+2 oy
527 göst.
Aile kategorisinde (7,855 puan) tarafından
 pskoloklara doktorlara götürdüm genetik diyende var sıkıntı yok konuscak doyende var ama oğlum konuşmuyo diye hep sinirli Allah rızası için içinizden geliyorsa benim için salavati tefciriye okur musunuz kaç tane okursaniz yazabilir misiniz o kdr üzülüyorum ki çak kafama takıyorum oğlum derdini anlatamiyo diye sürekli agliyo içim parçalanıyor toplasan 25.30 kelimesi var kısa kısa cümleside var anne baba neyde gibi 

Allâhumme salli salâten kâmileten ve sellim selâmen tâmmen alâ Seyyidinâ Muhammedinillezî tenhallü bihil ukadü ve tenfericu bihil-kürebü ve tukdâ bihil-havâicu ve tünâlü bihir-reğâibü ve hüsnül-havâtimi ve yustaskal ğamâmu bivechihil Kerîm ve alâ âlihî ve sahbihi fî külli lemhatin ve nefesin bi adedi külli ma’lûmin lek

12 Cevaplar

+1 oy
(7,855 puan) tarafından

En İyi Cevap

Ztn kimse okumak zorunda değil ama neden tanınmış kişiler böyle post açınca herkes 100 tane 50 tane okuruz diyolar sevap işlemek içinse neden herkese yapılmıyor bu sevap 

Şimdi linç edeceksiniz ama sadece mrk ettim nedeen bu sevap herkese yapilmiyo 
tarafından
Postunu şimdi okudum. Gece yatmadan okuyacağım  şuan elim aklım dolu bu halde dua edemem. Gece tüm kalbimle edeceğim. Kaç tane okuduğumu yazarım lütfen postu kapatma yada silme. Duayı kaybetmek istemiyorum.
(7,855 puan) tarafından
Tamam cnm çok teşekkürler okuyunca yazarsınız
-Reklam-
+1 oy
(224 puan) tarafından
Rabbim oglunuzun konuştuğunu görmeyi nasip etsin size.benimde oğlum 3 yaşında konuşmuyor.ustelik geçen hafta ameliyat oldu.psikolojisi alt üst oldu oğlumun bende çok üzülüyorum yaşıtları hepsi takir takir konusuyor.dedigin gbi konusamadigi için çok huysuz sirli ve sürekli ağlayarak kendini ifade ediyor :-(
(7,855 puan) tarafından
Götürdügum gün genel cerrah çocuk doktoru doktoari baktı sıra pskologa geldi pskoluk yok bayramdan sonra getirecez dediler bir daha bizi aramadilar ama ben gene heyete götürecem rapor versinler oğlum özel eğitim alsın dili için haftada 8 saat dil eğitimi veriliyomus tabi bu cozger raporundan öncede götürdüm pskologa zeka geriliği veya otizm değil dedi
(224 puan) tarafından
Peki ileriki hayatını etkiliyor mu ? Benimde çok merak ettiğim bir konu.ve korktuğum bir konu .
(7,855 puan) tarafından
Etkilemiyormuş sonuçta 1 yıllık rapor yenilenmiyo tekrar
(60 puan) tarafından
Gul 2727 çok geçmiş olsun. Benim oğlumda hipospadias ameliyatı olacak da seni rahatsız etmezsem bir kaç bişey sorabilir miyim?
(224 puan) tarafından
Tbiki sorabilirsin tşk ederm
0 oy
(3,823 puan) tarafından
10 tane okudum canım  konuşur inşllah tez zaman da 
(7,855 puan) tarafından
Rabbim gönlüne göre versin inşallah cnm
(3,823 puan) tarafından
Hepmizin inşallah
(7,855 puan) tarafından
Amin inşallah
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Benimkide 2,5 yaşında konuşmuyor seninki gibi 30 kelimesi bile yok ama ben takılmıyorum geç konuşabilir çocuklar yemesi içmesi iyi herşeyi anlıyor maşallah ama kelime çıkartmıyor sadece bende korkmalımıyım bilmiyorum şimdi
(7,855 puan) tarafından
Vala normal karşılamiyo doktorlar muayene şart bence bı sizde götürün baksınlar
(6,441 puan) tarafından
Hangi doktoraa gittiniz normal çocuk doktoru mu başka bölüm var mı
(7,855 puan) tarafından
Çocuk psikiyatri bölümü
(6,441 puan) tarafından
Teşekkür ederim
(7,855 puan) tarafından
Rica ederim cnm
0 oy
(4,853 puan) tarafından
Komşumuzun ogluda konuşmuyor diye doktora götürmüşlerdi 4 yaşına kadar normal demişler herhangi bi sıkıntı olmadığını söylemişler cocuk simdi bülbül gibi hiç susmuyor maşallah 
(7,855 puan) tarafından
Darısı bize inşallah
(6,441 puan) tarafından
Evet herkes öyle diyor yakın komşumuzun 3 çoçuguda 3 yaşını geçtikten sonra konuşmuş görümcemin oğluda 4 yaşında konuştu aslında ondan panik olmadım bende
(7,855 puan) tarafından
Benimde kaynım 6 yaşında konuşmus ondan genetiktir diyolar  ama üzülüyorum elimde değil
(6,441 puan) tarafından
Bir de instada mayisdort var kızı bir güzel konuşuyor merak ettim sordum 20aylıkmış maşallah bende o zman üzüldüm ama ne yapalım konuşsunda geç olsun güç olmasın inşallah
(7,855 puan) tarafından
Aynen tek tesellim o diyorum geç olsun ama hastalık gibi bir şey olmasın zeka geriliği yada otizm doktor direk bunlardan şüphe edip bakiyo baktı yok dedi ama gene götürecem özel eğitim raporu versin dil eğitimi alsın hafta 8 saat yani bir özürlü durum tek verilmiyo bu rapor sadece dili geride diyede veriliyor
0 oy
(2,524 puan) tarafından
Canım benim bı arkadaşın kziida 3yasinda şuan ve konusmuyor ogluda 4 yaşında konuşmuş eside 4yasinda konuşmuş benim kendi kuzenimde de 4 yaşında n sonra konuşmuş bunlar bildiklerim hepsinde genetik demişler korkma Allah'ın izniyle konuşur ama ihmal etme tabi 
(7,855 puan) tarafından
İnşallah cnm
Teşekkürler
0 oy
(224 puan) tarafından
Post yukarı çıksın 
(7,855 puan) tarafından
Teşekkürler cnm
0 oy
(1,946 puan) tarafından

