0 oy
1,200 göst.
Aile kategorisinde (567 puan) tarafından
tarafından kapalı
Basur çıktı ilk defa 18 günlük bebeğim var doğum yaptım ama sezeryan ile.  4 gün oldu ayiptr söylemesi bamya kadar hemoridim. Çok canm aciyo yürüyemiyorim oturamiyrm . Bebeğimle ilgilnmyrn ağlayınca elini ağzına götürünce için gidiyor oturamyrm çünkü ya ayakda yada yan yatabiliyorum. Ara pompayla sagıyorum sutumu veriyorum sonraasi mama çok kötü durumdayım. Eşimden Allah razı olsun o alır mama verir sagdigm sütü ısıtır vs. Perişan haldeyim benm gibibolan oldumu acile iki kere gittk Dr yapcak birşey yok dedi. Bu ide genel cerahha oda ilaç verdi nerdeyse 500 tl tuttu sigorta karsilamiyomus bunları neyse mecburen aldım çünkü bebeğimle ilgilenemedim..... Benm gibi olan neler yaptnz basurnunz kaçıncı gün geçti 
notu ile kapatıldı: Soru başlığı sorunuzu kısaca özetleyecek şekilde belirlenmelidir. Bu tarz soru başlıkları platform kullanışlılığını azalttığı için soru kapatılmıştır.

25 Cevaplar

0 oy
(196 puan) tarafından
Bende 1 tane vardı hamilelikten sonra ikinciside çıktı 9 aylık olucaz çok eziyet ediyor bana.onun yüzünden sezeryan olucam
-Reklam-
0 oy
(7,036 puan) tarafından
Sıcak suya orur rahatlatır kuzum
0 oy
(390 puan) tarafından
Canim bende 35 haftalik grbeyim bende bugün post açtım bu durumla ilgili brnimki de kocaman çıktı buyuyor git gide sari kantoron onerdiler onu sürdüm biraz acısını hafifletti. Postuma bak istersen oraya yazmislar baya 
(567 puan) tarafından
Tamam canm tşk ederm
0 oy
(2,040 puan) tarafından
Benm de ama baya büyük nerdeyse bi ceviz kadar var ameliyat dedi doktor cnm geçmiyor sıcak suya otur bol bol
0 oy
(1,092 puan) tarafından

image

bu kremden al seni o kadar iyi anlıyorum ki 33 haftalık hamileyken çıktı bende olucektim acısı 5 sezeryana bedel bunu al sabah akşam sür bide bunun fitili var onuda at acayip rahatlatıyor ama doktoruna sor emzirirken kullanılır mı diye kremi kullanılıyorda fitil için sor geçiricek bu 
(87 puan) tarafından
Tamamen geçiyor mu peki benimde var
(1,092 puan) tarafından
Geçiyor canım yani benimkini geçirdi ama muhakkak fitilinide al
(87 puan) tarafından
Nasil günde kac defa kullandin canim
0 oy
(38 puan) tarafından

Canım bunu birisi tavsiye ett onunki de senin anlattığın kadar kötüymüş bunu tavsiye etmişler denemiş birebir faydası oldu geçti dedi bende paylasaym inşallah faydası.olur 

image

tarafından
Evet bunu bende duydum tekrarlamiyormus artk
(38 puan) tarafından
Aynen canim
0 oy
(22,071 puan) tarafından
Canım fitil var basur icin kullandinmi
0 oy
tarafından
Merhametin ince noktasından çiçek aç inşallah :) ❤️❤️
0 oy
(1,334 puan) tarafından
Ben pek bilmiyorum fakat eltim fitil kullanmisti 3. Fitilde gitti yok demisti 
0 oy
(3 puan) tarafından
Merhaba benim ilk gebeliğimde çıktı, şuan 28 haftalık gebeyim iki tarafta da ceviz büyüklüğünde ben procto gyvenol kullanıyorum inanılmaz iyi geliyor 1 güne o bağsuru düşürüyor. Ayrıca utanma canım bu çok doğal birsey. Allah şifa versin inşallah 
tarafından
Dusuruyo derken gerçekten et parcasini mi dusuruyo yoksa söndürüyo mu canim
(3 puan) tarafından
Söndürüyor demek istedim. Yani küçülüyor ve acı kalmıyor. Siz olabildiğince kabız olmamaya çalışın ki ıkınmayın. Ikındıkça daha çok çıkıyor. Ve gerçekten procto gyvenol çok işe yarıyor. Çok geçmiş olsun
0 oy
(291 puan) tarafından
Sabahları aç karnına Bi diş sarımsak iç geçene kadar. Yemen'e içmene dikkat et ama ilaçlarla geçer
0 oy
(7,835 puan) tarafından
Bende hala var oğlum 11 aylık olcak kabız olmamaya çalış çok kötü yaa sanirm bu gidişle ameliyat olacam
0 oy
(355 puan) tarafından
patlıcan sapını kaynat iç.
0 oy
(351 puan) tarafından
Acı yeme canım bide internetten bak başka yememen gerekn yemekler de var
0 oy
(2,721 puan) tarafından
Kabızlık varmı .... 
0 oy
(51 puan) tarafından

image

şu kremi kullan sonra bana dua et 37 haftamdayım:))
0 oy
(1,703 puan) tarafından
Geçmiş olsun ❤️
0 oy
(288 puan) tarafından
Her gün aynı saatte tuvalete çıkacaksın kabız olmayacaksn acısa bile tuvalete git her gün aynı saatte en az 10 dakika otur

Acı ve baharatlı bir süre yasak

Kortos fitil dışkılama sonrası koyuyorsun sabah ve akşam emziren anne kullanabilir sorun yok 

Sarı kantaron yağı aklına geldikce sürüyorsun iyice içeriye doğru

Tuvalet öncesi zeytinyağı sür vaktin olursa tuvaletten kalkınca 10 dakika sicak suya oturma sonra fitil vaktin yoksa direk fitili koyabilirsin

Günde en az 3lt su

Genel.cerrahlar baglama yöntemi ile ameliyat olmadan tedavi edebiliyorlar bi. Görüs istersen
0 oy
(736 puan) tarafından
Dogumdn 1 hafta snra bende de çıktı afedersn lavoboya çıkarken o ldr ağrıyordu ki ağlıyordum. Ben hiç bir şey yapmadım ama 3 hafta boyu beni mafetti sonra ağrısı falan geçti çok şükür 
0 oy
(2,595 puan) tarafından
Canım bende geçen yıl sezeryanla doğum yaptım basur denen o şey bende de oldu  bende ağrıdan duramiyordum basur olduğum zaman kayinvalidemi çağırıyordum gelsin bebeğe baksinda ben sıcak suya gireyim ama nafile bişe olmuyordu İbrahim saracoglunu ndan araştırmaya başladım ısırgan otu diiyo istersen YouTube bak onu kullandım biraz memeler tamamen kayboldu  snra mayasıl otu ve kuyruk yağı kullandım kabızlık ve basur hafifledi smdi de bı abla İbrahim saracoglunu ndan çoban çantası dinlemiş ablanın tamamen geçmiş bende kullanacağım  smdi geçti biraz önceki gibi beni delletmiyor ağrım oluyor ama hareketlerini oturmama engel değil çok şükür bunada

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 106 göst.
16 Mart 2022 Diğer kategorisinde Hicran_yldz!! (2,303 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 249 göst.
16 Mart 2022 Diğer kategorisinde Hicran_yldz!! (2,303 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 273 göst.
15 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Emin2023 (4 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 1,274 göst.