0 oy
480 göst.
Aile kategorisinde (204 puan) tarafından
Merhaba 

Esler birbirine hersey hesapmi vermeli 

Magzaya gidecem mesela mesajmi yazilir esine habermi verilir ? 

Veya arkadasimi gormeye gitcem hesap verilirmi ? 

Mesela ben evde oluyorum yeni evliyim biyere gitsem ne olursa olsun ekmek almaya veya magzalara, arkadslari gormek istersem mesaj yazmam gerekiyo haber etmek icin yani ne yaparsam soylemem gerek. 

Sizce normal mi ? Yeni evliyim. 

32 Cevaplar

+2 oy
(1,437 puan) tarafından

Tabiki soylemelisin Allah korusun başına bir is gelse seni nerde bulucak nerede Arıcak canım ama bunu izin istemeyle karıştırma ben gidiyorum markete haberin olsun o kadar :ermm:

(204 puan) tarafından
Tm ekmek alasa kadarmi haber edilir ama ciktim geldim sonra eve gitmek icin ciktim geldim demeden belki detaya girdinmi ciktim gibi abarti geliyo esim mesela ise geliyo geldim diyo senelerdir ama artik insan o sekilde habeer etmesi geldim diye sacma
-Reklam-
0 oy
(7,561 puan) tarafından
Ben söylüyorum ama izin almıyorum mesela bazen çocuğumu parka çıkarırım  öyle yerleri söylemem aradığında parktayiz ya da marketteyiz derim tamam der
0 oy
(3,675 puan) tarafından
Bakkalı marketi falan söylemem ama arkadaşlarla falan buluşcaksam söylerim haber veririm yani izin almam
(204 puan) tarafından
Izin almak degil zaten canim ama ekmek almak kiyafet magzasi yeme icme magzasi yani nere gidersem gidem yaziyorum mesaj genelikne nere gitcemi soyluyom cok degilmi bu onemli seylermi demek gerek ?
(313 puan) tarafından
Şu yönden önemli yani canım eve gelse ya da bişey olsa Allah korusun haberi olsun yani bu hesap vermek değil ki beraber yaşıyoruz bende mesela bi yere gitse sonradan duymak istemem sürekli sürekli arada tabi olabilir
(3,675 puan) tarafından
Yeni evli olduğunuz için bu tarz şeyler önemli oluyor canım ilerleyen zamanlarda azalır bu durumlar zaten bebek olunca da yalnız kolay kolay çıkılmıyor
0 oy
(866 puan) tarafından
Markete gidiyoruz derm parka gidiyoruz derm soka çıkınca aramam, kapı önüne çıkarsam falan, 
0 oy
(13,787 puan) tarafından
Bir yere gdeceksem hber veririm hbaeri olsun diye okdr markete falan degil ama
0 oy
(2,222 puan) tarafından
Yani Bir bakkal market işte kapı komşu vesaire bunlar çok gerek yok bence ama hani bir arkadaşınla buluşacaksan veya bir yere gezmeye gideceksen hesap vermek değil de bilgi amaçlı söyleyebilirsin çünkü Allah korusun başına bir şey gelse bir kaza olsa Allah korusun en azından eşin nerede olduğunu bilir ben o niyetle hep söylerim arkadaşımla buluşacağım bugün veya atıyorum gezmeye gideceğim derim söyleme çok büyük bir problem olmaz ama ben söyleme taraftarıyım
(204 puan) tarafından
Bakal, markete de gidince bisey olcagi varsa olur .. ama abarti degilmi mesela hersey bakal falan soylemek
(2,222 puan) tarafından
Tabii canım tabii ki Bir bakkal market abartı yani genelde bakkal market evimize yakın yerlerde olduğu için Allah korusun başımıza bir şey gelse bir şekilde haberleri olur ama evine uzak bir yerde başına bir şey gelse bir araba çarpsa bir şey olsa haberleri olmaz mesela
(204 puan) tarafından
Esim isteyken evin asalarda calismiyo asada market bakal onun icin ekmek alcam demek haber etmek sacma sonrasi eve geldim demekte bizim kisi ciktim geldimde var herseye abarti diye dusunuom
0 oy
(913 puan) tarafından
Valla bu yapı meselesi evdeyken nereye gitsem anneme söylerdim şimdi esime söylüyorum yan komsuma oturmaya gitsem bile mesaj atıyorum komşuya gidiyorum diye alışkanlık. Alışveriş yaparken de öyle hep söylerim hatta bugün çok da lazim olmayan ama kendim için almak istediğim bişey vardı eşime yazdım izin verirsen bişey alacam şu kadar lira diye. Bana gelince baya kızdı benden izin almak ne demek ben sana ne zaman karıştım ne istersen al diye. Yani hesap vermiyoruz aslında haber veriyoruz 
0 oy
(436 puan) tarafından
Ben nisanliyken de evliyken de haber veririm izin almak değil de hani gidiyorum şuraya buraya diye hep haber veririm 1 yıldır evliyiz halâ da öyleyiz ki olması gereken bence ya o beni evde sanarken benim dışarıda başıma bir iş gelse çok sinirlenir haber verip öyle hareket etmek en güzeli benim için bu durumdan hiç şikayetçi değilim 
0 oy
(2,524 puan) tarafından
Hesap vermem haber veririm . O hem hesap verir hem haber verir
0 oy
(316 puan) tarafından
İki yıllık evliyiz nişanlılık dahil her zaman nereye gitsem söylerim dünyanın binbir türlü hali var nerde olduğumu bilsin  yabancı yerdeyim sonuçta ne olacağı belli olmaz bu kötü bişey de değil bence eşime olan saygım dan yapıyorum çokta güzel bişey bence oda işi haricinde bi yere gidecek olsa Söyler haberin olsun der bence sende bu alışkanlığını hiç bozma her zaman haberi olsun eşinin .
(204 puan) tarafından
Biz aliskanligi bozmak degil ama bizim kisi geldim ciktim oluyor biyere gidincen oda cok sacma geldi artik bitkinlik oluyo kac senedir yapiyorduk tek haver ederiz orta yolunu bulup
0 oy
(4,426 puan) tarafından
Yeni evliyken bizde öyleydik bide evimizin hemen dibinde ki inşaatta çalışırdı eşim balkona çıksam ferace eşarp öyle çıkardım perdeleri actirmazdi falan ") nskajsj artık eskidik takılmıyor fazla ki bide 3 çocuk olunca aman başına bir iş gelmesinde ne yaparsan yap modunda ") ama ben yinede haber ederim surdayım burdayım haberin olsun diye 
(204 puan) tarafından
Benimkisi guvendinnmi gerek duymuyo bizim asiriydi senelerdik bide geldim ciktim diyorduk simdi sacma buluyoz bazen zor oluyo yazamicak durumda oluyor ellerin dolu oluyo falan
(4,426 puan) tarafından
Ilk başlar da herkeste oluyordur bence bi gözünden sakınma durumu ") sonra sonra bırakılıyor bunlar yav zaten çoluk çocukla uğraşıyom bide sana hesap mı verecem de get işine ye donuyor olay ")
0 oy
tarafından
Hesap vermek değil ama nereye gidersem haber veririm.  Eşimde öyle haber verir 
(204 puan) tarafından
Markete magzaya ekmek almak veya alisveris onlardami haber sacma olmazmi
tarafından
Ben markette fln gün içinde çok gitmem ama haber verilmeli bence
(204 puan) tarafından
Haber edilirse geldim ciktim demeden ama abartmadan
0 oy
(7,377 puan) tarafından
Canım haber vermek ayrı bir şey hesap vermek ayrı bir şey eşime arkadaşlarla falan bulusacaksam haber veririm ki başkası gördüğünde tanıdık çok küçük bir yer başkası gördüğünde AA surda gordum dediğinde haberim var düzene diyebilsin  yada kimle nerde olduğumu bilsin ki basima bir şey gelirse ilk orda arasın diye haber veriyorum ama hesap vermem hesap vermek arkadaşlar la oturduk arkadaşınla ne yaptın ne ettin ne kadar harcadın hesap vermek bu hesap vermem şahsen gittim eğlendim bitti bu kadar 
(204 puan) tarafından
Markete gitmek magzaya gitmek ekmek almak veya alisveris icin haber edilirmi ? Sacma bazi sey
(7,377 puan) tarafından
Markete giderken dek almaya giderken değilde alışverişe falan giderken haber veririm oda bir yere ugrayacaksa mesaj yazıp haber verir merak etme hayatım diye yani karşılıklı böyleyiz
(204 puan) tarafından
Market falan bakal haber edersin ama gidipte detayli sekildee ciktim sonra geldim sonra Evdym demek sacma
0 oy
tarafından
Bence hesap verilme olarak degil de haber verme olarak daha dogru olur. Sonucta esin senden habersiz disari ciksa arkadaşlarıyla buluşsa sorun edebilirsin. Empati kurup karşılıklı seffaf bi iliski yürütmek gerek. 
(204 puan) tarafından
Peki arkadas tm haklisin ama bakal market ? Bazi seyler sacma degilmi
tarafından
Mesela markete ciktin. Yolda bi kaza oldu düştün bayildin . Dunyanin binbir türlü hali var. Esin dışarı cikti habersiz. Saatlerce haber alamadin . Naparsin ?
0 oy
(1,225 puan) tarafından
