0 oy
516 göst.
Aile kategorisinde (46 puan) tarafından
Yeni doğum yaptım 40 gün evden dışarı çıkılmaz mi

29 Cevaplar

0 oy
(7,172 puan) tarafından
Ben beklemem şahsen çok saçma 
-Reklam-
0 oy
(1,419 puan) tarafından
Ben de beklemem 
0 oy
(1,722 puan) tarafından
Bn 20 gün bekleidm onufa beklemezdim kaynanam zor tuttu :) 
0 oy
tarafından

Beklemedim vıcıddık attım orda burda bence saçmalık gerçi ben cıkmak zorunda kaldım dışarı ama hastaneden çıkınca anneme gittim postaneye gittim alışverişe gittim  aşıyada gittim

0 oy
(912 puan) tarafından
Bizde lohusanin mezari 40 gün aciktir derler. Tabiki.40 gun evden cikmamak mümkün degil ama gece cikmamaya yada cok disarda kalmamaya dikkat edilebilir. Bu donemde vücut pek direncli olmuyor sanırım.
0 oy
tarafından
illa çıkılıyor doktor için saglik ocagi icin canim
0 oy
tarafından
20 günlükken çıktım çıkış o çıkış hala cikiyorum 3 aylık olduk tabiki çıkılır 
0 oy
(523 puan) tarafından
Ben hep ciktim yani bisi de olmadi ben pek inanmiyorum
0 oy
tarafından
Bn bklemedim cnm annemlere hastanye gidip geliyordim kirkm ckmadan ama hani ckmasak iyi bebek kucuk bizm oyle ckmamiz mantikken ckmamak taraftarym ama cikiyordm da :D
0 oy
(667 puan) tarafından
Ben çıktım gezmeye de gittik esimle 
0 oy
(148 puan) tarafından

Valla ne ilk cocuğum da nede şimdiki cocuklarımda hiç 40ı beklemedim yaz ortasında doğum yaptım ikisinde de cıkıp gezdim :D

0 oy
(5,938 puan) tarafından
17.gun çıktım.hic öyle şeylere inanmam kışın ortasıydı hergun cikarttim.
0 oy
tarafından
5 günlükken daha sağlık ocgina gitmeden normal hastahane gittim ,bunlar mecburi kendim eşimle 20 .gün felan di çok sıkıldım çıktık ama pişman oldum dikislerim den yuruyemedim çok zorlandım ama kendim çıkmayı istemistim kızımla da 35 günlük felan di çıktığımda bana kasa daga önce çıkardım :D kızımın da duracağını bilsem eşim ve kaynanam birakmdi 
0 oy
(5,436 puan) tarafından
Cnm çıkma dediler bana bahçeye çıktım tek 37. Gün yada 38. Gün çıktım kırk demeden çıkmak gerekmiş kırk basarmış . Pek inanmiyorum ama mecbur yaptm.
0 oy
(268 puan) tarafından
Yok be kuzum eskide kaldı artık onlar 
0 oy
(2,241 puan) tarafından
dikislerimde problem oldugu icin hergun hastaneye gidip geldim . 25. gun de canli muzige gittik :)))) kış geldi hala geziyok. benim bebegim kolik olmasina ragmen dışarı ciktim kendinize eziyet etmeyin evde durup. usutmemeye dikkat edin yeter
0 oy
(5,647 puan) tarafından
Batıl bunlar biz 20 günlükken gezmeye çıkmıştık
0 oy
(221 puan) tarafından
Cıkılır mı cıkılmaz mi bılmıyorum ama  canım benımde kırkım cıkmadı cıkıyorum yanı canım cok sıkılıyor.. 
0 oy
(441 puan) tarafından
Kızım bir aylık olmadan amcasının düğünü oldu oraya gittik tabi birde öncesinde alışveriş süreci var heryere bizimle geldi mecburen
0 oy
tarafından
Hayır tabikide gittim gezdim alışveriş yaptım 'D

İlgili sorular

0 oy
28 cevap 407 göst.
12 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Havva4545 (706 puan) tarafından soruldu
+1 oy
15 cevap 511 göst.
14 Ocak 2023 Aile kategorisinde Mrvcckg (115 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 501 göst.