Canim benim oglumda 23 aylık son 1 haftadır bu duayı okuyorum sürekli azda olsa sanki bi gelişme var telefonu uzak tutuyorum tv yi açmıyorum fazl sürekli kojusuyorum oğlumla çok çaba sarf ediyor konuşmak için bi dene 27gün boyunca ayrıca bende okurum salavat tefriciyeyi ama şimdiden sayı söyleyemem okuyabilirim kadar okucamen son yazicam sana

image

(1,168 puan) tarafından
Çok sağol canım allah razı olsun inşallah Allah'ın izniyle bize de iyi gelir
(7,855 puan) tarafından
Çok teşekkürler cnm okuyacam elimden geleni yapıyorum konuşsun diye
(7,855 puan) tarafından
Cnm her gün mü suya okuyacaz yoksa okuyup her gün o suyumu verecez
(1,946 puan) tarafından
Ben ilk başta yapamadım suya sise olmadığı için ole devam ettim en son okuyup iciricem ama hergun okunması daha iyi olur
(7,855 puan) tarafından
Anladım cnm teşekkürler
0 oy
(10,712 puan) tarafından
Kuşaklarımla duydum canım. Bir arkadas anlattı. Kızı 3 yasındaymış bir anne demiyormuş. Cok dr götürdük konusmaz dilsiz diyen bile oldu dedi. En son 1 dr takmayın kafaya cocuk stres olmuş bırakın düşmeyin pesine bir de paemagınla gösterdigi seyi yapmayın demiş. 4 yasına girince baslamış konuşmaya simdi dr götürcem gene susmuyor demişti
(7,855 puan) tarafından
Maşallah ne güzel Darısı bizim başımıza inşallah
0 oy
(4,426 puan) tarafından
5 tane okudum bende canim inşallah konuştuğu günleri de görürsünüz duymada sıkıntısı yoksa genetik olabilir bazı çocukta ıh ıh la işaret diliyle işini hallediyor konuşma gereği duymuyor öyle de olabilir sıkma canını 
(7,855 puan) tarafından
Çok teşekkürler cnm evet oda işaretle buda anlatıyor
0 oy
tarafından
5 tane okudum canm
(7,855 puan) tarafından
Çok teşekkürler cnm Allah razı olsun

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 203 göst.
8 Mart 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy