0 oy
836 göst.
Aile kategorisinde (886 puan) tarafından
Kizlar merhaba direk konuya giriyorum görümcem bursadan gelmisiti düğün icn ama gitti gitmeden olaylar oldu tabi ozet geçiyorum şimdi o burdayken oturmaya gidilcekti ben gitmek istemedim çünkü k. Validem bi yere gidileceği zmaan saatler öncesinden söylerlerdi, ama kapima geldiğinde,  ben temizlik yapıyordum sonra görümcem balkondan gel ,dedi ama dedim işlerim var siz gidin selamlda söyleyin daha sonra kuzenimin çocuğu rahatsızms böyle kötü haber aldım eltim görümceler hep üst katta beni aradı eltim gel kahveye diye dedim kötü haber aldim , siz icin oda olsun gel dedi tamam dedm çıktım tabi kimse ne geçmiş olsun diyor nede yüzüme bakıyor ama dediğim gibi kötü haber aldığım için keyfim yoktu sonra görümcem burdan gitti , annesinde 1 2 gun kalmaya giderken kimse kapimi çalmadı gittiler ertesi gün annemlere gidiyordum esim otobüsle birakcakti beni eltimin oglu kapida konuştuk biz halamlara gidiyoruz dedi tamam dedim ama ben yola çıkmışım gidyorum esime dedim otobüste yarin pazar annenlere gidelim yarim saatlik uzaklıkta otobüsle yolcu edelim diye yok dedi gerek yok gitmeye neyse k.Validem aramis esimi ablan gidiyor diye oda güle güle gitsin demis ama benim bu durumdan sonradan haberim oldu gitti görümcem sonra eltimi aradım abla benim üst katta halim var evdeysen gelim diye dediki birazdan geliyorum alirsn dedi çıktım kayunvalidemn terasta duruyordu hali, aldim halıyı kendisi içlerdeydi zaten aşağı iniyorum kizi açtı dedim kizim kapat kapıyı eltim geldi arkamdan hayırdır bu surat tavır kime diye dedim abla bak sen benden  4 5 yas büyüksün sana saygi duyuyorum o gün görümcemi uğurlamaya giderken neden bna haber etmedin dedi bn seni kuzeninin çocuğunu ziyarete gidersn diye düşündüm ondan söylemedim dediim biz bu binada 2 kişiyiz insan bi söyler bak ne olursa olsun gel sende birlik beraberlik olsun madem onlarla arab bu kadar iyi dedim bna gelip onlari kötüleme flan oda benim suçum yok ben birşey yapmadım sen pireyi deve yapıyorsun hayır dedim bna deseydin ben olmadi annemlerden bile geçerdim sonra sinirlendi iyi be iyi birdahada buraya bi iğneni dahi getirme diye bağırdı burası hurda evi değil dedi ya görüşürüz dedim bağırıp çağırmadan kapattım kapıyi görümcemi aradım abla dedim hayırdır,  bna kırılmşsn , oda evet dedi sen surekli surat asiyorsun yanlıs anlaşılmaları duzelttim kesinlikle olaylari kendilerne göre yorumlamislar suratmn asikligının sebeb-i  düğün ertesi günü cok uykusuz ve yorgundum basim çok ağrıyordu güya bende kalcakms benim suratm asik diye vazgeçmiş inanin eltim cok uyanık dedim onun da hataları oluyor onunkini tolere ediyorsunuz benimki niye bu kadar gündemde onunda bildiği ses etmediği konuları actim bu bu bu olaylar, yüzünden senin de sesin çıkmadı dinledi hakda verdi dedim bende hatalıyım bide bna diyor ki sen daha ne görümce gördün ne kaynana konu konuyu acti dediki ablanla annem arasında sorun olabilir ama ben onları cok seviyorum dedimki o konulara girme abla. Girersen zararlı cikarsn benim evimde cekmecemde para kaybolmuştu kizlar esim dahil hepsi beni suçlamıştı ama ben onu sineye cektim kaynanm bna aldin ablanami verdin dedi yok dedim agladim günlerce annemler o gün ben hastayim diye corba yapmaya gelmişlerdi o zamandan beri ablamla kaynanamin arasi yok niyetim geçmişi acmak değildi ama konu konuyu acti konuştuk neyse o ara eltim benim kapıya gelmş dinlemis menemen kavanozlarımı koliye getirms oda terastaydı zil çalınca dedim abla ben kapatim kapi çalıyor eger gercekten seni kirdiysam özür dilerim ve actim kapiyi eltim yine bna bağırmaya başladı sen benim hakkimda ne konuşuyorsun dye bide görümcemden özür dileme taklidimi yaptı benim hakkımda yalan konuşma iftira atma dedi ama nasıl bağırıyor dedim ara sor ara sor bakim ne demisim bi halimi battı,  gözüne dedim oda bna ,benim evimden geçiyorsn dedi terbiyesiz dedi yukarı çıktı sensin o dedim ..3 gün oluyor bu olay olali ama gerçekten cok fedakarlıklar yaptım arkalarindan bna onları elestiryor yüzyüze gelince can ciger ama ben lafi söylüyorum kaynanam la kac gündür zaten konuşmuyoruz bizi barıştırmaya çalışır şimdi kesin ama artik istemiyorum esimde asla baski yapmıyor uzun oldu kusuruma bakmayın herkesin yorumu onemli benim için teşekkür ederim siz olsanız konusurmsnz.