Bakkala kapiya parka bi yere misafirlige carsiya pazara aklina nere gelirse yani genel anlamda ask ben suraya gidiyorum diyorum sadece veya markete gidiyosam istedigin bisi varmi diye soruyorum gidiyorum hesap vermek ayri bir de saygidan haber vermek ayri bu ikisi karistirilmamali. Esim bensiz bi yere gitmez oyle ama mesela gecen servisten indi aradi kardesi cagirmis calistigi market var oraya iki dakka ugra yanima diye markette bizm eve 5 dkklik yerde onu aradi haber verdi esim. Saygi icinde karsilikli hersey cok sukur yolunda. 
0 oy
(3,501 puan) tarafından
Ben bunu hesap verme olarak görmüyorum haber veriyorum sadece markete de gitsem yazarım eşim de aynı şekilde bana öyle haber verir
0 oy
(11,094 puan) tarafından
Nasil alistirjrsan oyle gider bira fazla olmuş arkadaşım yoktur gidersem anneme giderim onu da söylerim anneme gitcem pazara veya çarşıya cikcam diye ama market bakkalı da söylemem yani hesap vermek değil bana göre haber vermek hesap vermek başka bisi 
(204 puan) tarafından
Mesela geldim ciktim heryere abarti oluo bide geldim ciktim gerek yok gitcen yeri de yeter oda heryer degil
(11,094 puan) tarafından
Tabi bu sizin nasıl iletişimde olduğunuza bağlı biz gün içinde konuşmayız acil bisi olmadığı sürece anneme gitcem derim ama annemle çarşıya da çıkarız alışveriş de yaparız extra onu söylemem ama sanırım sen ayrıntılı şekilde söylüyorsun ve bundan bunalmissin bence eşinin güven problemi var
(204 puan) tarafından
Guven problemi yok 7 senedir beraberiz evlilik ve oncesi eskiden suren bisey oda birakmak istio bazi seyler gerek olmayan sacma buluyo cunku bitkinlik olmaya basladi
(204 puan) tarafından
Markete falan gitsen alisveris onudami soylemezsin
(11,094 puan) tarafından
İnşallah bırakır o zaman canım hayir söylemem yani akşam muhabbet ederken bisi olursa öyle söylerim yoksa markete keyfiye gitmiyoruz ki zaten eve eksik alcaz sonuçta
0 oy
(9,626 puan) tarafından
İzin alma olayı yok bizde yani hesap vermeyiz ama haber veririz birbirimize çünkü Allah korusun bişe olsa nerde olduğumuzu bilmemiz lazım
(204 puan) tarafından
Herseyemi market magza ekmek almak olsun..
(9,626 puan) tarafından
Sana bise diyimmi ben ekmek almaya gitmeyeli 1 2 sene olmuştur :D marketede toplu alışveriş yaptığımız için eşimle beraber gidiyoruz mağaza alışverişlerine de mecbur beraber gidiyoruz çünkü 2 tane çocuğum var biri 10 aylik biri 25 aylik çarşı bize uzak olduğu için ikisiyle benim gitmem zor oluyo hem bebek arabasında kızım hem elimde oglum olunca zor oluyo o yüzden dışarıda hep beraber ailece gezeriz genelde ama sadece oglum varken ben onunla kendi başıma gezmeye cok giderdim sadece eşime haber verirdim şuraya gidiyoruz diye oda tamam derdi
(204 puan) tarafından
Tek oglun varken magza market gittinde hicmi haber vermezdin
(9,626 puan) tarafından
Arar haber verirdim yada mesaj atardım canim biz kiyafet için alışverişe gidiyoruz diye market dibimizde olduğu için söylemezdim gidip gelmemiz 5 dakikayı geçmezdi o yüzden gerek duymazdım haber vermeye  ama mağaza alışverişi yapacağım yerler yani çarşı eve cok uzak olduğu için haber verirdim
(204 puan) tarafından
Haber verirsin ama geldim ciktim demeden detaysiz
(9,626 puan) tarafından
Tabi canım o kadar detaya ne gerek var sadece nerde oldugumu bilsin yeter,gittim geliyorum eve girdim bu kadar detaya gerek yok
0 oy
(1,351 puan) tarafından
Valla kapidan disari cikiyor muyum ben dışarı cikiyorum derim ha arkadasima gideceksem veya bulasacksam soylerim anneysiyle ciktigim zmaan soylemem esimde hic sormaz nereye gidiyorsun diye tamam der gecer 
0 oy
(506 puan) tarafından
Benim eşime haber etsem kavga çıkar gitme diye. Haber etmesem yine kavga çıkar. Düşün doğum gününde bile hediye almak istesem yine kavga çıkar niye dışarı çıktım diye 

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 303 göst.
4 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Sadece sen ❤ (204 puan) tarafından soruldu
0 oy
28 cevap 3,819 göst.
0 oy
26 cevap 454 göst.
17 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Mormenekse (1,403 puan) tarafından soruldu
+1 oy
13 cevap 445 göst.
20 Mayıs 2021 Aile kategorisinde 3370 (135 puan) tarafından soruldu