0 oy
480 göst.
Aile kategorisinde (204 puan) tarafından
Merhaba 

Esler birbirine hersey hesapmi vermeli 

Magzaya gidecem mesela mesajmi yazilir esine habermi verilir ? 

Veya arkadasimi gormeye gitcem hesap verilirmi ? 

Mesela ben evde oluyorum yeni evliyim biyere gitsem ne olursa olsun ekmek almaya veya magzalara, arkadslari gormek istersem mesaj yazmam gerekiyo haber etmek icin yani ne yaparsam soylemem gerek. 

Sizce normal mi ? Yeni evliyim. 

32 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ne yaparsam yapayım haberini veririm boynumu büküp izin istemem ama şunu yapacağım yada şuraya gideceğim vs derim 
(204 puan) tarafından
Markete kadarmi hersy yani
tarafından
Evet neden habersiz çıkayım ki sonuçta markette bişey olur yolda izde olur eşimin haberi olmaması hoş olmaz
-Reklam-
0 oy
tarafından
İzin almakla ne alakası var. 

Gidebilir miyim ayrı birşey 

ben gidiyorum haberin olsun ayrı birşey.

Bende izin almam oda hiç karismaz nereye dersem deyim hayır demez. 

Zaten bu karışan deri hiç anlamıyorum. Kıskançlıkları dan mi yapıyorlar cahilliklerinden mi bilmiyorum. 

Yok annene gidemezsin yok kardesine gidemezsin. Ergen ergen işler. Çevrelerine kuramadiklari baskıyı eşlerine kurmaya calisiyorlar
(204 puan) tarafından
Verirsinde geldim ciktim sekilde degil ya
tarafından
Tabi her ayrıntısına kadar değil. Eşim gardiyan ve tam lojmanın karşısında cezaevi. Ve bizim evler çarşıya uzak.
Ben çarşıya markete gidiyorum derim oda tamam istersen ben bırakayım der yada tamam der . Sonra giderim işte. Bence hiç habersiz gitmekte iyi değil. Sonra güven problemi olabilir. Ama ince detayada girmemek lazim
(204 puan) tarafından
Esim yanimdayken evde soyluyorum nere gittimi ama isteyken 7 yildir evlenmeden once geldim ciktim derdik artik sacma buluyoz ve guven varsa gerek yok demeye caglisiyo ben annemden gordum babamin haberi oluyordu ama son dkda bi komsuynaa parka giderdik babama mesaj yazmazdi haber etmek icin babam isten geldinde soylerdi
tarafından
Eskilerin nerde gorulmus zaten birbirine haber verdiği aradığı ;) kim kime dumduma
(204 puan) tarafından
Yani eskiler iyidir herzaman biz abartiyoz sonra birbirimizi sıkıyoz bunaltiyoz ilaki bazi seyler denir anneme gidersem parka gidersem ama gidiyorim diye heber ederim ciktim geldim sonra ordan cik bide evdeym. Market , ekmek alamaya alisverise sacma olabilir belki
0 oy
tarafından
Bu hesap vermek  değil ki  kuzu habervermektir ... Tabikidesoylerim annemlere bile gitsem mesela eşime soyeldim annemdlerden başka bir yere gidersem gene soyeldim oraya gideceğim bilgin olsun derim söylenmeli bence "ö ne karışır , ona soyelmeden giderim ,izinde almam haberde vermem bilmem ne falan "setlerine karsiyimyaaaa .. esimd enereye gitse haberverir bana benden habersiz bir yere çıkmaz gitmez 
(204 puan) tarafından
Tm annene gitsen markete gitsen nere gitsen evde degilse esin mesaj yazip haber edersin ama detayli dgil geldim ciktm sonra eve giderken evdeym demek sacma
0 oy
(2,194 puan) tarafından
Ben evden çıktım mi haber veririm çünkü merak eder eşim hesap vermek değil canım haber veririm 
0 oy
tarafından
Siz hesap vermekle haber vermeyi birbirine karıştırıyorsunuz bence
0 oy
(795 puan) tarafından
Bunun yeni evlilikle bi alakasj yok bence ne gidilirse haber verilmesi lazım 
(204 puan) tarafından
Haber verilirde evdeysem zaten soyluyo oyle markete gidio ama yoksa evde esim ben soyliyorum ama ben geldim ciktim dan o laf abari buluyom
0 oy
tarafından
Valla bakkala gitsem haber veririm zaten esimsiz dışarı çıkmıyorum anca bakkala mecbur kalmadıkça ona bile gitmiyorum arada bi kaynanama giderim o da 2 adım onu da haber ederim 
(204 puan) tarafından
Bakala gitsen veya biyere haber edersin ama gelipte ciktim geldim sonra evdeym demek sacma gibi
tarafından
Evet haklısın
0 oy
(1,038 puan) tarafından
Komşuya inerken bile söylerim çünkü bebeğimle evde tekim başıma bir iş gelirse haberi olsun isterim hiçte sorgulamam bu durumu :))
0 oy
(1,017 puan) tarafından
Pek sorma huyum yok ben arkadaşla buluşcam der çıkarım ayrıntı vermene de gerek yok 
(204 puan) tarafından
Herkez farki iliskisinde hersey haber éden var etmenyen hic yok bence hersey abarti kotu
(1,017 puan) tarafından
Tabiki bokunu çıkarmadan yaparsın ne istersen ekmak aşmaya gidiyo çöpe gidiyom falan saçma bence eyer bir yerden geç gelceksen haber verirsin bana göre normal i bu
(204 puan) tarafından
Ekmek alcam veya bakala gitcem sacma geliyo bazen akisina birakiyon olcagi sekilde variyo
0 oy
(8,082 puan) tarafından
Ya hesap gibi değilde haber vermek diyelim.Bunun iki sebebi var dinimizce her atılan adımdan eş haberdar edilmeli sosyal yada diğer açıdan Allah korusun başına iş gelse haberi yok.Ben haber veririm izin almam.12 yıldır boyle 
0 oy
(7,202 puan) tarafından
market veya bakal ona bısey demezdı ama bıyere gıtcem zaman herzaman soylerım yanı ama ılk evlesın emın o zamanla duzelır kıskanclıkları ustlerınde oluyo ılk zamanlar
0 oy
(1,736 puan) tarafından
Ben parka çıksam bile yazarım. Gezmeye giderken de gidiyorum haberin olsun derim. İzin mevzusu ypk aramızda
(204 puan) tarafından
Yazarsin ama market olsun veya bakal alisverise veya ekmek icin habeer mi edilir ? Hemde herseye geldim Citkm sonra evdeym demek detayli artik sacma geldi
(1,736 puan) tarafından
Yok öyle evdeyim gittim geldim demem,saçma o kadar da. Bi arkadaş var, daha nişanlı ama o. Gitti geldi sürekli fotoğraf atıyor, nerde olduğundan emin olmalıymış. Güvensizlik bu, merak sevgi vs. Hiçbiri değil bence

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 303 göst.
4 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Sadece sen ❤ (204 puan) tarafından soruldu
0 oy
28 cevap 3,819 göst.
0 oy
26 cevap 454 göst.
17 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Mormenekse (1,403 puan) tarafından soruldu
+1 oy
13 cevap 445 göst.
20 Mayıs 2021 Aile kategorisinde 3370 (135 puan) tarafından soruldu