36 Cevaplar

+2 oy
(670 puan) tarafından
Hepsini okudum ne uzunmuş bak canım eltin tam bir iki yüzlü çekememezlik var sen fırsat verme belli senin iyi niyetinden yararlanıyor mesafe koy koyamiyorsun konuşma boşver ben daha koca tarafindan iyi olduğunu görmedim milyonda bir cikiyo 
-Reklam-
+1 oy
(597 puan) tarafından
Kıza yazsaydın keşke yarıda biraktim
(886 puan) tarafından
Lutfen okuyun ya :))
(710 puan) tarafından
Bende yarıdan sonra okumayı bıraktım kafam karıştı kim kime ne demiş diye:)
+1 oy
(833 puan) tarafından
Hiç. Bişey anlamadım okuyamadım. İmlaya dair tek bişi yok beynim yandı 
(1,571 puan) tarafından
Kesinlikle haklısınız
tarafından
Çok haklısın, ama okumaya calıstım ben sonuna kadar nıye yaptım kendime bunu bılmıyorum :D
tek diyeceğim sey şu

Bu kadar samimiyet adı altında evcilik meraklısı olmayın Allah aşkına bu samimiyet degıl mecburiyet resmen sen gıttın ben gıtmedım ugurlamaya su soyle yaptı buraya cagırmadı bılmem ne yanı koca koca insanlar nasıl bu kadar bırbırıne mudahale edıp birbirinden bu kadar beklentisi olabiliyor ben anlayamıyorum senın evınde kaybolan para ıcın senı sulayan insanla da gorusuyor olman tuhaf esın nasıl musade ettı sana inanmadı nasıl bır aıle yapısı bılemedım sacma sapan
(1,571 puan) tarafından
O KADAR HAKLİSİN Kİ. GENEL OLARAK HAKLİSİN. NASİ YAPİYOSUN BUNU BİLMİYORUM AMA HAKLİSİN YANİ:d
evlilik iki kişi arasında 30 kisiyi dahil edince cok zor olur. Ben hiç takmam beni cagirmadilar etmediler oh canima minnet hatta:D
0 oy
(4,668 puan) tarafından
Anam bu çok uzun yaa :))
(886 puan) tarafından
Lutfen fikire ihtiyacım var
0 oy
(2,501 puan) tarafından
Mesafe mesafe mesafe 

