda yürüyüş yapabilirsiniz bebeğinizle.
(2,769 puan) tarafından
Etkinlikler yapiyoruz tabiki sabahtan akşama kadar bırakmıyorum. Mecbur olduğum dakikalarda bıraktım
(657 puan) tarafından
Arada bırakın. Ama TV önüne değil kendi haline bırakın. Kendinizi etkinlik diye parcalamayin. Yemek yaparken yakınınızda olsun konuşun laf atın ona... 7.5 aylık bebeğim emekliyor, her odaya girip çıkıyor. Asıl tehlike bu zamanlarda, birlikte tuvalete gidiyoruz resmen.
(2,769 puan) tarafından
Anladım doğru diyorsunuz.  Bende dikkat etmeye çalışıyorum
(657 puan) tarafından
Çocukların kendi başına kalmaya da ihtiyacı var. Mesela TV açmayı düşündüğünüz zaman sakince yerde bırakın çocuğunuzu. Bileğine bir halka geçirin filan... Onunla uğraşırken bir minik işinizi halledin. Ben böyle yapıyorum. Ama çoğunlukla hiçbir isim yetismiyor. Ben de saldım artık...
(657 puan) tarafından
Bu arada diğer yorumlardan okudum. Hep kucak istiyor demişsiniz. Bence bir kanguru veya sling edinin. Benimki şuan bunları yazarken bile kanguruda. Doğduğundan beri kucağımda yaşıyor. İşlerimizi de bu şekilde yapıyoruz. Çok daha huzurlu ve birbirinize doymuş oluyorsunuz emin olun.
(2,769 puan) tarafından
Evet oyuncaklarını falan döküyorum yanına ses çıkaran oyuncakları falan da veriyorum yani çok sık yapmıyorum bunu saatlerce televizyon izletmiyorum sadece en fazla yarım saat falan En azından işimi halledene kadar yani ama ondan da endişeliyim Yine bir sorun olur diye
(2,769 puan) tarafından
Evet kanguruya ihtiyacım var bir de o şekilde deneyelim
0 oy
(1,948 puan) tarafından
4 yaşında, elimden geldikçe oyun yemek evin işi gücü, dışarı çıkma park ne varsa televizyon telefon hariç yapabileceğim, hepsini kullanmaya çalışıyorum. Bilmiyorum bu kadar fark eder mi ama konuşma olsun ev işleri insanlarla iletişim çok iyi gidiyor. Kimse kimsenin evinin içini bilmez tabi de 4 ay da çok küçük ya televizyon için. İlerisini hiç düşünemiyorum. Eline ses çıkaracak bişey bile versen oyalar onu. İşini yaparken karşıya koysan kendi kendine konuşsan dinler. İlgisini her türlü çekersin yani. 
(2,769 puan) tarafından
Doğru diyorsun veriyorum oyuncak. Oyun kartları etkinlik yapıyoruz
0 oy
(22,072 puan) tarafından
Benimki çok sever :D
(2,769 puan) tarafından
Kaç aylık
0 oy
(3,140 puan) tarafından
1 yaşında hiç TV izlemedi. Ama yemek yedirirken telefondan çocuk şarkısı açıyorum yoksa yemiyor yani yemek yeme süresi de 5-6 dk yemek bitince telefon kapanır. İşimi gücümü yapmak için TV yada telefonun başına koymadim hiç. 
(2,769 puan) tarafından
Ay ne güzel ya inşaAllah darısı bize
(3,140 puan) tarafından
İnşallah canım. Dikkat et sonra pişman olmayasın. Konuşamaz geç konusur Allah korusun doktor doktor gezmek çok zor. Bide konuşamıyor diye otizm şüphesini yapistirirlar daha çok sitres olursun. Kuzenimin kızı var TV izliyor yani şu an 3 yaşına yaklaştı hala dedikelri anlaşılmıyor. Ama dayımın kiiz var aynı ayarlar çok güzel konuşuyor sadece yemek yerken açıyor yengem de hemen kapatıyor sonra onun kızda bişy izlemeden yemiyor çünkü.
(2,769 puan) tarafından
Doğru diyorsun canm teşekkür ederim bilginiz için bende artik dikkat ederim
0 oy
(2,132 puan) tarafından
Benim kızım 4 aylıkken ben pusetine koyup mutfağa yanıma getiriyordum bana bakıyordu bir yandan onunla konuşuyordum bir yandan iş yapıyorum ya da müzik açıyorum telefondan ona dikkat kesiliyordu televizyon ilgisini çekmiyor bazen açıyorum baksın diye ama bakmıyor alışkın değil
(2,769 puan) tarafından
Bastan alışmadgi için ne güzel. InsaAllah bizimkide öyle olur
0 oy
(153 puan) tarafından
Evleneceğim zaman eşime eve asla televizyon sokmam demiştim neyse ki eşim de aynı fikirdeydi. Televizyon almadık. Sadece çocuklar için değil bizim içinde sakıncalı. Hergün aynı programlar, diziler insanı aptallaştırıyor. Bebeği oyalamak için müzik açabilirsiniz. Sizinle birlikte mutfağa alıp sürekli konuşarak oyalayabilirsiniz. 
(2,769 puan) tarafından
Peki evde yanlızken neler yapıyorsunuz gününüz nasıl geçiyor
tarafından
Fikriniz çok güzel ama internette en az televizyon kadar sakıncalı hatta televizyonu izleyip yatarsınız internet elinizde saatlerce yatakta vakit geçirirsiniz Ben şahsen telefonda daha çok vakit geçiriyorum helal olsun eğer telefonda da vakit geçirmiyorsanız
0 oy
(3,717 puan) tarafından
7 aylık hiç izletmedim canım günde iki uyku yapıyor birinde dinleniyorum yada gerekliyse temizlik yapıyorum diğerinde yemek çamaşır bulaşık ne iş varsa artık
(2,769 puan) tarafından
Ne güzel masaAllah bizde dikkat ederiz inşaallah
0 oy
(3,552 puan) tarafından
4 aylik çok küçükmüş o zamanlar hiç izletmiyordum şimdi 2 yasini geçti arada izliyor 
(2,769 puan) tarafından
Evet küçük :(
0 oy
tarafından
Bebeğim senin begeninin zamanlarindayken tek elimle yemek yapıyordum diğer elimde çocuğum oluyordu gerçekten zor zamanlar ama geçiyor ben o zamanlar hiç TV telefon açmadım şuan iki yaşında yaşarken zor gerçekten ama geçmişe baktığında çok çabuk geçmiş bitmiş diyorum 
(2,769 puan) tarafından
Benim 4 ayim 4 yıl gibi geçti. InsaAllah bizimde öyle çabuk geçer

İlgili sorular

0 oy
69 cevap 1,173 göst.
24 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Umutsuz0034 (457 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 464 göst.
14 Ağustos 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 402 göst.
21 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu