0 oy
396 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (1,418 puan) tarafından
Ben hamile olduğumu öğrenince pogacayi bıraktım kontrolsüz kilo almamak için.Evde yaptığım sebze yemekleri varsa onu götürüyorum, yemek yoksa yumurta haşlıyorum.Bundan sonra da yoğurdun içine kısırlık bulgur ıslatıp koyacağım, salatalık doğrayıp koyacağım ve kuru nane. Cacık gibi ama içinde bulgur olunca doyurucu olur.Siz neler yapıyorsunuz fikir olsun birbirimize 

6 Cevaplar

0 oy
(118,971 puan) tarafından
Havuclu mor lahanali salata goturebilirsin canim yanina ceviz findik badem al bem calismiyomda aklima geleni yazdim 
(638 puan) tarafından
Haşimato????
tarafından
evet bir tür tiroid hastalığı. vücudun tiroidleri yabancılaması ve karşılık olarak fazla derecede antikor üretmesi problemi. zamanında vardı ilaçla tedavi oldum şimdi iyiyim
(638 puan) tarafından
Onu bilemiyorum ki acaba troid hormonunu tekrar yükseltir mi?
tarafından
düzenli kan verip kontrol ettiriyorum şimdilik yükselme yok ama zamanla yükselebilir tabii hastalık sonuçta
(638 puan) tarafından
Sen kontrolü elden bırakma, geçmiş olsun
-Reklam-
0 oy
tarafından

kepek ekmeğine bol yeşillikli ve peynirli sandviç yapabilirsin. yine yumurtalı avokadolu tost yapabilirsin tam tahıllı bi ekmeğe. kepekli makarna salatası yapabilirsin. karbonhidratı da azıcık dahil etmen için diyorum canım hergün ekmek makarna olmaz tabii ki. 

brokoli ve karnabahar haşlayıp limon tuz yağ karışım yapabilirsin içine havuç da koy haşlanmış. başkaaa.. zeytinyağlı enginar yapabilirsin suyunu süzüp kapta götürebilirsin soğuk da yenir hem. bol peynirli salata, ton balıklı salata, tavuklu salata, bulgurlu salata gibi salata çeşitleri yapabilirsin. yoğurdun içine meyve doğrayıp meyveli yoğurt yapabilirsin ara öğün gibi yiyebilirsin. aklıma gelenler bunlar kokusuz soğuk yenebilen :)

(1,418 puan) tarafından
Güzel ve lezzetli fikirler :) teşekkürler
0 oy
(2,266 puan) tarafından
Ben genelde fındık ceviz fıstık tarzı şeyler  götürürdüm yemek iş yerinde çıkardı orda yerdim
(1,418 puan) tarafından
Ya ne güzel bizim yiyecek bulma imkanımız yok
0 oy
(638 puan) tarafından
Üniversite de ne yemek çıkıyorsa yiyorum :)))) doymuyorum bi daha yiyorum :) sabahları bende simit puaçayı bıraktım, fakültenin kantinine alışveriş yaptım onlar tost felan yapıyorlar bana. Ben habire yiyorum. 30+2 bugün ve 6 kilo aldım çok şükür :) 
(1,418 puan) tarafından
Ya ne dusuncelilermis afiyet olsun :)
(638 puan) tarafından
E mecbur yapacaklar işleri o canım :)
0 oy
(1,093 puan) tarafından
Mesela semiz otunu yogurtla karıstırıp icine kereviz rendeleyip ceviz atabilirsiniz.. Birde maaş fasulyesi öneririm hem bebek icin cok yaratlı hem tadı cok güzel et yiyemeyen insanlara öneriyorlar.. Güzel bie maş fasulyesi salatası yapabilirsiniz.. Yaylanın migrosta maş fasulyesi satılıyor prstik yapılıyor zaten.. Avakado tüketiyorsanız avakafoyu ezip peynirle karıstırıp tuz limon karabiber doyurucu olur.. Ara ögün icin yanınıza elma falanda koyabilirsiniz.. Birde hamilelikte bulguru cok tüketin diyorlar hatta yurtdışında cogu ülkede folik asit ilacı yerind bol bulgur tüketiilmesi söyleniyormus.. Domatesli biberli bulgur pilavı yapabilirsiniz yada kısır gibi pilavlık bulgurdan bir salata yapabilirsiniz.. 
(1,418 puan) tarafından
Teşekkürler verdiğiniz bilgiler için :)
0 oy
(351 puan) tarafından
İş yerimizde mutfak var bizim kendimiz yapıyoruz yemeği şanslıyız galiba :)
(1,418 puan) tarafından
Bizim kantinimiz bile olmayınca evet bayağı şanslısınız :))

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 79 göst.
31 Mart 2022 Diğer kategorisinde Aselin annesii ❤❤ (1,082 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 332 göst.
15 Ocak 2020 Diğer kategorisinde Nagiş❤️ (10,142 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 54 göst.
21 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Minnos_1 (7,808 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 107 göst.
7 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

377,007 soru

11,282,957 cevap

34,686 kullanıcı