Uzak dur bu eltiden de gorumceden de sana hayır gelmez ancak dedikodu 
0 oy
(1,836 puan) tarafından
Yarı da kestim bir de son cümleni okudum okuduğumu pek anlayamadım ama istemiyorsan konuşma yani
0 oy
(5,272 puan) tarafından
Ben herkesten uzak kalmayi tercih ediyorum cunku laf tasiniyor uzum zamandir kimseyle konusmuyorum kafam o kadar rahat ki anlatamam
0 oy
(7,444 puan) tarafından
Özet geçiyoruma kadar okuyup aşağıdaki yazıları görünce okuyamadım özet değil hayat hikayesi :))
(886 puan) tarafından
Helal  edin hakkınızı:))
(7,444 puan) tarafından
Takılıyorum yanlış anlama :)
0 oy
tarafından
Okuyamadım kusura bakmayın çok uzun mesafeli ol Derim bacım 3 yıldır evliyim arayıp sormam görümcemde eltide 1 kere gördün ikisinide daha ☺️ gerek yok bence
0 oy
(581 puan) tarafından
Bence eltin boş çıkışımıs. Ne yani bu kdr uzulatilck bişi yokmuş ortada.  Valla boule konularda benim için önemli olan eşimin görüşü. Eşinde pek oralı değil yani sana baskı yapmiyorsa sorun yok. Görümceylede Arabi duzltiysen bosver. Yine dönüp dolaşıp senle konusuck aynı yerdesiniz. Umursama hayatına devam et
0 oy
(13,824 puan) tarafından
Altlari okuyamadan sunu anladim gorumcen baska sehirden gelmis nden gtmysun anlamadimki
(886 puan) tarafından
Keske okusanız
(13,824 puan) tarafından
Okurum o sorun degild3 ben baska bir sehirden gits3m ne olursa olsun gelmese alinirim zaten basta cnku baska bir sehirden gdyrum
0 oy
(157 puan) tarafından

Canım valla yarıya kadar ancak okudum çok çok uzun yazmışsın bari noktalama kullansaydın. Vallahi yoruyor kız bu şekil anlaşılmıyor da.:))

(886 puan) tarafından
:)))helal edin hakkınızi ama fikre ihtiyacım var
0 oy
(4,889 puan) tarafından

Bu ne kız aşık maşuğa yazmaz bu kadar:) nasıl bi husumet var aranızda bunu yazdıran :ermm:

0 oy
(2,448 puan) tarafından
Valla bende okuyamadım
0 oy
(2,795 puan) tarafından
Yarıda bıraktım çok uzun ya
0 oy
(2,355 puan) tarafından
Konuşmak zorunda değilsin kimse ile.
0 oy
(1,944 puan) tarafından
Biraz hikayeleştirseydin keşke okumasi cok zor:) zaten gorumce elti muhabbetleri bana gore degil yan yanayken iyiyiz gerisi arayip sormayız birbirimizi eltim de yok
0 oy
tarafından
Ben okudum hepsini ve mesafeli olmalısın ne gorumcene güven nede eltime mesafeni koru anladığım kadarıyla ikiside dedikoducu ve senin arkandanda konuşurlar yüzüne gülerler uzak dur bence 
0 oy
(1,726 puan) tarafından

Ha hoooooo

ya bu nedir roman yazmışsın normalde okurum da bu çok uzuuuuun olmuş ve ablam
0 oy
(866 puan) tarafından

Canm uzun olmasına rağmen okudum keşke birde nokta virgüle kullansaydın beynim yandı azıcık :angel:moralin bozuk muş diye yanlış anlalılmışsın üstünde eltin 1 2 koyduysa tamam, çokta büyütülecek bişi yaşamamoşsınz yinede aynı binada oturmak çok kötü olsa gerek heşyn ortada olması hoş değil, boşver umursama hiç uzk dur 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 497 göst.
0 oy
4 cevap 364 göst.
0 oy
21 cevap 511 göst.
17 Şubat 2022 Aile kategorisinde Fatmamah (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 901 göst.
23 Eylül 2020 Aile kategorisinde Selimbebek (942 puan) tarafından soruldu

377,939 soru