0 oy
837 göst.
Aile kategorisinde (886 puan) tarafından
Kizlar merhaba direk konuya giriyorum görümcem bursadan gelmisiti düğün icn ama gitti gitmeden olaylar oldu tabi ozet geçiyorum şimdi o burdayken oturmaya gidilcekti ben gitmek istemedim çünkü k. Validem bi yere gidileceği zmaan saatler öncesinden söylerlerdi, ama kapima geldiğinde,  ben temizlik yapıyordum sonra görümcem balkondan gel ,dedi ama dedim işlerim var siz gidin selamlda söyleyin daha sonra kuzenimin çocuğu rahatsızms böyle kötü haber aldım eltim görümceler hep üst katta beni aradı eltim gel kahveye diye dedim kötü haber aldim , siz icin oda olsun gel dedi tamam dedm çıktım tabi kimse ne geçmiş olsun diyor nede yüzüme bakıyor ama dediğim gibi kötü haber aldığım için keyfim yoktu sonra görümcem burdan gitti , annesinde 1 2 gun kalmaya giderken kimse kapimi çalmadı gittiler ertesi gün annemlere gidiyordum esim otobüsle birakcakti beni eltimin oglu kapida konuştuk biz halamlara gidiyoruz dedi tamam dedim ama ben yola çıkmışım gidyorum esime dedim otobüste yarin pazar annenlere gidelim yarim saatlik uzaklıkta otobüsle yolcu edelim diye yok dedi gerek yok gitmeye neyse k.Validem aramis esimi ablan gidiyor diye oda güle güle gitsin demis ama benim bu durumdan sonradan haberim oldu gitti görümcem sonra eltimi aradım abla benim üst katta halim var evdeysen gelim diye dediki birazdan geliyorum alirsn dedi çıktım kayunvalidemn terasta duruyordu hali, aldim halıyı kendisi içlerdeydi zaten aşağı iniyorum kizi açtı dedim kizim kapat kapıyı eltim geldi arkamdan hayırdır bu surat tavır kime diye dedim abla bak sen benden  4 5 yas büyüksün sana saygi duyuyorum o gün görümcemi uğurlamaya giderken neden bna haber etmedin dedi bn seni kuzeninin çocuğunu ziyarete gidersn diye düşündüm ondan söylemedim dediim biz bu binada 2 kişiyiz insan bi söyler bak ne olursa olsun gel sende birlik beraberlik olsun madem onlarla arab bu kadar iyi dedim bna gelip onlari kötüleme flan oda benim suçum yok ben birşey yapmadım sen pireyi deve yapıyorsun hayır dedim bna deseydin ben olmadi annemlerden bile geçerdim sonra sinirlendi iyi be iyi birdahada buraya bi iğneni dahi getirme diye bağırdı burası hurda evi değil dedi ya görüşürüz dedim bağırıp çağırmadan kapattım kapıyi görümcemi aradım abla dedim hayırdır,  bna kırılmşsn , oda evet dedi sen surekli surat asiyorsun yanlıs anlaşılmaları duzelttim kesinlikle olaylari kendilerne göre yorumlamislar suratmn asikligının sebeb-i  düğün ertesi günü cok uykusuz ve yorgundum basim çok ağrıyordu güya bende kalcakms benim suratm asik diye vazgeçmiş inanin eltim cok uyanık dedim onun da hataları oluyor onunkini tolere ediyorsunuz benimki niye bu kadar gündemde onunda bildiği ses etmediği konuları actim bu bu bu olaylar, yüzünden senin de sesin çıkmadı dinledi hakda verdi dedim bende hatalıyım bide bna diyor ki sen daha ne görümce gördün ne kaynana konu konuyu acti dediki ablanla annem arasında sorun olabilir ama ben onları cok seviyorum dedimki o konulara girme abla. Girersen zararlı cikarsn benim evimde cekmecemde para kaybolmuştu kizlar esim dahil hepsi beni suçlamıştı ama ben onu sineye cektim kaynanm bna aldin ablanami verdin dedi yok dedim agladim günlerce annemler o gün ben hastayim diye corba yapmaya gelmişlerdi o zamandan beri ablamla kaynanamin arasi yok niyetim geçmişi acmak değildi ama konu konuyu acti konuştuk neyse o ara eltim benim kapıya gelmş dinlemis menemen kavanozlarımı koliye getirms oda terastaydı zil çalınca dedim abla ben kapatim kapi çalıyor eger gercekten seni kirdiysam özür dilerim ve actim kapiyi eltim yine bna bağırmaya başladı sen benim hakkimda ne konuşuyorsun dye bide görümcemden özür dileme taklidimi yaptı benim hakkımda yalan konuşma iftira atma dedi ama nasıl bağırıyor dedim ara sor ara sor bakim ne demisim bi halimi battı,  gözüne dedim oda bna ,benim evimden geçiyorsn dedi terbiyesiz dedi yukarı çıktı sensin o dedim ..3 gün oluyor bu olay olali ama gerçekten cok fedakarlıklar yaptım arkalarindan bna onları elestiryor yüzyüze gelince can ciger ama ben lafi söylüyorum kaynanam la kac gündür zaten konuşmuyoruz bizi barıştırmaya çalışır şimdi kesin ama artik istemiyorum esimde asla baski yapmıyor uzun oldu kusuruma bakmayın herkesin yorumu onemli benim için teşekkür ederim siz olsanız konusurmsnz.

36 Cevaplar

0 oy
(671 puan) tarafından
Bi kaç kere paylaşımlarını okumuştum arana mesafe koy kafan rahatlar en azından 
-Reklam-
0 oy
(10,411 puan) tarafından
Yarısına kadar okudum ve gereksiz Bi konuya benziyoo
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Aboooo okunmaz özet geç özet
(7,768 puan) tarafından
Yarıya kdr gelebildim sn hep iç içe olmak istiyosun anladığım kdrı ile kimseye şimdiye kdr bni niye aramadn etmedn demem aman banane mi kim napıyosa yapsın böyle beklentide olursn mutlu olamazsn
0 oy
(4,391 puan) tarafından
beni arayip sesli anlatsan daha kisa sürecek gibi;D 
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Canım çok güzel özetlemişsin kız çok uzun bu yarısından sonra bıraktım valla 
0 oy
(1,371 puan) tarafından
Bacim valla hepsini okuyamadim 3 yas sendromlu bir bebe anasi olarak sabrimin zort dedigi yerlerdeyim zaten :))) ama bence klasik elti görümce olayi en iyisi mesafeli olmak 
0 oy
(7,588 puan) tarafından
Çok uzun bi de karışık yazmışsın hepsini okuyamadım ama en iyisi mesafe
0 oy
(77 puan) tarafından
Kapını kapat hiç birşnin yuzune bakma onlar gelıp gşderse gelsinler kocan için ses etme ama sen gidip gelme mesafeni koy sordular mı da yuzlerine vur bana bu sekılde davranıyorsunuz diye valla ben kendı adıma konusuym 4 senedir daha yuxune bakmamaısım eltiminde görümceminde biizmde bi para mevzusu oldu eltimin 50 lirası kaybolmuştı alılverile gitri geldi dddiki elli liram eksik bende m.l gibi oturup onunşa hesap yapıyorum nereye verdin ne aldın iyi düşün bişey almış olabilir misin die snradan duydum ki görmceme demiş gunah almak gibi olmasın ama bi ben bi o vardı evde ondan yanı benden şüpheleniypmus bende duyunca kaldırdım 100 lira fırlatyım yüzüne senin 50 lirana muhtac değilim ki olsamda minney etmm zatdn dedim açtm ağzımı yumdum gözümğ o görümcek olacak şırfıntıda eşime demiş karın byle byle yapmış die ikisini bşr guzel haşladım kayınbabamın önünde vurdum kapıyı anamlara gittim bn birlikte yasıodum ev birdi bu laftan snra evimi de ayırdım kendımı de slm bile vermiorum ikisinede nw giderim ne gelirim kayınbabamlarada aynı sekılde
0 oy
(510 puan) tarafından
Ya bende eltimle aynı binadaniz ama inanki sanki komsu gibi diyecem oda deyil hiç birbirmizi rahatsız etmiyoruz mesafe herzaman iyidir en son 7 ay önce gittim oda doğum yapmıştı düşün gorumcelerim geliyor bile gitmiyorum gelen evime gelir 
0 oy
tarafından
Cokkkkkkk uzun 
0 oy
(7,367 puan) tarafından
Anamm roman gibi okuyamam yorgunum halı yıkadım:)
0 oy
(1,234 puan) tarafından
Onu dokuzu bilmem bu devirde agzina sicn yaraniyo ince dusunursen hep dislanirsin snra sen gelmiyon filn derler
0 oy
(341 puan) tarafından
Ben hepsini okudum ve o elti yilaniyla bir daha konusursan benim sana söyliyecek bir sözüm yok artik . Ve o görümcen kaynanam su bu seninle konusuyorlarsa konussun konusmuyorlarsada arayip neden benimle konusmuyorsun hayirdir bana küsmüssün deme bosver böylelerine sabaha kadar  bile söylesen yinede kendi bildiklerini yaparlar hsyatina bak kocan arkandaysa hepsini 

S I K T I R E T noktaaaaa
(886 puan) tarafından
En azindan beni anlamışsın canim uyanığın teki eltim bide bna bağırıp çağırdi sen olsan sana terbiyesiz diyen biriyle konusrmsn kaynanan gelip konuş dese
(341 puan) tarafından
Hayir konusma ben 2 sene eltimle konusmadim kavga ettik kim konus deseydide kimseyi dinlemedim karismayin dedim kaynanam bosver söyle böyle dedi hayir dedim sonra cenazesi oldu eltimin öyle gittim ama hicbirbirimize gitmiyoruz ikimizde araya mesafe koyduk kafam rahat .
Evine veya sana huzursuzluk getiren kim varsa sil gitsin kimse senden degerli degil eltin  uyanik kurnaz biri aranizi bozmak istiyor kimseyi tinlama acik acik kaynanana söyle bence eltim arkamdan atip tutuyor aramizi bozmak istiyor onun kelimelerine inanip bana surst yaparsaniz bundan sonrada artik siz bilirsiniz bir tarafi dinleyip ötekini atıyorsunuz
(886 puan) tarafından
Canım ne güzel uzun uzun yazmışsın onca kişinin arasında beni anlamissin şu lafin o kadar güzel ki kimse senden değerli değil dogru olan senin dediğin kalbine teşekkür ederim:)
(341 puan) tarafından
Rica ederim cnm benim kimseyi takma degmiyorlar ben bunu anladim cünkü
(886 puan) tarafından
Kesinlkle canım
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Yani bence herkes doğru bir sen haksızsın gibi. Tüm dünya üzerine gelecek hali yok ya. Ya da tüm herşey seni buluyor. Azıcık kaprisli birisin gibi geldi. 
0 oy
(8,261 puan) tarafından
Okudugum kadarıyla adap bilmiyosun canım.
0 oy
(3,034 puan) tarafından
Önceki olayları bilemem ama görümceni yolcu etmeye niye bu kadar taktın anlamıyorum. Zaten bi gece öncesi kötü haber aldım diye zor zahmet çay içmeye çıkmışsın bi de suratın asık oturmuşsun. Bende olsam çağırmazdım. Kendi derdi var yeğeni hastalanmış derdim. Ama demekki yeğenin hastalığı çok büyük bişey değil sanırım. Onu unutup elti görümce tartışmasına girmişsin. Benim genel yorumum sen olayları kafanda fazla büyütüyorsun. Ben mi çok gamsızım bilmiyorum. Hiç takılmam öyle oraya gitmişler çağırmamışlar şurada toplanmışlar haber etmediler falan. İnan zerre umursamam yani hayat bu kadar ciddiye alacak kadar uzun değil. 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 497 göst.
0 oy
4 cevap 364 göst.
0 oy
21 cevap 511 göst.
17 Şubat 2022 Aile kategorisinde Fatmamah (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 901 göst.
23 Eylül 2020 Aile kategorisinde Selimbebek (942 puan) tarafından soruldu

378,071 soru